|
5S1 |
08:00 AM |
Boys Junior Four Semi-Final 1 |
Blair (R. Green) |
Dublin (E. Stanhope) |
Peddie (Z. Rizzuto-Flancbaum) |
Wilson (E. Klein) |
Eustace (J. Marengo) |
St. Joseph's Prep (J. Robins) |
|
5S2 |
08:06 AM |
Boys Junior Four Semi-Final 2 |
Edgewater (M. Buckley) |
St. Albans (W. Carnahan) |
Gonzaga (P. Anthony) |
The Hill School A (T. Stone) |
Belleville (J. Varela) |
Father Judge (A. Coelho) |
|
6S1 |
08:12 AM |
Girls Junior Four Semi-Final 1 |
Haddonfield (R. McDonnell) |
Bishop Ireton (C. Schultz) |
E.L. Crossley (L. Nuccitelli) |
Lower Merion (D. Levine) |
Owen J Roberts (M. Braun) |
Great Valley (R. Costello) |
|
6S2 |
08:18 AM |
Girls Junior Four Semi-Final 2 |
Unionville (A. Hricko) |
Bishop O'Connell (C. Bailey) |
Oakton (E. Burghardt) |
Lawrenceville (I. Paine) |
Great Bridge (A. Hardy) |
Branksome (M. Prince) |
|
11S1 |
08:24 AM |
Girls Junior Eight Semi-Final 1 |
Ocean City (C. Sigmund) |
Moorestown (L. Nemmers) |
Mt St Joseph (J. Woodrow) |
Vineland (G. Panzini) |
Atlantic City (M. Faherty) |
Radnor (O. Zenouzi) |
|
11S2 |
08:30 AM |
Girls Junior Eight Semi-Final 2 |
Villa Joseph Marie (J. Brady) |
Mainland (H. Shim) |
Branksome (T. Kinnear) |
Montclair (E. Mihalis) |
Holy Spirit (D. Dumadag) |
St. Andrew's DE (P. Moseley) |
|
12S1 |
08:36 AM |
Boys Junior Eight Semi-Final 1 |
Manhasset (w. Apostolou) |
South County (A. Jones) |
Grimsby (M. Bourdeau) |
Absegami (S. Blair) |
James Madison (D. Brune) |
Chaminade (E. DeNatale) |
|
12S2 |
08:42 AM |
Boys Junior Eight Semi-Final 2 |
TC Williams (T. Cocke) |
Bethesda-ChevyChase (N. Radley) |
Gonzaga (C. Meyer) |
Montclair (E. Unruh) |
La Salle (J. Little) |
Lower Merion (N. Stach) |
|
17S1 |
08:48 AM |
Boys Ltwt Four Semi-Final 1 |
Briar Woods (M. Leon) |
St. Joseph's Prep (L. Brickner) |
E.L. Crossley (F. Darling) |
Father Judge (N. Tennesen) |
Gonzaga (J. Williams) |
Churchill (J. Foster) |
|
17S2 |
08:54 AM |
Boys Ltwt Four Semi-Final 2 |
La Salle (O. Verrill) |
Oakcrest (A. Gullo) |
Manhasset (G. Menke) |
Holy Ghost Prep (A. Danna) |
Atlantic City (Y. Parekh) |
Kearny (E. Adames) |
|
18S1 |
09:00 AM |
Girls Ltwt Four Semi-Final 1 |
Bishop O'Connell (O. Oudkirk) |
Germantown Friends (S. Pancoe) |
Wakefield (A. Kotliarov) |
Montclair (E. Kaloudis) |
School Without Walls HS (E. WOLFE) |
Fairfax (M. Anderson) |
|
18S2 |
09:06 AM |
Girls Ltwt Four Semi-Final 2 |
Villa Joseph Marie (A. Pennett) |
Absegami (C. Reed) |
Harriton (A. Sack) |
Oakton (K. Fukahori) |
Manhasset (K. Miller) |
Nutley (E. Veltre) |
|
19S1 |
09:12 AM |
Girls Senior Double Semi-Final 1 |
Jeb Stuart (M. Wiley) |
Grimsby (I. Frolick) |
Albemarle (E. Wuensch) |
St. Michael (K. Verbraeken) |
Sacred Heart (B. Bergan) |
Western Albermarle (S. Brewster) |
|
19S2 |
09:18 AM |
Girls Senior Double Semi-Final 2 |
Conestoga (H. Culbert) |
Germantown Academy (E. Wescott) |
Ridgewood (A. Perez) |
E.L. Crossley (L. Bench) |
