|
13a |
08:30 AM |
Mens Ltwt Single Heat 1 |
New York AC (D. Walton) |
Undine H (W. Young) |
Unaffiliated (D. Hartwick) |
New York AC C (R. Ujazdowski) |
PNRA/Mercer (C. Kwitchoff) |
|
|
13b |
08:36 AM |
Mens Ltwt Single Heat 2 |
Unaffiliated B (J. Liu) |
New York AC A (B. Ptucha) |
Undine C (J. Cipolla) |
New York AC B (R. Harding) |
|
|
|
18a |
08:42 AM |
Mens Intermediate Single Heat 1 |
Merrimac (M. Carenza Scholz) |
Undine B (R. Mallgrave) |
|
Undine A (L. Rein) |
Penn AC (K. Mabry) |
|
|
18b |
08:48 AM |
Mens Intermediate Single Heat 2 |
Undine D (L. Albala) |
|
Potomac (J. Olbrys) |
Undine C (S. Neal) |
|
|
|
21a |
08:54 AM |
Mens Open Single Heat 1 |
Vesper (N. Goode) |
Penn AC W (C. Shirley) |
Unaffiliated (L. khizanishvili) |
Penn AC Q (D. Judah) |
PNRA/Mercer (L. Seindelbach) |
|
|
21b |
09:00 AM |
Mens Open Single Heat 2 |
Penn AC A (E. Winstead) |
Merrimac (A. Raitto) |
Penn AC A (C. Anderson) |
Rockland (R. Dronzek) |
|
|
|
22a |
09:06 AM |
Womens Junior Single Heat 1 |
Rockland A (V. Even-Chen) |
Undine (Z. Wenzinger) |
Rockland A (G. Welp) |
Bergen County A (J. Giannotta) |
East End (L. Sanchez) |
|
|
22b |
09:12 AM |
Womens Junior Single Heat 2 |
Freedom Rowers (S. Wiseley) |
Bergen County A (M. Gagnon) |
Nereid (J. DiLauro) |
Rockland A (A. Deljanin) |
|
|
|
23a |
09:18 AM |
Mens Junior Single Heat 1 |
Crescent B (N. Kumpf) |
|
Bergen County B (A. Rapella) |
Crescent F (Y. Gilad) |
|
|
|
23b |
09:24 AM |
Mens Junior Single Heat 2 |
Crescent D (D. Rostucher) |
Rockland (A. Arcasoy) |
Crescent E (E. Meadows) |
Crescent A (J. Bucko) |
|
|
|
23c |
09:30 AM |
Mens Junior Single Heat 3 |
Bergen County A (C. Labozzetta) |
|
Crescent C (L. Iacovelli) |
Pegasus (B. Hindle) |
|
|
|
34a |
09:36 AM |
Mens Intermediate Double Heat 1 |
Nereid B (N. Mendez) |
Undine (L. Rein) |
Penn AC (A. Williams III) |
|
|
|
|
34b |
09:42 AM |
Mens Intermediate Double Heat 2 |
Undine (M. Grieshaber) |
Nereid A (B. Connor) |
Malta (L. Leyden) |
Undine B (R. Mallgrave) |
|
|
|
36a |
09:48 AM |
Mens Junior Double Heat 1 |
Bergen County B (A. D'Iorio) |
Rockland A (A. Rostek) |
Great Blue (J. Hehmeyer) |
Nereid B (J. Kropp) |
Bergen County D (S. Olsen) |
|
|
36b |
09:54 AM |
Mens Junior Double Heat 2 |
Nereid A (S. Brown) |
Bergen County C (J. Reis) |
Pegasus (T. Hogan) |
Rockland B (K. McCabe) |
Bergen County A (C. Tsui) |
|
|
3 |
10:00 AM |
Womens Novice Singles - 1000 meters Final |
Pegasus (J. Winter) |
Freedom Rowers (S. Bruce) |
Rockland (V. Even-Chen) |
Nereid (N. Rangel) |
|
|
|
4a |
10:05 AM |
Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 1 |
|
Whitemarsh (D. Kaess) [A/31/0.3] |
