2019 Garden State Scholastic Championships

Filter list:
Customize results:
Print selected:

Coaches Report

Absegami

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brad Young 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 3 13c Womens Jr 4+ Heat 3 S. Medolla
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 1 15b Womens Jr 8+ Heat 2 J. Lugo
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 2 17c Womens Sr 4+ Heat 3 M. Sacchetti
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 2 37b Womens Novice 4+ Heat 2 R. Awad
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 2 23 Womens Ltwt 4+ Final E. Daniels
Dan Salerno 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 6 14a Mens Jr 4+ Heat 1 M. Awad
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 1 18c Mens Sr 4+ Heat 3 D. Patel
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 3 20b Mens Sr 8+ Heat 2 S. Blair
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 5 36b Mens Novice 8+ Heat 2 L. Kroon
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 5 22 Mens 2nd 8+ Final A. Kabala

Atlantic City

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean Duffey 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 5 5b Womens Jr 2x Heat 2 K. Paz
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 4 14a Mens Jr 4+ Heat 1 L. Iannelli
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 4 15b Womens Jr 8+ Heat 2 K. Graybill
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 4 18c Mens Sr 4+ Heat 3 S. Alzate
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 4 35b Womens Novice 8+ Heat 2 C. Arndt
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 3 36b Mens Novice 8+ Heat 2 S. Oneil

Belleville

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Belleville Crew 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 4 7 Womens Ltwt 2x Final T. Nguyen
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 3 13b Womens Jr 4+ Heat 2 D. Soto
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 5 14b Mens Jr 4+ Heat 2 T. Hung
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 6 18c Mens Sr 4+ Heat 3 k. Tan
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 4 37a Womens Novice 4+ Heat 1 A. Baldeo
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 5 38a Mens Novice 4+ Heat 1 D. Ferreyra

Bergen Catholic

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 4 2 Mens Jr 1x Final A. Ferrari
08:55 AM 08:15 08:25 08:35 4 6b Mens Jr 2x Heat 2 M. Poulos
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 10a Mens Sr 2x Heat 1 S. Olsen
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 4 32a Mens Jr 4x Heat 1 A. Lynch
11:25 AM 10:45 10:55 11:05 4 34b Mens Sr 4x Heat 2 A. Rapella
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 3 28 Mens Freshman 4x Final I. Keeley

Bergen Tech

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 2 5b Womens Jr 2x Heat 2 A. Gavrilova

Blair

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rebecca Litvin 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 5 13a Womens Jr 4+ Heat 1 E. Montfort
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 1 14c Mens Jr 4+ Heat 3 N. Castimore
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 2 17a Womens Sr 4+ Heat 1 E. Maniscalco
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 5 18a Mens Sr 4+ Heat 1 T. Engel
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 5 24b Mens Ltwt 4+ Heat 2 J. Wong
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 2 35b Womens Novice 8+ Heat 2 G. Higgins
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 1 36a Mens Novice 8+ Heat 1 S. Junkermann
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 5 21 Womens 2nd 8+ Final O. Mohlmann

Cedar Creek

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michael Manning 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 5 11b Womens Fr 8+ Heat 2 A. Zabelski
09:25 AM 08:45 08:55 09:05 5 12b Mens Fr 8+ Heat 2 D. Gutierrez
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 3 13a Womens Jr 4+ Heat 1 H. Goolden
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 2 16b Mens Jr 8+ Heat 2 N. Cruz
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 4 18a Mens Sr 4+ Heat 1 R. Jones
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 5 36a Mens Novice 8+ Heat 1 N. Lower
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 5 37a Womens Novice 4+ Heat 1 M. Corderro

Christian Brothers

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Scott Belford 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 2 12a Mens Fr 8+ Heat 1 C. Demetriades
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 3 14a Mens Jr 4+ Heat 1 S. Alston
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 3 18a Mens Sr 4+ Heat 1 A. Baker
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 3 24a Mens Ltwt 4+ Heat 1 Z. Kramer
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 4 32b Mens Jr 4x Heat 2 A. Kwon
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 4 34a Mens Sr 4x Heat 1 M. Mojares

