Toggle navigation
Regatta Workbench Results
Home
Mobile
Dashboard
Results
Race Schedule
All Races
Event List
All Events
Start Order
Team Points
Medal Count
Coaches
2018 Hidden River Chase
Filter list:
All Organizations
Absegami
Bonner - Prendergast
Christian Brothers
Conshohocken
Crescent
Episcopal PA
Fairmount
Germantown Friends
Haddon Twp
Harriton
La Salle
Lower Merion
Merion Mercy Academy
OJR Wildcat Crew
Shipley
Sparta
TESD
The Haverford School
The Hun School
Vesper
Westfield High School
Customize results:
Show stroke name only
Include Athlete Names
Print selected:
Coaches Report
Absegami
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Dan Salerno
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
5
1 Boys 1st Jr 8+ Final
R. Blair
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
6
1 Boys 1st Jr 8+ Final
K. Ritz
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
136
19 Boys 1st Jr 4+ Final
K. Ritz
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
139
19 Boys 1st Jr 4+ Final
E. Taylor
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
141
19 Boys 1st Jr 4+ Final
R. Blair
Bonner - Prendergast
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
James Krmpotich
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
40
7 Boys 1st Jr 1x Final
A. Pietrewicz
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
54
8 Boys 2nd Jr 1x Final
M. McMenamin
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
80
11 Boys 1st Jr 2x Final
J. Laughlin
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
122
17 Girls 1st Jr 4+ Final
A. Oronzi
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
125
17 Girls 1st Jr 4+ Final
L. Danese
Christian Brothers
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Scott Belford
10:10 AM
09:30
09:40
09:50
10
2 Boys 2nd Jr 8+ Final
D. Mooney
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
109
15 Boys 1st Jr 2- Final
G. Johnson
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
111
15 Boys 1st Jr 2- Final
Z. Kramer
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
113
15 Boys 1st Jr 2- Final
M. Mojares
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
114
15 Boys 1st Jr 2- Final
C. Prior
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
137
19 Boys 1st Jr 4+ Final
A. Kwon
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
146
19 Boys 1st Jr 4+ Final
A. Ramos
12:20 PM
11:40
11:50
12:00
152
20 Boys 2nd Jr 4+ Final
R. O'Connor
12:20 PM
11:40
11:50
12:00
154
20 Boys 2nd Jr 4+ Final
S. Gazdus
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
172
23 Boys 1st Jr 4x Final
S. Alston
Conshohocken
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Jonathan Stephanik
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
3
1 Boys 1st Jr 8+ Final
D. Walkush
10:25 AM
09:45
09:55
10:05
23
5 Girls 1st Jr 1x Final
R. Costello
10:30 AM
09:50
10:00
10:10
27
6 Girls 2nd Jr 1x Final
M. Mulder
10:30 AM
09:50
10:00
10:10
28
6 Girls 2nd Jr 1x Final
H. McCormack
Crescent
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Zack Coons
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
31
7 Boys 1st Jr 1x Final
O. Mc Loone
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
34
7 Boys 1st Jr 1x Final
A. McCall
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
39
7 Boys 1st Jr 1x Final
M. Kane
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
42
7 Boys 1st Jr 1x Final
N. Herrera
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
47
8 Boys 2nd Jr 1x Final
C. Breslin
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
49
8 Boys 2nd Jr 1x Final
A. Cramutola
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
53
8 Boys 2nd Jr 1x Final
J. Gorman
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
83
11 Boys 1st Jr 2x Final
P. Eells
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
85
11 Boys 1st Jr 2x Final
F. Bruzek
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
88
11 Boys 1st Jr 2x Final
M. Wnek
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
95
12 Boys 2nd 2x Final
S. O'Connell
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
97
12 Boys 2nd 2x Final
P. Gray
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
100
12 Boys 2nd 2x Final
J. Rivera
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
102
12 Boys 2nd 2x Final
D. Tran
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
177
23 Boys 1st Jr 4x Final
P. Eells
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
181
23 Boys 1st Jr 4x Final
M. Wnek
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
185
24 Boys 2nd Jr 4x Final
L. Skell
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
190
24 Boys 2nd Jr 4x Final
G. Rouco
Fairmount
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Molly Konopka
