|
1 |
01:10 PM |
Girls Gig/Novice 1x Final |
|
|
Germantown Friends (C. Weiss) |
Bergen Tech (S. Ko) |
|
|
|
2 |
01:16 PM |
Boys Gig/Novice 1x Final |
Friends Select (V. Pan) |
Springside Chestnut Hill A (N. Crane) |
Haverford (M. Yoh) |
Springside Chestnut Hill B (E. Cunningham) |
Penn Charter (W. Tanner) |
Roman Catholic A (S. Lay) |
|
3 |
01:22 PM |
Girls Freshman/Novice 2x Final |
Notre Dame (M. Kieft) |
Agnes Irwin (V. Budike) |
Conestoga (B. Kennedy) |
Sacred Heart (B. Bergan) |
Montclair (A. Jonasz) |
Ridgewood (G. Musarra) |
|
4 |
01:28 PM |
Boys Freshman/Novice 2x Final |
Springside Chestnut Hill (T. Gregson) |
Haverford B (A. Lexa) |
Haverford A (A. D'Arcangelo) |
Haddon Twp (D. Wakeley) |
Conestoga (A. Zisling) |
Bonner Prendergast (A. Peter-Koyi) |
|
5 |
01:34 PM |
Girls Novice 4+ Final |
Hun (L. Kim) |
Charter School (A. Houser) |
Merion Mercy (P. Fox) |
Owen J Roberts (M. Venezia) |
Unionville (S. Weir) |
Belleville (v. pane) |
|
6 |
01:40 PM |
Boys Novice 4+ Final |
St. Joseph Prep (L. Compton) |
Oakcrest (A. Ragan) |
Haverford (G. Haabestad) |
Hun A (R. Berger) |
Kearny (J. Faria) |
Owen J Roberts (A. Brown) |
|
7 |
01:46 PM |
Girls Freshman 4+ Final |
Shipley (C. Winter) |
North Arlington (M. Carlo) |
Vineland (C. Mayhew) |
Bonner Prendergast (A. Elliott) |
Radnor (S. Cohen) |
Doane Academy (R. Van Sciver) |
|
8 |
01:52 PM |
Boys Freshman 4+ Final |
Don Bosco Prep (V. Greco) |
Kearny (A. Tully) |
Belleville (I. Cortes) |
Upper Merion (A. McNally) |
St. Joseph Prep (P. Janson) |
Eustace (J. Mueller) |
|
9 |
01:58 PM |
Girls Novice 8+ Final |
Egg Harbor (K. Diggins) |
Germantown Academy (L. Brown) |
Mt St Joseph A (M. Ciolko) |
Philadelphia City Rowing A (O. Musselman) |
Mt St Joseph B (M. McGreevey) |
Episcopal (B. Kraftson) |
|
10 |
02:04 PM |
Boys Novice 8+ Final |
Unionville (I. Quain) |
Archbishop Carroll (S. Theroulde) |
Holy Ghost Prep A (Z. Geiser) |
La Salle (Z. Reinhardt) |
St. Augustine A (C. Carey) |
Episcopal A (S. McGarrity) |
|
11 |
02:10 PM |
Girls Novice 4x Final |
Teaneck B (S. Veras) |
Penn Charter (I. Hondros) |
Conestoga (A. Lewis) |
Strath Haven (M. Fischer) |
Germantown Friends (E. Cheung) |
Teaneck A (r. gobji) |
|
12 |
02:16 PM |
Boys Novice 4x Final |
Friends Select (A. Altieri) |
Roman Catholic (T. Filip) |
Conestoga (c. fogarty) |
Germantown Friends (B. Komita Moussa) |
Ridgewood (A. Saladucha) |
Germantown Academy (D. Walkush) |
|
13 |
02:22 PM |
Girls Freshman 4x Final |
Agnes Irwin B (C. Zuccarini) |
Germantown Friends (i. ortega) |
Ridgewood (A. Wilkinson) |
Sacred Heart (A. Dati) |
Agnes Irwin A (S. McCarthy) |
Baldwin (J. Bai) |
|
14 |
02:28 PM |
Boys Freshman 4x Final |
Montclair (A. Bondorowsky) |
Ridgewood (H. Koontz) |
Haverford (L. Follman) |
Conestoga (S. Nalbone) |
Malvern Prep (A. Wirtel) |
Shipley (G. Rasmussen) |
|
15 |
02:34 PM |
Girls Freshman 8+ Final |
Montclair (J. Craig) |
Moorestown (G. Jarmain) |
Mt St Joseph (J. Woodrow) |
Merion Mercy (T. Gregitis) |
Radnor (K. Bragdon) |
Mainland (H. Shim) |
|
16 |
02:40 PM |
Boys Freshman 8+ Final |
La Salle (J. Klohoker) |
St. Peters Prep (J. Mcgann) |
