|
5a |
09:30 AM |
Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 1 |
Nutley (M. Mackle) |
Manhasset High School A (K. Miller) |
Wilmington Youth (N. Baag) |
Villa Joseph Marie (A. Pennett) |
Kearny (V. Gonzalez) |
|
|
5b |
09:36 AM |
Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 2 |
Archbishop Carroll (A. O'Brien) |
Harriton HS (A. Sack) |
Mountain Lakes Rowing Club (E. Thomson) |
Manhasset High School B (M. Lyons) |
Newport RC (K. Ehrlich) |
|
|
6a |
09:42 AM |
Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 1 |
|
Manhasset High School A (G. Menke) |
South Jersey Rowing Club (Z. GIll) |
Mountain Lakes Rowing Club (N. Tsilikos) |
Harriton HS (B. Scheiner) |
|
|
6b |
09:48 AM |
Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 2 |
Manhasset High School B (R. Huang) |
Holy Ghost Prep (A. Danna) |
Nutley (M. Meglio) |
Moorestown HS/Rowing (T. Roman) |
Wilmington Youth (C. Kopecki) |
|
|
11a |
09:54 AM |
Womens Varsity 4+ Heat 1 |
|
South Jersey Rowing Club (V. Wilson) |
Harriton HS (M. Ling) |
Haddonfield Crew (A. Rowling) |
Nutley (A. Feaster) |
|
|
11b |
10:00 AM |
Womens Varsity 4+ Heat 2 |
Mountain Lakes Rowing Club B (A. Guido) |
Eustace (G. Salvati) |
Wilmington Youth (M. Gamble) |
Manhasset High School (R. Corcoran) |
Archbishop Carroll (M. Dupnock) |
|
|
11c |
10:06 AM |
Womens Varsity 4+ Heat 3 |
|
Newport RC (E. Toy) |
Villa Joseph Marie (N. Tumasz) |
Kearny (H. Lajili) |
Mountain Lakes Rowing Club A (E. Tracy) |
|
|
12a |
10:12 AM |
Mens Varsity 4+ Heat 1 |
Holy Ghost Prep (S. Donohue) |
Moorestown HS/Rowing (J. Brooks) |
South Jersey Rowing Club A (J. DiMarino) |
Haddonfield Crew (W. Glennon) |
Wilmington Youth (S. Donaldson) |
|
|
12b |
10:18 AM |
Mens Varsity 4+ Heat 2 |
|
Father Judge (N. Tennesen) |
Archbishop Carroll (J. Gould) |
Nutley (M. Scorsone) |
South Jersey Rowing Club B (C. Tanas) |
|
|
14a |
10:24 AM |
Mens Varsity 2x Heat 1 |
Rockland A (A. Rostek) |
Haddon Twp C (T. Burnham) |
South Jersey Rowing Club A (P. Malone) |
Haddon Twp A (V. Fitzpatrick) |
Unaff. (USA) (N. Terwiesch) |
|
|
14b |
10:30 AM |
Mens Varsity 2x Heat 2 |
|
South Jersey Rowing Club B (Z. GIll) |
Rockland B (J. Bardorf) |
Haddon Twp B (M. Weaver) |
Manhasset High School (M. Canino) |
|
|
1a |
10:36 AM |
Womens Ltwt Varsity 2x Final |
Rockland A (M. Davidson) |
Whitemarsh Boat Club A (C. Busk) |
Newport RC (A. Hallinan) |
Whitemarsh Boat Club B (A. McDonnell) |
Rockland B (L. Jackson) |
|
|
2a |
10:42 AM |
Mens Ltwt Varsity 2x Final |
|
Rockland (M. Davidson) |
South Jersey Rowing Club (P. Malone) |
Whitemarsh Boat Club (H. Terry) |