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
66
9 Girls 1st Jr 2x Final
M. Gantt
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
160
21 Girls 1st Jr 4x Final
L. Haupt
Germantown Friends
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Aaron Preetam
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
60
9 Girls 1st Jr 2x Final
I. Mehta
10:55 AM
10:15
10:25
10:35
74
10 Girls 2nd Jr 2x Final
M. Bigelow
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
86
11 Boys 1st Jr 2x Final
J. Appleberry
11:15 AM
10:35
10:45
10:55
105
13 Girls 1st Jr 2- Final
I. Mehta
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
165
21 Girls 1st Jr 4x Final
M. Bigelow
Haddon Twp
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Gregg Francis
10:25 AM
09:45
09:55
10:05
22
5 Girls 1st Jr 1x Final
Q. Johnston
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
32
7 Boys 1st Jr 1x Final
J. Weber
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
55
8 Boys 2nd Jr 1x Final
J. Reinert
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
58
9 Girls 1st Jr 2x Final
F. Steele
10:55 AM
10:15
10:25
10:35
71
10 Girls 2nd Jr 2x Final
M. Fitzpatrick
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
78
11 Boys 1st Jr 2x Final
T. Burnham
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
94
12 Boys 2nd 2x Final
O. Fitzpatrick
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
159
21 Girls 1st Jr 4x Final
E. Donohue
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
173
23 Boys 1st Jr 4x Final
V. Fitzpatrick
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
180
23 Boys 1st Jr 4x Final
M. Weaver
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
187
24 Boys 2nd Jr 4x Final
T. Sheehan
Harriton
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Antoinette Calimag
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
7
1 Boys 1st Jr 8+ Final
B. Kozloff
10:15 AM
09:35
09:45
09:55
17
3 Girls 1st Jr 8+ Final
A. Sack
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
124
17 Girls 1st Jr 4+ Final
R. Fuchs
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
126
17 Girls 1st Jr 4+ Final
A. Sack
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
140
19 Boys 1st Jr 4+ Final
B. Kozloff
La Salle
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Tony Mieczkowski
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
1
1 Boys 1st Jr 8+ Final
L. Horgan
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
4
1 Boys 1st Jr 8+ Final
J. Rebillard
10:10 AM
09:30
09:40
09:50
11
2 Boys 2nd Jr 8+ Final
C. DeMouy
10:10 AM
09:30
09:40
09:50
13
2 Boys 2nd Jr 8+ Final
D. Horan
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
44
7 Boys 1st Jr 1x Final
A. Cooper
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
138
19 Boys 1st Jr 4+ Final
I. Reape
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
142
19 Boys 1st Jr 4+ Final
D. Timoney
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
144
19 Boys 1st Jr 4+ Final
J. Rebillard
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
145
19 Boys 1st Jr 4+ Final
D. Horan
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
147
19 Boys 1st Jr 4+ Final
E. Lemanowicz
Lower Merion
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Kirk Beckman
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
38
7 Boys 1st Jr 1x Final
M. Lexa
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
48
8 Boys 2nd Jr 1x Final
A. Cooper
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
110
15 Boys 1st Jr 2- Final
C. Mobo
11:20 AM
10:40
10:50
11:00
112
15 Boys 1st Jr 2- Final
C. Berman
11:25 AM
10:45
10:55
11:05
117
16 Boys 2nd Jr 2- Final
M. Forster
Merion Mercy Academy
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Mike Brown
10:15 AM
09:35
09:45
09:55
18
3 Girls 1st Jr 8+ Final
P. DeVlieger
10:20 AM
09:40
09:50
10:00
20
4 Girls 2nd Jr 8+ Final
C. Garvey
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
123
17 Girls 1st Jr 4+ Final
P. DeVlieger
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
128
17 Girls 1st Jr 4+ Final
R. Hendrzak
12:05 PM
11:25
11:35
11:45
133
18 Girls 2nd Jr 4+ Final
R. Hendrzak
OJR Wildcat Crew
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Melissa Vallino
10:00 AM
09:20
09:30
09:40
2
1 Boys 1st Jr 8+ Final
M. Vallino
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
67
9 Girls 1st Jr 2x Final
S. Subick
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
120
17 Girls 1st Jr 4+ Final
M. Braun
12:05 PM
11:25
11:35
11:45
132
18 Girls 2nd Jr 4+ Final
R. Nemeth
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
148
19 Boys 1st Jr 4+ Final
A. Brown
Shipley
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Tom McAlaine
10:25 AM
09:45
09:55
10:05
24
5 Girls 1st Jr 1x Final