Passaic River (F. Cortes) [A/28/0.0] |
Undine/Conshohocken [Composite] (M. Scott) [AA/25/0.0] |
Whitemarsh (L. Roberts) [A/30/0.2] |
|
|
4b |
10:10 AM |
Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 2 |
Saugatuck (C. Nicklas) [D/54/12.6] |
Row New York (S. Billinge) [B/39/0.0] |
Potomac C (J. Lytel) [C/45/3.9] |
Row New York (R. Sabean) [C/46/4.7] |
Vesper/Malta [Composite] (J. Cutler) [D/53/11.5] |
|
|
4c |
10:15 AM |
Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 3 |
Vesper/University [Composite] (T. Barron) [E/59/0.0] |
Penn AC (J. Dewar) [E/57/0.0] |
Pelham CRA (L. Choate) [E/56/0.0] |
University (K. Cook) [E/57/0.0] |
Saugatuck (S. Dodge) [E/55/0.0] |
Potomac (W. Kostoff) [E/57/0.0] |
|
4d |
10:20 AM |
Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 4 |
Philadelphia Girls/Malta [Composite] (T. Trocky) [F/60/0.0] |
Wilmington (C. Goodnow) [F/63/0.0] |
Bachelors (J. Hogan) [F/64/0.0] |
Pennsylvania/Pelham CRA [Composite] (C. Windeknecht) [F/60/0.0] |
Saugatuck (W. Shaw) [F/63/0.0] |
|
|
4e |
10:25 AM |
Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 5 |
|
|
Fairmount I (R. Sargent) [I/75/13.5] |
Fairmount/Carnegie Lake [Composite] (J. Oliver) [G/68/0.0] |
|
|
|
5a |
10:30 AM |
Mens Masters Four - 1000 meters Flight 1 |
D.C. Strokes A (B. Hackney) [B/36/1.7] |
Potomac (G. Gillinger) [B/40/3.7] |
D.C. Strokes C (D. Scherzer) [A/34/1.1] |
Baltimore (M. Spalluzzi) [A/27/0.0] |
Row New York (M. Henrikson) [B/38/2.6] |
D.C. Strokes B (K. Kriese) [B/40/3.7] |
|
5b |
10:35 AM |
Mens Masters Four - 1000 meters Flight 2 |
Capital B (D. Schleiger) [D/50/3.6] |
Alexandria (M. Cardwell) [D/50/3.6] |
Swan Creek A (A. Albanir) [D/50/3.6] |
Saugatuck (D. Dickison) [C/47/0.8] |
Fairmount B (L. Connor) [C/46/0.0] |
|
|
5c |
10:40 AM |
Mens Masters Four - 1000 meters Flight 3 |
|
Fairmount D (D. MacCormick) [D/50/0.0] |
Capital A (R. Stedman) [D/54/0.0] |
New Haven B (A. Jackson) [D/53/0.0] |
Fairmount A (B. Dave) [D/53/0.0] |
|
|
5d |
10:45 AM |
Mens Masters Four - 1000 meters Flight 4 |
Wilmington (C. Claudy) [E/57/0.0] |
Swan Creek B (t. pytlar) [F/60/4.1] |
Rock Creek (M. Pfeiffer) [E/57/0.0] |
New Haven A (M. Schofield) [G/65/11.8] |
Carnegie Lake (e. wengryn) [F/60/4.1] |
|
|
6a |
10:50 AM |
Womens Masters Four - 1000 meters Flight 1 |
Capital B (C. Elias) [A/31/0.0] |
Carnegie Lake A (A. Pollini) [A/35/1.1] |
Alexandria A (J. Dutzer) [A/33/0.5] |
Row New York (M. Strong) [B/37/1.9] |
Capital A (C. Fratzke) [B/38/2.3] |
Wilmington A (A. Burgos) [B/38/2.3] |
|
6b |
10:55 AM |
Womens Masters Four - 1000 meters Flight 2 |
|
Alexandria A (B. Simonen) [D/50/0.0] |