|
|
|
3a |
10:48 AM |
Womens Novice 8+ Final 1 |
Manhasset High School (K. Clarke) |
Moorestown HS/Rowing (A. Kyle) |
PNRA/Mercer B (E. Wojnovich) |
Archbishop Carroll (C. Cherico) |
Wilmington Youth (A. Foresta) |
|
|
3b |
10:54 AM |
Womens Novice 8+ Final 2 |
South Jersey Rowing Club (J. Wallace) |
Nutley (A. Harabedian) |
Merion Mercy Academy (E. Staples) |
Mountain Lakes Rowing Club (C. Fabiano) |
PNRA/Mercer C (E. Rodriguez) |
|
|
3c |
11:00 AM |
Womens Novice 8+ Final 3 |
Haddonfield Crew (E. Hess) |
PNRA/Mercer A (L. Sudholz) |
Kearny (L. Pereira) |
Whitemarsh Boat Club (M. Quinn) |
Newport RC (s. goodwin) |
|
|
4a |
11:06 AM |
Mens Novice 8+ Final |
Mountain Lakes Rowing Club (a. germaine) |
Archbishop Carroll (N. Volpe) |
Wilmington Youth (m. sidlowski) |
Father Judge (A. Heletkanycz) |
South Jersey Rowing Club (D. Maffei) |
PNRA/Mercer (J. Thomas) |
|
5 |
11:12 AM |
Womens Ltwt Varsity 4+ Final |
Villa Joseph Marie (A. Pennett) |
Harriton HS (A. Sack) |
Manhasset High School A (K. Miller) |
Mountain Lakes Rowing Club (E. Thomson) |
Nutley (M. Mackle) |
Archbishop Carroll (A. O'Brien) |
|
6 |
11:18 AM |
Mens Ltwt Varsity 4+ Final |
Mountain Lakes Rowing Club (N. Tsilikos) |
Nutley (M. Meglio) |
South Jersey Rowing Club (Z. GIll) |
Holy Ghost Prep (A. Danna) |
Manhasset High School A (G. Menke) |
Wilmington Youth (C. Kopecki) |
|
7a |
11:24 AM |
Womens Varsity 1x Final |
Rockland (A. Deljanin) |
Whitemarsh Boat Club (V. Zdrazil) |
Rockland (G. Welp) |
Whitemarsh Boat Club (D. Marlin Andrews) |
Rockland (C. Young) |
|
|
8a |
11:30 AM |
Mens Varsity 1x Final |
Rockland (A. Karanikitas) |
Whitemarsh Boat Club (W. KANE) |
Haddon Twp (D. Wakeley) |
Haddon Twp (N. Perks) |
South Jersey Rowing Club (J. Raab) |
|
|
11 |
12:30 PM |
Womens Varsity 4+ Final |
Manhasset High School (R. Corcoran) |
Newport RC (E. Toy) |
Haddonfield Crew (A. Rowling) |
Archbishop Carroll (M. Dupnock) |
South Jersey Rowing Club (V. Wilson) |
Mountain Lakes Rowing Club A (E. Tracy) |
|
9a |
12:36 PM |
Womens Novice 4+ Final 1 |
Manhasset High School (K. Clarke) |
PNRA/Mercer (L. Sudholz) |
Moorestown HS/Rowing (N. Jarmain) |
Kearny (C. daSilva Santos) |
Mountain Lakes Rowing Club (C. Fabiano) |
|
|
9b |
12:42 PM |
Womens Novice 4+ Final 2 |
Eustace (S. Schmidt) |
Newport RC (A. Allen) |
Wilmington Youth (t. slicer) |
Villa Joseph Marie (M. Hobson) |
South Jersey Rowing Club (C. McCall) |
|
|
10a |
12:48 PM |
Mens Novice 4+ Final 1 |
Holy Ghost Prep (J. Bevenour) |
Manhasset High School (J. Brown) |
Nutley (H. Castaneda) |
South Jersey Rowing Club A (D. Forte) |
