Toggle navigation
Regatta Workbench Results
Home
Mobile
Dashboard
Results
Race Schedule
All Races
Event List
All Events
Start Order
Heat Sheet
Team Points
Medal Count
Coaches
2016 Stotesbury Cup Regatta
Click the links in the table for individual race results or
Build a custom results report by checking one or more races
Filter list:
All Organizations
Absegami
Agnes Irwin
Albemarle
Archbishop Carroll
Arlington
Atlantic City
Augustine
Baldwin
Ballston Spa
Bay Shore
Beamville
Belleville
Bergen Catholic
Bergen Tech
Bethesda-Chevy Chase
Bishop Ireton
Bishop O'Connell
Blair
Blessed Trinity
Bonner Prendergast
Boston College
Boys' Latin
Branksome
Briar Woods
Brunswick
Cedar Creek
Chaminade
Charter
Christian Brothers
Churchill
Churchill
Cold Spring Harbor
Concord
Conestoga
Cox
DeMatha
Denis Morris
Doane Academy
Don Bosco Prep
Dwight-Englewood
E.L. Crossley
Eden
Egg Harbor
Elizabeth Seton
Episcopal Dallas
Episcopal PA
Episcopal VA
Eustace
F.D. Roosevelt
Fairfax
Father Judge
Fordham Prep
Forest Park
Friends Academy
Friends Select
Georgetown Day
Georgetown Visitation
Germantown Academy
Germantown Friends
Gloucester
Gonzaga
Gov. Simcoe
Great Bridge
Great Valley
Grimsby
Haddon Twp
Haddonfield
Hampton
Harriton
Hatboro Horsham
Haverford
Henrico
Hockaday
Holton-Arms
Holy Cross
Holy Spirit
Horace Mann
Hylton
Immaculate Heart
Institute of Notre Dame
James Madison
Jean-Vanier
Jeb Stuart
Jesuit College
Junipero Serra
Kearny
Kempsville
La Salle
Lake Braddock
Lake Brantley
Lampeter-Strasburg
Langley
Lawrenceville
Lower Merion
Lyman
Mainland
Malvern Prep
Manhasset
McCallie
McLean
Melbourne
Merion Mercy
Mohawk Home School
Montclair
Montclair Kimberley
Montgomery Blair
Moorestown
Mount Saint Joseph
Nardin Academy
National Cathedral
Niskayuna
North Allegheny
North Arlington
Notre Dame
Notre Dame College School
Notre Dame Prep
Nutley
Oakcrest
Oakton
Ocean City
Old Saybrook
Our Lady of Lourdes
Our Lady of Mercy NJ
Our Lady of Mercy NY
Owen J Roberts
Peddie
Penn Charter
Philadelphia City Rowing
Pine-Richland
Poughkeepsie
Radnor
Ranney
Ridgewood
Ridley
Roland Park
Roman Catholic
Rumson-Fair Haven
Rye
Sacred Heart
Saratoga
School Without Walls
Schuylerville
Seffner
Shaker
Shipley
Sidwell Friends
South County
Southampton
Springside Chestnut Hill
St. Albans
St. Andrew's
St. Augustine
St. Benedict's Prep
St. Edwards
St. Francis
St. John the Baptist
St. Johns College
St. Joseph Prep
St. Michael
St. Paul's
St. Peters Prep
St. Stephens and St. Agnes
Steinbrenner
Stewards Foundation
Stillwater
Stone Bridge
Strath Haven
Strawberry Crest
TC Williams
The Hill School
The Hun School
Thomas Jefferson
Unaff. (USA)
Unionville
Upper Dublin
Upper Merion
Ursuline
Vero Beach
Vineland
W.T. Woodson
Wakefield
Walter Johnson
Warwick
Washington-Lee
Wayne Hills
West Potomac
West Springfield
Western Albermarle
Westfield
Whitman
Wilson
Winter Park
Woodbridge
Yorktown
All Days
Friday, 20 May
Saturday, 21 May
Show stroke name only
Include Athlete Names
Toggle All
Print selected races:
Race Schedule for Saratoga
#
Date
Time
Race
Status
Results
Formatted Results
1a
Friday, 20 May
08:16 AM
Boys Freshman Eight Heat
Official
[finish]
PDF
3a
Friday, 20 May
08:59 AM
Girls Freshman Eight Heat
Official
[finish]
PDF
7a
Friday, 20 May
10:19 AM
Boys Freshman Quads Heat
Official
[finish]
PDF
8a
Friday, 20 May
10:28 AM
Girls Freshman Quads Heat
Official
[finish]
PDF
9a
Friday, 20 May
10:36 AM
Girls Ltwt Double Heat
Official
[finish]
PDF
1S2
Friday, 20 May
04:26 PM
Boys Freshman Eight Semi-Final 2
Official
[finish]
PDF
3S1
Friday, 20 May
04:56 PM
Girls Freshman Eight Semi-Final 1
Official
[finish]
PDF
9S2
Friday, 20 May
06:00 PM
Girls Ltwt Double Semi-Final 2
Official
[finish]
PDF
1
Saturday, 21 May
01:00 PM
Boys Freshman Eight Final
Official
[finish]
PDF
3
Saturday, 21 May
01:17 PM
Girls Freshman Eight Final
Official
[finish]
PDF
7
Saturday, 21 May
01:52 PM
Boys Freshman Quads Final
Official
[finish]
PDF
8
Saturday, 21 May
02:01 PM
Girls Freshman Quads Final
Official
[finish]
PDF
9
Saturday, 21 May
02:10 PM
Girls Ltwt Double Final
Official
[finish]
PDF