St. Joseph Prep (F. Coyne) |
Montclair (T. Weil) |
Ocean City (M. Yeager) |
Mainland (R. Silbert) |
|
17 |
03:16 PM |
Girls JV 1x Final |
|
Strath Haven (J. Tashman) |
Notre Dame (C. Phelan) |
Germantown Friends (A. marshall) |
|
|
|
18 |
03:22 PM |
Boys JV 1x Final |
Hatboro Horsham (Y. Gilad) |
Bergen Catholic A (C. Labozzetta) |
Strath Haven (E. Subers) |
Penn Charter (S. Flemming) |
Conestoga (F. Wang) |
North Arlington (A. Di Popolo) |
|
19 |
03:28 PM |
Girls JV 2x Final |
Baldwin (S. Chen) |
Shipley (C. Menziuso) |
Ridgewood (C. Callaghan) |
Strath Haven (O. Yerger) |
Germantown Friends A (s. pancoe) |
Germantown Friends A (S. Slavitt) |
|
20 |
03:34 PM |
Boys JV 2x Final |
Roman Catholic (T. Goschinski) |
Conestoga (W. Zhao) |
Ridgewood (C. Koontz) |
North Arlington A (M. Szklarzewski) |
Germantown Academy (N. Moeller) |
Montclair (H. Skutch) |
|
21 |
03:40 PM |
Girls JV 4+ Final |
Eustace (E. O'Toole) |
Mt St Joseph A (K. Healy) |
Merion Mercy (A. Baccile) |
Lower Merion (E. Spaeth) |
Egg Harbor (M. Lively) |
Absegami (J. Durazzi) |
|
22 |
03:46 PM |
Boys JV 4+ Final |
St. Joseph Prep A (N. Ziemniak) |
Kearny (C. Grimm) |
Episcopal (K. Hogan) |
Don Bosco Prep (N. Baginski) |
Concord (J. Pfander) |
Lower Merion (K. Aspesi) |
|
23 |
03:52 PM |
Girls JV 4x Final |
Springside Chestnut Hill (G. Tasman) |
Ridgewood (E. Gilman) |
Baldwin A (C. Kiser) |
Conestoga (K. Stanton) |
Agnes Irwin (A. Short) |
Penn Charter (M. Whitehead) |
|
24 |
03:58 PM |
Boys JV 4x Final |
Bergen Catholic (A. Nargizian) |
Holy Spirit (W. Bryz-Gornia) |
Roman Catholic (D. Rostucher) |
Haverford A (R. Soslow) |
Boys' Latin (S. Glover) |
Germantown Friends (G. Arms) |
|
25 |
04:04 PM |
Girls JV 8+ Final |
Atlantic City (N. Ott) |
Episcopal (A. Peyton) |
Mt St Joseph (B. Gallagher) |
Montclair (W. McClenahan) |
Holy Spirit (S. Di Ianni) |
Vineland (A. Messore) |
|
26 |
04:10 PM |
Boys JV 8+ Final |
Moorestown (B. Jones) |
La Salle (N. Cooper) |
St. Joseph Prep (C. Sergi) |
St. Peters Prep A (S. Phelan) |
Christian Brothers (L. lukenda) |
St. Augustine A (B. Hughes) |
|
27 |
04:16 PM |
Girls Ltwt 2x Final |
Agnes Irwin (R. Sokoll) |
Montclair (R. Brown) |
Friends Select (H. Cramer) |
Egg Harbor (H. McGovern) |
Germantown Academy (L. Naber) |
Sacred Heart A (S. Mulgrew) |
|
28 |
04:22 PM |
Boys Ltwt 2x Final |
Springside Chestnut Hill (H. Smith) |
Montclair (G. Finnell) |
Roman Catholic (E. Meadows) |
Ridgewood (S. Daspin) |
Malvern Prep (W. McDonald) |
Germantown Friends (E. Shen) |
|
29 |
04:28 PM |
Girls Ltwt 4+ Final |
Lower Merion (S. Wellner) |
Egg Harbor (M. Cortez) |
Mt St Joseph (P. COMTOIS) |
Absegami (C. Reed) |
Ocean City (D. Menchen) |
Haddonfield (A. Palavage) |
|
30 |
04:34 PM |
Boys Ltwt 4+ Final |
St. Peters Prep (J. Niland) |
St. Joseph Prep (J. O'Connell) |
Haverford (C. Delaney) |
Father Judge (A. Feeney) |
Don Bosco Prep A (P. Walker) |
Don Bosco Prep B (M. Vazquez) |
|
31 |
04:40 PM |
Girls Ltwt 4x Final |
Montclair (E. Kaloudis) |
Springside Chestnut Hill (O. Clark) |
Germantown Friends (M. Esberg) |
Baldwin (Z. Wenzinger) |
Notre Dame (S. Ruggieri) |
