2021 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:

Heat Sheet

Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
3a 09:45 AM Womens HS 2x Flight 1
Maritime C (J. Thompson)
Whitemarsh A (J. Beyer)
St. John the Baptist (A. Pianto)
Eustace (O. Burghardt)
Haddon Twp A (J. Weber)
3b 09:51 AM Womens HS 2x Flight 2
WJ Crew (C. Fang)
Lower Merion C (C. Powell)
Maritime D (U. Dhar)
Whitemarsh A (M. Durante)
Maritime A (k. faucher)
3c 09:57 AM Womens HS 2x Flight 3
Haddon Twp A (C. Reich)
Lower Merion A (E. Cloud)
South Jersey Rowing (M. McDonnell)
Maritime B (A. Buchesky)
Lower Merion B (L. Traynor)
4a 10:03 AM Mens HS 2x Flight 1
Maritime A (A. Parrino)
Haddon Twp A (M. Kocher)
Malvern Prep A (W. Hicks)
WJ Crew (K. Raudsepp)
OJR Wildcat A (N. Zimmerman)
St. Benedict's Prep (R. Hernandez)
4b 10:09 AM Mens HS 2x Flight 2
South Jersey Rowing B (A. Genel)
St. John the Baptist (J. Maguire)
Malvern Prep D (B. Kyle)
Maritime B (G. Pittaro)
Wilmington Youth (R. Busick-White)
Great Valley Crew B (W. Curtis)
4c 10:15 AM Mens HS 2x Flight 3
Haddon Twp A (T. Smith)
Malvern Prep E (C. Joyce)
Great Valley Crew A (N. Greenways)
South Jersey Rowing C (S. Fisher)
Malvern Prep C (H. Jones)
4d 10:21 AM Mens HS 2x Flight 4
Malvern Prep F (C. Dougherty)
Maritime C (L. Hickey)
South Jersey Rowing A (A. Farkas)
OJR Wildcat B (E. Schaeffer)
Lower Merion (E. Thau)
Malvern Prep B (C. Rooney)
5a 10:27 AM Womens Collegiate 4+ Flight
Cabrini (R. Hetrick)
Stony Brook (A. Oderwald)
Binghamton (K. Oelofse)
8a 10:33 AM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight
Stony Brook B (E. DeTurk)
Binghamton (B. Jaeger)
Stony Brook A (D. Billmann)
9a 10:39 AM Womens HS JV 4+ Flight 1
Mount Saint Joseph A (A. Rawson)
Whitemarsh A (I. Abramovitz)
PNRA/Mercer A (N. Mercora)
PNRA/Mercer E (I. Kothakonda)
D.C. National (I. Mora Troconis)
Radnor Girls (E. Johnstone)
Villa Joseph Marie A (K. Abdalla)
9b 10:45 AM Womens HS JV 4+ Flight 2
WJ Crew A (C. Regan)
PNRA/Mercer D (S. Chakraborty)
Mount Saint Joseph A (M. Maywood)
Wilmington Youth (P. Megaw)
PNRA/Mercer C (A. Bansal)
Whitemarsh A (E. Furey)
Villa Joseph Marie B (K. Bell)
9c 10:51 AM Womens HS JV 4+ Flight 3
Row New Jersey (E. Mora)
WJ Crew A (H. Minnick)
Haddonfield (J. Williams)
Gwynedd Mercy Academy (A. Murray)
PNRA/Mercer B (M. Lee)
Lower Merion (D. Morgan)
10a 10:57 AM Womens HS 4x Flight 1
Whitemarsh A (G. Padula)
Maritime C (G. O'Meara)
Haddon Twp A (G. McHugh)
Maritime D (S. Dranchak)
10b 11:03 AM Womens HS 4x Flight 2
Maritime A (k. faucher)
Haddon Twp A (S. Kara)
South Jersey Rowing A (M. Crumley)
Whitemarsh A (E. Justman)
Lower Merion (J. Allison)
10c 11:09 AM Womens HS 4x Flight 3
Great Valley Crew (J. Rafter)
Haddon Twp A (M. Dunn)
South Jersey Rowing A (E. Wong)
Maritime B (R. Thom)
12a 11:15 AM Mens HS JV 8+ Flight 1
Chaminade A (J. Larson)
PNRA/Mercer B (H. Alston)
St. Benedict's Prep (J. Benissan)
Row New Jersey B (C. Moran)
DeMatha A (H. Plakos)
12b 11:21 AM Mens HS JV 8+ Flight 2
Chaminade A (W. Koran)
Row New Jersey A (T. Hamilton)
PNRA/Mercer C (N. Franceschi)
WJ Crew A (C. Lausten)
DeMatha B (A. Ankrah)
12c 11:27 AM Mens HS JV 8+ Flight 3
