Toggle navigation
Regatta Workbench Results
Home
Mobile
Dashboard
Results
Race Schedule
All Races
Event List
All Events
Start Order
Heat Sheet
Team Points
Medal Count
Coaches
2024 Independence Day Regatta
Click the links in the table for individual race results or
Build a custom results report by checking one or more races
Filter list:
All Organizations
Advanced Community
Albany
Annapolis
Annapolis Juniors
Arete
Ave Maris
Bachelors
Bachelors
Baltimore
Bergen County
Brentwood
Cambridge
Capital
Charlotte Youth
Community Rowing
Conestoga
Conshohocken
Cooper
Crescent
D.C. National
DC High Performance
Delaware
Drexel
East Arm
Fairmount
Firebird
First Coast
Flower City
GMS
Genesee
Genesee Waterways
Gordon
Greenwich
Harriton
Hawk
Heroes' Movement
Hill School
Independence
Lincoln Park
Lower Merion
Malta
Manhasset
Marietta
Mobjack
Monmouth
Montgomery Bell
Narragansett
Navesink River
Nereid
New Haven
New York AC
North Carolina
Oak Neck
Occoquan
Olden Bears
Palestine Sailing
Palm Beach
Passaic River
Pegasus
Pelham Community
Penn AC
Pennsylvania Barge
Phila Adapted
Philadelphia City
Philadelphia Girls
Pioneer Valley
Port Jefferson
Potomac
Resilient
Ridgewood
Riverfront Recapture
Riverside
Rockland
Row Georgia
RowBuffalo
Sag Harbor
Saugatuck
Seattle Scullers
Southern Maryland
St. Ignatius
Susquehanna
Swan Creek
TBC
Texas
Trinity Hall
Unaff. (USA)
Undine
Union
University Barge
V-Sculls
Vesper
Western Reserve
Whitemarsh
Wilmington
Wilmington Youth
All Days
Friday, 28 Jun
Saturday, 29 Jun
Sunday, 30 Jun
Show stroke name only
Include Athlete Names
Toggle All
Print selected races:
Race Schedule for Riverfront Recapture
#
Date
Time
Race
Status
Results
Formatted Results
12a
Friday, 28 Jun
09:00 AM
Mens Youth 2x Time Trial
Official
[finish]
PDF
15a
Friday, 28 Jun
09:30 AM
Mens U17 1x Time Trial
Official
[finish]
PDF
16a
Friday, 28 Jun
09:45 AM
Womens Youth 1x Time Trial
Official
[finish]
PDF
19a
Friday, 28 Jun
10:15 AM
Mens Youth 4x Time Trial
Official
[finish]
PDF
28a
Friday, 28 Jun
10:45 AM
Mens Youth 4+ Time Trial
Official
[finish]
PDF
38a
Friday, 28 Jun
11:30 AM
Mens U17 2x Time Trial
Official
[finish]
PDF
39a
Friday, 28 Jun
11:45 AM
Mens Intermediate 2- Time Trial
Official
[finish]
PDF
44a
Friday, 28 Jun
12:00 PM
Mens Youth 8+ Time Trial
Official
[finish]
PDF
56a
Friday, 28 Jun
12:15 PM
Mens Intermediate 1x Time Trial
Official
[finish]
PDF
20a
Friday, 28 Jun
02:45 PM
Mens U17 4+ Heat 1
Official
[finish]
PDF
7a
Saturday, 29 Jun
08:15 AM
Father/daughter 2x (1000m) Heat 1
Official
[finish]
PDF
39S1
Saturday, 29 Jun
11:05 AM
Mens Intermediate 2- Semi-Final 1
Official
[finish]
PDF
26a
Saturday, 29 Jun
11:25 AM
Mens Intermediate 4+ Heat 1
Official
[finish]
PDF
26b
Saturday, 29 Jun
11:30 AM
Mens Intermediate 4+ Heat 2
Official
[finish]
PDF
26c
Saturday, 29 Jun
11:35 AM
Mens Intermediate 4+ Heat 3
Official
[finish]
PDF
3a
Saturday, 29 Jun
01:25 PM
Mens Masters 2- Final
Official
[finish]
PDF
4a
Saturday, 29 Jun
01:30 PM
Womens Masters 2- Final
Official
[finish]
PDF
5a
Saturday, 29 Jun
02:00 PM
Womens Masters 4+ Final 1
Official
[finish]
PDF
26
Saturday, 29 Jun
03:35 PM
Mens Intermediate 4+ Final
Official
[finish]
PDF
29a
Saturday, 29 Jun
03:55 PM
Womens Masters 8 Final 1
Official
[finish]
PDF
32
Saturday, 29 Jun
04:35 PM
Mens 4+ Final
Official
[finish]
PDF
33
Saturday, 29 Jun
04:40 PM
Womens 4+ Final
Official
[finish]
PDF
39
Saturday, 29 Jun
05:10 PM
Mens Intermediate 2- Final
Official
[finish]
PDF
61b
Sunday, 30 Jun
09:21 AM
Womens Intermediate 4+ Heat 2
Official
[finish]
PDF
68a
Sunday, 30 Jun
09:46 AM
Mens Intermediate 8 Heat 1
Official
[finish]
PDF
68b
Sunday, 30 Jun
09:51 AM
Mens Intermediate 8 Heat 2
Official
[finish]
PDF
53a
Sunday, 30 Jun
10:56 AM
Womens Masters 1x Final 1
No results
[finish]
PDF
53b
Sunday, 30 Jun
11:01 AM
Womens Masters 1x Final 2
No results
[finish]
PDF
68
Sunday, 30 Jun
01:40 PM
Mens Intermediate 8 Final
Official
[finish]
PDF
70a
Sunday, 30 Jun
01:55 PM
Mens Masters 2x Final 1
Official
[finish]
PDF
80a
Sunday, 30 Jun
03:50 PM
Womens Masters 4x Final 1
Official
[finish]
PDF