Augustine Classical (E. Oxaal) |
Penn Charter (M. Perry) |
|
20S1 |
09:24 AM |
Boys Senior Double Semi-Final 1 |
Ridgewood (E. Hida III) |
Mathews (F. Rich) |
E.L. Crossley (N. Kennedy) |
Conestoga (Z. Simpson) |
Springside Chestnut Hill (S. Edling) |
Penn Charter (M. Kestenbaum) |
|
20S2 |
09:30 AM |
Boys Senior Double Semi-Final 2 |
Bonner Prendergast (L. Salter) |
Malvern Prep (P. Keenan) |
Holy Spirit (A. Buchan) |
Albemarle (A. Pierce) |
St. Francis (S. Wing) |
Haddon Twp (N. Perks) |
|
21S1 |
09:36 AM |
Boys Second Eight Semi-Final 1 |
Ocean City (E. Love) |
St. Albans (J. Campanella) |
Bethesda-ChevyChase (L. Zughaib) |
Lawrenceville (D. Piccinich) |
St. Joseph's Prep (D. Morrow) |
Junipero Serra (G. Wylie) |
|
21S2 |
09:42 AM |
Boys Second Eight Semi-Final 2 |
Chaminade (K. Figueroa) |
Jesuit Prep (C. Sochia) |
Gonzaga (O. Everett) |
Montclair (T. Weil) |
St. Augustine (R. Houck) |
Christian Brothers (S. Kenney) |
|
22S1 |
09:48 AM |
Girls Second Eight Semi-Final 1 |
Merion Mercy (M. Schrieber) |
Whitman (M. Stallard-Wilder) |
National Cathedral (K. Blake) |
Bethesda-ChevyChase (M. May) |
Wilson (E. Pansegrouw) |
Holy Spirit (J. Arndt) |
|
22S2 |
09:54 AM |
Girls Second Eight Semi-Final 2 |
Washington-Lee (C. Slater) |
St. Andrew's DE (G. Mullins) |
Mt St Joseph (G. Morrow) |
TC Williams (A. Motsinger) |
Ocean City (A. Japzon) |
Robinson (J. St. Claire) |
|
25S1 |
10:00 AM |
Boys Senior Single Semi-Final 1 |
Hatboro Horsham High School (Y. Gilad) |
Churchill (J. May) |
Germantown Friends (J. Wright) |
Mathews (J. Raha) |
Oxbridge (K. Paxson) |
Saint Paul (A. Pozzobon) |
|
25S2 |
10:06 AM |
Boys Senior Single Semi-Final 2 |
Manhasset (E. Hanley) |
Harriton (N. Terwiesch) |
A.N. Myer (E. MacRae) |
Roosevelt (R. Burns) |
Augustine Classical (B. Hopkins) |
George Washington (N. Roberts) |
|
25S3 |
10:12 AM |
Boys Senior Single Semi-Final 3 |
St. Francis (D. Picard) |
Germantown Academy (I. Wilkins) |
St. Anthony's (J. Karen) |
Mohawk (P. Lawry) |
St. Mary (M. Kulik) |
Ridley (N. Schramm) |
|
26S1 |
10:18 AM |
Girls Senior Single Semi-Final 1 |
Rockbridge (S. Stoneburner) |
Blessed Trinity (L. Kelly) |
Seminole Ridge (G. Leon) |
Churchill (T. Arsenault) |
Immaculate Heart A (J. DiLauro) |
Ridgewood (M. Gibson) |
|
26S2 |
10:24 AM |
Girls Senior Single Semi-Final 2 |
Sagamore (G. Grassi) |
A.N. Myer (A. Lavecchia) |
Grimsby (E. Dockray) |
Oxbridge (A. Ramsey) |
Great Bridge (M. Parrott) |
Dwight-Englewood (M. Gagnon) |
|
26S3 |
10:30 AM |
Girls Senior Single Semi-Final 3 |
Mohawk (G. Taylor) |
Ellis (A. Hong) |
Suncoast (M. Adams-Grimaldi) |
Welland Centennial (M. Thomas) |
Washington-Lee (F. Cronin) |
Abington (M. Madden) |
|
27S1 |
10:36 AM |
Girls Senior Four Semi-Final 1 |
Stone Bridge (E. Puckett) |
Eustace (G. Salvati) |
Montclair (M. Pitera) |
Manhasset (E. Kiley) |
Emma Willard (C. Kershaw) |
West Springfield (K. Rupinen) |
