2021 Lenape Sprints II

Filters:

Race Results

09:00 AM

3 Mens 2x Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 5 Holy Spirit B (E. Placeholder4) 06:14.80 06:14.80
2 3 Holy Spirit C (E. Placeholder6) 06:23.87 2.4% 00:09.07 00:00:09.07 06:23.87
3 6 Holy Spirit E (E. Placeholder10) 06:34.58 5.3% 00:10.71 00:00:19.78 06:34.58
4 1 Holy Spirit F (E. Placeholder66) 06:36.44 5.8% 00:01.86 00:00:21.64 06:36.44
5 2 Holy Spirit D (E. Placeholder8) 06:43.89 7.8% 00:07.45 00:00:29.09 06:43.89
6 4 Holy Spirit A (E. Placeholder2) 07:26.51 19.1% 00:42.62 00:01:11.71 07:26.51

09:10 AM

4 Womens 2x Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Egg Harbor (E. Placeholder2) 06:29.49 00:00:09.79 06:29.49
2 4 Holy Spirit (E. Placeholder12) 06:42.55 3.4% 00:13.06 00:00:22.85 06:42.55

09:10 AM

8 Womens V 4x Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 2 Egg Harbor (E. Placeholder26) 06:19.70 06:19.70

09:30 AM

15 Mens Nov 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Ocean City (E. Placeholder83) 06:05.20 00:00:17.50 06:05.20
2 2 Mainland (E. Placeholder94) 07:23.40 21.4% 01:18.20 00:01:35.70 07:23.40
3 3 Holy Spirit (E. Placeholder50) Scratch

09:30 AM

11 Mens Ltwt/3V 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 5 Ocean City (E. Placeholder69) 05:47.70 05:47.70
2 4 Egg Harbor (E. Placeholder60) Scratch

09:40 AM

12 Womens Ltwt/3V 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Egg Harbor (E. Placeholder69) 06:34.00 06:34.00
2 4 Mainland (E. Placeholder80) 07:05.00 7.9% 00:31.00 00:00:31.00 07:05.00
3 2 Holy Spirit (E. Placeholder55) Scratch
4 5 Ocean City (E. Placeholder88) Scratch

09:50 AM

13 Mens 2V 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Egg Harbor (E. Placeholder7) 05:34.80 05:34.80
2 4 Mainland (E. Placeholder10) 06:02.42 8.2% 00:27.62 00:00:27.62 06:02.42

10:00 AM

17 Mens V 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Egg Harbor (E. Placeholder12) 04:56.70 04:56.70
2 5 Absegami (E. Placeholder36) 05:09.74 4.4% 00:13.04 00:00:13.04 05:09.74
3 2 Ocean City (E. Placeholder10) 05:24.07 9.2% 00:14.33 00:00:27.37 05:24.07
4 6 Mainland (E. Placeholder15) 05:43.91 15.9% 00:19.84 00:00:47.21 05:43.91
5 4 Holy Spirit (E. Placeholder22) 06:20.40 28.2% 00:36.49 00:01:23.70 06:20.40

10:10 AM

18 Womens V 4+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 5 Holy Spirit (E. Placeholder27) 05:49.80 05:49.80
2 6 Absegami (E. Placeholder31) 05:53.34 1.0% 00:03.54 00:00:03.54 05:53.34
3 1 Ocean City (E. Placeholder93) 06:17.69 8.0% 00:24.35 00:00:27.89 06:17.69
4 2 Egg Harbor (E. Placeholder22) 06:39.11 14.1% 00:21.42 00:00:49.31 06:39.11
5 4 OLMA (E. Placeholder5) 08:05.46 38.8% 01:26.35 00:02:15.66 08:05.46
6 3 Oakcrest (E. Placeholder21) Scratch

10:20 AM

23 Mens 3V/Ltwt 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Egg Harbor (E. Placeholder64) 05:25.50 05:25.50
2 3 St. Augustine (E. Placeholder13) 05:31.17 1.7% 00:05.67 00:00:05.67 05:31.17

10:30 AM

24 Womens 3V/Ltwt 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Mainland (E. Placeholder89) 06:12.60 06:12.60
2 4 Egg Harbor (E. Placeholder78) 06:19.14 1.8% 00:06.54 00:00:06.54 06:19.14

10:40 AM

21 Mens 4V 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Ocean City (E. Placeholder55) 04:32.50 04:32.50
2 5 St. Augustine A (E. Placeholder31) 04:42.03 3.5% 00:09.53 00:00:09.53 04:42.03
3 4 Mainland A (E. Placeholder103) 05:08.15 13.1% 00:26.12 00:00:35.65 05:08.15
4 2 St. Augustine B (E. Placeholder22) 05:22.88 18.5% 00:14.73 00:00:50.38 05:22.88
5 6 Mainland B (E. Placeholder112) 05:28.79 20.7% 00:05.91 00:00:56.29 05:28.79

10:50 AM

22a Womens 4V/Nov 8+ Heat 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Ocean City A (E. Placeholder28) 06:10.00 06:10.00
2 5 Mainland (E. Placeholder39) 06:46.01 9.7% 00:36.01 00:00:36.01 06:46.01
3 2 Ocean City C (E. Placeholder78) 06:49.22 10.6% 00:03.21 00:00:39.22 06:49.22
4 3 Egg Harbor (E. Placeholder35) Scratch

11:00 AM

22b Womens 4V/Nov 8+ Heat 2

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Absegami (E. Placeholder17) 06:13.00 06:13.00
2 2 Ocean City B (E. Placeholder19) 06:54.81 11.2% 00:41.81 00:00:41.81 06:54.81
3 3 Holy Spirit (E. Placeholder64) Scratch

11:10 AM

26 Womens 2V 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Ocean City (E. Placeholder37) 05:47.80 05:47.80
2 3 Mainland (E. Placeholder48) 05:50.59 0.8% 00:02.79 00:00:02.79 05:50.59

11:20 AM

25 Mens 2V 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 St. Augustine (E. Placeholder40) 04:56.90 04:56.90
2 2 Absegami (E. Placeholder45) 05:10.92 4.7% 00:14.02 00:00:14.02 05:10.92
3 4 Egg Harbor (E. Placeholder87) 05:18.03 7.1% 00:07.11 00:00:21.13 05:18.03
4 5 Mainland (E. Placeholder121) 05:32.17 11.9% 00:14.14 00:00:35.27 05:32.17

11:30 AM

28 Womens Varsity 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Ocean City (E. Placeholder46) 05:19.00 05:19.00
2 5 Oakcrest (E. Placeholder16) 05:49.40 9.5% 00:30.40 00:00:30.40 05:49.40
3 4 Mainland (E. Placeholder57) 06:00.25 12.9% 00:10.85 00:00:41.25 06:00.25

11:40 AM

27 Mens Varsity 8+ Final

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Egg Harbor (E. Placeholder53) 04:53.10 04:53.10
2 4 St. Augustine (E. Placeholder49) 05:02.31 3.1% 00:09.21 00:00:09.21 05:02.31
3 2 Mainland (E. Placeholder75) 05:23.65 10.4% 00:21.34 00:00:30.55 05:23.65