|
|
32 |
04:46 PM |
Boys Ltwt 4x Final |
|
Malvern Prep (P. Keenan) |
Conestoga (W. Roth) |
Roman Catholic (L. O'Connell) |
|
|
|
33 |
04:52 PM |
Girls Ltwt 8+ Final |
|
Mt St Joseph (J. Comerford) |
Ocean City (N. Greene) |
Moorestown (B. Parker) |
|
|
|
34 |
04:58 PM |
Boys Ltwt 8+ Final |
Christian Brothers (P. Hegel) |
St. Augustine A (G. Gitto) |
St. Joseph Prep (C. WREN) |
Radnor (N. Morris) |
La Salle (S. Harkins) |
St. Augustine B (C. Browne) |
|
35 |
05:04 PM |
Girls 2nd 8+ Final |
Haddonfield (K. Hohweiler) |
Radnor (K. Dolan) |
Mt St Joseph (G. Little) |
Holy Spirit (A. Beck) |
Merion Mercy (A. Duckworth) |
Oakcrest (L. Potts) |
|
36 |
05:10 PM |
Boys 2nd 8+ Final |
Fordham Prep (C. PADILLA) |
St. Augustine (J. McCall) |
La Salle A (A. Virkler) |
St. Joseph Prep (C. Rooney) |
Montclair (D. Traore) |
Ocean City (M. Baldini) |
|
37 |
05:16 PM |
Girls Varsity 1x Final |
Hatboro Horsham (J. Yorko) |
Montclair Kimberly (J. Randall) |
Germantown Academy (K. Aemisegger) |
Germantown Friends (A. McKenzie) |
Agnes Irwin (A. Peters) |
Haddon Twp (K. Shuttleworth ) |
|
38 |
05:22 PM |
Boys Varsity 1x Final |
Mainland (T. Lind) |
Haddon Twp (P. Duffy) |
Friends Select (A. Williams III) |
Ridgewood (B. Caltavuturo) |
Roman Catholic A (T. Moyer) |
Upper Dublin (J. Fernsler) |
|
39 |
05:28 PM |
Girls Varsity 2x Final |
Agnes Irwin (M. Pinsk) |
Springside Chestnut Hill (H. Lee) |
Conestoga (C. Robins) |
Penn Charter A (K. White) |
Ridgewood (E. Dwyer) |
Our Lady of Mercy (C. Porcaro) |
|
40 |
05:34 PM |
Boys Varsity 2x Final |
Roman Catholic A (A. Johnston) |
Boys' Latin (M. Dogan) |
Germantown Friends (J. Wright) |
Conestoga (E. Cain) |
Malvern Prep (C. Franck) |
Don Bosco Prep (T. Kisala) |
|
42 |
05:40 PM |
Boys Varsity 2- Final |
|
Radnor A (S. Bupp) |
Owen J Roberts (D. Swech) |
Lower Merion (G. Mills) |
Radnor B (B. Lyons) |
|
|
43 |
05:46 PM |
Girls Varsity 4+ Final |
Egg Harbor (A. Hendriks) |
Ocean City (F. Kane) |
Absegami (E. Karovic) |
Eustace (D. Eliason) |
Bonner Prendergast (C. Savage) |
North Arlington (B. Wilson) |
|
44 |
05:52 PM |
Boys Varsity 4+ Final |
Christian Brothers (D. Hutzley) |
Haverford (L. Green) |
Episcopal (W. Purtill) |
Haddonfield (B. Giangiulio) |
Father Judge (A. Coelho) |
Radnor (L. Williams) |
|
45 |
05:58 PM |
Girls Varsity 4x Final |
Haddon Twp (A. Sperlunto) |
Ridgewood (J. Wittmaack) |
Conestoga (L. Alcorn) |
Springside Chestnut Hill (E. Lutz) |
Episcopal (L. Zecca) |
Notre Dame (J. Tomkiewicz) |
|
46 |
06:04 PM |
Boys Varsity 4x Final |
Haddon Twp (E. Tingley) |
Haverford (D. McKay) |
Roman Catholic (A. Panchella) |
Malvern Prep (D. Brady) |
Conestoga (M. Amsterdam) |
Springside Chestnut Hill (R. Bakes) |
|
47 |
06:10 PM |
Girls Varsity 8+ Final |
Haddonfield (E. Kommedal) |
Holy Spirit (K. Magee) |
Merion Mercy (K. Farrell) |
Mt St Joseph (E. McGreevey) |
Montclair (E. Levendosky) |
Radnor (o. chase) |
|
48 |
06:16 PM |
Boys Varsity 8+ Final |
Fordham Prep (M. Ptucha) |
Montclair (N. Michalitsianos) |
La Salle (E. Wilt) |
St. Joseph Prep (P. McKernan) |
St. Augustine (R. Fucetola) |
Ocean City (N. DiMarco) |