|
5a |
09:35 AM |
Womens U17 2x Flight 1 |
South Jersey (C. Cottone) |
Rockland (N. Ronen) |
Norwalk River B (Z. Bienstock) |
Whitemarsh (G. Preetam) |
Germantown Friends (N. Schaenen) |
Saugatuck (R. Amundsen) |
|
5b |
09:40 AM |
Womens U17 2x Flight 2 |
Newport B (M. Gervay) |
Nereid (A. Swinton) |
Norwalk River A (E. Trudeau) |
Rockland (G. Carmody) |
South Jersey A (S. Steele) |
|
|
5c |
09:45 AM |
Womens U17 2x Flight 3 |
South Jersey (L. Morfit-Tighe) |
Lower Merion (A. Cahill) |
City Island |
Ridgewood (C. Kirchhoff-Lajonchere) |
Newport A (E. Kirkham) |
Norwalk River C (S. Bocchino) |
|
6a |
09:50 AM |
Mens U17 2x Flight 1 |
GMS B (A. Minsek) |
Whitemarsh (G. Schalick) |
Rockland (P. Cooney) |
Norwalk River B (E. Huss) |
Newport (J. Reichner IV) |
Rockland (M. Grach) |
|
6b |
09:55 AM |
Mens U17 2x Flight 2 |
V-Sculls (A. Milgram) |
South Jersey A (C. Palfy) |
Long Island (H. Lerner) |
GMS A (A. Gryb) |
Wilmington Youth (Y. Dikmen) |
|
|
6c |
10:00 AM |
Mens U17 2x Flight 3 |
Capital (L. Bockner) |
State College (M. Langelaan) |
GMS C (L. Pippenger) |
South Jersey B (A. Chintapalli) |
Nereid (H. Soo) |
Norwalk River A (C. Worthington) |
|
9a |
10:05 AM |
Womens Novice 2x Flight 1 |
Navesink River A (R. Nielsen) |
Norwalk River A (C. Harden) |
Noank (T. Thorndike) |
GMS (J. Alves) |
South Jersey B (C. Brown) |
|
|
9b |
10:10 AM |
Womens Novice 2x Flight 2 |
Shipley (K. Espenshade) |
Navesink River (S. Neff) |
Row NY - Queens |
Norwalk River B (C. Agee) |
South Jersey (A. Worton) |
|
|
9c |
10:15 AM |
Womens Novice 2x Flight 3 |
South Jersey A (L. Adkins) |
City Island (O. Rosensweig) |
Advanced Community (S. O'Shea) |
Haddon Township (C. Hollingsworth) |
|
|
|
10a |
10:20 AM |
Mens Novice 2x Flight 1 |
Eustace (A. Potts) |
Norwalk River A (A. Maya) |
Long Island (Z. Winheim) |
South Jersey A (G. Rubin) |
Advanced Community (A. Hicks) |
Ridgewood (G. Richardson) |
|
10b |
10:25 AM |
Mens Novice 2x Flight 2 |
Whitemarsh B (A. De Spirito) |
GMS A (S. Kayfus) |
Nereid (K. Tuminaro) |
Notre Dame (N. Agir) |
Norwalk River B (A. Martinez) |
|
|
10c |
10:30 AM |
Mens Novice 2x Flight 3 |
GMS B (P. Rodrigues) |
South Jersey (B. Czyzyk) |
Navesink River (J. Reda) |
Whitemarsh A (W. Messner) |
Advanced Community (D. Pasternak) |
|
|
11a |
10:35 AM |
Womens U17 1x Flight 1 |
|
Haddon Township (M. Baranes) |
South Jersey A (C. Viglietta) |
Navesink River (“. Paolella) |
Shipley (J. O'Connor) |
|
|
11b |
10:40 AM |
Womens U17 1x Flight 2 |
|
Germantown Friends (E. Cropf) |
Unaffiliated (C. Junius) |
Bergen County (E. McIntosh) |
|
|
|
12a |