Cresskill

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 2 2 Mens Jr 1x Final J. Rashba
08:10 AM 07:30 07:40 07:50 4 1 Womens Jr 1x Final A. Tokatlioglu

Doane Academy

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chancellor Van Sciver 08:40 AM 08:00 08:10 08:20 1 5a Womens Jr 2x Heat 1 F. Soanes
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 4 13b Womens Jr 4+ Heat 2 L. Hendricks
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 6 14c Mens Jr 4+ Heat 3 D. Soriano
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 5 17a Womens Sr 4+ Heat 1 R. Van Sciver
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 5 18c Mens Sr 4+ Heat 3 T. Nerveza

Don Bosco Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Felix DeCarvalho 08:05 AM 07:25 07:35 07:45 3 4 Mens Sr 1x Final W. LaMotta
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 2 14c Mens Jr 4+ Heat 3 D. Kaczmarczyk
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 4 16b Mens Jr 8+ Heat 2 A. Accardo
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 5 20a Mens Sr 8+ Heat 1 L. Zapana
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 4 36b Mens Novice 8+ Heat 2 T. Laquidara
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 4 38a Mens Novice 4+ Heat 1 M. LoBiondo

Dwight-Englewood

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 5 2 Mens Jr 1x Final P. Philliou
08:10 AM 07:30 07:40 07:50 3 1 Womens Jr 1x Final T. Gabriele
08:10 AM 07:30 07:40 07:50 1 3 Womens Sr 1x Final M. Gagnon
08:35 AM 07:55 08:05 08:15 5 30 Mens Novice 4x Final A. Derrico

Egg Harbor

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Welsh 08:25 AM 07:45 07:55 08:05 5 9 Womens Sr 2x Final E. Harker
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 4 13c Womens Jr 4+ Heat 3 M. Schwartz
10:25 AM 09:45 09:55 10:05 2 17b Womens Sr 4+ Heat 2 K. Diggins
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 3 35b Womens Novice 8+ Heat 2 I. Spena
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 3 37b Womens Novice 4+ Heat 2 R. Spencer
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 5 23 Womens Ltwt 4+ Final C. Frye
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 5 39 Womens Ltwt Jr 4x Final M. Pitale
Philippe Strauss 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 3 14b Mens Jr 4+ Heat 2 S. Patel
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 1 16a Mens Jr 8+ Heat 1 S. Albertson
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 4 18b Mens Sr 4+ Heat 2 J. Shobe
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 3 36a Mens Novice 8+ Heat 1 R. Sansom
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 3 38a Mens Novice 4+ Heat 1 J. Robinson

Eustace

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bishop Eustace Crew 09:55 AM 09:15 09:25 09:35 5 14c Mens Jr 4+ Heat 3 N. Romano
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 2 15a Womens Jr 8+ Heat 1 J. Wheeler
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 4 17a Womens Sr 4+ Heat 1 M. Yagodich
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 2 20b Mens Sr 8+ Heat 2 J. Marengo
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 3 37a Womens Novice 4+ Heat 1 N. Ronan
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 2 38a Mens Novice 4+ Heat 1 T. Torres

Hackensack

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:40 AM 08:00 08:10 08:20 4 5a Womens Jr 2x Heat 1 K. Gotrell
08:55 AM 08:15 08:25 08:35 5 6b Mens Jr 2x Heat 2 L. Fallucca

