|
1a |
09:15 AM |
Womens HS 2x Flight 1 |
Cooper TC B (L. Lee) |
Newport RC B (E. Schuessler) |
Rye HS A (E. Kinstel) |
Coventry Rowing (L. Edleman) |
Philadelphia Girls C (R. Anthony) |
|
|
1b |
09:21 AM |
Womens HS 2x Flight 2 |
Philadelphia Girls A (G. D'Arcangelo) |
|
Haddon Twp (E. Clemens) |
Manhasset High School (E. Desousa) |
Atlantic County (C. Doyle) |
|
|
1c |
09:27 AM |
Womens HS 2x Flight 3 |
Newport RC A (L. Holden) |
Cooper TC A (M. Koelsch) |
Rye HS B (S. Doyle) |
Philadelphia Girls B (A. Rosha) |
Westfield (A. Koglin) |
|
|
2a |
09:33 AM |
Mens HS 2x Flight 1 |
Coventry Rowing A (J. Wierzbicki) |
Haddon Twp (L. Brown) |
Rye HS C (N. Lepore) |
Newport RC A (R. Blecher) |
New Canaan Crew (J. Tucker) |
|
|
2b |
09:39 AM |
Mens HS 2x Flight 2 |
Westfield C (L. Koglin) |
Rye HS D (R. Nelson) |
Greenwich Crew C (D. Papes) |
Newport RC B (C. Horvath) |
|
|
|
2c |
09:45 AM |
Mens HS 2x Flight 3 |
Rye HS A (A. Rudolph-Math) |
Westfield B (K. Currie) |
Greenwich Crew A (T. Webb) |
Greenwich Crew B (R. Lombardi) |
|
|
|
2d |
09:51 AM |
Mens HS 2x Flight 4 |
Greenwich Crew D (D. Moffitt) |
Westfield A (J. Hindes) |
Lower Merion (H. McHenry) |
Cooper TC (C. O'Neil) |
Rye HS B (T. Clickner) |
|
|
3 |
09:57 AM |
Womens 4+ Flight |
Richard Stockton (K. Kershbaumer) |
Loyola A (E. Papadatos) |
Binghamton B (N. Quiroz) |
Loyola B (G. Capone) |
Binghamton A (C. O'Malley) |
Philadelphia (M. Gonzalez Romero) |
|
4a |
10:03 AM |
Mens 4+ Flight 1 |
Ithaca B (M. Halliday) |
Loyola B (r. brown) |
Temple C (J. Case) |
Binghamton B (M. Christian) |
NY Maritime A (w. delone) |
|
|
4b |
10:09 AM |
Mens 4+ Flight 2 |
Loyola A (R. Moore) |
Binghamton A (F. Ostrander) |
Temple A (V. DiPentino) |
Ithaca C (S. Bocciolatt) |
Stony Brook (B. Dufresne) |
|
|
4c |
10:15 AM |
Mens 4+ Flight 3 |
NY Maritime B (D. Albert) |
Scranton (K. Steinke) |
Temple B (T. Robbins) |
Ithaca A (A. Erskine) |
Manhattan (J. Lee) |
|
|
5 |
10:21 AM |
Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight |
Richard Stockton (K. Tarantino) |
Loyola (l. lane) |
Stony Brook (A. Rubino) |
Philadelphia (K. Miller) |
Binghamton (B. Fitzpatrick) |
Scranton (L. Tedeschi) |
|
6a |
10:27 AM |
Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 1 |
Temple B (R. Hartman) |
Stony Brook B (J. Sternbach) |
Scranton (M. Amodio) |
NY Maritime (e. gekakis) |
|
|
|
6b |
10:33 AM |
Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 2 |
Stony Brook A (S. Gupta) |
Temple A (S. Gennaro) |
Ithaca (D. Kershaw) |
Manhattan (j. ginnane) |
|
|
|
10a |
10:39 AM |
Womens HS Novice 4+ Flight 1 |
Institute of Notre Dame A (C. Smith) |
Philadelphia City Rowing B (L. Iodice) |
New Canaan Crew (J. Cassara) |
Gunnery (M. Senich) |
Radnor B (C. Dressel) |
|
|
10b |
10:45 AM |
Womens HS Novice 4+ Flight 2 |
