|
1S1 |
04:20 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 1 |
St. Paul's (S. Hedeman) |
Jesuit College Prep (C. Sochia) |
Saratoga (K. Meidenbauer) |
Woodbridge (N. Wood) |
Winter Park (B. Brown) |
Mainland (D. Canesi) |
|
1S2 |
04:26 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 2 |
Haddonfield (G. Chelotti) |
Niskayuna (S. Quinn) |
St. Joseph Prep (C. Rosser) |
La Salle (T. Newman) |
Montclair (E. Unruh) |
TC Williams (T. Cocke) |
|
1S3 |
04:32 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 3 |
Whitman (A. Edwards) |
Gonzaga (M. Richardson) |
St. Albans (W. Nash) |
Bethesda-Chevy Chase (R. Healy) |
Lawrenceville (N. Clark) |
Chaminade (K. Figueroa) |
|
2S1 |
04:38 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 1 |
Hylton (I. Sankoh) |
Sacred Heart (B. Bergan) |
Grimsby (E. Dockray) |
Augustine Classical (C. Lynip) |
School Without Walls HS (E. Fenzel) |
Frank W. Cox (V. Kayser) |
|
2S2 |
04:44 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 2 |
Dwight-Englewood (R. Colquitt) |
Ridgewood (A. Walton Roth) |
Ridley (E. Broski) |
Springside Chestnut Hill (H. Lee) |
Western Albermarle (M. Abrahamson) |
Agnes Irwin (C. Heward) |
|
3S1 |
04:50 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 1 |
Merion Mercy (P. DeVlieger) |
Montclair (E. Mihalis) |
Saratoga (K. Cuneo) |
National Cathedral (K. Blake) |
Shenendehowa (M. CARNEY) |
Eustace (I. BLANCHARD) |
|
3S2 |
04:56 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 2 |
Manhasset (A. LoPinto) |
Bethesda-Chevy Chase (S. Spain) |
Ocean City (E. Chiarello) |
TC Williams (L. Arnold) |
Washington-Lee (C. Slater) |
Jefferson (M. Li) |
|
3S3 |
05:02 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 3 |
Mainland (M. Beck) |
Holy Spirit (K. Driscoll) |
Whitman (A. Kahlenberg) |
Mount Saint Joseph (G. Morrow) |
Great Valley (M. Segarnick) |
Oakton (K. Kost) |
|
4S1 |
05:08 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 1 |
Haverford (A. D'Arcangelo) |
Holy Spirit (B. McGettigan) |
E.L. Crossley (N. Kennedy) |
Malvern Prep (B. Mankowski) |
Boys' Latin (M. Jiles) |
Germantown Academy (C. Shafer) |
|
4S2 |
05:14 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 2 |
Ridgewood (D. Johnson) |
Niskayuna (D. Wolfe) |
Blessed Trinity (A. van Engelen) |
Episcopal Dallas (M. Gosslee) |
Penn Charter (M. Kestenbaum) |
Roman Catholic (O. Muwwakkil) |
|
5S1 |
05:20 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 1 |
St. Joseph Prep (J. Crawford) |
Great Bridge (A. Saintsing) |
Simcoe (L. Harris) |
Mathews (s. knebl) |
South County (T. Hamilton) |
Belleville (K. Tapia) |
|
5S2 |
05:26 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 2 |
St. Albans (W. Bausch) |
Peddie (Z. Rizzuto-Flancbaum) |
Don Bosco Prep (E. Mortati) |
Bishop O'Connell (A. Berry) |
Philadelphia City Rowing (J. Cartagena) |
Rumson Fair-Haven (B. Incremona) |
|
5S3 |
05:32 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 3 |
Gonzaga (W. Varnell) |
Gloucester (J. Raha) |
Radnor (B. Lyons) |
Nichols (M. Berdysiak) |
James Madison (J. Bachmann) |
Eustace (J. Mueller) |
|
6S1 |
05:38 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 1 |
Churchill (L. Hutton) |
Manhasset (M. Fournaris) |
Lower Merion (A. Edwards) |
Branksome (F. O'Neill) |
West Springfield (K. Rupinen) |
Hun (M. Clover) |
|
6S2 |
05:44 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 2 |
Holy Spirit (A. Beck) |
Great Bridge (I. Haueter) |
Egg Harbor (K. Diggins) |
Eustace (K. DeWitt) |
Nutley (A. Feaster) |
Wakefield (A. Henkle) |
|
6S3 |
05:50 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 3 |
Ocean City (M. Finley) |
National Cathedral (E. Arvanitis) |
Mount Saint Joseph (K. Faust) |
Holton-Arms (A. Mendelsohn) |
Holy Cross (M. Bowron) |
Episcopal VA (S. Lewis) |
|
7S1 |
05:56 PM |
Boys Freshman Quads Semi-Final 1 |
Germantown Friends (J. Appleberry) |
La Salle (J. Wilbur) |
Saratoga (E. Schmid) |
Haverford (S. Bilash) |
Don Bosco Prep (M. Lee) |
Springside Chestnut Hill (G. Jaeger) |
|
7S2 |
06:02 PM |
Boys Freshman Quads Semi-Final 2 |
Holy Spirit (R. Hall) |
Ridgewood (T. Montgomery) |
Haddon Twp (M. Weller) |
Conestoga (Z. Miles) |
Malvern Prep (C. Mao) |
Roman Catholic (F. Bruzek) |
|
9S1 |
06:08 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 1 |
Eden (A. Cook) |
Ridley (E. Sabine) |
Baldwin (O. Lanchoney) |
Western Albermarle (K. Tarleton) |
Ridgewood (M. Phillips) |
Sacred Heart (C. Friedlander) |
|
9S2 |
06:14 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 2 |
Conestoga (A. Green) |
Albemarle (H. Lewis) |
TC Williams (C. Fernandez) |
Germantown Friends (K. Maguire) |
Montclair (G. Aase-Remedios) |
Springside Chestnut Hill (P. Aloise) |
|
10S1 |
06:20 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 1 |
Conestoga (L. Bobber) |
North Arlington Crew (H. Ribeiro) |
E.L. Crossley (K. Keith) |
Malvern Prep (P. Keenan) |
Germantown Friends (G. Sher) |
Western Albermarle (C. Keller) |
|
10S2 |
06:26 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 2 |
Great Bridge (B. Garrow) |
Shipley (N. Hannon) |
Albemarle (A. Pierce) |
Springside Chestnut Hill (D. Betancourt) |
Ridgewood (S. Daspin) |
Shenendehowa (P. Moore) |