Rock Creek A (S. Moazed) [D/51/0.0] |
Carnegie Lake D (Z. Brookes) [D/50/0.0] |
|
|
|
6c |
11:00 AM |
Womens Masters Four - 1000 meters Flight 3 |
|
Wilmington B (J. Bloom) [E/56/0.0] |
Carnegie Lake E (R. Ford) [E/58/0.0] |
Saugatuck (K. Weber) [E/59/0.0] |
Rock Creek B (J. Wolf-Rodda) [E/59/0.0] |
|
|
6d |
11:05 AM |
Womens Masters Four - 1000 meters Flight 4 |
|
Wilmington C (E. Rowland) [F/63/0.0] |
Vesper (S. Hingley) [F/62/0.0] |
Carnegie Lake F (J. Perantoni) [F/62/0.0] |
|
|
|
7a |
11:10 AM |
Womens Masters Single - 1000 meters Flight 1 |
Fairmount (M. Murray) [A/33/0.5] |
Philadelphia Girls (L. Malinowski) [A/31/0.0] |
Whitemarsh (J. McAlear) [A/35/1.2] |
Bachelors (A. Joyce) [B/36/1.6] |
|
|
|
7b |
11:15 AM |
Womens Masters Single - 1000 meters Flight 2 |
|
Capital A (S. Acerra) [C/44/0.0] |
Vesper (J. Mussio) [C/47/0.0] |
Vesper B (M. Hilton) [C/44/0.0] |
|
|
|
7c |
11:20 AM |
Womens Masters Single - 1000 meters Flight 3 |
|
Potomac (C. Dinion) [D/53/0.0] |
Capital B (R. Hollins) [D/52/0.0] |
Pelham CRA (L. Choate) [D/52/0.0] |
University (D. Eringis) [D/53/0.0] |
|
|
7d |
11:25 AM |
Womens Masters Single - 1000 meters Flight 4 |
|
Baltimore A (E. Erbelding) [E/56/0.0] |
Vesper A (E. Saint Clair) [E/55/0.0] |
Saugatuck B (E. Brennan) [E/55/0.0] |
|
|
|
7e |
11:30 AM |
Womens Masters Single - 1000 meters Flight 5 |
|
GMS Rowing (C. Purcell) [F/60/0.0] |
Saugatuck A (L. Turner) [G/67/12.8] |
Baltimore B (P. Merkle) [F/61/1.7] |
Cooper (J. Margusity) [G/69/16.9] |
|
|
8a |
11:35 AM |
Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Flight 1 |
|
University (K. Cook) [D/53/16.5] |
Saugatuck A (A. Mikkola) [D/50/12.8] |
Capital (S. Acerra) [C/44/6.8] |
Vesper (M. Folco) [A/31/0.0] |
|
|
8b |
11:40 AM |
Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Flight 2 |
Whitemarsh (D. Parenti) [F/62/11.0] |
Philadelphia Girls (M. Mendez) [F/63/12.8] |
Pelham CRA (L. Stirton Aust) [F/63/12.8] |
Saugatuck (K. Davis) [E/56/1.4] |
Rocket City (D. Winters) [E/55/0.0] |
Rock Creek (L. Porter) [F/62/11.0] |
|
9a |
11:45 AM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 1 |
|
Undine (S. Sullivan) [A/32/0.0] |
Fairmount A (K. Montenegro) [A/33/0.3] |
Capital A (R. Best) [B/41/4.3] |
|
|
|
9b |
11:50 AM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 2 |
Malta (P. Heifetz) [D/51/6.3] |
Penn AC (W. Browder) [C/48/2.9] |
Undine (F. Rowe) [D/54/10.1] |
Fairmount A (J. Svoboda) [C/45/0.0] |
University A (R. Wegryn) [D/53/8.8] |
|
|
9c |
11:55 AM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 3 |
Potomac A (N. Holland) [E/57/0.0] |
Pennsylvania (M. Malone) [E/59/0.0] |
