2021 Bill Braxton Memorial Regatta

Filters:
Customize results:
Two Column
Toggle All
Print selected races:

Starting Order

11a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat

08:30 AM

Top 6 Places to FinalsNext 6 Best Places to Petite Finals
Bow Crew Stroke
490 D.C. National M. Gaughan
491 Mount Saint Joseph A. Ledwith
492 Eustace O. Burghardt
493 Moorestown A. Cohen
494 Doane Academy M. Strause
496 St. John the Baptist J. Slack
497 Merion Mercy A [scratched] C. Szlachta
498 Villa Maria Rowing C. Hricko
499 South Jersey Rowing E. Sobieski
500 Wilmington Youth P. Megaw
501 Radnor Girls A. Lee
502 Row New Jersey A [scratched] E. Enriquez
503 Great Valley Crew C. McCarthy
504 PNRA/Mercer A S. Fong
505 Row New Jersey A [scratched] C. Fabiano
506 WJ Crew A. Isaac
507 Whitemarsh v. xu
508 PNRA/Mercer B E. Johnson
509 Gwynedd Mercy Academy B M. Howard
510 Merion Mercy B C. Gregitis
511 Gwynedd Mercy Academy C A. Gross
513 Gwynedd Mercy Academy D V. Starynski

27a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat

08:45 AM

Top 6 Places to FinalsNext 6 Best Places to Petite Finals
Bow Crew Stroke
516 Holy Ghost Prep C. Conboy
517 D.C. National A R. McFeely
518 PNRA/Mercer A N. Kaputa
519 Eustace W. Ludwick
520 St. John the Baptist D. Baldauf
521 PNRA/Mercer B C. Cooper
522 Row New Jersey T. Hupart
523 Wilmington Youth Z. Shields
524 Moorestown L. Faunce
525 South Jersey Rowing T. Torres
526 WJ Crew L. Rose
527 D.C. National A K. Lee
528 PNRA/Mercer C A. Guilbot
529 Haddonfield S. Leming
530 Radnor T. Flanagan
531 PNRA/Mercer D A. Leach

29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat

09:00 AM

Top 6 Places to FinalsNext 6 Best Places to Petite Finals
Bow Crew Stroke
534 Villa Joseph Marie A. Phillips
535 Mount Saint Joseph A K. Cleary
536 Moorestown A. Fazler
537 Gwynedd Mercy Academy R. Imbesi
538 Whitemarsh G. Padula
539 St. John the Baptist C. Johannesen
540 Merion Mercy O. Tingley-Kelley
541 Wilmington Youth M. Dawson
542 PNRA/Mercer E. Johnson
543 Radnor Girls M. Davis
544 Mount Saint Joseph A m. Horgan
545 Row New Jersey C. Fabiano
546 WJ Crew L. Darius
547 Haddonfield S. Tucker
549 TBC Racing K. Schwartz

17a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat

09:15 AM

Top 6 Places to FinalsNext 6 Best Places to Petite Finals
Bow Crew Stroke
552 Chaminade J. Larson
553 Christian Brothers A A. Straley
554 Moorestown C. DeForest
555 St. Benedict's Prep J. Oates
556 Row New Jersey M. Nusbaum
557 PNRA/Mercer A N. Kaputa
558 WJ Crew D. Dembo
559 Whitemarsh B. Rhodes
560 PNRA/Mercer B J. Boucke
561 Lower Merion J. Miller
562 Radnor T. Flanagan
563 DeMatha C. Mester
564 Christian Brothers A S. Laffin