Cooper TC (M. Cicha) |
Radnor A (A. Marshall) |
Rye HS (N. Storey) |
Lower Merion (E. Nates) |
Doane Academy (M. Bush) |
|
|
10c |
10:51 AM |
Womens HS Novice 4+ Flight 3 |
Philadelphia City Rowing A (O. Musselman) |
Wilmington Youth (E. Katz) |
Institute of Notre Dame B (A. Savoy) |
Newport RC (E. Toy) |
Mountain Lakes (E. Thomson) |
|
|
11a |
10:57 AM |
Womens HS 4x Flight 1 |
Maritime A (A. MacNeal) |
Newport RC (R. Carr) |
New Canaan Crew A (G. Walker) |
Westfield B (I. D'Olier-Lees) |
Haddon Twp (K. Shuttleworth) |
|
|
11b |
11:03 AM |
Womens HS 4x Flight 2 |
Westfield A (A. Koglin) |
Cooper TC (E. Patragnoni) |
Rye HS (S. Doyle) |
Maritime B (A. Straight) |
New Canaan Crew B (C. Martin) |
|
|
12 |
11:09 AM |
Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final |
Gunnery A (A. Madow) |
PNRA/Mercer B (M. Barkenbush) |
PNRA/Mercer A (K. Hickey) |
Wilmington Youth A (T. Beardell) |
Cooper TC (E. Aronson) |
Greenwich Crew B (C. Boylan) |
|
13a |
11:15 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 1 |
Greenwich Crew A (M. Matejak) |
Moorestown HS/Rowing A (A. Gaffney) |
Rye HS A (A. Farres Centeno) |
Walter Johnson (A. Boudabbous) |
Haddonfield Crew A (M. Van Buskirk) |
Mountain Lakes A (B. Ruehle) |
|
13b |
11:21 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 2 |
Greenwich Crew B (C. Li) |
Haddonfield Crew B (A. Small) |
Moorestown HS/Rowing B (T. Begley) |
St. Peters Prep C (C. Casiano) |
Christian Brothers (P. Hegel) |
Fordham Prep B (J. Ringelstein) |
|
13c |
11:27 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 3 |
Philadelphia City Rowing (J. Cartagena) |
Chaminade A (B. Addeo) |
Fordham Prep C (J. Cunningham) |
Radnor A (j. cameron) |
Greenwich Crew C (B. Anderson) |
St. Peters Prep A (C. Lerner) |
|
13d |
11:33 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 4 |
PNRA/Mercer C (D. Furtak) |
Fordham Prep A (C. PADILLA) |
Chaminade B (J. weggeland) |
Greenwich Crew D (T. Massam) |
Rye HS B (D. Senkiw) |
St. Benedict's Prep A (A. Lemus) |
|
13e |
11:39 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 5 |
Mountain Lakes B (C. Mantione) |
Mainland (E. Hegenbart) |
St. Benedict's Prep A (P. Jimenez) |
Radnor B (W. McGee) |
St. Peters Prep B (R. Ramos) |
Mountain Lakes C (A. Charney) |
|
13f |
11:45 AM |
Mens HS JV 8+ Flight 6 |
Manhasset High School (A. Raimondi) |
PNRA/Mercer B (B. Karp) |
Wilmington Youth (M. Williamson) |
Chaminade C (R. Herbrich) |
Whitman Crew (N. Mole) |
|
|
14a |
12:21 PM |
Mens HS Novice 8+ Flight 1 |
Radnor B (Z. Taylor) |
Mainland (R. Silbert) |
St. Peters Prep (R. Ramos) |
St. Benedict's Prep (O. de Leon) |
Christian Brothers B (S. Ridoux) |
Holy Ghost Prep A (Z. Geiser) |
|
14b |
12:27 PM |
Mens HS Novice 8+ Flight 2 |
Eustace (J. Mueller) |
Maritime (D. Loginsky) |