Wilmington (R. Fisher) [E/56/0.0] |
Vesper (R. Gorodesky) [E/57/0.0] |
Saugatuck (D. Utter) [E/55/0.0] |
Pelham CRA A (D. Sesler) [E/56/0.0] |
|
9d |
12:00 PM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 4 |
University B (H. Bodek) [F/63/0.0] |
Capital F (M. Malinick) [F/62/0.0] |
Pelham CRA B (G. Houlihan) [F/60/0.0] |
Passaic River (J. Levinson) [F/61/0.0] |
University B (A. COOK) [F/62/0.0] |
|
|
9e |
12:05 PM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 5 |
Fairmount (J. Pratt) [G/68/5.9] |
Bachelors (M. Levy) [H/73/16.8] |
Fairmount A (J. Pokorny) [H/70/10.1] |
Swan Creek (t. pytlar) [G/65/0.0] |
Union (J. Keating) [H/70/10.1] |
|
|
9f |
12:10 PM |
Mens Masters Single - 1000 meters Flight 6 |
|
Saugatuck (B. Pasternak) [I/78/0.0] |
Potomac A (C. Sutliff) [J/80/5.2] |
Wilmington A (H. Mueller) [I/79/2.6] |
|
|
|
10a |
12:15 PM |
Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Flight 1 |
|
Whitemarsh (K. Wobeser) [C/48/0.0] |
Carnegie Lake (J. Truppelli) [D/52/4.6] |
Three Rivers (J. Watt) [D/52/4.6] |
|
|
|
10b |
12:20 PM |
Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Flight 2 |
New Haven (E. Dannemann) [H/73/24.0] |
|
Saugatuck (W. Shaw) [G/65/7.2] |
Potomac (B. Kostoff) [F/61/0.0] |
Undine (D. Kacala) [H/71/19.5] |
Unaffiliated (S. Sepe) [G/67/11.1] |
|
11 |
01:00 PM |
Mens Open Pair Final |
PNRA/Mercer (L. Seindelbach) |
University (J. Lipiros) |
PNRA/Mercer (V. Lamonte) |
Bachelors (H. Fredericks) |
PNRA/Mercer (A. Treubert) |
|
|
13 |
01:06 PM |
Mens Ltwt Single Final |
Unaffiliated (D. Hartwick) |
New York AC B (R. Harding) |
Undine H (W. Young) |
Unaffiliated B (J. Liu) |
New York AC C (R. Ujazdowski) |
Undine C (J. Cipolla) |
|
15 |
01:12 PM |
Womens Intermediate Ltwt Single Final |
|
|
Nereid (A. Zolnowsky) |
Undine (A. Connell) |
|
|
|
16 |
01:18 PM |
Mens Intermediate Ltwt Single Final |
Undine G (F. Berger) |
Nereid (N. Mendez) |
Swan Creek (W. Risko) |
Undine B (M. Grieshaber) |
Penn AC (M. Couwenhoven) |
|
|
17 |
01:24 PM |
Womens Intermediate Single Final |
Undine B (A. Kasprowicz) |
Riverside (K. O'Connell) |
Undine A (M. Kuntz) |
Penn AC (B. Wolford) |
Undine C (C. Lewis) |
|
|
18 |
01:30 PM |
Mens Intermediate Single Final |
Undine B (R. Mallgrave) |
Potomac (J. Olbrys) |
Penn AC (K. Mabry) |
Undine C (S. Neal) |
Undine A (L. Rein) |
|
|
21 |
01:36 PM |
Mens Open Single Final |
Penn AC A (E. Winstead) |
Merrimac (A. Raitto) |
Penn AC W (C. Shirley) |
Penn AC A (C. Anderson) |
Penn AC Q (D. Judah) |
|
|
22 |
01:42 PM |
Womens Junior Single Final |
Bergen County A (J. Giannotta) |
Freedom Rowers (S. Wiseley) |
East End (L. Sanchez) |
Nereid (J. DiLauro) |
