|
1S1 |
04:20 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 1 |
Bethesda-Chevy Chase (G. Botero) |
Washington-Lee (A. Canfield) |
St. Joseph Prep (F. Coyne) |
Lawrenceville (D. Irvine) |
McLean (S. Pardo) |
Don Bosco Prep (E. Mortati) |
|
1S2 |
04:26 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 2 |
Chaminade (A. Morledge) |
Montclair (T. Weil) |
Saratoga (M. Fairley) |
Jesuit College (W. Courtney) |
Christian Brothers (Z. Kramer) |
St. Albans (S. Namian) |
|
1S3 |
04:32 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 3 |
Wilson (E. Klein) |
Ocean City (M. Yeager) |
Winter Park (J. Fuller) |
La Salle (J. Klohoker) |
Gonzaga (M. LesStrang) |
James Madison (C. Mollencop) |
|
2S1 |
04:38 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 1 |
Agnes Irwin (V. Budike) |
Ridgewood (C. Young) |
St. Michael (E. Stewart) |
Ursuline (H. Ni'Shuilleabhain) |
Western Albermarle (M. Abrahamson) |
Baldwin (S. Chen) |
|
2S2 |
04:44 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 2 |
Friends Select (A. Rosha) |
Ballston Spa (A. Sickles) |
Shaker (A. Matrassi) |
Hampton (S. Breedlove) |
Strath Haven (O. Yerger) |
Shipley (C. Menziuso) |
|
2S3 |
04:50 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 3 |
Oakton (C. Keating) |
Sacred Heart (B. Bergan) |
Grimsby (E. Dockray) |
Ridley (A. Van Roon) |
Penn Charter (M. Whitehead) |
Germantown Friends (L. Okeson) |
|
3S1 |
04:56 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 1 |
Yorktown (K. Love) |
Merion Mercy (I. Begley) |
Saratoga (O. Dolan) |
Whitman (Z. Ding) |
Moorestown (G. Jarmain) |
Mainland (H. Shim) |
|
3S2 |
05:02 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 2 |
Lake Braddock (S. Engdahl) |
Radnor (K. Bragdon) |
Mount Saint Joseph (J. Woodrow) |
Bethesda-Chevy Chase (J. SUOMELA) |
Georgetown Visitation (E. Capretta) |
Manhasset (M. Moreira) |
|
3S3 |
05:08 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 3 |
McLean (Z. Lynes) |
Archbishop Carroll (A. O'Brien) |
TC Williams (C. Marsh) |
National Cathedral (S. Donovan) |
Montclair (M. Pradieu) |
Niskayuna (R. Chavali) |
|
4S1 |
05:14 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 1 |
Haverford (R. Soslow) |
Germantown Academy (N. Moeller) |
Blessed Trinity (A. van Engelen) |
Roman Catholic (E. Dunbar) |
Shaker (B. Beretvas) |
Jeb Stuart (S. Mullane) |
|
4S2 |
05:20 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 2 |
Great Bridge (T. Fridel) |
Ridgewood (C. Koontz) |
Augustine (B. Hopkins) |
North Arlington (M. Szklarzewski) |
Conestoga (W. Zhao) |
St. Joseph Prep (A. Kambour) |
|
5S1 |
05:25 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 1 |
Kearny (L. Glazewski) |
Haverford (D. Martinelli) |
Don Bosco Prep (N. Baginski) |
Churchill (O. Tope) |
Peddie (O. Crane) |
Lyman (M. Ihns) |
|
5S2 |
05:30 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 2 |
Ridley (K. Singh) |
Walter Johnson (H. Karlin) |
Episcopal PA (K. Hogan) |
Melbourne (T. Edwards) |
St. Joseph Prep (M. West) |
Haddonfield (Z. Ruggiero) |
|
5S3 |
05:35 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 3 |
Concord (J. Pfander) |
Montclair (W. Collins) |
St. Albans (J. Boers) |
Great Bridge (Z. Williams) |
Lower Merion (K. Aspesi) |
Philadelphia City Rowing (J. Cartagena) |
|
6S1 |
05:40 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 1 |
Ridgewood (M. Phillips) |
West Potomac (R. Hardison) |
Gov. Simcoe (n. Rudel) |
Lower Merion (E. Spaeth) |
F.D. Roosevelt (N. Wajda) |
Holy Cross (C. Kiyonaga) |
|
6S2 |
05:45 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 2 |
Absegami (J. Durazzi) |
Eustace (T. Blinebury) |
Branksome (S. De Sousa) |
Kearny (I. Martins) |
Blair (S. Shaw) |
School Without Walls (P. Williams) |
|
6S3 |
05:50 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 3 |
Fairfax (E. Rutan) |
Ocean City (S. Cooper) |
Mount Saint Joseph (K. Healy) |
Egg Harbor (M. Lively) |
West Springfield (M. Gordon) |
Cedar Creek (j. snider) |
|
9S1 |
05:55 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 1 |
Western Albermarle (J. Dugan) |
Ridley (C. Hearn) |
Albemarle (R. Lloyd) |
St. Michael (O. Jose) |
Conestoga (K. Concannon) |
Notre Dame (E. Evans) |
|
9S2 |
06:00 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 2 |
Ursuline (P. Alexander) |
Germantown Academy (L. Naber) |
Baldwin (O. Lanchoney) |
Saratoga (M. Dodd) |
E.L. Crossley (K. Partridge) |
Churchill (K. Maki) |
|
10S1 |
06:05 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 1 |
Germantown Friends (G. Sher) |
Ridgewood (S. Daspin) |
Denis Morris (M. Kabel) |
Albemarle (A. Pierce) |
Great Bridge (J. Brannan) |
Poughkeepsie (C. cassidy) |
|
10S2 |
06:10 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 2 |
Springside Chestnut Hill (H. Smith) |
Roman Catholic (B. Neal) |
Malvern Prep (P. Keenan) |
Conestoga (M. Balch) |
Montclair (G. Finnell) |
Germantown Academy (C. Seggev) |