2019 Philadelphia Frostbite Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:

Heat Sheet

Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:00 AM High School Women Novice Double Flight
Whitemarsh Boat Club
(G. Padula)
Haddon Twp
(C. Pellecchia)
3a 09:07 AM High School Women Novice Quad Flight 1
Whitemarsh Boat Club
(P. Coyne)
Navesink River Rowing B
(A. Powell)
Haddon Twp
(S. Lex)
South Jersey Rowing Club B
(E. Kupa)
Pegasus
(K. Rang)
3b 09:14 AM High School Women Novice Quad Flight 2
South Jersey Rowing Club C
(B. Sepulveda)
Navesink River Rowing A
(A. Mironescu)
Haddonfield Crew
(M. Deegan)
South Jersey Rowing Club A
(E. Fourney)
4a 09:21 AM High School Men Novice Quad Flight
Haddon Twp
(L. Gerber)
Whitemarsh Boat Club
(C. Manja)
South Jersey Rowing Club
(R. Hoger)
Navesink River Rowing
(C. Morale)
5a 09:28 AM High School Women Novice Four Flight
Archbishop Carroll
(O. Walker)
Villa Joseph Marie
(H. Buckleman)
Gwynedd Mercy Academy High School
(M. Connaghan)
Doane Academy
(M. Diaczynsky)
6a 09:35 AM High School Men Novice Four Flight 1
Mainland
(R. Carraccio)
St. John the Baptist
(c. Schlomann)
Holy Ghost Prep
(C. Puckett)
6b 09:42 AM High School Men Novice Four Flight 2
Row New Jersey
(T. Hamilton)
Christian Brothers
(H. Friend)
Moorestown HS/Rowing
(L. Sims)
7a 09:49 AM High School Women Varsity Double Flight 1
Navesink River Rowing A
(A. Malek)
Whitemarsh Boat Club
(A. Sack)
South Jersey Rowing Club C
(A. Maussner)
Pegasus
(J. Hickey)
7b 09:56 AM High School Women Varsity Double Flight 2
Haddon Twp B
(K. Meloche)
South Jersey Rowing Club B
(S. Leone)
Navesink River Rowing B
(S. Sainato)
Haddon Twp A
(M. Fitzpatrick)
8a 10:03 AM High School Men Varsity Double Flight 1
Whitemarsh Boat Club C
(D. Boyle)
Haddon Twp B
(T. Smith)
Christian Brothers
(T. Joyce)
Whitemarsh Boat Club B
(A. Moeller)
St. Peters Prep A
(P. Whitehead)
South Jersey Rowing Club B
(L. Denney)
8b 10:10 AM High School Men Varsity Double Flight 2
Whitemarsh Boat Club A
(H. Terry)
St. Peters Prep B
(C. Ross)
Navesink River Rowing
(O. Thurman)
South Jersey Rowing Club A
(D. Frankel)
Haddon Twp A
(S. Weller)
St. Benedict's Prep
(E. Lema)
9a 10:17 AM High School Women Varsity Quad Flight 1
Whitemarsh Boat Club B
(A. Neducsin)
South Jersey Rowing Club B
(A. Clark)
Navesink River Rowing
(P. Loh)
Whitemarsh Boat Club C
(A. Rosenberger)
9b 10:24 AM High School Women Varsity Quad Flight 2
Haddon Twp
(M. Jacobsen)
South Jersey Rowing Club A
(H. Abdallah)
Whitemarsh Boat Club A
(S. Hulme)
10a 10:31 AM High School Men Varsity Quad Flight 1
Haddon Twp A
(J. Savell)
Christian Brothers
(R. Tierney)
Navesink River Rowing
(D. Cannon)
Haddon Twp C
(M. Kocher III)
10b 10:38 AM High School Men Varsity Quad Flight 2
West Side Rowing Club A
(M. Koch)
Whitemarsh Boat Club
(N. Kolb)
Haddon Twp B
(O. Fitzpatrick)
West Side Rowing Club B
(J. Stone)
11a 10:45 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 1
Moorestown HS/Rowing
(A. Leo)
Whitemarsh Boat Club
(O. Gialdo)
Gwynedd Mercy Academy High School B
(M. Connaghan)
Villa Joseph Marie B
(M. Dina)