10:45 AM |
Mens U17 1x Flight 1 |
Newport (C. Arriviello) |
Wilmington Youth (K. Leung) |
V-Sculls B (D. Moses) |
Wilmington Youth (B. Martin) |
Shipley (J. Haberman) |
Whitemarsh (R. Arendt) |
|
12b |
10:50 AM |
Mens U17 1x Flight 2 |
V-Sculls C (M. Ladyzhensky) |
Long Island (C. Johnston) |
Penn AC (G. Kokas) |
V-Sculls A (A. Milgram) |
Long Island (Z. Winheim) |
|
|
27a |
10:55 AM |
Womens Novice 4+ Flight 1 |
East Bay (M. Conway) |
TBC Racing (A. Claud) |
Hill School (H. Mason) |
Wilmington Youth (A. Vitcusky) |
Rumson-Fair Haven (G. Kennedy) |
Annapolis |
|
27b |
11:00 AM |
Womens Novice 4+ Flight 2 |
Row New Jersey |
Gunston (S. Pierce) |
Oyster Bay (M. Shum) |
Saugatuck |
Row NY - Manhattan |
|
|
27c |
11:05 AM |
Womens Novice 4+ Flight 3 |
Row New Jersey |
Eustace (A. Stohner) |
Bay Shore (S. Meza) |
St. Anthony's (c. perez) |
Unionville |
Greenwich |
|
28a |
11:10 AM |
Mens Novice 4+ Flight 1 |
Row NY - Manhattan B |
St. Peters Prep B (J. Fernandez) |
DeMatha (N. Scott) |
Blair (T. Zhou) |
Christian Brothers |
TBC Racing (B. Hinderks) |
|
28b |
11:15 AM |
Mens Novice 4+ Flight 2 |
Annapolis |
Row NY - Manhattan A |
Mercer A (A. Ecuyer) |
St. Peters Prep A (P. Naughton) |
Capital |
Oyster Bay (J. Kim) |
|
28c |
11:20 AM |
Mens Novice 4+ Flight 3 |
Lower Merion (P. Reynolds) |
Bay Shore (L. Niedzwiecki) |
Wilmington Youth (N. Twilley) |
Row New Jersey |
Mercer (S. Kinney) |
Moorestown |
|
15a |
01:15 PM |
Womens Novice 4x Flight 1 |
South Jersey (J. DeCecco) |
Whitemarsh (E. Choi) |
City Island |
Row NY - Queens A |
Norwalk River B (R. Trotter) |
|
|
15b |
01:20 PM |
Womens Novice 4x Flight 2 |
Ridgewood (S. Ponomarciuc) |
GMS (M. Pierandri) |
Germantown Friends (N. Schaenen) |
City Island |
Navesink River (“. Paolella) |
|
|
15c |
01:25 PM |
Womens Novice 4x Flight 3 |
Nereid (J. Fila) |
Shipley |
Norwalk River A (C. Harden) |
Pennsauken (S. Reyes) |
Row NY - Queens A |
|
|
16a |
01:30 PM |
Mens Novice 4x Flight 1 |
Haddon Township (J. Dunn) |
Shipley (J. Nguyễn) |
Norwalk River A (A. Martinez) |
Germantown Friends (C. Peng) |
South Jersey (E. Tennant) |
Ridgewood (D. Hept) |
|
16b |
01:35 PM |
Mens Novice 4x Flight 2 |
Nereid (M. Geraghty) |
St. Joseph B (R. Zuniga) |
Ridgewood (G. Smith) |
Whitemarsh A (F. Davis-Booth) |
GMS (L. Pippenger) |
|
|
16c |
01:40 PM |
Mens Novice 4x Flight 3 |
St. Joseph A (B. Backiel) |
Notre Dame (N. Agir) |
Advanced Community (D. Pasternak) |
Ridgewood A (W. Nasr) |
Norwalk River B |
Nereid (J. Cutlip) |
|
17a |
01:45 PM |
Womens JV 4+ Flight 1 |
Saugatuck |
City Island |
Hill School (L. Choudhri) |