Undine (Z. Wenzinger) |
|
|
23 |
01:48 PM |
Mens Junior Single Final |
Crescent E (E. Meadows) |
Crescent D (D. Rostucher) |
Crescent F (Y. Gilad) |
Crescent A (J. Bucko) |
Crescent C (L. Iacovelli) |
|
|
24 |
01:54 PM |
Mens Open Four Final |
Potomac B (R. DeVirgiliis) |
Alexandria (P. Kearney) |
Potomac A (S. Allin) |
PNRA/Mercer (V. Lamonte) |
University (N. McPeak) |
New York (B. McGuigan) |
|
27 |
02:00 PM |
Womens Intermediate Pair Final |
|
Unaffiliated (D. McGuire) |
Alexandria (J. Dutzer) |
|
|
|
|
29 |
02:06 PM |
Mens Junior Four Final |
|
Rockland (A. Rostek) |
Bergen County (G. Hill) |
|
|
|
|
31a |
02:12 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 1 |
|
Whitemarsh (P. Burke) [AA/24/0.0] |
Vesper A (S. Kaplan) [A/33/0.8] |
Whitemarsh (L. Roberts) [A/34/1.1] |
Vesper D (M. Folco) [A/29/0.1] |
|
|
31b |
02:17 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 2 |
|
Fairmount (M. Angelopoulos) [C/43/2.4] |
Nereid (S. Kornblum) [B/39/0.0] |
Vesper B (M. Hilton) [C/45/3.9] |
Wilmington (F. Lee) [C/44/3.1] |
|
|
31c |
02:22 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 3 |
|
University (D. Eringis) [D/53/0.0] |
Capital (R. Hollins) [D/52/0.0] |
Saugatuck (A. Mikkola) [D/52/0.0] |
|
|
|
31d |
02:27 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 4 |
|
Rock Creek (L. Porter) [E/55/0.0] |
Saugatuck (S. Durno) [E/55/0.0] |
Vesper C (A. James) [E/55/0.0] |
Carnegie Lake (R. Ford) [E/56/0.0] |
|
|
31e |
02:32 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 5 |
|
Saugatuck (A. Kerns) [E/59/6.4] |
Baltimore (E. Erbelding) [E/58/5.1] |
Pelham CRA (L. Choate) [D/54/0.0] |
Saugatuck (S. Dodge) [E/57/3.7] |
|
|
31f |
02:37 PM |
Womens Masters Double - 1000 meters Flight 6 |
Fairmount A (S. Sargent) [H/72/18.7] |
Saugatuck (P. Foudy) [F/61/0.0] |
Penn AC (C. Costello) [F/62/1.5] |
Saugatuck (C. Randel) [G/67/9.6] |
Bachelors (S. Behrend) [F/63/3.0] |
|
|
32a |
02:42 PM |
Mens Masters Double - 1000 meters Flight 1 |
|
Baltimore (P. Constantino) [A/28/0.0] |
Undine (S. Sullivan) [A/35/1.4] |
Vesper/Penn AC [Composite] (G. Kaplan) [B/37/2.2] |
|
|
|
32b |
02:47 PM |
Mens Masters Double - 1000 meters Flight 2 |
Saugatuck (B. Gardiner) [D/53/0.0] |
Pennsylvania/Whitemarsh [Composite] A (K. Wobeser) [D/53/0.0] |
Wilmington (C. Goodnow) [D/51/0.0] |
Swan Creek (A. Albanir) [D/50/0.0] |
New Haven (A. Jackson) [D/52/0.0] |
Bachelors (L. Tochinski) [D/50/0.0] |
|
32c |
02:52 PM |
Mens Masters Double - 1000 meters Flight 3 |
Saugatuck (S. Majd) [E/58/5.1] |
Undine (D. Johnson) [D/54/0.0] |
Malta (T. Trocky) [D/54/0.0] |
Passaic River A (J. Levinson) [E/59/6.4] |