|
27S2 |
10:42 AM |
Girls Senior Four Semi-Final 2 |
Baldwin (J. Love) |
Absegami (G. Gonzalez) |
Holton-Arms (A. Mendelsohn) |
Blair (C. Tierney) |
Egg Harbor (K. Diggins) |
Nichols (H. Prince) |
|
27S3 |
10:48 AM |
Girls Senior Four Semi-Final 3 |
Churchill (M. Orlando-Jepsen) |
Holy Spirit (C. TUOHY) |
Langley (T. Kuligowski) |
Lower Merion (A. Edwards) |
West Potomac (C. Lane) |
Episcopal VA (A. Faires) |
|
28S1 |
10:54 AM |
Boys Senior Four Semi-Final 1 |
Great Bridge (A. Saintsing) |
Haverford (J. Costello) |
Wakefield (B. Wierzbanowski) |
Blair (L. Junkermann) |
Don Bosco Prep (E. Mortati) |
Hun (D. Tiugaev) |
|
28S2 |
11:00 AM |
Boys Senior Four Semi-Final 2 |
Fordham Prep (E. Patti) |
Episcopal PA (I. Reape) |
Bishop O'Connell (A. Berry) |
Peddie (P. Cornelius) |
Oakcrest (A. Ragan) |
Holy Ghost Prep (S. Donohue) |
|
28S3 |
11:06 AM |
Boys Senior Four Semi-Final 3 |
St. Joseph's Prep (E. Marshall) |
St. Johns (P. WINES) |
Nichols (M. Berdysiak) |
Simcoe (M. Rodgers) |
Lower Merion (J. Wootton) |
Forest Park (R. Romano) |
|
29S1 |
11:12 AM |
Girls Senior Eight Semi-Final 1 |
Georgetown Visitation (I. Sobolewski) |
Bethesda-ChevyChase (J. SUOMELA) |
National Cathedral (C. Ryder) |
TC Williams (C. Carey) |
Niskayuna (M. Rogers) |
Radnor (K. Gerber) |
|
29S2 |
11:18 AM |
Girls Senior Eight Semi-Final 2 |
Archbishop Carroll (A. O'Brien) |
Merion Mercy (I. Begley) |
Whitman (A. Fisher) |
Holy Spirit (H. Mckeever) |
Ocean City (A. Panico) |
Shenendehowa (C. Coy) |
|
29S3 |
11:24 AM |
Girls Senior Eight Semi-Final 3 |
Yorktown (K. Love) |
St. Andrew's DE (C. Miller) |
Mt St Joseph (G. Hunt) |
Moorestown (K. Sims) |
Wilson (S. Weich) |
James Madison (L. Jiron) |
|
30S1 |
11:30 AM |
Boys Senior Eight Semi-Final 1 |
Lawrenceville (G. Howe) |
Bethesda-ChevyChase (I. Springe) |
Montclair (H. Vecchione) |
Chaminade (J. Plumeri) |
DeMatha (M. Hunt) |
St. Augustine (D. Patragnoni) |
|
30S2 |
11:36 AM |
Boys Senior Eight Semi-Final 2 |
McLean (J. Hilliard) |
Gonzaga (J. Roberts) |
Brunswick (D. Sorbaro) |
Whitman (C. Olin) |
Ocean City (A. Oves) |
Mainland (R. Silbert) |
|
30S3 |
11:42 AM |
Boys Senior Eight Semi-Final 3 |
Christian Brothers (E. Wicks) |
St. Albans (J. Boers) |
St. Joseph's Prep (A. Payton) |
St. Andrew's DE (W. Gray) |
Jesuit Prep (S. Tehan) |
Ridley (J. Shaw) |
|
31 |
12:45 PM |
Adaptive Double Final |
Phila Adapted Rowing A (M. Jones) |
Bishop Ireton (M. Constandy) |
Wakefield (D. Gulyn) |
Lake Braddock (K. Moore) |
Phila Adapted Rowing B (J. Doughty) |
|
|
1 |
01:00 PM |
Boys Freshman Eight Final |
Bethesda-ChevyChase (O. Pilot) |
Gonzaga (P. Fox) |
St. Joseph's Prep (P. O'Connell) |
Whitman (J. Zitko) |
Montclair (R. Phariss) |
Jesuit Prep (L. Boy) |
|
2 |
01:05 PM |
Girls Junior Double Final |
Grassfield (S. Mazat) |
Augustine Classical (L. Hopkins) |
Grimsby (H. Mercuri) |
Notre Dame College (N. Hare) |