Oyster Bay (E. DeAngelis) |
St. John the Baptist |
Baltimore (M. King) |
|
17b |
01:50 PM |
Womens JV 4+ Flight 2 |
Row New Jersey |
TBC Racing (C. Derringer) |
Blair B (V. Ross) |
Moorestown |
Kellenberg (E. Corrigan) |
Freedom Rowers (E. Lowrey) |
|
17c |
01:55 PM |
Womens JV 4+ Flight 3 |
Unionville (H. Levinson) |
Nereid (E. Gill) |
Blair A (T. Lau) |
Row NY - Manhattan |
Row New Jersey |
Wilmington Youth (M. Sharp) |
|
18a |
02:00 PM |
Mens JV 4+ Flight 1 |
Row New Jersey A (M. Basta) |
Bay Shore A (L. De Franco) |
Greenwich |
Blair B (S. Ni) |
Mercer A (S. Gujar) |
Kellenberg (K. Hart) |
|
18b |
02:05 PM |
Mens JV 4+ Flight 2 |
Baltimore (K. Sims) |
Annapolis |
St. John the Baptist |
Hun School A (J. Chubbuck) |
Bay Shore B (D. Reyes) |
Hill School B (D. Slavtcheff) |
|
18c |
02:10 PM |
Mens JV 4+ Flight 3 |
Oyster Bay B (D. Keselman) |
Mercer B (G. Goel) |
Christian Brothers |
Rumson-Fair Haven B (S. Roberts) |
Hill School A (A. Goeke) |
Hun School B (B. Tustin) |
|
18d |
02:15 PM |
Mens JV 4+ Flight 4 |
Oyster Bay A |
Swan Creek (P. DiBenedetto) |
Rumson-Fair Haven A (C. Theodore) |
Blair A (W. Trish) |
TBC Racing (P. Dockery) |
Cold Spring Harbor |
|
19a |
02:20 PM |
Womens JV 2x Flight 1 |
Noank (S. Martin) |
Germantown Friends (L. Yannella) |
Nereid |
GMS A (A. Blyn) |
Rockland (K. Payne) |
City Island |
|
19b |
02:25 PM |
Womens JV 2x Flight 2 |
City Island |
Shipley |
Saugatuck |
Whitemarsh A (B. Busk) |
Shipley |
Rockland (K. Sweet) |
|
19c |
02:30 PM |
Womens JV 2x Flight 3 |
Whitemarsh B (S. Levensten) |
Nereid (A. Swinton) |
South Jersey (C. Viglietta) |
Ridgewood (A. Friedrich) |
Norwalk River (A. Fry) |
GMS B (J. Ortega) |
|
20a |
02:35 PM |
Mens JV 2x Flight 1 |
Whitemarsh B (R. Davis-Booth) |
Long Island (L. Wagner) |
St. Joseph B (B. Magee) |
Nereid (A. Tian) |
South Jersey (B. Czyzyk) |
Whitemarsh C (E. Ostriak) |
|
20b |
02:40 PM |
Mens JV 2x Flight 2 |
State College (T. Colburn) |
Germantown Academy A (M. Rinnander) |
Whitemarsh A (J. Klein) |
St. Joseph A (J. Hoebich) |
Noank (T. McGee) |
Advanced Community (J. Kouperschmidt) |
|
20c |
02:45 PM |
Mens JV 2x Flight 3 |
Haddon Township (C. McGovern) |
Germantown Friends (N. Robinson) |
Great River (A. Moore) |
Shipley (P. Barger) |
Germantown Academy B (A. DiFranco) |
Gunston (A. Bent) |
|
3 |
03:10 PM |
Womens Youth/U19 1x Final |
Advanced Community (I. Laddy) |
South Jersey A (S. Stafford) |
Newport (G. Moore) |
Haddonfield (A. Seiger) |
South Jersey B (H. McCormack) |
Whitemarsh (G. Conroy) |
|
4 |
03:15 PM |
Mens Youth/U19 1x Final |