Pelham CRA (R. Constable) [E/55/1.2] |
Pennsylvania (C. Windeknecht) [E/59/6.4] |
|
32d |
02:57 PM |
Mens Masters Double - 1000 meters Flight 4 |
Annapolis (R. Biddle) [F/62/1.5] |
New Haven (G. Friel) [F/61/0.0] |
Pelham CRA (G. Lewis) [G/67/9.6] |
Carnegie Lake (J. Oliver) [G/67/9.6] |
University (T. Barron) [G/68/11.3] |
|
|
32e |
03:02 PM |
Mens Masters Double - 1000 meters Flight 5 |
|
Saugatuck (J. Everett) [I/77/12.2] |
Fairmount (T. Nash) [J/81/21.2] |
Passaic River (A. FIORY) [H/71/0.0] |
|
|
|
33 |
03:07 PM |
Womens Intermediate Double Final |
Undine L (L. Smith) |
Rockland (c. mcgovern) |
Undine (C. Lewis) |
Nereid (M. Connelly) |
Undine A (M. Kuntz) |
East End (C. Forman) |
|
34 |
03:13 PM |
Mens Intermediate Double Final |
Malta (L. Leyden) |
Undine (M. Grieshaber) |
Penn AC (A. Williams III) |
Nereid A (B. Connor) |
Undine (L. Rein) |
Undine B (R. Mallgrave) |
|
36 |
03:19 PM |
Mens Junior Double Final |
Bergen County B (A. D'Iorio) |
Pegasus (T. Hogan) |
Great Blue (J. Hehmeyer) |
Nereid A (S. Brown) |
Nereid B (J. Kropp) |
Bergen County C (J. Reis) |
|
37 |
03:25 PM |
Womens Junior Double Final |
Rockland A (F. Fradianni) |
Crescent (M. Madden) |
Nereid (J. DiLauro) |
Rockland B (K. Nueva) |
Pegasus (J. Winter) |
|
|
39 |
03:31 PM |
Womens Intermediate Light Double Final |
|
Rockland (G. Welp) |
Nereid (J. Cavalier) |
|
|
|
|
54 |
03:35 PM |
Mens Open 4x Final |
|
Penn AC B (E. Neault) |
Schuylkill Navy (W. Young) |
Penn AC A (C. Shirley) |
|
|
|
40a |
03:40 PM |
Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 1 |
|
Wilmington B (K. Briggs) [B/38/0.0] |
Alexandria (J. Dutzer) [B/41/0.0] |
Capital (J. Battistini) [B/40/0.0] |
|
|
|
40b |
03:45 PM |
Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 2 |
|
Carnegie Lake D (M. Randeria) [D/50/5.5] |
Whitemarsh (R. Katz) [D/54/9.5] |
Carnegie Lake C (A. Piscadlo) [C/43/0.0] |
|
|
|
40c |
03:50 PM |
Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 3 |
Wilmington C (N. Falasco) [F/63/10.2] |
Vesper (S. Hingley) [G/66/14.7] |
Wilmington A (E. Rowland) [E/55/0.0] |
Philadelphia Girls/Penn AC [Composite] (T. Decker) [F/60/6.1] |
Saugatuck (C. Mioli) [F/61/7.4] |
Rock Creek (S. Moazed) [E/55/0.0] |
|
41a |
03:55 PM |
Mens Masters Eight - 1000 meters Flight 1 |
Rank 12: University A [A/27] |
Rank 8: Potomac [B/36] |
Rank 0: University A [F/64] |
Rank 3: Fairmount A [D/51] |
Rank 11: Row New York [C/45] |
|
|
41b |
04:00 PM |
Mens Masters Eight - 1000 meters Flight 2 |
|
Rank 7: Alexandria [B/40] |
Rank 1: D.C. Strokes A [B/38] |
Rank 4: Capital [D/52] |
Rank 10: New Haven [E/59] |
|
|
41c |
04:05 PM |