Mountain Lakes Rowing Club (A. Gu) |
|
|
10b |
12:54 PM |
Mens Novice 4+ Final 2 |
South Jersey Rowing Club B (D. Maffei) |
Haddonfield Crew (G. Williams) |
Eustace (H. Ludwick) |
Moorestown HS/Rowing (c. noyes) |
Wilmington Youth (m. sidlowski) |
|
|
15a |
01:00 PM |
Womens Novice 4x Final |
|
Whitemarsh Boat Club A (E. Thompson) |
Haddon Twp (F. Steele) |
Whitemarsh Boat Club B (A. Menear) |
South Jersey Rowing Club (N. Wisnoski) |
|
|
16a |
01:06 PM |
Mens Novice 4x Final |
|
|
Haddon Twp (J. Buan) |
South Jersey Rowing Club (H. Gueiss) |
|
|
|
12 |
01:12 PM |
Mens Varsity 4+ Final |
Holy Ghost Prep (S. Donohue) |
Father Judge (N. Tennesen) |
South Jersey Rowing Club A (J. DiMarino) |
South Jersey Rowing Club B (C. Tanas) |
Wilmington Youth (S. Donaldson) |
Archbishop Carroll (J. Gould) |
|
13a |
01:18 PM |
Womens Varsity 2x Final |
Haddon Twp (M. Van Dexter) |
South Jersey Rowing Club A (E. Weiss) |
Whitemarsh Boat Club A (A. Eaton) |
Newport RC (A. Hallinan) |
South Jersey Rowing Club B (E. Caton) |
Whitemarsh Boat Club B (M. Clancy) |
|
14 |
01:24 PM |
Mens Varsity 2x Final |
Haddon Twp A (V. Fitzpatrick) |
Manhasset High School (M. Canino) |
Unaff. (USA) (N. Terwiesch) |
Rockland B (J. Bardorf) |
Haddon Twp C (T. Burnham) |
Haddon Twp B (M. Weaver) |
|
17 |
01:30 PM |
Womens Varsity 8+ Final |
Moorestown HS/Rowing (K. Sims) |
Mountain Lakes Rowing Club (E. Thomson) |
Manhasset High School (R. Corcoran) |
Villa Joseph Marie (J. Brady) |
PNRA/Mercer (K. Harkins) |
Archbishop Carroll (E. Molloy) |
|
18 |
01:36 PM |
Mens Varsity 8+ Final |
South Jersey Rowing Club (C. Tanas) |
Episcopal PA (J. Rebillard) |
Archbishop Carroll (J. Gould) |
Eustace (B. Jablonski) |
St. Benedict's Prep (J. Lopina-Carpenter) |
Mountain Lakes Rowing Club (M. Donnelly) |
|
19a |
01:42 PM |
Womens Varsity 4x Final |
Haddon Twp (E. Donohue) |
Whitemarsh Boat Club B (E. Hughes) |
Episcopal PA (J. Konopka) |
Newport RC (L. Brancazio) |
South Jersey Rowing Club (M. Cicha) |
Whitemarsh Boat Club A (A. Ruck) |
|
20a |
01:48 PM |
Mens Varsity 4x Final |
|
Haddon Twp A (M. Weaver) |
South Jersey Rowing Club (D. Mitnick) |
Haddon Twp B (T. Burnham) |
|
|
|
21a |
01:54 PM |
Womens Novice 2x Final |
|
|
Haddon Twp A (Q. Johnston) |
Haddon Twp B (M. Jacobsen) |
|
|
|
22a |
02:00 PM |
Mens Novice 2x Final |
|
Haddon Twp A (O. Fitzpatrick) |
|
Haddon Twp B (J. Stech) |
|
|
|
24a |
02:06 PM |
Mens JV 1x Final |
|
Whitemarsh Boat Club (A. Rocca) |
Roman Catholic (J. Cepis) |
Whitemarsh Boat Club (B. Hindle) |
South Jersey Rowing Club (V. Cart-Sanders) |
|
|
25a |
02:12 PM |