Germantown Academy A (H. Bonczek) |
GMS (Z. Smuckler) |
Ridgewood (N. Harris) |
Wilmington Youth (I. Feldmann) |
Northern Valley Demarest (L. Goetzke) |
Long Island (R. Deremer) |
|
21 |
03:20 PM |
Womens Youth/U19 4+ Final |
Unionville A (K. Walton) |
Lower Merion (G. Oberdiek) |
Blair A (A. Wolff) |
Row New Jersey (E. Enriquez) |
TBC Racing (G. Wellington) |
Annapolis |
|
22 |
03:25 PM |
Mens Youth/U19 4+ Final |
Hun School B (C. Bloch) |
Nereid (M. Bonarti) |
Hun School A (R. Shore) |
Row New Jersey |
Oyster Bay (A. Weng) |
Christian Brothers |
|
13 |
03:30 PM |
Womens Youth/U19 2x Final |
Advanced Community (I. Laddy) |
South Jersey (C. Capizzi) |
Whitemarsh A (G. Padula) |
Rockland (E. Gilroy) |
Norwalk River A (A. Carpenter) |
Baltimore (M. Hess) |
|
14 |
03:35 PM |
Mens Youth/U19 2x Final |
Shipley (R. Rabinowitz) |
Germantown Friends A (J. Cappiello) |
Ridgewood (T. Clark) |
Whitemarsh A (W. Curtis) |
Whitemarsh B (K. Engel) |
St. Joseph (T. Tighelaar) |
|
23a |
03:40 PM |
Womens U17 4x Flight 1 |
GMS (M. Pierandri) |
Norwalk River A (Z. Bienstock) |
Newport (E. Kirkham) |
Rockland (N. Ronen) |
South Jersey (G. Ayscue) |
Whitemarsh (A. Lewis) |
|
23b |
03:45 PM |
Womens U17 4x Flight 2 |
City Island |
Bergen County A (M. Ali) |
Shipley (J. O'Connor) |
Norwalk River B (A. Fry) |
South Jersey (J. DeCecco) |
Norwalk River C (S. Partola) |
|
24a |
03:55 PM |
Mens U17 4x Flight 1 |
GMS A (L. Pippenger) |
South Jersey (E. Tennant) |
Long Island (C. Johnston) |
St. Joseph B (M. Smith) |
Bergen County A (L. Dolak) |
|
|
24b |
04:00 PM |
Mens U17 4x Flight 2 |
Norwalk River (R. Redpath) |
GMS B (T. Setear) |
Nereid (C. Gennardo) |
Bergen County B (D. Mun) |
St. Joseph A (R. Canada) |
|
|
25a |
04:05 PM |
Womens Novice/U17 8+ Flight 1 |
Row New Jersey |
Wilmington Youth (A. Vitcusky) |
Mercer C (m. bahn) |
St. Anthony's (E. Faccio) |
Saugatuck |
East Bay (E. Hoskins) |
|
25b |
04:10 PM |
Womens Novice/U17 8+ Flight 2 |
Saugatuck |
Swan Creek (A. Harris) |
Moorestown A |
Annapolis |
Kellenberg (C. Warywoda) |
City Island |
|
25c |
04:15 PM |
Womens Novice/U17 8+ Flight 3 |
Mercer B (K. Kramer) |
Capital |
City Island |
Blair (P. Lesley) |
TBC Racing (A. Claud) |
Bay Shore (S. Malina) |
|
25d |
04:20 PM |
Womens Novice/U17 8+ Flight 4 |
Lower Merion (E. Saadoun) |
Row New Jersey |
Saugatuck |
Mercer A (L. Nechay) |
Whitemarsh (C. Lee) |
Moorestown B |
|
26a |
04:25 PM |
Mens Novice/U17 8+ Flight 1 |
Moorestown B |
Wilmington Youth (A. Soloviev) |
Mercer A (G. Goel) |
Annapolis |
Hill School (G. Hopper) |
Freedom Rowers (V. Oslam) |
|
26b |
04:30 PM |