Haddon Township

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gregg Francis 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 6 2 Mens Jr 1x Final S. Weller
08:05 AM 07:25 07:35 07:45 2 4 Mens Sr 1x Final J. Weber
08:25 AM 07:45 07:55 08:05 4 9 Womens Sr 2x Final E. Donohue
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 3 5b Womens Jr 2x Heat 2 M. Fitzpatrick
08:50 AM 08:10 08:20 08:30 2 6a Mens Jr 2x Heat 1 M. Kocher
09:05 AM 08:25 08:35 08:45 3 10b Mens Sr 2x Heat 2 A. Cronin
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 3 32b Mens Jr 4x Heat 2 O. Fitzpatrick
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 3 34a Mens Sr 4x Heat 1 V. Fitzpatrick
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 4 28 Mens Freshman 4x Final M. Eife
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 2 33 Womens Sr 4x Final F. Steele

Haddonfield

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Reader 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 6 13c Womens Jr 4+ Heat 3 A. Cottone
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 4 14b Mens Jr 4+ Heat 2 J. McNamara
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 5 15a Womens Jr 8+ Heat 1 A. Cottone
10:25 AM 09:45 09:55 10:05 4 17b Womens Sr 4+ Heat 2 H. Maskery
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 5 18b Mens Sr 4+ Heat 2 A. Genel
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 4 36a Mens Novice 8+ Heat 1 C. Ricci
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 1 23 Womens Ltwt 4+ Final C. Dante

Holy Angels

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:25 AM 07:45 07:55 08:05 3 9 Womens Sr 2x Final E. Maron

Holy Spirit

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mike Giegerich 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 1 2 Mens Jr 1x Final J. Curran
08:05 AM 07:25 07:35 07:45 5 4 Mens Sr 1x Final C. Murray
08:20 AM 07:40 07:50 08:00 3 8 Mens Ltwt 2x Final W. Hoffman
08:35 AM 07:55 08:05 08:15 3 30 Mens Novice 4x Final O. Gresham
08:50 AM 08:10 08:20 08:30 4 6a Mens Jr 2x Heat 1 J. Glenn
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 10a Mens Sr 2x Heat 1 A. Buchan
Rory Roberts 08:40 AM 08:00 08:10 08:20 2 5a Womens Jr 2x Heat 1 J. Stailey
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 4 15a Womens Jr 8+ Heat 1 T. Powell
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 3 17c Womens Sr 4+ Heat 3 H. Bramante
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 2 27 Womens Freshman 4x Final A. Nicholas
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 3 33 Womens Sr 4x Final R. Hackett

Immaculate Conception

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:10 AM 07:30 07:40 07:50 5 1 Womens Jr 1x Final A. Kisala

Kearny

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Paszkiewicz 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 2 13a Womens Jr 4+ Heat 1 S. Herrera
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 1 15a Womens Jr 8+ Heat 1 R. Belanger
10:25 AM 09:45 09:55 10:05 5 17b Womens Sr 4+ Heat 2 A. Restrepo
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 5 35b Womens Novice 8+ Heat 2 J. Sanabria
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 1 37a Womens Novice 4+ Heat 1 H. Paszkiewicz
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 6 23 Womens Ltwt 4+ Final E. Valentin
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 2 25 Womens Ltwt 8+ Final N. Castelo
John McKenna 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 2 12b Mens Fr 8+ Heat 2 A. Lucio
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 1 14a Mens Jr 4+ Heat 1 F. Chiofalo
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 2 18b Mens Sr 4+ Heat 2 A. Tully
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 3 24b Mens Ltwt 4+ Heat 2 E. Adames

Mainland

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Somershoe 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 3 12b Mens Fr 8+ Heat 2 C. Milhous
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 4 16a Mens Jr 8+ Heat 1 A. Wynne
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 2 20a Mens Sr 8+ Heat 1 D. Grasso
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 3 38c Mens Novice 4+ Heat 3 B. Valentino
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 1 22 Mens 2nd 8+ Final B. Garth
John V Rosado 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 2 11b Womens Fr 8+ Heat 2 L. Sher
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 4 13a Womens Jr 4+ Heat 1 J. Lonkart
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 2 35a Womens Novice 8+ Heat 1 S. Tascon
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 2 21 Womens 2nd 8+ Final R. Stillman
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 2 19 Womens Sr 8+ Final M. Sher

