2019 SRAM 2019 Championship Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:

Heat Sheet

Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:30 AM Womens Varsity 2x Heat 1
FHE
(L. Hicks)
Lowell
(e. hoke)
Riverview
(M. Luzac)
Rockford
(S. Smith)
Northview
(A. Gonzalez)
1b 09:38 AM Womens Varsity 2x Heat 2
Saline
(K. Johnson)
Crestwood
(H. Eljammali)
Gib Carlson
(M. Szucs)
Northville
(C. Sargent)
East GR
(O. Lancaster)
2a 09:46 AM Mens Varsity 1x Heat 1
Crestwood
(M. Helton)
Cranbrook
(T. O'Hara)
Northville
(P. Kahlon)
Orch Lk St Mary
(L. Milani)
2b 09:54 AM Mens Varsity 1x Heat 2
Lowell
(L. Riffle)
Saline
(Z. Dingman)
AA Pioneer
(J. Mckeown)
East GR
(K. Douglas)
3a 10:02 AM Womens Ltwt 4+ Heat 1
Riverview
(P. Brown)
FHE
(M. Beesley)
Cranbrook
(E. Michalak)
FHN
(S. Martin)
TC Tritons
(H. Wandoff)
3b 10:10 AM Womens Ltwt 4+ Heat 2
Northville
(K. May)
AA Pioneer
(E. Burns)
Grosse Ile
(Z. Nielson)
Northview
(E. Bennor)
3c 10:18 AM Womens Ltwt 4+ Heat 3
FHC
(E. Briggs)
Rockford
(M. Boss)
East GR
(I. Bigler)
Trenton
(K. Drabzcyk)
4a 10:26 AM Mens Ltwt 4+ Heat 1
Roosevelt
(S. Nosal)
Orch Lk St Mary
(E. Spengler)
East GR
(W. Hammerslag)
Northville
(W. Guzman-Barrientos)
Saline
(M. Luqman)
4b 10:34 AM Mens Ltwt 4+ Heat 2
Crestwood
(B. Manivilovski)
Trenton
(T. Irvin)
Northview
(J. Farr)
FHE
(P. Ooyevaar)
4c 10:42 AM Mens Ltwt 4+ Heat 3
Riverview
(B. Williams)
Cranbrook
(N. Pattada)
AA Pioneer
(L. Fisher)
Rockford
(S. Sundman)
5a 10:50 AM Womens Jr/2nd 8+ Heat 1
Northville
(I. Cirulis)
AA Pioneer
(E. Bassett)
FHC
(A. Cool)
Riverview
(A. Smiley)
Grosse Ile
(E. Flessland)
5b 10:58 AM Womens Jr/2nd 8+ Heat 2
Roosevelt
(A. Simpson)
Trenton
(R. Stapleton)
FHN
(E. Kochaney)
TC Tritons
(P. Judd)
Rockford
(S. Stauffer)
6a 11:06 AM Mens Jr/2nd 8+ Heat 1
AA Pioneer
(H. Murdock)
Orch Lk St Mary
(J. Nader)
Riverview
(R. Brozek)
Rockford
(C. Rice)
FHN
(M. Smith)
6b 11:14 AM Mens Jr/2nd 8+ Heat 2
FHC
(B. Kavara)
Northville
(A. DiFrancesco)
East GR
(J. Schorr)
Saline
(J. Lancaster)
Roosevelt
(N. Gates)
7a 11:22 AM Womens Varsity 4+ Heat 1
Trenton
(A. Kettler)
FHE
(M. Beesley)
TC Tritons
(C. Sandy)
AA Pioneer
(M. Maloy)
Northview
(J. Kurtycz)
7b 11:30 AM Womens Varsity 4+ Heat 2
FHN
(M. Green)
Northville
(E. Reinert)
Cranbrook
(D. Wang)
Crestwood
(A. Stamps)
Rockford
(E. Lassig)
7c 11:38 AM Womens Varsity 4+ Heat 3
East GR
(B. Olsen)
FHC
(J. Williams)
Spring Lake
(S. Walker)
Lowell
(A. McMillian)
8a 11:46 AM Mens Varsity 4+ Heat 1
Orch Lk St Mary
(C. Morris)
AA Pioneer
(M. Bayer)
Northview
(C. Garcia-Ramos)
FHE
(A. Duffy)
Northville
(I. Danaher)
Trenton
(C. Baleczack)
8b 11:54 AM Mens Varsity 4+ Heat 2
Grosse Ile
(I. Reimel)
Spring Lake
(L. Addison)
Riverview
(A. Saraci)
Cranbrook
(N. Vasan)
East GR
(K. Douglas)
Roosevelt
(P. Davenport)
8c 12:02 PM Mens Varsity 4+ Heat 3
FHC
(O. Goebel)
Lowell
(M. McMillian)
Rockford
(E. Van Pelt)
TC Tritons
(A. Vera)
FHN
(N. Christensen)
10a 12:10 PM Mens Varsity 2- Heat 1
FHE