PNRA/Mercer C (A. Vaughey) |
New Canaan Crew B (N. Adams) |
Radnor A (K. Ryan) |
Fordham Prep C (J. Carcano IV) |
|
14c |
12:33 PM |
Mens HS Novice 8+ Flight 3 |
Holy Ghost Prep B (M. Vigliotti) |
Fordham Prep D (M. Trombetta) |
Archbishop Carroll (F. Jacobs IV) |
PNRA/Mercer B (M. Ayodele) |
Chaminade B (J. Plumeri) |
Rye HS (C. Mullane) |
|
14d |
12:39 PM |
Mens HS Novice 8+ Flight 4 |
Manhasset High School (G. Menke) |
Chaminade A (C. Gorton) |
PNRA/Mercer A (J. saladino) |
Fordham Prep A (J. Cunningham) |
Philadelphia City Rowing (C. Petty-Joyner) |
|
|
14e |
12:45 PM |
Mens HS Novice 8+ Flight 5 |
New Canaan Crew A (M. D'Agositno) |
Christian Brothers A (A. Baker) |
Lower Merion (E. Goldstein) |
Wilmington Youth (S. Donaldson) |
Fordham Prep B (J. Menta) |
|
|
15 |
12:51 PM |
Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final |
PNRA/Mercer A (J. Fleurial) |
Montclair (K. Coplan) |
Fordham Prep A (M. Ptucha) |
Chaminade A (R. Shelley) |
Greenwich Crew (C. Korzendorfer) |
Whitman Crew (J. Young) |
|
16 |
12:57 PM |
Womens Collegiate Varsity 8+ Flight |
Philadelphia (R. Tobinus) |
Binghamton (L. Holt) |
|
|
|
|
|
19 |
12:57 PM |
Mens Collegiate JV 8+ Flight |
|
|
Scranton (N. Hughes) |
Temple (V. DiPentino) |
Ithaca (D. Kershaw) |
|
|
17a |
01:03 PM |
Mens Collegiate Varsity 8+ Flight 1 |
Temple B (H. Devine) |
Loyola (J. Bohen) |
NY Maritime (w. delone) |
Ithaca (A. Martin) |
|
|
|
17b |
01:09 PM |
Mens Collegiate Varsity 8+ Flight 2 |
Temple A (S. Gennaro) |
Binghamton (M. Christian) |
Marietta College (J. Gleim) |
Colgate (J. Manzi) |
|
|
|
20a |
01:45 PM |
Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 1 |
Scranton (S. Lynch) |
Philadelphia (L. Healy) |
Binghamton A (R. Annese) |
Manhattan A (L. Piccorelli) |
|
|
|
20b |
01:51 PM |
Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 2 |
Manhattan B (H. Nightingale) |
Loyola (N. Lobo) |
Binghamton B (A. Greenyer) |
|
|
|
|
21a |
01:57 PM |
Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 1 |
Temple A (A. James) |
Ithaca (N. Cahill) |
Loyola B (j. Ellis) |
Binghamton B (L. Costa) |
|
|
|
21b |
02:03 PM |
Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 2 |
Loyola A (r. elliott) |
Temple B (M. Meyers) |
Binghamton A (K. Batzinger) |
Colgate (C. Tansey) |
|
|
|
22 |
02:09 PM |
"Dad Vail" Mens Ltwt 8+ (Bill Braxton Memorial Cup) Flight |
Temple (V. DiPentino) |
NY Maritime (D. Albert) |
|
|
|
|
|
28a |
02:15 PM |
Mens HS Novice 4+ Flight 1 |
Mountain Lakes A (j. manahan) |
St. Benedict's Prep (J. Pereira) |
Wilmington Youth A (S. Donaldson) |
Manhasset High School (M. Canino) |
|
Radnor (K. Ryan) |
|
28b |
02:21 PM |
Mens HS Novice 4+ Flight 2 |
Cooper TC (P. Nary) |
Gunnery (W. O'Connor) |
|
St. Peters Prep (J. Ponterdolph) |
Wilmington Youth B (W. Donovan) |
