Toggle navigation
Regatta Workbench Results
Home
Mobile
Dashboard
Results
Race Schedule
All Races
Event List
All Events
Start Order
Heat Sheet
Team Points
Medal Count
Coaches
2022 Stotesbury Cup Regatta
Click the links in the table for individual race results or
Build a custom results report by checking one or more races
Filter list:
All Organizations
A.N. Myer
Absegami
Academy of Notre Dame
Agnes Irwin
Albemarle
Alexandria City
Archbishop Carroll
Atlantic City
Augustine Classical
Baldwin
Ballston Spa
Belleville
Bergen Catholic
Bergen Tech
Bethesda Chevy Chase
Beverly
Bishop Ireton
Bishop Moore
Bishop O'Connell
Blair
Blair Crew
Bonner Prendergast
Boys' Latin of Philadelphia
Briar Woods
Broad Run
Buffalo Seminary
Canisius
Cascadilla
Castilleja
Castilleja
Cedar Creek
Chaminade
Charter School of Wilmington
Christian Brothers
Churchill
City Honors
Concord
Conestoga
Covenant
Dallas Jesuit
DeMatha
Denis Morris
Devon Prep
Doane Academy
Don Bosco Prep
Eden
Edgewater
Egg Harbor
Episcopal
Episcopal Virginia
Essex Tech
Eustace
Fairfax
Father Judge
Fordham Prep
Fort Lee
Franco-Cité
Freeman
Friends Select
Friends' Central
Georgetown Day
Georgetown Visitation
Germantown Academy
Germantown Friends
Gonzaga
Governor Simcoe
Grassfield
Great Bridge
Great Valley
Greenbrier Christian
Gwynedd Mercy
Hackensack
Haddon Township
Haddonfield
Hamilton-Wenham
Harriton
Haverford HS
Haverford School
Hill School
Hockaday
Holton-Arms
Holy Ghost Prep
Holy Spirit
Hun School
Independence
Ipswich
James Madison
Jefferson
Justice
Kearny
King School
La Salle
Lake Braddock
Lake Brantley
Langley
Lawrenceville
Leonia
Lorne Park
Lower Merion
Mainland
Malvern Prep
Manhasset
Masconomet
Mathews
Maury
McLean
Melbourne
Merion Mercy
Montclair
Moorestown
Mount Saint Joseph
Nardin Academy
National Cathedral
Nichols
Niskayuna
Norfolk Academy
North Allegheny
North Arlington
North Catholic
Northern Highlands
Northern Valley Demarest
Notre Dame College School
Nueva
Nutley
Oakcrest
Oakton
Ocean City
Owen J. Roberts
Paramus
Peddie
Penn Charter
Pennsauken
Philadelphia City Rowing
Phoenix Country Day
Potomac
Poughkeepsie
Radnor
Radnor
Ridgewood
Ridley
Robinson
Rock Ridge
Roman Catholic
Rumson-Fair Haven
Sacred Heart
Saddle River
Saratoga
Scarsdale HS
Seton Hall Prep
Shaker
Shenendehowa
Shipley
Shore
Sidwell Friends
South County
Springside Chestnut Hill
St. Albans
St. Andrew's
St. Anne's-Belfield
St. Augustine
St. Benedict's Prep
St. Francis
St. Ignatius
St. Johns College
St. Joseph NJ
St. Joseph's Collegiatae
St. Joseph's Prep
St. Peters Prep
State College
Stone Bridge
Teaneck
Tenafly
Unaff. (USA)
Unionville
Upper Merion
Ursuline
Villa Joseph Marie
Villa Maria
Vineland
W.T. Woodson
Wakefield
Walt Whitman
Walter Johnson
Wash-Liberty
West Chester East
West Potomac
West Springfield
Western Albermarle
Westminster
Wilmington Friends
Wilson
Woodside Priory
Yorktown
All Days
Friday, 20 May
Saturday, 21 May
Show stroke name only
Include Athlete Names
Toggle All
Print selected races:
Race Schedule for St. Joseph's Prep
#
Date
Time
Race
Status
Results
Formatted Results
2a
Friday, 20 May
08:16 AM
Boys Freshman Eight Heat
Official
[finish]
PDF
6a
Friday, 20 May
09:32 AM
Boys Junior Four Heat
Official
[finish]
PDF
10a
Friday, 20 May
10:37 AM
Boys Junior Eight Heat
Official
[finish]
PDF
15a
Friday, 20 May
11:51 AM
Boys Ltwt Four Heat
Official
[finish]
PDF
17a
Friday, 20 May
12:27 PM
Boys Second Four Heat
Official
[finish]
PDF
21a
Friday, 20 May
01:22 PM
Boys Second Eight Heat
Official
[finish]
PDF
28a
Friday, 20 May
05:28 PM
Boys Senior Four Heat
Official
[finish]
PDF
30a
Friday, 20 May
06:07 PM
Boys Senior Eight Heat
Official
[finish]
PDF
6S2
Saturday, 21 May
01:05 PM
Boys Junior Four Semi-Final 2
Official
[finish]
PDF
28S1
Saturday, 21 May
02:30 PM
Boys Senior Four Semi-Final 1
Official
[finish]
PDF
30S1
Saturday, 21 May
03:00 PM
Boys Senior Eight Semi-Final 1
Official
[finish]
PDF
2
Saturday, 21 May
03:45 PM
Boys Freshman Eight Final
Official
[finish]
PDF
10
Saturday, 21 May
04:25 PM
Boys Junior Eight Final
Official
[finish]
PDF
15
Saturday, 21 May
04:50 PM
Boys Ltwt Four Final
Official
[finish]
PDF
17
Saturday, 21 May
05:00 PM
Boys Second Four Final
Official
[finish]
PDF
21
Saturday, 21 May
05:20 PM
Boys Second Eight Final
Official
[finish]
PDF
28
Saturday, 21 May
05:50 PM
Boys Senior Four Final
Official
[finish]
PDF
30
Saturday, 21 May
06:00 PM
Boys Senior Eight Final
Official
[finish]
PDF