|
1S1 |
04:20 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 1 |
Jesuit College Prep of Dallas (D. Redell) |
St. Augustine (C. Browne) |
Christian Brothers (P. Hegel) |
St. Albans (J. Boers) |
Gonzaga (J. Roberts) |
Lawrenceville (D. Piccinich) |
|
1S2 |
04:26 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 2 |
Mainland (E. Engle) |
Chaminade (J. McDonald) |
The Bolles School (A. White) |
St. Joseph Prep (N. Giangiordano) |
La Salle (A. Virkler) |
Yorktown HS (H. Gardner) |
|
1S3 |
04:32 PM |
Boys Freshman Eight Semi-Final 3 |
James Madison (W. Gallagher) |
Whitman Crew (M. Gordy) |
TC Williams (C. McGivern) |
Montclair (D. Traore) |
B-CC Crew (L. Zughaib) |
Haddonfield Crew (D. Popp) |
|
2S1 |
04:38 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 1 |
Augustine (M. Trouwborst) |
Hockaday (M. Ratakonda) |
Jacksonville Episcopal (M. Wothe) |
Western Albermarle (E. Thacker) |
St. Stephens and St. Agnes (P. Solms) |
Saratoga (M. Varcoe) |
|
2S2 |
04:44 PM |
Girls Junior Double Semi-Final 2 |
Ridgewood Crew (S. Bicks) |
Penn Charter (K. White) |
St. Michael (S. Jose) |
Blessed Trinity (E. Vandersloot) |
Conestoga (C. Robins) |
Springside Chestnut Hill (G. Sciarrotta) |
|
3S1 |
04:50 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 1 |
Mainland (S. Helduser) |
Washington-Lee (S. Crittenden-Toth) |
Combined Cathedral (C. Ryder) |
Holy Spirit (R. Lamcken) |
Ocean City HS (M. Finley) |
Yorktown HS (E. newman) |
|
3S2 |
04:56 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 2 |
Lower Merion (E. Nates) |
Montclair (W. McClenahan) |
Saratoga (B. Martin) |
Whitman Crew (A. Audas) |
Haddonfield Crew (A. Rowling) |
Niskayuna (L. Hoole) |
|
3S3 |
05:02 PM |
Girls Freshman Eight Semi-Final 3 |
Mount Saint Joseph (C. Antonacio) |
James Madison (A. Kuhn) |
TC Williams (H. Parsons) |
Merion Mercy (C. Hecht) |
Manhasset High School (M. Lyons) |
Jefferson (A. Veizi) |
|
4S1 |
05:08 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 1 |
Ridgewood Crew (E. Olsen) |
Rye HS (T. Clickner) |
E.L. Crossley (J. Naar) |
Shipley (D. Ramsey) |
Conestoga (M. Kling) |
Don Bosco (T. Kisala) |
|
4S2 |
05:14 PM |
Boys Junior Double Semi-Final 2 |
Malvern Preparatory School (m. chakejian) |
Boys' Latin of Philadelphia (M. Dogan) |
Notre Dame College School (J. Dottori) |
Ridley (J. Grabowski) |
Episcopal School of Dallas (J. Hamid-Khani) |
Roman Catholic (A. Harville) |
|
5S1 |
05:20 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 1 |
Cold Spring Harbor (J. Sepanski) |
Don Bosco (N. Baginski) |
Upper Canada (D. Schnekenburger) |
Montclair (C. Kaloudis) |
Kearny (J. Wall) |
St. Albans (R. Friberg) |
|
5S2 |
05:25 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 2 |
Radnor (M. Palmer) |
WJ Crew (Z. Hicks) |
The Haverford School (A. Leith) |
Peddie (S. You) |
Blair (K. Maldjian) |
Lake Braddock (G. Colmenarez) |
|
5S3 |
05:30 PM |
Boys Junior Four Semi-Final 3 |
St. Joseph Prep (E. Pacitti) |
Bay Shore (R. Heslin) |
St. Peters Prep (M. Chester) |
Lyman RA (M. Ott) |
Simcoe (E. Barry) |
Our Lady of Lourdes (A. Mcgaw) |
|
6S1 |
05:35 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 1 |
Bay Shore (K. Corsini) |
Cedar Creek High School (J. Snider) |
Branksome (M. Bolt) |
Egg Harbor (H. McGovern) |
RFH Rowing (E. Worobel) |
GV Prep School (E. Kinyon) |
|
6S2 |
05:40 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 2 |
Harriton (A. Daley-Gibson) |
EpiscopalHighSchool-Virginia (J. Moses) |
Gloucester Rowing (C. Martin) |
Atlantic City (E. Rubino) |
West Potomac Crew Boosters (R. Hardison) |
Mathews (M. Lee) |
|
6S3 |
05:45 PM |
Girls Junior Four Semi-Final 3 |
Shipley (A. Leavy) |
Kearny (G. Quingalahua) |
Moorestown HS/Rowing (A. Eichhorn) |
Peddie (A. Glazer) |
Mount Saint Joseph (A. Dipietro) |
Woodbridge (M. Barrera) |
|
9S1 |
05:50 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 1 |
Shaker (C. Orlyk) |
Friends Select (H. Cramer) |
Hockaday (E. Michel) |
Western Albermarle (E. Massarelli) |
Poughkeepsie (E. Ciferri) |
Vineland (H. Bokma) |
|
9S2 |
05:55 PM |
Girls Ltwt Double Semi-Final 2 |
Sacred Heart Country Day (M. Di Stefano) |
Eden (B. Ham) |
Conestoga (A. Connell) |
Ursuline (B. Stuart) |
Baldwin (E. Grubman) |
Strath Haven (M. MUNSELL) |
|
10S1 |
06:00 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 1 |
Saratoga (M. BOIVIN) |
Conestoga (J. Neubig) |
St. Michael (A. Powell) |
St. Anthony's (J. Karen) |
Bonner/Prendergast (R. Charno) |
Germantown Academy (D. Wentz) |
|
10S2 |
06:05 PM |
Boys Ltwt Double Semi-Final 2 |
North Arlington Crew (V. Ribeiro) |
Malvern Preparatory School (S. Ward) |
Roman Catholic (T. Judge) |
The Haverford School (G. Kirwan) |
Montclair (K. Jensen) |
Mathews (L. South) |