(C. Covell)
Cranbrook
(I. Cantin)
Riverview
(T. Krause)
Orch Lk St Mary
(J. Strzelewicz)
Rockford
(E. Margot)
10b 12:18 PM Mens Varsity 2- Heat 2
East GR
(J. Durell)
Gib Carlson
(M. Batchev)
Lowell
(M. Simmet)
AA Pioneer
(G. Gurule)
11a 12:26 PM Womens Freshman 4+ Heat 1
East GR
(R. Thurston)
AA Pioneer
(E. Bassett)
Roosevelt
(I. Bitner)
FHC
(E. Holmquist)
Cranbrook
(S. Ampaanpenrot)
FHN
(M. Green)
11b 12:34 PM Womens Freshman 4+ Heat 2
Northville
(H. Jahshan)
Northview
(M. Tay)
Rockford
(R. Peterson)
Saline
(O. Cook)
Trenton
(A. Berger)
Gib Carlson
(A. Henry)
12a 12:42 PM Mens Freshman 4+ Heat 1
East GR
(S. Gamble)
AA Pioneer
(E. Guzek)
Cranbrook
(J. Budabin)
Northville
(M. Jeromsky)
Riverview
(M. Peters)
Lowell
(B. Nietling)
12b 12:50 PM Mens Freshman 4+ Heat 2
FHC
(R. Kalaczinski)
Orch Lk St Mary
(M. Archer)
FHN
(J. Hester)
Roosevelt
(R. Ziegler)
Rockford
(S. Johnson)
Gib Carlson
(J. Boyd)
14a 12:58 PM Mens Ltwt 8+ Heat 1
Saline
(S. Penny)
FHN
(M. Smith)
Rockford
(L. Nichols)
AA Pioneer
(L. Hudgins)
Northville
(K. Muruganand)
14b 01:06 PM Mens Ltwt 8+ Heat 2
FHC
(I. Hall)
Orch Lk St Mary
(J. Nader)
Riverview
(B. Williams)
Roosevelt
(J. Samyn)
15a 01:14 PM Womens Jr/2nd 4+ Heat 1
FHC
(A. Briggs)
Saline
(S. Tessier)
FHN
(M. Poltrock)
Spring Lake
(K. Hammond)
Grosse Ile
(S. Korte)
15b 01:22 PM Womens Jr/2nd 4+ Heat 2
FHE
(E. Engvall)
Gib Carlson
(M. Szucs)
East GR
(B. Olsen)
Northview
(A. Morris)
Northville
(I. Cirulis)
15c 01:30 PM Womens Jr/2nd 4+ Heat 3
Rockford
(A. Sluiter)
Trenton
(N. Schultz)
TC Tritons
(J. Cronk)
AA Pioneer
(T. Castell)
18a 01:38 PM Mens Varsity 2x Heat 1
East GR
(L. Jenkins)
Crestwood
(M. Eljammali)
Gib Carlson
(M. Batchev)
Cranbrook
(A. Wang)
FHE
(C. Covell)
AA Pioneer
(Z. Rochman)
18b 01:46 PM Mens Varsity 2x Heat 2
Northville
(J. King)
TC Tritons
(A. Vera)
Northview
(C. Garcia-Ramos)
Orch Lk St Mary
(A. Haynes)
Lowell
(M. McMillian)
19a 01:54 PM Womens Varsity 8+ Heat 1
Spring Lake
(K. Hammond)
FHE
(E. Johnson)
TC Tritons
(M. Desmond)
Riverview
(A. Boyd)
Rockford
(S. Stauffer)
Roosevelt
(A. Simpson)
19b 02:02 PM Womens Varsity 8+ Heat 2
FHC
(E. Briggs)
Trenton
(R. Stapleton)
FHN
(M. Green)
AA Pioneer
(P. Koepp)
East GR
(I. Cline)
20a 02:10 PM Mens Varsity 8+ Heat 1
FHN
(N. Christensen)
Saline
(C. Hays)
Spring Lake
(L. Addison)
Riverview
(M. Peters)
FHE
(J. Rosenthal)
20b 02:18 PM Mens Varsity 8+ Heat 2
FHC
(N. Hackerd)
Rockford
(E. Van Pelt)
Crestwood
(B. Manivilovski)
Orch Lk St Mary
(C. Morris)
Trenton
(C. Day)
20c 02:26 PM Mens Varsity 8+ Heat 3
AA Pioneer
(H. Murdock)
Roosevelt
(E. Mendiola)
Grosse Ile
(I. Reimel)
East GR
(J. Schorr)
1 03:14 PM Womens Varsity 2x Final
Lowell
(e. hoke)
Saline
(K. Johnson)
Riverview
(M. Luzac)
Northville
(C. Sargent)
Northview
(A. Gonzalez)
Gib Carlson
(M. Szucs)
2 03:22 PM Mens Varsity 1x Final
Cranbrook
(T. O'Hara)
AA Pioneer
(J. Mckeown)
Northville
(P. Kahlon)
Saline
(Z. Dingman)
Crestwood
(M. Helton)
East GR
(K. Douglas)