Womens JV 4+ Final 1 |
Wilmington Youth (C. Boettger) |
Harriton HS B (M. Cantu) |
Eustace A (K. DeWitt) |
Villa Joseph Marie (N. Tumasz) |
Haddonfield Crew (H. Maskery) |
Kearny (K. Grajales) |
|
25b |
02:18 PM |
Womens JV 4+ Final 2 |
Harriton HS A (R. Fuchs) |
Archbishop Carroll (B. Llull) |
Merion Mercy Academy (M. DeShan) |
Newport RC (K. Ehrlich) |
Eustace B (J. Reagan) |
Nutley (S. Araujo) |
|
26a |
02:24 PM |
Mens JV 4+ Final 1 |
Mountain Lakes Rowing Club (P. russo) |
Nutley (B. Lee) |
Archbishop Carroll (K. McCormack) |
Wilmington Youth A (C. Kopecki) |
Moorestown HS/Rowing (C. Mueller) |
|
|
26b |
02:30 PM |
Mens JV 4+ Final 2 |
Harriton HS (M. Kane) |
South Jersey Rowing Club (C. Tanas) |
Eustace (J. Marengo) |
Wilmington Youth B (A. Dunkley) |
Manhasset High School (R. Huang) |
|
|
27a |
02:36 PM |
Womens JV 2x Final |
|
Haddon Twp (A. Tingley) |
South Jersey Rowing Club A (M. Janda) |
Newport RC (R. Miller) |
South Jersey Rowing Club B (V. Wilson) |
|
|
28a |
02:42 PM |
Mens JV 2x Final |
Whitemarsh Boat Club (W. KANE) |
Haddon Twp A (M. Weller) |
Unaff. (USA) (N. Terwiesch) |
Haddon Twp B (N. McHugh) |
South Jersey Rowing Club (J. Raab) |
|
|
29a |
02:48 PM |
Womens JV 8+ Final 1 |
Manhasset High School (M. Moreira) |
Villa Joseph Marie A (J. Brady) |
Merion Mercy Academy (M. Schrieber) |
Kearny A (E. Valentin) |
|
Haddonfield Crew (G. Suarez) |
|
29b |
02:54 PM |
Womens JV 8+ Final 2 |
Moorestown HS/Rowing (M. LaLumia) |
Kearny B (M. Abbassi) |
Villa Joseph Marie B (A. Pennett) |
Whitemarsh Boat Club (H. Savastano) |
Nutley (E. Veltre) |
Eustace (N. Mariani) |
|
30a |
03:00 PM |
Mens JV 8+ Final 1 |
|
Harriton HS (M. Berardi) |
Haddonfield Crew (A. Small) |
Moorestown HS/Rowing (G. Keifer) |
Holy Ghost Prep (W. Adams) |
|
|
30b |
03:06 PM |
Mens JV 8+ Final 2 |
|
Mountain Lakes Rowing Club (P. Oram) |
South Jersey Rowing Club (Z. GIll) |
Father Judge (A. Coelho) |
Manhasset High School (L. Chan) |
|
|
31a |
03:12 PM |
Womens JV 4x Final |
|
South Jersey Rowing Club A (H. Abdallah) |
Whitemarsh Boat Club (A. Eaton) |
Newport RC (T. Mathis) |
South Jersey Rowing Club B (K. Zamost) |
|
|
32a |
03:18 PM |
Mens JV 4x Final |
|
|
Haddon Twp (M. Weller) |
Whitemarsh Boat Club (Y. Wang) |
|
|
|
33a |
03:24 PM |
Womens Ltwt Varsity 8+ Final |
|
|
Manhasset High School (M. Lyons) |
Mountain Lakes Rowing Club (E. Thomson) |
|
|
|
34a |
03:30 PM |
Mens Ltwt 8+ Final |
|
|
Moorestown HS/Rowing (J. Miller) |
South Jersey Rowing Club (Z. GIll) |
|
|
|
23a |
03:36 PM |
Womens JV 1x Final |
|
|
Whitemarsh Boat Club (D. Marlin Andrews) |
|
|
|