Mens Novice/U17 8+ Flight 2 |
Unionville (W. Coleman) |
Christian Brothers |
East Bay (N. Kotsiris) |
Row NY - Manhattan |
Mercer B (S. Kinney) |
Moorestown C |
|
26c |
04:35 PM |
Mens Novice/U17 8+ Flight 3 |
St. Peters Prep A (Z. Fritz) |
Whitemarsh (F. Davis-Booth) |
St. Anthony's (J. Cutrone) |
Moorestown A |
Wilmington Youth (N. Twilley) |
Nereid (E. Rosenberg) |
|
26d |
04:40 PM |
Mens Novice/U17 8+ Flight 4 |
Rumson-Fair Haven (J. Curran) |
Christian Brothers |
Mercer C (J. Huang) |
East Bay (J. Silveria) |
Row New Jersey |
Kellenberg (A. Gervasi) |
|
29a |
04:45 PM |
Womens U17 4+ Flight 1 |
Lower Merion (A. Cahill) |
Blair A (V. Ross) |
South Jersey (C. Cottone) |
Unionville (A. Lockard) |
Gunston (L. Babylon) |
|
|
29b |
04:50 PM |
Womens U17 4+ Flight 2 |
Harriton A (M. Clapp) |
Nereid (E. Gill) |
Saugatuck |
Kellenberg (A. Kules) |
Cold Spring Harbor (C. Masata) |
|
|
29c |
04:55 PM |
Womens U17 4+ Flight 3 |
Saugatuck |
Kellenberg (M. Fitton) |
Blair B (P. Lesley) |
Row New Jersey (J. Bao) |
Harriton A (G. Heller) |
|
|
30a |
05:00 PM |
Mens U17 4+ Flight 1 |
Harriton C (C. Kelly) |
Annapolis A |
Gunston (D. Hein) |
TBC Racing (C. Sevcik) |
Swan Creek (A. Gargalovic) |
|
|
30b |
05:05 PM |
Mens U17 4+ Flight 2 |
Cold Spring Harbor (W. Pollach) |
St. John the Baptist |
Moorestown |
Harriton B (A. Brown) |
Oyster Bay (T. Kamback) |
|
|
30c |
05:10 PM |
Mens U17 4+ Flight 3 |
Annapolis |
Mercer (Q. O'Donnell) |
Row New Jersey |
Harriton A (T. Behler) |
Blair (S. Ni) |
|
|
7 |
05:15 PM |
Womens Youth/U19 2- Final |
South Jersey (M. Crumley) |
Oyster Bay (L. Tickoo) |
Nereid (K. Rudolph) |
Wilmington Youth (E. Palmer) |
Row New Jersey |
Row New Jersey |
|
8 |
05:20 PM |
Mens Youth/U19 2- Final |
Row New Jersey |
Mercer (S. Gujar) |
Row New Jersey |
Rockland (N. Sazonov) |
South Jersey (S. Leming) |
Christian Brothers |
|
31 |
05:25 PM |
Womens Youth/U19 8+ Final |
Whitemarsh B (E. Hicks) |
Saugatuck |
Saugatuck |
Whitemarsh A (S. Dyer) |
Moorestown A |
TBC Racing (G. Wellington) |
|
32 |
05:30 PM |
Mens Youth/U19 8+ Final |
Annapolis B |
St. Peters Prep (N. Chang) |
Annapolis A |
Christian Brothers |
Moorestown A |
Moorestown B |
|
33 |
05:35 PM |
Womens Youth/U19 4x Final |
South Jersey (G. Ayscue) |
South Jersey (K. Jackson) |
Nereid (E. Woroniecki) |
Whitemarsh (K. George) |
Norwalk River (A. Carpenter) |
GMS (A. Blyn) |
|
34 |
05:40 PM |
Mens Youth/U19 4x Final |
Norwalk River (C. Wetzel) |
Nereid (C. Rosenberg) |
Haddon Township A (L. Gerber) |
Whitemarsh B (T. Flanagan) |
Whitemarsh A (B. Rhodes) |
Nereid (C. Gennardo) |