2024 4th Manny Flick / Horvat Series

Filters:

All Races for Conestoga

09:00 AM

1a Boys Gig/Novice 1x Flight

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3
Conestoga (R. Lucarelli)
07:29.58 07:29.58
2 4 Roman Catholic (A. Miami) Scratch

1450 1460 1470 1480 1490 1500 1st 3 Conestoga (R. Lucarelli) 07:29.58

09:05 AM

2a Boys Freshman/Novice 2x Flight 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Shipley (T. Kelsall) 06:18.80 06:18.80
2 1 Springside Chestnut Hill (J. Hackford) 06:27.46 2.3% 00:08.66 00:00:08.66 06:27.46
3 3
Conestoga (H. FAROOQ)
07:01.52 11.3% 00:34.06 00:00:42.72 07:01.52
4 5 Roman Catholic (G. Roman) 08:32.49 35.3% 01:30.97 00:02:13.69 08:32.49
5 2 Boys' Latin (A. Abdullah) Scratch

1000 1100 1200 1300 1400 1500 1st 2nd 3rd 4th 4 Shipley (T. Kelsall) 1 Springside Chestnut Hill (J. Hackford) 3 Conestoga (H. FAROOQ) 5 Roman Catholic (G. Roman) 06:18.80 06:27.46 07:01.52 08:32.49

09:45 AM

6a Boys Freshman 4x Flight 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 5 Germantown Friends (Z. Hammarhead) 05:33.12 05:33.12
2 4
Conestoga A (w. keohane)
05:34.58 0.4% 00:01.46 00:00:01.46 05:34.58
3 1 Shipley (W. Hansen) 05:39.55 1.9% 00:04.97 00:00:06.43 05:39.55
4 2 Fordham Prep (N. Franklin) 06:08.75 10.7% 00:29.20 00:00:35.63 06:08.75
5 3 Manhasset (J. Marcus) 06:35.30 18.7% 00:26.55 00:01:02.18 06:35.30

1250 1300 1350 1400 1450 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 5 Germantown Friends 4 Conestoga A 1 Shipley 2 Fordham Prep 3 Manhasset 05:33.12 05:34.58 05:39.55 06:08.75 06:35.30

09:50 AM

6b Boys Freshman 4x Flight 2

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Bergen Tech (D. Mun) 05:57.20 05:57.20
2 5 Springside Chestnut Hill (B. Varga) 06:21.32 6.8% 00:24.12 00:00:24.12 06:21.32
3 2
Conestoga B (A. Roberts)
06:40.46 12.1% 00:19.14 00:00:43.26 06:40.46
4 1 Roman Catholic (M. Gold) 06:58.30 17.1% 00:17.84 00:01:01.10 06:58.30
5 4 Wyoming Seminary (R. Morales) 07:21.64 23.6% 00:23.34 00:01:24.44 07:21.64

1200 1260 1320 1380 1440 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 3 Bergen Tech 5 Springside Chestnut Hill 2 Conestoga B 1 Roman Catholic 4 Wyoming Seminary 05:57.20 06:21.32 06:40.46 06:58.30 07:21.64

10:00 AM

7a Boys Novice 4x Flight 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 3 Haddon (I. O'Connor) 05:33.51 05:33.51
2 6
Conestoga (S. jodzio)
05:49.99 4.9% 00:16.48 00:00:16.48 05:49.99
3 1 Germantown Friends A (P. Yannella) 06:08.27 10.4% 00:18.28 00:00:34.76 06:08.27
4 4 Germantown Academy (M. Holleman) 06:15.84 12.7% 00:07.57 00:00:42.33 06:15.84
5 2 Bergen Catholic (C. Carver) 06:16.73 13.0% 00:00.89 00:00:43.22 06:16.73
6 5 Haverford School B (J. Hank) Scratch

1300 1340 1380 1420 1460 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 3 Haddon 6 Conestoga 1 Germantown Friends A 4 Germantown Academy 2 Bergen Catholic 05:33.51 05:49.99 06:08.27 06:15.84 06:16.73

10:55 AM

10e Boys JV 2x Flight 5

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 2
Conestoga (S. Wang)
06:16.60 06:16.60
2 3 Atlantic Tech (D. Kane) 06:28.26 3.1% 00:11.66 00:00:11.66 06:28.26
3 5 Bergen Catholic A (A. Gelineau) 06:36.35 5.2% 00:08.09 00:00:19.75 06:36.35
4 4 Don Bosco Prep A (A. Navia) 06:41.77 6.7% 00:05.42 00:00:25.17 06:41.77
5 1 Fordham Prep B (F. O'Rourke) 07:38.53 21.8% 00:56.76 00:01:21.93 07:38.53