A. Stambaugh
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
41
7 Boys 1st Jr 1x Final
D. Snitzer
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
64
9 Girls 1st Jr 2x Final
M. Kelly
10:55 AM
10:15
10:25
10:35
72
10 Girls 2nd Jr 2x Final
Y. Chen
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
79
11 Boys 1st Jr 2x Final
G. Kelly
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
99
12 Boys 2nd 2x Final
N. Shah
12:10 PM
11:30
11:40
11:50
143
19 Boys 1st Jr 4+ Final
B. MacDonald
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
162
21 Girls 1st Jr 4x Final
J. Winter
Sparta
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Timothy Holovacs
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
36
7 Boys 1st Jr 1x Final
F. Holovacs
TESD
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
John Hayburn
10:25 AM
09:45
09:55
10:05
21
5 Girls 1st Jr 1x Final
E. Lindquist
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
43
7 Boys 1st Jr 1x Final
S. Connell
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
59
9 Girls 1st Jr 2x Final
A. Lewis
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
61
9 Girls 1st Jr 2x Final
E. Bielinski
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
65
9 Girls 1st Jr 2x Final
N. Bertolotti
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
68
9 Girls 1st Jr 2x Final
E. Yatsko
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
82
11 Boys 1st Jr 2x Final
C. Fogarty
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
87
11 Boys 1st Jr 2x Final
K. Markovic
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
89
11 Boys 1st Jr 2x Final
K. Wiley
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
90
11 Boys 1st Jr 2x Final
K. Connell
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
157
21 Girls 1st Jr 4x Final
A. Lewis
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
161
21 Girls 1st Jr 4x Final
C. Dudrear
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
164
21 Girls 1st Jr 4x Final
K. Moir
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
175
23 Boys 1st Jr 4x Final
M. Harmon
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
178
23 Boys 1st Jr 4x Final
K. Markovic
The Haverford School
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Jonathan Stephanik
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
33
7 Boys 1st Jr 1x Final
J. Sonnenfeld
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
35
7 Boys 1st Jr 1x Final
H. Wache
10:40 AM
10:00
10:10
10:20
46
8 Boys 2nd Jr 1x Final
E. Brabson
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
81
11 Boys 1st Jr 2x Final
B. Bernhardt
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
84
11 Boys 1st Jr 2x Final
B. Christopher
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
98
12 Boys 2nd 2x Final
B. Li
11:10 AM
10:30
10:40
10:50
101
12 Boys 2nd 2x Final
T. Laporta
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
176
23 Boys 1st Jr 4x Final
W. Johnson
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
186
24 Boys 2nd Jr 4x Final
P. Corcoran
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
188
24 Boys 2nd Jr 4x Final
E. Lee
The Hun School
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Ken Weinstein
10:15 AM
09:35
09:45
09:55
16
3 Girls 1st Jr 8+ Final
M. Mauer
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
121
17 Girls 1st Jr 4+ Final
A. Stein
12:00 PM
11:20
11:30
11:40
127
17 Girls 1st Jr 4+ Final
A. Harvell
Vesper
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Lindsay Meyer
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
63
9 Girls 1st Jr 2x Final
J. Bai
Westfield High School
Contact
Race Time
Dock Check-In
Bow
Race
Crew Lineup
1st
2nd
Last
Robert Greenwood
10:35 AM
09:55
10:05
10:15
37
7 Boys 1st Jr 1x Final
M. Eagan
10:45 AM
10:05
10:15
10:25
62
9 Girls 1st Jr 2x Final
T. Dobson
10:55 AM
10:15
10:25
10:35
73
10 Girls 2nd Jr 2x Final
R. Gildea
10:55 AM
10:15
10:25
10:35
75
10 Girls 2nd Jr 2x Final
A. Buontempo
11:00 AM
10:20
10:30
10:40
91
11 Boys 1st Jr 2x Final
D. Carminio
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
158
21 Girls 1st Jr 4x Final
S. Principato
12:25 PM
11:45
11:55
12:05
163
21 Girls 1st Jr 4x Final
V. Chang
12:30 PM
11:50
12:00
12:10
167
22 Girls 2nd Jr 4x Final
z. ahmed
12:30 PM
11:50
12:00
12:10
169
22 Girls 2nd Jr 4x Final
P. Quinn
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
174
23 Boys 1st Jr 4x Final
A. Principato
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
179
23 Boys 1st Jr 4x Final
D. Carminio
12:50 PM
12:10
12:20
12:30
182
23 Boys 1st Jr 4x Final
O. Romano
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
189
24 Boys 2nd Jr 4x Final
A. Elghoul
12:55 PM
12:15
12:25
12:35
191
24 Boys 2nd Jr 4x Final
B. Cummings