Coventry Rowing (T. Hansen) |
|
29a |
02:27 PM |
Mens HS 4x Flight 1 |
New Canaan Crew D (N. Yika) |
Greenwich Crew B (V. Kymal) |
New Canaan Crew A (K. Fanning) |
Haddon Twp A (L. Brown) |
Rye HS C (J. Dailey) |
Coventry Rowing (A. Edleman) |
|
29b |
02:33 PM |
Mens HS 4x Flight 2 |
Westfield C (J. Newhard) |
New Canaan Crew B (R. Carpenter) |
Haddon Twp B (A. Fleming) |
Rye HS A (A. Rudolph-Math) |
Westfield A (J. Hindes) |
|
|
29c |
02:39 PM |
Mens HS 4x Flight 3 |
Westfield B (T. McAuliffe) |
New Canaan Crew C (N. Phelps) |
Rye HS B (A. Farres Centeno) |
Greenwich Crew A (R. Lombardi) |
Cooper TC (L. Young) |
|
|
30 |
02:45 PM |
Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final |
Cooper TC A (J. Raab) |
Gunnery A (W. O'Connor) |
Christian Brothers A (D. Hutzley) |
Mountain Lakes (A. Byrdak) |
PNRA/Mercer A (K. Borup) |
Christian Brothers B (M. Cofone) |
|
31a |
02:51 PM |
Womens HS JV 8+ Flight 1 |
Mount Saint Joseph B (M. Mulligan) |
Philadelphia City Rowing (H. Sdao) |
Radnor B (C. Mulder) |
Walter Johnson (A. Birgin) |
Greenwich Crew A (I. Rose) |
Wilmington Youth A (M. Hoeschel) |
|
31b |
02:57 PM |
Womens HS JV 8+ Flight 2 |
Manhasset High School (a. crewe) |
Coventry Rowing A (J. Smith) |
Greenwich Crew B (C. Boylan) |
Archbishop Carroll (K. Carlin) |
Wilmington Youth B (M. Zutshi) |
|
|
31c |
03:03 PM |
Womens HS JV 8+ Flight 3 |
Radnor A (R. Modell) |
Haddonfield Crew A (S. Murphy) |
Greenwich Crew C (N. Ducret) |
Institute of Notre Dame (M. Hecker) |
Mount Saint Joseph A (S. ALTOMARE) |
|
|
31d |
03:09 PM |
Womens HS JV 8+ Flight 4 |
Coventry Rowing B (K. Schell) |
Haddonfield Crew B (J. Sky) |
Mountain Lakes (K. Abbott) |
PNRA/Mercer (I. Roemer) |
Rye HS (L. Pell) |
|
|
32a |
03:15 PM |
Womens HS Novice 8+ Flight 1 |
Radnor (C. Dressel) |
PNRA/Mercer B (K. Frawley) |
Philadelphia City Rowing (O. Musselman) |
Bonner/Prendergast (M. Nestel) |
Archbishop Carroll (M. Dougherty) |
|
|
32b |
03:21 PM |
Womens HS Novice 8+ Flight 2 |
Lower Merion (E. Nates) |
Cooper TC (M. Cicha) |
PNRA/Mercer A (N. Singh) |
Mountain Lakes (j. torch) |
Institute of Notre Dame (C. Smith) |
|
|
32c |
03:27 PM |
Womens HS Novice 8+ Flight 3 |
New Canaan Crew (A. Meli) |
Manhasset High School A (M. Moreira) |
PNRA/Mercer D (A. McAleer) |
Eustace (K. Warner) |
Wilmington Youth (F. Gorman) |
|
|
32d |
03:33 PM |
Womens HS Novice 8+ Flight 4 |
Rye HS (N. Storey) |
PNRA/Mercer C (O. Intartaglia) |
Maritime (A. Hall) |
Manhasset High School B (S. Hill) |
|
|
|
33 |
03:39 PM |
Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final |
PNRA/Mercer A (K. Hickey) |
Greenwich Crew (D. DeVore) |
Manhasset High School A (E. Gillis) |
Mount Saint Joseph A (E. McGreevey) |
Merion Mercy (K. Farrell) |
Mount Saint Joseph B (J. Comerford) |