Montclair

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lorna Rundle 08:20 AM 07:40 07:50 08:00 4 8 Mens Ltwt 2x Final A. Rougebec
08:25 AM 07:45 07:55 08:05 2 9 Womens Sr 2x Final K. King
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 3 11a Womens Fr 8+ Heat 1 Z. Larkey
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 3 12a Mens Fr 8+ Heat 1 A. Moore-Manakas
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 2 13b Womens Jr 4+ Heat 2 O. Duffy
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 3 15b Womens Jr 8+ Heat 2 A. Snyder
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 3 16a Mens Jr 8+ Heat 1 B. Rose
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 3 17a Womens Sr 4+ Heat 1 R. Cahill
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 3 20a Mens Sr 8+ Heat 1 T. Weil
12:05 PM 11:25 11:35 11:45 4 38b Mens Novice 4+ Heat 2 A. Van hamburg
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 3 22 Mens 2nd 8+ Final E. Unruh
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 3 23 Womens Ltwt 4+ Final E. Mihalis
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 4 27 Womens Freshman 4x Final k. bismal
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 2 28 Mens Freshman 4x Final g. harb
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 4 31 Womens Jr 4x Final m. kurtulus

Moorestown

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Williams 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 3 11b Womens Fr 8+ Heat 2 G. Mumma
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 4 14c Mens Jr 4+ Heat 3 C. Masterson
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 2 18c Mens Sr 4+ Heat 3 M. Hamblin
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 2 24b Mens Ltwt 4+ Heat 2 M. Valentino
12:05 PM 11:25 11:35 11:45 2 38b Mens Novice 4+ Heat 2 L. Sims
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 3 21 Womens 2nd 8+ Final J. Abbruzzi
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 3 25 Womens Ltwt 8+ Final G. Armenti
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 4 19 Womens Sr 8+ Final C. Sims

North Arlington Crew

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jose Antunes 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 0 2 Mens Jr 1x Final E. Henderson
08:05 AM 07:25 07:35 07:45 0 4 Mens Sr 1x Final G. Mendoza
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 6 5b Womens Jr 2x Heat 2 S. Barros
08:50 AM 08:10 08:20 08:30 5 6a Mens Jr 2x Heat 1 J. Mejia
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 1 13c Womens Jr 4+ Heat 3 A. Santiago
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 6 18b Mens Sr 4+ Heat 2 S. Velez
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 5 32b Mens Jr 4x Heat 2 A. Hughes
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 1 31 Womens Jr 4x Final R. Ortiz

Northern Highlands Reg.

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 10a Mens Sr 2x Heat 1 A. D'Iorio

Nutley

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kevin Smyth 10:05 AM 09:25 09:35 09:45 5 15b Womens Jr 8+ Heat 2 D. Reed
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 17c Womens Sr 4+ Heat 3 A. Feaster
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 2 18a Mens Sr 4+ Heat 1 M. Capobianco
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 4 24b Mens Ltwt 4+ Heat 2 D. Campbell
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 4 35a Womens Novice 8+ Heat 1 M. Prado
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 4 37b Womens Novice 4+ Heat 2 K. Agudelo
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 2 38c Mens Novice 4+ Heat 3 M. McCullough
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 4 25 Womens Ltwt 8+ Final E. Veltre

Oakcrest

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charles Dupras 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 2 11a Womens Fr 8+ Heat 1 J. Palmeri
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 1 13a Womens Jr 4+ Heat 1 C. Costantino
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 1 17a Womens Sr 4+ Heat 1 M. Lisitsin
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 3 18c Mens Sr 4+ Heat 3 A. Ragan
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 4 38c Mens Novice 4+ Heat 3 J. Casanova
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 4 23 Womens Ltwt 4+ Final E. Shelley