WJ Crew A (R. Frank)
Christian Brothers (J. Penczak)
DeMatha C (V. Ashe)
Moorestown (D. Blanch)
PNRA/Mercer A (J. Huang)
6a 11:33 AM Mens Collegiate 4+ Flight
Stockton University (C. Bachmann)
Stony Brook (E. Carey)
Binghamton (W. Ess)
13a 12:24 PM Mens HS Novice 8+ Flight 1
Christian Brothers A (B. Sink)
Maritime A (E. Xia)
D.C. National A (J. Groban)
Moorestown A (S. Khanlian)
South Jersey Rowing (J. Conti)
PNRA/Mercer B (R. Rao)
13b 12:30 PM Mens HS Novice 8+ Flight 2
Moorestown B (A. Tomaselli)
Maritime B (T. Sheridan)
Holy Ghost Prep (J. Dobbins)
D.C. National B (I. Hodges)
DeMatha B (J. Peters)
PNRA/Mercer C (B. Cheng)
13c 12:36 PM Mens HS Novice 8+ Flight 3
Christian Brothers A (R. Earle)
Chaminade (W. Koran)
Haddonfield (C. Oldham)
Great Valley Crew (S. Malandrucco)
DeMatha C (T. Flick)
St. Benedict's Prep B (J. Recinos)
13d 12:42 PM Mens HS Novice 8+ Flight 4
PNRA/Mercer A (N. Myers)
Radnor (T. Ledbetter)
St. Benedict's Prep A (C. Enamorado)
DeMatha A (N. Deleon)
Row New Jersey (T. Ehrenberg)
14a 12:48 PM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
St. John the Baptist (B. Pianto)
Wilmington Youth (O. Wakeman)
OJR Wildcat (L. Cockerham)
Villa Maria Rowing (C. Engel)
14b 12:54 PM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
Doane Academy (S. Rinaldi)
D.C. National (M. Pilkington)
Gwynedd Mercy Academy (V. Starynski)
Haddonfield (E. Sipera)
Great Valley Crew (A. Patel)
15a 01:00 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
Wilmington Youth (B. Martin)
Newport RC (J. Reichner IV)
Haddonfield (M. Tarditi)
Holy Ghost Prep A (C. Matthews)
OJR Wildcat B (M. Waid)
Moorestown (A. Pettorini)
15b 01:06 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
OJR Wildcat A (A. Braun)
St. John the Baptist (L. Vene)
Holy Ghost Prep A (A. Marrero)
WJ Crew (N. Henderson)
Row New Jersey (M. Bazsa)
16a 01:12 PM Womens HS Novice 8+ Flight 1
Whitemarsh A (C. Lee)
South Jersey Rowing (E. Wong)
PNRA/Mercer A (E. Kovalick)
D.C. National (C. McClellan)
Row New Jersey A (J. Bao)
Gwynedd Mercy Academy B (A. Gross)
16b 01:18 PM Womens HS Novice 8+ Flight 2
Merion Mercy (D. Grimes)
Row New Jersey A (A. Finkel)
PNRA/Mercer C (S. Pandey)
Moorestown (A. Beerley)
Villa Joseph Marie (G. Cahill)
16c 01:24 PM Womens HS Novice 8+ Flight 3
Villa Maria Rowing (J. Holdsworth)
Radnor Girls (K. Spykerman)
Gwynedd Mercy Academy A (M. Giovannone)
PNRA/Mercer B (B. Mulligan)
Whitemarsh A (N. Barth)
22a 01:50 PM Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight
Binghamton (K. Langsdorf)
Stony Brook (N. Ubadike)
23a 01:56 PM Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight
Stockton University (J. Priore)
Binghamton (B. Jaeger)
25a 02:02 PM Mens HS JV 4+ Flight 1
Whitemarsh (A. Jacoby)
OJR Wildcat (J. Shea)
PNRA/Mercer C (H. Alston)
Holy Ghost Prep A (E. Manna)
PNRA/Mercer B (J. Chang)
Wilmington Youth B (M. Varley)
25b 02:08 PM Mens HS JV 4+ Flight 2
PNRA/Mercer D (S. Gujar)
D.C. National A (D. Simmons)
Holy Ghost Prep A (B. Fey)
Wilmington Youth A (I. Feldmann)
Lower Merion (J. Ross)
WJ Crew A (C. Lausten)
25c 02:14 PM Mens HS JV 4+ Flight 3
D.C. National A (A. Cohen)
Row New Jersey (W. Qi)
