|
1 |
09:00 AM |
2x Men/Women PR1/PR2 Inclusive Final |
|
Philadelphia Adaptive (D. Wheeler) |
Philadelphia Adaptive (M. Wheeler) |
Philadelphia Adaptive (J. Castillo) |
|
|
|
2a |
09:15 AM |
1x Men/Women PR1 Final |
|
Three Rivers (J. Wherry) |
Accessible Des Moines (J. Eckstein) |
Greater Columbus (I. Sommers) |
|
|
|
2b |
09:15 AM |
1x Men/Women PR2 Final |
|
|
|
|
|
Three Rivers (J. Brown) |
|
3 |
09:15 AM |
1x Mens/Womens PR3 Final |
Sportable (R. Jones) |
|
|
|
|
|
|
4 |
09:30 AM |
2x Mens/Mixed PR3-PD/VI Inclusive Final |
|
Philadelphia Adaptive (L. Rodriguez) |
Philadelphia Adaptive (W. Leatherwood) |
Philadelphia Adaptive (C. Artur) |
|
|
|
5 |
09:30 AM |
2x Womens PR3-PD/VI Inclusive Final |
|
|
|
|
Philadelphia Adaptive (B. Davis) |
Holyoke Rows (C. Elderkin) |
|
6 |
10:00 AM |
1x Mens PR3-RA (II3) Final |
|
|
Unity (J. Boatner) |
Unity (L. Arnold) |
Unity (W. Robinson) |
|
|
7 |
10:15 AM |
1x Mens PR3-RA (VET) Final |
|
Unity (J. Shockness) |
Unity (J. Boldt) |
Unity (G. Quarles) |
Unity (H. Meagley) |
|
|
8 |
10:30 AM |
1x Mens PR1 Final |
Philadelphia Adaptive (F. Ganther) |
New Crew SQR (E. Vasquez) |
Capital (B. Hannibal) |
Greater Columbus (I. Sommers) |
Capital (S. Franks) |
Accessible Des Moines (S. Turczynski) |
|
10 |
10:45 AM |
1x Mens PR1 Exhibition Final |
|
Holyoke Rows (J. Brooks) |
|
|
|
|
|
11 |
10:45 AM |
1x Womens PR2 Final |
|
Philadelphia Adaptive (M. Rosenberger) |
Delta (R. Tappero) |
Unity (L. Sumner) |
|
|
|
12 |
10:45 AM |
1x Mens PR2 Final |
|
|
|
|
Miami Beach RC (P. Ward) |
Nashville (C. White) |
|
13 |
11:00 AM |
1x Mens PR3-PD Final |
Unity (P. Hurley) |
Greater Columbus (A. Hayes) |
Community Rowing Australia (J. Johnson) |
Jacksonville (J. Howe) |
Philadelphia Adaptive (B. Keys) |
Conshohocken (S. Wang) |
|
14 |
11:15 AM |
1x Womens PR3-PD Final |
|
Sportable (S. Henneberry) |
Delta (E. Hill) |
Lake County (A. Eaddy) |
South Jersey (L. Adkins) |
|
|
16 |
11:30 AM |
1x Womens VI Final |
|
Three Rivers (M. Ostrowski) |
Three Rivers (N. Leverett) |
Three Rivers (T. Williams) |
Three Rivers (T. Swiantek) |
|
|
17 |
11:45 AM |
2x Mixed II1-1 Inclusive Final |
|
Three Rivers (K. McCarthy) |
|
|
|
|
|
18 |
11:45 AM |
2x Mixed II-3 Inclusive Final |
|
|
Unity (W. Robinson) |
Unity (J. Boatner) |
Unity (L. Arnold) |
|
|
19 |
01:00 PM |
2x Mens PR3-RA (VET) Inclusive Final |
|
Unity (G. Quarles) |
Unity (D. Cushman) |
Unity (J. Boldt) |
Unity (B. Masclans) |
|
|
20 |
01:15 PM |
2x Mixed PR3-RA (VET) Inclusive Final |
|
|
Accessible Des Moines (H. Freye) |
Atlanta (J. Smith) |
Accessible Des Moines (G. Selof) |
|
|
21 |
01:30 PM |
2x Mens PR3-RA (VET) Inclusive Final |
|
Unity (J. Shockness) |
Unity (H. Meagley) |
Unity (M. Langdon) |
Unity (S. Lee) |
|
|
22 |
01:45 PM |
2x Men/Mixed PR3-PD Final |
|
Three Rivers (D. Rosen) |
Community Rowing Australia/Jacksonville [Composite] (J. Howe) |
|
|
|
|
30 |
01:45 PM |
2x Womens PR3-PD Inclusive Final |
|
|
|
Three Rivers/Lake County [Composite] (A. Eaddy) |
Capital (S. Smith) |
South Jersey (L. Adkins) |
|
23 |
02:00 PM |
2x Mixed VI Inclusive Final |
|
Three Rivers (N. Leverett) |
Capital (D. Onafeko) |
Three Rivers (T. Williams) |
Atlanta (J. Smith) |
|
|
24 |
02:15 PM |
2x Mixed PR3-PD Inclusive Final |
|
Sportable (R. Jones) |
Greater Columbus (A. Hayes) |
Three Rivers/Conshohocken [Composite] (S. Wang) |
Sportable (S. Henneberry) |
|
|
25 |
02:30 PM |
2x Mixed PR1 Inclusive Final |
|
|
Capital (R. Linton) |
Accessible Des Moines/Three Rivers [Composite] (S. Turczynski) |
Three Rivers/New Crew SQR [Composite] (E. Vasquez) |
Capital (B. Yang) |
|
26 |
02:45 PM |
2x Mens PR2 Inclusive Final |
Unity (P. Ward) |
Three Rivers (J. Brown) |
Three Rivers/Nashville [Composite] (C. White) |
|
|
|
|
27 |
03:00 PM |
2x Mixed PR2 Inclusive Final |
|
Philadelphia Adaptive (M. Rosenberger) |
Unity (L. Sumner) |
Capital (C. Palacios) |
Capital (S. Anderson) |
|
|
28 |
03:15 PM |
2x Womens VI Inclusive Final |
|
Three Rivers (M. Ostrowski) |
Rockland (J. Murrell) |
Three Rivers (T. Swiantek) |
Three Rivers (A. Barras) |
Three Rivers/New Crew SQR [Composite] (K. Dobbs) |
|
29 |
03:30 PM |
2x Mens PR3-PD Inclusive Final |
Philadelphia Adaptive (H. Gallagher) |
Unity (H. Meagley) |
Unity (G. Quarles) |
Unity (B. Masclans) |
Philadelphia Adaptive (J. Loudon) |
Unity (J. Shockness) |
|
31a |
03:45 PM |
8+ Mixed PR3-PD/VI Flight |
|
Three Rivers (D. Rosen) |
|
|
|
|