Ocean City

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mike Millar 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 4 11b Womens Fr 8+ Heat 2 M. Keefer
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 5 13b Womens Jr 4+ Heat 2 L. CONNELL
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 1 14b Mens Jr 4+ Heat 2 W. Moffitt
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 3 15a Womens Jr 8+ Heat 1 R. Mack
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 4 20b Mens Sr 8+ Heat 2 A. Oves
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 3 35a Womens Novice 8+ Heat 1 E. Kelly
12:05 PM 11:25 11:35 11:45 1 38b Mens Novice 4+ Heat 2 L. Cole
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 4 21 Womens 2nd 8+ Final E. Guido
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 4 22 Mens 2nd 8+ Final G. Bower
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 3 19 Womens Sr 8+ Final C. Scherbin

Our Lady of Mercy

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Howard Kazan 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 2 13c Womens Jr 4+ Heat 3 A. Kazan
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 1 37b Womens Novice 4+ Heat 2 H. Anderson

Paramus

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 3 2 Mens Jr 1x Final P. Nasto

Ranney

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Timken 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 1 13b Womens Jr 4+ Heat 2 E. Wright
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 6 37b Womens Novice 4+ Heat 2 H. O'Donnell
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 5 38c Mens Novice 4+ Heat 3 D. VASTOLA

Ridgewood

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Boris Roque-Alvarez 08:10 AM 07:30 07:40 07:50 2 1 Womens Jr 1x Final H. Sisco
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 3 7 Womens Ltwt 2x Final D. Vij
08:40 AM 08:00 08:10 08:20 3 5a Womens Jr 2x Heat 1 P. Kliesch
08:55 AM 08:15 08:25 08:35 3 6b Mens Jr 2x Heat 2 I. Darby
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 4 11a Womens Fr 8+ Heat 1 L. Glenning
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 2 14b Mens Jr 4+ Heat 2 J. LaFrance
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 3 16b Mens Jr 8+ Heat 2 D. Yang
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 3 32a Mens Jr 4x Heat 1 T. Montgomery
11:25 AM 10:45 10:55 11:05 3 34b Mens Sr 4x Heat 2 D. Johnson
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 3 27 Womens Freshman 4x Final C. Villemoes
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 1 28 Mens Freshman 4x Final B. Lintner
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 3 31 Womens Jr 4x Final a. Soderlund
02:55 PM 02:15 02:25 02:35 4 42 Mens Ltwt Sr 4x Final F. Hamilton

Rumson-Fair Haven

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Hudson 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 5 13c Womens Jr 4+ Heat 3 E. Lehnert
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 3 14c Mens Jr 4+ Heat 3 M. Dowd
10:25 AM 09:45 09:55 10:05 3 17b Womens Sr 4+ Heat 2 L. Andersen
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 3 18b Mens Sr 4+ Heat 2 R. Klodaski
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 2 34a Mens Sr 4x Heat 1 L. Fanning
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 2 37a Womens Novice 4+ Heat 1 M. Skove
12:05 PM 11:25 11:35 11:45 5 38b Mens Novice 4+ Heat 2 T. Kenney
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 2 31 Womens Jr 4x Final S. Hennen

Seton Hall Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Richard Baird 08:50 AM 08:10 08:20 08:30 3 6a Mens Jr 2x Heat 1 J. Andrews
09:05 AM 08:25 08:35 08:45 2 10b Mens Sr 2x Heat 2 H. Timberlake
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 4 12a Mens Fr 8+ Heat 1 P. Treacy
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 2 14a Mens Jr 4+ Heat 1 J. Gehringer
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 1 18b Mens Sr 4+ Heat 2 C. Ziegler
12:05 PM 11:25 11:35 11:45 3 38b Mens Novice 4+ Heat 2 J. Hindy
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 5 28 Mens Freshman 4x Final J. YARUSSI

Sparta

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Timothy Holovacs 08:05 AM 07:25 07:35 07:45 4 4 Mens Sr 1x Final F. Holovacs