Wakefield (L. Kelly) |
Western Albermarle (C. Allison) |
|
3 |
01:10 PM |
Girls Freshman Eight Final |
Ocean City (C. Rumaker) |
National Cathedral (A. Pierce) |
Mt St Joseph (I. McCafferty) |
Whitman (E. Richart) |
St. Andrew's DE (M. Birknes) |
TC Williams (A. Carter) |
|
4 |
01:15 PM |
Boys Junior Double Final |
Christian Brothers NY (A. Decker) |
St. Joseph HS (T. Tighelaar) |
Germantown Academy (C. Shafer) |
Episcopal Dallas (M. Gosslee) |
Penn Charter (N. Djerassi) |
Haverford (A. D'Arcangelo) |
|
5 |
01:20 PM |
Boys Junior Four Final |
St. Joseph's Prep (J. Robins) |
Wilson (E. Klein) |
Peddie (Z. Rizzuto-Flancbaum) |
The Hill School A (T. Stone) |
Edgewater (M. Buckley) |
Gonzaga (P. Anthony) |
|
6 |
01:25 PM |
Girls Junior Four Final |
Haddonfield (R. McDonnell) |
Lower Merion (D. Levine) |
E.L. Crossley (L. Nuccitelli) |
Bishop O'Connell (C. Bailey) |
Oakton (E. Burghardt) |
Great Bridge (A. Hardy) |
|
7 |
01:30 PM |
Boys Freshman Quads Final |
Haverford (B. Christopher) |
Conestoga (D. Corr) |
Malvern Prep (C. Munyan) |
Episcopal Dallas (F. Bannister) |
Roman Catholic (N. Harris) |
Saratoga (D. Zwickle) |
|
8 |
01:35 PM |
Girls Freshman Quads Final |
Ridgewood (V. Hoy) |
Springside Chestnut Hill (E. Webb) |
Western Albermarle (E. Ward) |
Haddon Twp (O. Hollingsworth) |
Ridley (E. McRae) |
Conestoga (R. Ewasko) |
|
9 |
01:40 PM |
Girls Ltwt Double Final |
Sacred Heart (C. Friedlander) |
Agnes Irwin (J. Jaskot) |
Conestoga (N. Bertolotti) |
Shipley (M. Kelly) |
Crestwood (V. Gimik) |
Friends Select (Y. Anderson) |
|
10 |
01:45 PM |
Boys Ltwt Double Final |
Holy Spirit (W. Hoffman) |
Ridgewood (J. O'Keefe) |
E.L. Crossley (C. Veld) |
St. Joseph HS (G. Angiola) |
Saint Paul (A. DiDomenico) |
St. Augustine (D. Kounis) |
|
11 |
01:50 PM |
Girls Junior Eight Final |
Vineland (G. Panzini) |
Moorestown (L. Nemmers) |
Mt St Joseph (J. Woodrow) |
Montclair (E. Mihalis) |
Branksome (T. Kinnear) |
Mainland (H. Shim) |
|
12 |
01:55 PM |
Boys Junior Eight Final |
Absegami (S. Blair) |
South County (A. Jones) |
Grimsby (M. Bourdeau) |
Gonzaga (C. Meyer) |
Lower Merion (N. Stach) |
Montclair (E. Unruh) |
|
13 |
02:00 PM |
Boys Junior Quad Final |
Gloucester (T. Fox) |
Haverford (T. Russell) |
Saratoga (M. Fairley) |
Ridgewood (A. Melarti) |
Roman Catholic (F. Bruzek) |
Springside Chestnut Hill (E. Cunningham) |
|
14 |
02:05 PM |
Girls Junior Quad Final |
Germantown Friends (K. Hua) |
Albemarle (R. Hasson) |
E.L. Crossley (K. Zucco) |
Ridgewood (A. Soderlund) |
Conestoga (E. Bielinski) |
Shipley (C. Winter) |
|
15 |
02:10 PM |
Girls Ltwt Eight Final |
Manhasset (M. Lyons) |
Edgewater (E. Barlow) |
Mt St Joseph (K. Healy) |
TC Williams (A. Elkins) |
Mainland (T. Gross) |
Ocean City (E. Guido) |
|
16 |
02:15 PM |
Boys Ltwt Eight Final |
La Salle (W. Ernst) |
Christian Brothers (K. Wicklund) |
St. Joseph's Prep (Q. Sullivan) |
Fordham Prep (C. PADILLA) |
