|
2 |
09:20 AM |
1x Womens PR2 500m Final |
|
|
Athletes w/o Limits (K. Ortiz) |
Athletes w/o Limits (C. White) |
|
|
|
3 |
09:20 AM |
1x Mens PR2 500m Final |
|
|
|
|
Three Rivers (J. Brown) |
|
|
4 |
10:00 AM |
1x Mens II1/II3 Final |
|
Athletes w/o Limits (J. Garcia) |
Athletes w/o Limits (M. Worley) |
Athletes w/o Limits (B. Worley) |
|
|
|
5 |
10:15 AM |
1x Mens PR1 Final |
|
|
Capital (S. Franks) |
DesMoines (S. Turczynski) |
|
|
|
6 |
10:30 AM |
1x Mens PR3-PD Final |
|
Three Rivers (D. Rosen) |
Sportable (G. Melder) |
Rockland (D. Romano) |
|
|
|
7 |
10:45 AM |
1x Womens PR3-PD Final |
|
|
Capital (L. Fish) |
Capital (S. Davies) |
|
|
|
8 |
10:45 AM |
1x Womens II1/II3 Final |
|
|
|
|
Delta (E. Hill) |
|
|
9 |
11:00 AM |
1x Mens PR2 Final |
|
|
|
Miami Beach RC (P. Ward) |
|
|
|
10 |
11:00 AM |
1x Womens PR2 Final |
|
Row North Carolina (L. Summer) |
Delta (R. Tappero) |
|
|
|
|
11 |
11:15 AM |
1x Mens VI Final |
|
Sportable (T. Jones) |
|
|
|
|
|
12 |
11:15 AM |
1x Womens VI Final |
|
|
Three Rivers (T. Swiantek) |
Three Rivers (N. Leverett) |
|
|
|
13 |
11:30 AM |
2x Mens PR1 Final |
|
|
Capital (B. Hannibal) |
|
|
|
|
14 |
11:30 AM |
2x Womens PR3 Final |
|
|
|
Capital (S. Smith) |
|
|
|
15 |
11:45 AM |
1x Mens PR3-RA Freedom Rows Final |
|
Athletes w/o Limits (J. Boldt) |
Athletes w/o Limits (J. Greene) |
Athletes w/o Limits (G. Quarles) |
Athletes w/o Limits (M. Curtis) |
Athletes w/o Limits (W. Pincince) |
|
16 |
12:05 PM |
Erg Mens 15 Minute Timed PAR Fixed Seat Final |
Philadelphia Adaptive (D. Wheeler) |
Philadelphia Adaptive (C. Rittase) |
Philadelphia Adaptive (B. Valdez) |
|
|
|
|
17 |
12:25 PM |
Erg Womens 15 Minute Timed PAR Fixed Seat Final |
Philadelphia Adaptive (M. Pearl) |
Philadelphia Adaptive (S. Ongirski) |
Philadelphia Adaptive (M. Wheeler) |
Philadelphia Adaptive (J. Castillo) |
|
|
|
18 |
12:45 PM |
Erg Mens 2000m PAR Sliding Seat Final |
Philadelphia Adaptive (C. Lloyd) |
Philadelphia Adaptive (B. Leatherwood) |
Philadelphia Adaptive (B. Keys) |
|
|
|
|
19 |
12:45 PM |
Erg Womens 2000m PAR Sliding Seat Final |
Philadelphia Adaptive (M. Rosenberger) |
|
Philadelphia Adaptive (B. Davis) |
Philadelphia Adaptive (T. Kelly) |
|
|
|
20 |
01:00 PM |
2x Mens/Mixed PR3-RA Invitational Freedom Cup Final |
|
Athletes w/o Limits (J. Boldt) |
Athletes w/o Limits (M. Curtis) |
Athletes w/o Limits (J. Greene) |
Athletes w/o Limits (G. Quarles) |
Athletes w/o Limits (W. Pincince) |
|
21 |
01:15 PM |
2x Mens PR3-PD/VI Inclusion Final |
|
Three Rivers (D. Rosen) |
Capital (D. Onafeko) |
Philadelphia Adaptive (H. Gallagher) |
|
|
|
22 |
01:30 PM |
2x Mixed PR1 Inclusion Final |
|
Three Rivers/DesMoines [Composite] (S. Breedlove) |
Capital (B. Hannibal) |
Three Rivers (J. MacTaggart) |
|
|
|
23 |
01:45 PM |
2x Mixed II1/3 Inclusion Final |
|
Three Rivers (K. McCarthy) |
Athletes w/o Limits (J. Garcia) |
Athletes w/o Limits (M. Worley) |
Athletes w/o Limits (B. Worley) |
|
|
24 |
02:00 PM |
2x Mixed PR2 Inclusion Final |
|
Sportable (C. White) |
Three Rivers (G. Zeobvitz) |
Athletes w/o Limits (K. Ortiz) |
Capital (S. Anderson) |
Rockland (S. Savage) |
|
25 |
02:15 PM |
2x Mens PR2 Inclusion Final |
|
Three Rivers (J. Brown) |
Athletes w/o Limits (P. Ward) |
|
|
|
|
26 |
02:30 PM |
2x Womens VI Inclusion Final |
|
Three Rivers (N. Leverett) |
Three Rivers (M. Ostrowski) |
Three Rivers (T. Swiantek) |
|
|
|
27 |
02:45 PM |
2x Mixed PR3-PD Inclusion Final |
|
Rockland (S. Savage) |
Capital (R. Antonioli) |
Athletes w/o Limits (G. Quarles) |
Capital (S. Smith) |
|
|
28 |
03:00 PM |
2x Mixed II3 Inclusion Final |
|
|
Athletes w/o Limits (J. Witherell) |
Athletes w/o Limits (B. Senn) |
|
|