D.C. National
(J. Zhou)
11b 10:52 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 2
West Side Rowing Club
(F. DiCamillo)
Merion Mercy Academy
(E. Haas)
Villa Joseph Marie A
(A. Phillips)
St. John the Baptist A
(T. Dixon)
WJ Crew B
(L. Howe)
11c 10:59 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 3
Archbishop Carroll
(M. Gould)
Row New Jersey A
(R. Mills)
Gwynedd Mercy Academy High School A
(G. Gola)
Row New Jersey B
(N. Sturman)
WJ Crew A
(G. Mendes Rothschild)
11d 11:06 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 4
South Jersey Rowing Club
(E. Fourney)
St. John the Baptist B
(J. Martinez)
Radnor Girls High School Crew
(T. Schoenborn)
Haddonfield Crew
(S. VanFaasen)
12a 11:13 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 1
WJ Crew B
(C. Mahne)
Haddonfield Crew
(N. Zafiriadis)
Moorestown HS/Rowing A
(M. Valentino)
St. Joseph's Prep C
(N. Stezzi)
St. Peters Prep C
(G. Santiago)
12b 11:20 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 2
Christian Brothers A
(D. Wade)
Holy Ghost Prep B
(C. Adams)
St. Peters Prep A
(C. Ross)
South Jersey Rowing Club
(D. Maffei)
St. Joseph's Prep B
(L. Brickner)
Row New Jersey
(A. Gu)
12c 11:27 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 3
St. Peters Prep B
(F. Heinrich)
St. Joseph's Prep D
(J. Bilotta)
Holy Ghost Prep A
(J. Bevenour)
St. John the Baptist
(p. fox)
DeMatha B
(D. Coleman)
St. Benedict's Prep A
(I. Stradford)
12d 11:34 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 4
Christian Brothers B
(M. Welch)
Radnor
(J. Janson)
St. Joseph's Prep A
(P. Lamb)
DeMatha A
(J. Castro)
WJ Crew A
(L. Rose)
St. Benedict's Prep B
(I. Efremenko)
13a 11:41 AM High School Women Varsity Four Flight 1
Haddonfield Crew A
(E. Broder)
WJ Crew A
(K. Yu)
Academy of Notre Dame
(J. Murphy)
Whitemarsh Boat Club
(A. Kowalik)
West Side Rowing Club B
(S. Schechter)
13b 11:48 AM High School Women Varsity Four Flight 2
Merion Mercy Academy
(P. DeVlieger)
WJ Crew B
(A. Voit)
Archbishop Carroll
(S. Daly)
West Side Rowing Club A
(K. Connerton)
Haddonfield Crew B
(L. Mersky)
13c 11:55 AM High School Women Varsity Four Flight 3
D.C. National B
(P. Meyer)
Row New Jersey
(E. Kilroy)
South Jersey Rowing Club B
(H. Abdallah)
Radnor Girls High School Crew A
(A. Chapin)
Mainland
(P. Ortzman)
13d 12:02 PM High School Women Varsity Four Flight 4
Radnor Girls High School Crew B
(C. BAY)
South Jersey Rowing Club A
(K. Zamost)
Moorestown HS/Rowing
(G. Hutchinson)
Doane Academy
(E. Mathews)
D.C. National A
(I. Carre-Diaz)
14a 12:09 PM High School Men Varsity Four Flight 1
Moorestown HS/Rowing A
(D. Ford)
St. Joseph's Prep C
(Q. Sullivan)
St. Peters Prep
(G. Santiago)
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
WJ Crew A
(Z. Bowers)
14b 12:16 PM High School Men Varsity Four Flight 2
Radnor
(J. Ressler)
Row New Jersey
(T. McKay)
St. Joseph's Prep A
(A. Kilgannon)
South Jersey Rowing Club B
(L. Denney)
WJ Crew B
(A. Smith)
14c 12:23 PM High School Men Varsity Four Flight 3
St. Joseph's Prep B
(P. McNamara)
Moorestown HS/Rowing B
(M. MAGISTRELLI)
