Toggle navigation
Regatta Workbench Results
Home
Mobile
Dashboard
Results
Race Schedule
All Races
Event List
All Events
Start Order
Medal Count
Coaches
2013 Head of the Schuylkill Regatta
Click the links in the table for individual race results or
Build a custom results report by checking one or more races
Filter list:
All Organizations
Abingdon
Alabama
Alexandria
Amatitlan
Amoskeag
Annapolis Junior Rowing
Annapolis RC
Archbishop Carroll High School
Assumption CR
Atlantic County
Avalon
BSBC
Bachelors
Baltimore
Beautidul Disaster
Beaver Creek Sculling
Berkshire Sculling
Bishop Ireton HS
Blair
Bonner/Prendergast
Brandeis
Brigantine
Brighton RC
Bryant
Bulldog
Cambridge
Cape Fear
Capital City
Carnegie Lake
Carnegie Mellon
Carolina Masters
Catholic University
Chicago
Christian Brothers
Clarkson
Clemson
College BC
Concord HS
Connecticut
Connecticut
Convent of the Sacred Hea
Cooper Rowing
Cooper TC
Crescent
D.C. Strokes
D.R.A.G.
DRAG
DeMatha
Dee Bap
Delaware
Delaware Men
Detroit
Diplomat
Don Bosco
Drexel
Drexel
Duke - Men
Duquesne University
East End
Egg Harbor
Eustace
Ever Green
FHR
Fairfield Prep
Fairmount
Father Judge
Fordham
Fordham Prep
Franklin and Marshall
Friends Academy
Friends of Port Rowing
GMS Rowing
Genesee
Gentle Giant
Greenwich Crew
Guelph
Gunston
Haddon Twp
Haddonfield
Hamilton
Harriton
Haverford College Crew
Headington
Hiawatha Island
Hofstra
Holy Cross
Holy Spirit
Hull Lifesaving
IROW
Independence
Institute of Notre Dame
Kenai Crewsers
La Salle
La Salle Crew
LaSalle alums
Lafayette
Lawrenceville
Loudoun
Lower Merion
Loyola
Mainland
Malta
Malvern Preparatory School
Manhattan
Maryland - Women
Maryland Baltimore County
Maryland Crew
Melbourne Uni
Merchant Marine
Mercy Crew- Rochester
Merion Mercy
Merrimac
Mohawk River
Monmouth
Montclair
Moorestown HS/Rowing
Mount Saint Joseph
Mount St. Marys
Naiades Oncology
Nardin Academy Crew
Navesink
Navy - Women
Nereid
New Haven
New York AC
Newburgh
Newport RC
No Virginia RC
North Adams
North Arlington Crew
North Jersey
North Rockland
Norwalk Leander
Norwalk River
Notre Dame Olden Domers
Notre Dame Prep
Notre Dame RC
OKC Riversport
OLMA Crew
Oakcrest
Ocean City
Old Dominion
Old Dominion - Women
Orange County
Overpeck
Owen J Roberts
PAR
PNRA/Mercer
Palm Beach
Passaic River
Peddie
Penn AC
Penn Ltw
Penn State
Penn State
Pennsylvania
Peterborough
Philadelphia
Philadelphia City Rowing
Philadelphia Girls
Pine-Richland
Pittsburgh RC
Pittsford Crew
Potomac
Princeton
RNY - Manhattan
RNY - Queens
Radnor
Ranney
Resilient RC
Rhode Island Men
Richard Stockton
Rivanna
River City
River Rowing
Riverside
Rock Creek
Rocket City
Rollins College Crew
RowAmerica
Rumson-Fair Haven
Rutgers (Camden)
Rye
SUNY Geneseo
Sacred Heart Country Day
Sagamore RA
Sarah Lawrence
Sarasota Scullers
Saratoga Springs
Saugatuck
Schenectady County
Scranton
Shipley
Springside Chestnut Hill
St Edward's
St. Andrews Alumni
St. Anthony's
St. Augustine
St. Catharines
St. Edwards School Boat Club
St. Joe's Prep
St. John Fisher College Rowing
St. Johns College HS
St. Joseph HS NJ
St. Joseph Prep
St. Josephs
Stanford
Steel City
Susquehanna
Swan Creek RC
Syosset Rowing Club
Syracuse Alumni
Syracuse Chargers
TBC Racing
TCNJ Crew
Temple
Temple
The Haverford School
Trinity
U Penn
Unaff. (USA)
Undine
Union
University
University at Buffalo
Upper Merion HS
Vesper
Viking
Villanova
Walter Johnson Crew
Wash. College
Washington Rowing School
West Point
West Side
West Virginia University
Western
Westfield
Wharton
Whitemarsh
Wilmington
Wilmington Youth
Wilson HS
All Days
Saturday, 26 Oct
Sunday, 27 Oct
Show stroke name only
Include Athlete Names
Toggle All
Print selected races:
Race Schedule for Navy - Women
#
Date
Time
Race
Status
Results
Formatted Results
05B
Saturday, 26 Oct
10:15 AM
Womens College Frosh/Novice Eights Final
Official
[finish]
[midcourse]
PDF
07B
Saturday, 26 Oct
11:40 AM
Womens College & Open Club Eights Final
Official
[finish]
[midcourse]
PDF
13C
Saturday, 26 Oct
02:40 PM
Womens College & Open Heavy Championship Eights Final
Official
[finish]
[midcourse]
PDF