3 03:30 PM Womens Ltwt 4+ Final
Northville
(K. May)
TC Tritons
(H. Wandoff)
Riverview
(P. Brown)
AA Pioneer
(E. Burns)
FHC
(E. Briggs)
East GR
(I. Bigler)
4 03:38 PM Mens Ltwt 4+ Final
Northview
(J. Farr)
Northville
(W. Guzman-Barrientos)
Orch Lk St Mary
(E. Spengler)
Trenton
(T. Irvin)
Rockford
(S. Sundman)
AA Pioneer
(L. Fisher)
5 03:46 PM Womens Jr/2nd 8+ Final
Grosse Ile
(E. Flessland)
Trenton
(R. Stapleton)
Northville
(I. Cirulis)
Rockford
(S. Stauffer)
AA Pioneer
(E. Bassett)
FHN
(E. Kochaney)
6 03:54 PM Mens Jr/2nd 8+ Final
Rockford
(C. Rice)
FHC
(B. Kavara)
AA Pioneer
(H. Murdock)
Northville
(A. DiFrancesco)
Orch Lk St Mary
(J. Nader)
Roosevelt
(N. Gates)
7 04:02 PM Womens Varsity 4+ Final
Rockford
(E. Lassig)
Trenton
(A. Kettler)
AA Pioneer
(M. Maloy)
FHN
(M. Green)
East GR
(B. Olsen)
FHC
(J. Williams)
8 04:10 PM Mens Varsity 4+ Final
Rockford
(E. Van Pelt)
FHN
(N. Christensen)
Grosse Ile
(I. Reimel)
Orch Lk St Mary
(C. Morris)
AA Pioneer
(M. Bayer)
Spring Lake
(L. Addison)
9 04:18 PM Womens Varsity 2- Final
Rockford
(S. Larson)
Lowell
(A. McMillian)
East GR
(O. Lancaster)
Saline
(O. McPherson)
Riverview
(M. Luzac)
FHE
(L. Hicks)
10 04:26 PM Mens Varsity 2- Final
Cranbrook
(I. Cantin)
East GR
(J. Durell)
Orch Lk St Mary
(J. Strzelewicz)
Gib Carlson
(M. Batchev)
Riverview
(T. Krause)
Lowell
(M. Simmet)
11 04:34 PM Womens Freshman 4+ Final
FHN
(M. Green)
Rockford
(R. Peterson)
East GR
(R. Thurston)
Northview
(M. Tay)
AA Pioneer
(E. Bassett)
Saline
(O. Cook)
12 04:42 PM Mens Freshman 4+ Final
Northville
(M. Jeromsky)
FHC
(R. Kalaczinski)
AA Pioneer
(E. Guzek)
Orch Lk St Mary
(M. Archer)
East GR
(S. Gamble)
Rockford
(S. Johnson)
13 04:50 PM Womens Ltwt 8+ Final
Trenton
(K. Boldaszar)
FHN
(E. Kochaney)
FHC
(J. Doyel)
Riverview
(P. Brown)
Northville
(C. Sargent)
AA Pioneer
(P. Koepp)
14 04:58 PM Mens Ltwt 8+ Final
AA Pioneer
(L. Hudgins)
Roosevelt
(J. Samyn)
Northville
(K. Muruganand)
Orch Lk St Mary
(J. Nader)
Saline
(S. Penny)
Riverview
(B. Williams)
15 05:14 PM Womens Jr/2nd 4+ Final
Northview
(A. Morris)
Spring Lake
(K. Hammond)
FHN
(M. Poltrock)
East GR
(B. Olsen)
Rockford
(A. Sluiter)
AA Pioneer
(T. Castell)
16 05:06 PM Mens Jr/2nd 4+ Final
Trenton
(N. Chrisopher)
FHN
(D. Zawodney)
Northville
(A. Bis)
Orch Lk St Mary
(C. Haynes)
AA Pioneer
(G. Gurule)
Riverview
(T. Krause)
17 05:22 PM Womens Varsity 1x Final
East GR
(A. Pyper)
Northville
(S. Bennett)
Crestwood
(M. Kiker)
Lowell
(S. Riffle)
Saline
(K. Diss)
18 05:30 PM Mens Varsity 2x Final
Gib Carlson
(M. Batchev)
TC Tritons
(A. Vera)
East GR
(L. Jenkins)
Northville
(J. King)
Cranbrook
(A. Wang)
Northview
(C. Garcia-Ramos)
19 05:38 PM Womens Varsity 8+ Final
Roosevelt
(A. Simpson)
AA Pioneer
(P. Koepp)
Rockford
(S. Stauffer)
FHC
(E. Briggs)
TC Tritons
(M. Desmond)
Trenton
(R. Stapleton)
20 05:46 PM Mens Varsity 8+ Final
FHC
(N. Hackerd)
Saline
(C. Hays)
FHN
(N. Christensen)
Orch Lk St Mary
(C. Morris)
AA Pioneer
(H. Murdock)
Roosevelt
(E. Mendiola)