Mens Masters Eight - 1000 meters Flight 3 |
|
Rank 6: Fairmount B [C/44] |
Rank 2: D.C. Strokes B [B/37] |
Rank 5: University B [B/36] |
Rank 9: Swan Creek [D/52] |
|
|
42a |
04:10 PM |
Masters Mixed Quad - 1000 meters Flight |
|
University (A. COOK) [D/54/14.4] |
Whitemarsh (L. Roberts) [A/30/0.0] |
Vesper/University [Composite] (M. Hilton) [E/57/17.8] |
Capital (A. Diggs) [D/51/11.3] |
|
|
43a |
04:15 PM |
Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 1 |
|
Baltimore (W. Gore) [A/28/0.0] |
Passaic River (F. Cortes) [AA/25/0.0] |
Fairmount A (J. Svoboda) [A/35/1.3] |
|
|
|
43b |
04:20 PM |
Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 2 |
Saugatuck (B. Gardiner) [D/53/2.9] |
Fairmount (B. Dave) [D/53/2.9] |
Saugatuck (S. Majd) [D/50/0.0] |
Whitemarsh (M. Allen) [E/59/9.9] |
Pennsylvania/Whitemarsh [Composite] (C. Windeknecht) [E/56/6.2] |
Pelham CRA (D. Sesler) [E/56/6.2] |
|
43c |
04:25 PM |
Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 3 |
|
University (K. Coady) [F/62/0.0] |
Row New York (C. Taeusch) [F/64/0.0] |
Three Rivers (R. Ulsh) [F/63/0.0] |
|
|
|
43d |
04:30 PM |
Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 4 |
|
Passaic River (A. FIORY) [G/65/0.0] |
Fairmount (J. Sonzogni) [G/66/1.5] |
Saugatuck (C. Sutliff) [I/75/17.2] |
Fairmount (R. Burns) [I/76/19.1] |
|
|
44a |
04:35 PM |
Womens Masters Quad - 1000 meters Flight 1 |
|
Philadelphia Girls (C. Lefton) [A/31/0.0] |
Fairmount (A. Messersmith) [B/37/1.7] |
Passaic River (M. de Luccas) [B/41/3.6] |
Vesper (V. Mather) [A/31/0.0] |
|
|
44b |
04:40 PM |
Womens Masters Quad - 1000 meters Flight 2 |
Cooper (M. Cuneo) [E/55/9.2] |
Saugatuck (S. Dodge) [E/57/11.5] |
Row New York (A. Wells) [C/45/0.0] |
Vesper/Pelham CRA [Composite] (L. Choate) [D/54/8.1] |
Saugatuck (A. Mikkola) [D/53/7.0] |
|
|
44c |
04:45 PM |
Womens Masters Quad - 1000 meters Flight 3 |
Saugatuck (m. flavin) [E/59/1.3] |
Bachelors (L. Alfieri) [E/59/1.3] |
University (C. Cook) [E/58/0.0] |
Saugatuck (C. McGeehan) [F/64/8.2] |
Penn AC (C. Costello) [E/59/1.3] |
|
|
46 |
04:50 PM |
Mens Open Double Final |
Penn AC A (P. Ogonek) |
Rockland (R. Dronzek) |
Nereid (W. Burstein) |
Penn AC V (C. Shirley) |
Vesper/Penn AC [Composite] (D. Judah) |
Merrimac (M. Carenza Scholz) |
|
48 |
04:56 PM |
Mens Intermediate Quad Final |
|
Undine (R. Mallgrave) |
Rockland (J. Brownell) |
Bergen County (C. Labozzetta) |
|
|
|
50 |
05:02 PM |
Mens Intermediate Eight Final |
Potomac B (N. Swanson Hutchison) |
St. Albans (H. Jia) |
Potomac A (S. Allin) |
Episcopal (W. Purtill) |
|
|
|
20 |
05:08 PM |
Womens Open Single Final |
|
Conshohocken (K. McFetridge) |
|
|
|
|