1200 1260 1320 1380 1440 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 2 Conestoga (S. Wang) 3 Atlantic Tech (D. Kane) 5 Bergen Catholic A (A. Gelineau) 4 Don Bosco Prep A (A. Navia) 1 Fordham Prep B (F. O'Rourke) 06:16.60 06:28.26 06:36.35 06:41.77 07:38.53

11:30 AM

12c Boys JV 4x Flight 3

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 1 Malvern Prep (D. Cipriotti) 05:38.50 05:38.50
2 4 Haddon (A. Gattone) 05:41.99 1.0% 00:03.49 00:00:03.49 05:41.99
3 3
Conestoga (H. Miller)
05:49.99 3.4% 00:08.00 00:00:11.49 05:49.99
4 5 Bergen Catholic B (R. Sango) 06:26.00 14.0% 00:36.01 00:00:47.50 06:26.00
5 2 Shipley (a. rower) Scratch

1300 1340 1380 1420 1460 1500 1st 2nd 3rd 4th 1 Malvern Prep 4 Haddon 3 Conestoga 5 Bergen Catholic B 05:38.50 05:41.99 05:49.99 06:26.00

12:00 PM

14b Boys Ltwt 2x Flight 2

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 1
Conestoga (G. Carvalhal)
06:28.30 06:28.30
2 4 Haverford School B (L. Etherington) 06:39.22 2.8% 00:10.92 00:00:10.92 06:39.22
3 2 Malvern Prep B (C. Ventura) 06:46.06 4.6% 00:06.84 00:00:17.76 06:46.06
4 5 Upper Merion (G. Smith) 07:21.11 13.6% 00:35.05 00:00:52.81 07:21.11
5 3 Germantown Academy (A. DiFranco) 07:27.66 15.3% 00:06.55 00:00:59.36 07:27.66

1250 1300 1350 1400 1450 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 1 Conestoga (G. Carvalhal) 4 Haverford School B (L. Etherington) 2 Malvern Prep B (C. Ventura) 5 Upper Merion (G. Smith) 3 Germantown Academy (A. DiFranco) 06:28.30 06:39.22 06:46.06 07:21.11 07:27.66

12:25 PM

19b Boys Varsity 1x Flight 2

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 2 Roman Catholic (N. Ricci) 07:37.72 07:37.72
2 5
Conestoga (K. Kerns)
08:13.40 7.8% 00:35.68 00:00:35.68 08:13.40
3 3 Philadelphia City (H. Demyan) 09:30.59 24.7% 01:17.19 00:01:52.87 09:30.59
4 4 St. Benedict's Prep (S. Palacios) Did Not Finish

1150 1220 1290 1360 1430 1500 1st 2nd 3rd 2 Roman Catholic (N. Ricci) 5 Conestoga (K. Kerns) 3 Philadelphia City (H. Demyan) 07:37.72 08:13.40 09:30.59

01:10 PM

23a Boys Varsity 4x Flight 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 4 Haverford School (B. Erskine) 05:26.71 05:26.71
2 3 Malvern Prep (B. Donohue) 05:27.61 0.3% 00:00.90 00:00:00.90 05:27.61
3 1
Conestoga (J. Tis)
05:32.52 1.8% 00:04.91 00:00:05.81 05:32.52
4 2 Germantown Friends (A. Rajagopalan) 05:49.34 6.9% 00:16.82 00:00:22.63 05:49.34
5 5 Seton Hall Prep (B. Vyzas) 06:06.75 12.3% 00:17.41 00:00:40.04 06:06.75

1300 1340 1380 1420 1460 1500 1st 2nd 3rd 4th 5th 4 Haverford School 3 Malvern Prep 1 Conestoga 2 Germantown Friends 5 Seton Hall Prep 05:26.71 05:27.61 05:32.52 05:49.34 06:06.75

04:25 PM

36b Girls JV 4x Flight 2

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 1 Great Valley (S. Holt) 00:00.00
2 2 Lower Merion A (K. Rauer) 00:00.00
3 3 Springside Chestnut Hill (C. Trayes) 00:00.00
4 4
Conestoga (T. Franchet)
00:00.00
5 5 Agnes Irwin (E. Etherington) 00:00.00

1450 1460 1470 1480 1490 1500

05:45 PM

47a Girls Varsity 4x Flight 1

Place Lane Crew Net Time % Delta Split Elapsed
1 1 Springside Chestnut Hill A (M. Gleason) 00:00.00
2 2 Germantown Friends (C. Appleberry) 00:00.00
3 3 Agnes Irwin (E. Cacciavillani) 00:00.00
4 4
Conestoga (K. Przybylowski)
00:00.00
5 5 Haddon (M. Dunn) 00:00.00

1450 1460 1470 1480 1490 1500