St. Augustine

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Raymond D'Amico 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 4 12b Mens Fr 8+ Heat 2 C. Kazunas
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 5 16b Mens Jr 8+ Heat 2 A. Dailey
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 4 20a Mens Sr 8+ Heat 1 D. Crilly
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 4 24a Mens Ltwt 4+ Heat 1 J. Garcia
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 2 36a Mens Novice 8+ Heat 1 M. Domingo
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 1 38a Mens Novice 4+ Heat 1 J. Klein
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 2 22 Mens 2nd 8+ Final C. Schiela

St. Benedict's Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Craig White II 09:05 AM 08:25 08:35 08:45 5 10b Mens Sr 2x Heat 2 O. de Leon
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 5 12a Mens Fr 8+ Heat 1 B. Pineda
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 2 16a Mens Jr 8+ Heat 1 C. Arias-Cespedes
01:55 PM 01:15 01:25 01:35 6 22 Mens 2nd 8+ Final A. Crenshaw

St. Joseph

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tom Langowski 08:35 AM 07:55 08:05 08:15 4 30 Mens Novice 4x Final B. Kovacs
08:55 AM 08:15 08:25 08:35 2 6b Mens Jr 2x Heat 2 J. Cerami
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 10a Mens Sr 2x Heat 1 T. Scarpa
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 2 32a Mens Jr 4x Heat 1 A. Lissinna
11:25 AM 10:45 10:55 11:05 2 34b Mens Sr 4x Heat 2 S. McMenamin
02:55 PM 02:15 02:25 02:35 3 40 Mens Jr Ltwt 4x Final J. Parayil

St. Peters Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Larry Muri 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 1 12a Mens Fr 8+ Heat 1 T. Anderson
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 5 14a Mens Jr 4+ Heat 1 S. Emmert
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 5 16a Mens Jr 8+ Heat 1 D. Del Sordo
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 1 18a Mens Sr 4+ Heat 1 D. Perez
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 5 20b Mens Sr 8+ Heat 2 G. Santiago
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 2 36b Mens Novice 8+ Heat 2 m. mclaughlin

Teaneck

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kerrie Viray 08:05 AM 07:25 07:35 07:45 1 4 Mens Sr 1x Final J. Paulsen
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 3 29 Womens Novice 4x Final J. loleng
08:40 AM 08:00 08:10 08:20 5 5a Womens Jr 2x Heat 1 K. McCullough

Vineland

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John McCarty 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 4 5b Womens Jr 2x Heat 2 J. Asselta
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 2 15b Womens Jr 8+ Heat 2 J. Minguela
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 4 17c Womens Sr 4+ Heat 3 G. Panzini
11:55 AM 11:15 11:25 11:35 5 37b Womens Novice 4+ Heat 2 B. Adams
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 5 27 Womens Freshman 4x Final E. DiGiorgio
Paul Myers 09:05 AM 08:25 08:35 08:45 4 10b Mens Sr 2x Heat 2 B. Boesenhofer
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 6 14b Mens Jr 4+ Heat 2 J. Soto
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 2 24a Mens Ltwt 4+ Heat 1 C. Garcia
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 1 38c Mens Novice 4+ Heat 3 N. Blauth

Westfield

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Greenwood 08:05 AM 07:25 07:35 07:45 6 4 Mens Sr 1x Final M. Eagan
08:20 AM 07:40 07:50 08:00 2 8 Mens Ltwt 2x Final S. Canavan
08:25 AM 07:45 07:55 08:05 1 9 Womens Sr 2x Final t. ahmed
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 4 29 Womens Novice 4x Final z. ahmed
08:35 AM 07:55 08:05 08:15 2 30 Mens Novice 4x Final S. Koellhoffer
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 1 5b Womens Jr 2x Heat 2 A. Vieites
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 2 32b Mens Jr 4x Heat 2 A. Richards
11:25 AM 10:45 10:55 11:05 5 34b Mens Sr 4x Heat 2 O. Romano
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 5 31 Womens Jr 4x Final P. Palles
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 4 39 Womens Ltwt Jr 4x Final P. Quinn