Gonzaga (C. Morrison) |
St. Augustine (G. Zappariello) |
|
17 |
02:20 PM |
Boys Ltwt Four Final |
Father Judge (N. Tennesen) |
Gonzaga (J. Williams) |
E.L. Crossley (F. Darling) |
Manhasset (G. Menke) |
Holy Ghost Prep (A. Danna) |
Oakcrest (A. Gullo) |
|
18 |
02:25 PM |
Girls Ltwt Four Final |
Bishop O'Connell (O. Oudkirk) |
Montclair (E. Kaloudis) |
Wakefield (A. Kotliarov) |
Harriton (A. Sack) |
Manhasset (K. Miller) |
Absegami (C. Reed) |
|
19 |
02:30 PM |
Girls Senior Double Final |
Albemarle (E. Wuensch) |
St. Michael (K. Verbraeken) |
Grimsby (I. Frolick) |
E.L. Crossley (L. Bench) |
Ridgewood (A. Perez) |
Germantown Academy (E. Wescott) |
|
20 |
02:35 PM |
Boys Senior Double Final |
Conestoga (Z. Simpson) |
Mathews (F. Rich) |
E.L. Crossley (N. Kennedy) |
St. Francis (S. Wing) |
Holy Spirit (A. Buchan) |
Malvern Prep (P. Keenan) |
|
21 |
02:40 PM |
Boys Second Eight Final |
Lawrenceville (D. Piccinich) |
St. Albans (J. Campanella) |
Bethesda-ChevyChase (L. Zughaib) |
Gonzaga (O. Everett) |
Montclair (T. Weil) |
Jesuit Prep (C. Sochia) |
|
22 |
02:45 PM |
Girls Second Eight Final |
Whitman (M. Stallard-Wilder) |
Bethesda-ChevyChase (M. May) |
National Cathedral (K. Blake) |
Mt St Joseph (G. Morrow) |
Ocean City (A. Japzon) |
St. Andrew's DE (G. Mullins) |
|
23 |
02:50 PM |
Girls Senior Quad Final |
Ursuline (T. Martin) |
Ridley (A. Cook) |
Conestoga (K. Concannon) |
Episcopal PA (J. Konopka) |
Western Albermarle (H. Carter) |
Germantown Friends (Z. Sanogo) |
|
24 |
02:55 PM |
Boys Senior Quad Final |
Haddon Twp (A. Cronin) |
Conestoga (R. Molsbergen) |
Malvern Prep (J. McGlinn) |
Ridley (D. Kozak) |
Shenendehowa (s. ryan) |
Roman Catholic (P. Eells) |
|
27 |
03:00 PM |
Girls Senior Four Final |
Blair (C. Tierney) |
Lower Merion (A. Edwards) |
Montclair (M. Pitera) |
Holton-Arms (A. Mendelsohn) |
Langley (T. Kuligowski) |
Eustace (G. Salvati) |
|
28 |
03:05 PM |
Boys Senior Four Final |
Episcopal PA (I. Reape) |
Simcoe (M. Rodgers) |
Haverford (J. Costello) |
Peddie (P. Cornelius) |
Nichols (M. Berdysiak) |
Blair (L. Junkermann) |
|
26 |
03:10 PM |
Girls Senior Single Final |
Great Bridge (M. Parrott) |
Suncoast (M. Adams-Grimaldi) |
Blessed Trinity (L. Kelly) |
Grimsby (E. Dockray) |
Welland Centennial (M. Thomas) |
Seminole Ridge (G. Leon) |
|
25 |
03:15 PM |
Boys Senior Single Final |
A.N. Myer (E. MacRae) |
St. Anthony's (J. Karen) |
Germantown Friends (J. Wright) |
Roosevelt (R. Burns) |
Mohawk (P. Lawry) |
Churchill (J. May) |
|
29 |
03:20 PM |
Girls Senior Eight Final |
Whitman (A. Fisher) |
Mt St Joseph (G. Hunt) |
National Cathedral (C. Ryder) |
Merion Mercy (I. Begley) |
Moorestown (K. Sims) |
TC Williams (C. Carey) |
|
30 |
03:25 PM |
Boys Senior Eight Final |
Gonzaga (J. Roberts) |
St. Joseph's Prep (A. Payton) |
Montclair (H. Vecchione) |
Brunswick (D. Sorbaro) |
St. Andrew's DE (W. Gray) |
Chaminade (J. Plumeri) |