Haddonfield Crew
(S. Hoag)
Archbishop Carroll
(B. Gould)
South Jersey Rowing Club A
(E. Bisco-Werner)
16a 12:30 PM Open/Master Men Double Flight
West Side Rowing Club B
(M. Koch)
Pennsylvania Barge Club
(S. McLaughlin)
West Side Rowing Club A
(N. Daniels)
17a 12:37 PM College Women F/N Four Flight 1
Scranton
(M. McGrath)
Manhattan B
(L. Gibbs)
Lafayette
(A. Hammel)
Jefferson
(N. Snyder)
17b 12:44 PM College Women F/N Four Flight 2
Stony Brook
(J. McPherson)
TCNJ Crew
(S. Cabral)
Manhattan A
(M. McLean)
Lehigh
(C. Laukaitis)
18a 12:51 PM College Men F/N Four Flight
TCNJ Crew
(D. Popp)
Scranton A
(s. maurer)
Stony Brook
(J. Miller)
Lafayette
(S. Reynolds)
La Salle Rowing
(J. White)
Scranton B
(C. Bennett)
19a 12:58 PM College Women Varsity Four Flight 1
Lafayette B
(H. Simpson)
Manhattan C
(K. Brosnan)
Binghamton A
(V. Osuchowski)
Jefferson A
(M. Strangia)
La Salle Rowing
(T. Cates)
19b 01:05 PM College Women Varsity Four Flight 2
Manhattan B
(E. O'Brien)
Lafayette A
(I. Bremier)
Jefferson B
(J. Palacios)
19c 01:12 PM College Women Varsity Four Flight 3
Lehigh
(S. Buckley)
Manhattan A
(R. Rosen)
TCNJ Crew
(M. Higham)
Lafayette C
(A. Hammel)
20a 01:19 PM College Men Varsity Four Flight 1
La Salle Rowing
(J. McInerney)
Binghamton
(J. Bourque)
Stony Brook A
(E. Keough)
Lehigh B
(B. Karp)
20b 01:26 PM College Men Varsity Four Flight 2
Stony Brook B
(E. Carey)
TCNJ Crew
(J. Bezold)
Lehigh A
(J. Altmann)
Lafayette A
(S. Reynolds)
21a 01:33 PM High School Women Novice Eight Flight 1
Gwynedd Mercy Academy High School A
(M. Connaghan)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
WJ Crew B
(M. Torres)
Academy of Notre Dame
(B. McTear)
St. John the Baptist
(C. Felice)
Gwynedd Mercy Academy High School C
(E. EDWARDS)
21b 01:40 PM High School Women Novice Eight Flight 2
Radnor Girls High School Crew
(N. Gross)
Gwynedd Mercy Academy High School B
(B. Ferns)
D.C. National
(E. Rabineau)
Whitemarsh Boat Club
(G. Padula)
Mainland
(G. Molosso)
WJ Crew A
(H. Minnick)
22a 01:47 PM High School Men Novice Eight Flight 1
Moorestown HS/Rowing
(B. Brown)
D.C. National
(N. Kim)
WJ Crew A
(K. Raudsepp)
St. Benedict's Prep
(R. Fuentes)
Haddonfield Crew
(C. Haines)
22b 01:54 PM High School Men Novice Eight Flight 2
Christian Brothers
(L. Pavlinec)
WJ Crew B
(R. Hsu)
Row New Jersey
(A. Deitz)
Radnor
(P. Ciambrone)
Mainland
(T. Wimberg)
23a 02:01 PM High School Women Junior Varsity Eight Flight 1
Whitemarsh Boat Club
(O. Gialdo)
Gwynedd Mercy Academy High School
(G. Gola)
Radnor Girls High School Crew B
(M. Miller)
Dallas United Crew
(C. Craycroft)
23b 02:08 PM High School Women Junior Varsity Eight Flight 2
Haddonfield Crew
(A. Cottone)
Villa Joseph Marie
(M. Kraunelis)
Radnor Girls High School Crew A
(C. McDonald)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
23c 02:15 PM High School Women Junior Varsity Eight Flight 3
West Side Rowing Club A
(F. DiCamillo)
Academy of Notre Dame
(R. Smith)
WJ Crew A
(L. Howe)
South Jersey Rowing Club
(H. Abdallah)
Row New Jersey
(E. Kilroy)
24a 02:22 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 1