PNRA/Mercer A (J. Boucke)
WJ Crew A (N. Harper)
Wilmington Youth B (H. Long)
Radnor (K. Spadaro)
26a 02:20 PM Mens HS 4x Flight 1
Malvern Prep C (A. Hagman)
Lower Merion (S. Scutti)
Maritime C (P. Baker)
Doane Academy (A. Cavuto)
Haddon Twp A (R. Henry)
26b 02:26 PM Mens HS 4x Flight 2
Maritime E (C. Xia)
Haddon Twp A (D. Pagaduan)
St. Benedict's Prep A (J. Dasher)
Maritime D (A. Gerasimov)
Malvern Prep D (S. Figurski)
26c 02:32 PM Mens HS 4x Flight 3
Whitemarsh (s. rawson)
Maritime F (A. Besterfiled)
Haddon Twp A (L. Gerber)
Malvern Prep A (W. Hicks)
Maritime B (J. Rao)
26d 02:38 PM Mens HS 4x Flight 4
Maritime A (R. Kelley)
Haddon Twp A (J. Capri)
St. Benedict's Prep A (K. Luto)
Malvern Prep B (G. Graham)
South Jersey Rowing (C. Palfy)
28a 02:44 PM Womens HS JV 8+ Flight 1
Gwynedd Mercy Academy B (M. Giovannone)
Moorestown (M. Ulman)
Villa Joseph Marie (K. Abdalla)
PNRA/Mercer A (I. Cardinali)
WJ Crew (A. Familant)
28b 02:50 PM Womens HS JV 8+ Flight 2
Gwynedd Mercy Academy A (A. Gross)
Whitemarsh A (S. Dyer)
PNRA/Mercer C (S. Tuzun)
Mount Saint Joseph (E. McGreevey)
Merion Mercy (C. Gregitis)
28c 02:56 PM Womens HS JV 8+ Flight 3
Wilmington Youth (P. Megaw)
PNRA/Mercer B (M. Lee)
Lower Merion (G. Oberdiek)
Whitemarsh A (E. Justman)
11P1 03:02 PM Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Petite Final
Villa Maria Rowing (C. Hricko)
Radnor Girls (A. Lee)
South Jersey Rowing (E. Sobieski)
Gwynedd Mercy Academy C (A. Gross)
Moorestown (A. Cohen)
Doane Academy (M. Strause)
11 03:08 PM Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final
PNRA/Mercer A (S. Fong)
Whitemarsh (v. xu)
PNRA/Mercer B (E. Johnson)
D.C. National (M. Gaughan)
Mount Saint Joseph (A. Ledwith)
Gwynedd Mercy Academy B (M. Howard)
27P1 03:14 PM Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Petite Final
PNRA/Mercer D (A. Leach)
PNRA/Mercer C (A. Guilbot)
Moorestown (L. Faunce)
Row New Jersey (T. Hupart)
Holy Ghost Prep (C. Conboy)
WJ Crew (L. Rose)
27 03:20 PM Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final
Wilmington Youth (Z. Shields)
PNRA/Mercer A (N. Kaputa)
PNRA/Mercer B (C. Cooper)
South Jersey Rowing (T. Torres)
D.C. National A (R. McFeely)
D.C. National A (K. Lee)
29P1 03:26 PM Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Petite Final
Wilmington Youth (M. Dawson)
Gwynedd Mercy Academy (R. Imbesi)
Villa Joseph Marie (A. Phillips)
Whitemarsh (G. Padula)
Mount Saint Joseph A (m. Horgan)
Radnor Girls (M. Davis)
29 03:32 PM Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final
TBC Racing (K. Schwartz)
Merion Mercy (O. Tingley-Kelley)
Mount Saint Joseph A (K. Cleary)
Moorestown (A. Fazler)
PNRA/Mercer (E. Johnson)
Row New Jersey (C. Fabiano)
17P1 03:38 PM Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Petite Final
Moorestown (C. DeForest)
WJ Crew (D. Dembo)
St. Benedict's Prep (J. Oates)
Whitemarsh (B. Rhodes)
Chaminade (J. Larson)
Radnor (T. Flanagan)
17 03:44 PM Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final
Christian Brothers A (A. Straley)
PNRA/Mercer B (J. Boucke)
PNRA/Mercer A (N. Kaputa)
Row New Jersey (M. Nusbaum)
DeMatha (C. Mester)
Christian Brothers A (S. Laffin)