St. Peters Prep B
(R. Freeman)
Chaminade C
(N. Fracasso)
DeMatha A
(J. Castro)
Haddonfield Crew
(N. Zafiriadis)
South Jersey Rowing Club
(D. Frankel)
D.C. National B
(M. Chavez)
24b 02:29 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 2
Chaminade B
(J. Koubek)
Mainland
(B. Mack)
Row New Jersey B
(B. Edwards)
DeMatha B
(B. Degnon)
St. Benedict's Prep
(B. Pineda)
St. Joseph's Prep B
(J. Bilotta)
24c 02:36 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 3
D.C. National A
(J. Kiriacos)
Row New Jersey A
(T. Sporer)
WJ Crew B
(L. Hartmann)
St. Joseph's Prep C
(M. McCarthy)
St. Peters Prep A
(F. Heinrich)
24d 02:43 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 4
Dallas United Crew
(J. Sakovich)
St. Joseph's Prep A
(L. Brickner)
WJ Crew A
(L. Rose)
Chaminade A
(L. Doran)
25a 02:50 PM High School Women Varsity Eight Flight 1
Merion Mercy Academy
(P. DeVlieger)
Dallas United Crew
(G. Wellborn)
Academy of Notre Dame
(G. Wolter)
West Side Rowing Club
(K. Connerton)
25b 02:57 PM High School Women Varsity Eight Flight 2
St. John the Baptist
(A. Manzo)
Gwynedd Mercy Academy High School
(R. Imbesi)
WJ Crew
(K. Yu)
Mainland A
(S. Spica)
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
25c 03:04 PM High School Women Varsity Eight Flight 3
South Jersey Rowing Club
(A. Clark)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
Haddonfield Crew
(L. Mersky)
Whitemarsh Boat Club
(A. Sack)
26a 03:11 PM High School Men Varsity Eight Flight 1
St. John the Baptist
(P. Micara)
Dallas United Crew
(T. Ekstrom)
Christian Brothers
(A. Foley)
Holy Ghost Prep
(J. Bevenour)
St. Joseph's Prep B
(Q. Sullivan)
26b 03:18 PM High School Men Varsity Eight Flight 2
St. Peters Prep
(Z. Bennett)
D.C. National
(R. Pate)
St. Benedict's Prep
(C. Arias-Cespedes)
St. Joseph's Prep A
(A. Kilgannon)
Radnor
(J. Janson)
Mainland
(A. Shawkat)
26c 03:25 PM High School Men Varsity Eight Flight 3
Moorestown HS/Rowing
(L. Sims)
DeMatha
(R. Trebel)
WJ Crew
(Z. Bowers)
Chaminade
(C. Brandvold)
Row New Jersey
(M. Nusbaum)
South Jersey Rowing Club
(E. Placeholder9)
27a 03:32 PM College Women F/N Eight Flight
Binghamton B
(H. Lin)
Lehigh
(C. Laukaitis)
Scranton
(E. Williams)
Manhattan
(M. Etta)
Jefferson
(N. Snyder)
Binghamton A
(C. Berg)
28a 03:39 PM College Men F/N Eight Flight
Rutgers - Men A
(E. Malague)
Lehigh
(A. Hoffman)
Colgate
(E. Duessel)
Binghamton
(J. Feinberg)
Rutgers - Men B
(E. Gandhi)
30a 03:46 PM College Men J.V. Eight Flight
31a 03:53 PM College Women Varsity Eight Flight 1
Stony Brook
(E. Varghese)
Jefferson A
(M. Schacht)
Manhattan B
(R. Rosen)
La Salle Rowing
(A. Hallinan)
Lehigh A
(S. Buckley)
31b 04:00 PM College Women Varsity Eight Flight 2
Lehigh B
(V. Landis)
Binghamton
(M. McDonald)
Jefferson B
(J. Paternoster)
Manhattan A
(E. O'Brien)
32a 04:07 PM College Men Varsity Eight Flight 1
La Salle Rowing A
(B. Omar)
La Salle Rowing A
(S. Donohue)
Penn D
(S. McIntyre)
Binghamton
(W. Ess)
Penn C
(S. Dubiel)
32b 04:14 PM College Men Varsity Eight Flight 2
Penn B
(A. Kelly)
Colgate
(L. Smith)
Penn A
(C. Loum)