|
4a |
08:00 AM |
Womens 1x C Heat 1 |
Deep Cove (G. Rijniersce) |
North Cascades (J. Huffman) |
Inlet (P. Russell) |
Fort Langley Community (M. Laurinolli) |
South Cariboo (D. Heise) |
|
4b |
08:07 AM |
Womens 1x C Heat 2 |
Deep Cove (A. Takacs-Cox) |
Station L (P. Luong) |
Coeur d'Alene (C. Shirts) |
Burnaby Lake (G. Bickel) |
Whistler Rowing (M. Harriman) |
|
6a |
08:14 AM |
Womens 2x E Heat 1 |
Delta Deas B (S. Gauvin) |
Palo Alto/College Club Seattle [Composite] (J. Pendleton) |
Station L (L. Jensen) |
Conibear A (T. Vagen) |
|
|
6b |
08:21 AM |
Womens 2x E Heat 2 |
Commencement Bay (M. Bertolini) |
Delta Deas A (S. Macdonald) |
Conibear B (M. Coffren-Barton) |
Vancouver Lake (N. Chandlee) |
|
|
10a |
08:28 AM |
Womens 4+ AA-C Heat 1 |
Wenatchee (T. Welsh-Becker) [B/37/2.6] |
Vancouver B (K. Stranks) [AA/26/0.0] |
Willamette RC (J. Withycombe) [B/40/3.4] |
Mt. Baker (B. Morcom) [C/45/4.8] |
|
|
10b |
08:35 AM |
Womens 4+ AA-C Heat 2 |
Station L (S. Walker) [B/42/4.0] |
Commencement Bay (R. Beatte) [D/50/6.1] |
Vancouver A (S. Forsting) [C/43/4.2] |
|
|
|
12a |
08:42 AM |
Mens 4x D-E Heat 1 |
Sammamish Rowing Association (B. Lewis) [D/51/0.0] |
Station L A (A. Glasfeld) [D/53/0.0] |
Vancouver/Whistler Rowing [Composite] (J. Gardiner) [D/54/0.0] |
|
|
|
12b |
08:49 AM |
Mens 4x D-E Heat 2 |
Victoria City (C. Molholm) [F/63/17.5] |
Deep Cove (N. Stewart) [D/54/7.5] |
Station L B (G. Baker) [D/52/5.3] |
|
|
|
14a |
08:56 AM |
Womens Ltwt 1x F+ Heat 1 |
Vancouver (L. McCulloch) [F/60/29.0] |
Conibear (I. Baker) [F/61/31.3] |
Station L (D. Atwood) [F/61/31.3] |
Whistler Rowing (J. Groff) [G/68/47.1] |
|
|
14b |
09:03 AM |
Womens Ltwt 1x F+ Heat 2 |
Burnaby Lake (c. shpak) [F/61/31.3] |
North Cascades (K. Runyon) [F/64/38.1] |
Vancouver (F. Crowley) [G/66/42.6] |
|
|
|
16a |
09:10 AM |
Womens 2x AA-A Heat 1 |
Vancouver C (K. Stranks) |
Lake Union (K. Choi) |
Willamette RC (J. Withycombe) |
North Cascades (J. Huffman) |
|
|
16b |
09:17 AM |
Womens 2x AA-A Heat 2 |
Gorge Narrows (B. Graham) |
Vancouver B (K. Taylor) |
Delta Deas/Burnaby Lake [Composite] (K. McGillivray) |
|
|
|
17a |
09:24 AM |
Womens 4x E Heat 1 |
Gorge Narrows (L. Ramsay) |
San Diego RC (j. pederson) |
Willamette RC (C. Herron) |
Deep Cove (G. Rijniersce) |
|
|
17b |
09:31 AM |
Womens 4x E Heat 2 |
Conibear (T. Vagen) |
Delta Deas (J. Woehrle) |
Mt. Baker (J. Hietter) |
Commencement Bay (M. Bertolini) |
|
|
21a |
09:38 AM |
Mixed AA-B 4x Heat 1 |
Sammamish Rowing Association (L. Player) [C/44/3.1] |
Station L (J. Dukes) [A/35/1.5] |
Sammamish Rowing Association A (B. Lewis) [C/49/4.1] |
|
|
|
21b |
09:45 AM |
Mixed AA-B 4x Heat 2 |
Sammamish Rowing Association C (J. Conlu) [C/43/3.0] |
Vancouver (E. Hudson) [C/46/3.5] |
Willamette RC (K. Moore) [B/39/2.2] |
San Diego RC (E. Dinsdale) [A/35/1.5] |
|
|
22a |
10:12 AM |
Mens 1x D Heat 1 |
Coeur d'Alene (D. Anderson) |
Sammamish Rowing Association (P. Dodd) |
Vancouver Lake (D. Venema) |
|
|
|
22b |
10:19 AM |
Mens 1x D Heat 2 |
Maple Bay (B. Wallich) |
Delta Deas (C. Garrett) |
Station L (M. Perepelitza) |
|
|
|
26a |
10:26 AM |
Mixed 2x AA-A Heat 1 |
Vancouver B (C. Charlton) |
Lake Union (K. Choi) |
Vancouver C (K. Burnett) |
Gorge Narrows (C. Millan) |
|
|
26b |
10:33 AM |
Mixed 2x AA-A Heat 2 |
Willamette RC (S. Gribbons) |
Vancouver A (K. Taylor) |
Station L (J. Dukes) |
|
|
|
27a |
10:40 AM |
Mixed 2x B Heat 1 |
Station L B (K. Kemper) |
Gorge Narrows (R. Wood) |
Vancouver A (P. Osztian) |
Deep Cove (N. Stewart) |
|
|
27b |
10:47 AM |
Mixed 2x B Heat 2 |
San Diego RC (a. brunson) |
Sammamish Rowing Association (R. Malinovskyy) |
Station L A (E. Halprin) |
Vancouver B (C. Rouse) |
|
|
28a |
10:54 AM |
Mixed 2x E Heat 1 |
Gorge Narrows (L. Chung) |
Vancouver B (F. Crowley) |
Mt. Baker (J. Hietter) |
Delta Deas B (J. Woehrle) |
|
|
28b |
11:01 AM |
Mixed 2x E Heat 2 |
Station L (A. Glasfeld) |
Victoria City (J. Alexander) |
Vancouver A (C. Thompson) |
College Club Seattle (C. Hamlin) |
|
|
28c |
11:08 AM |
Mixed 2x E Heat 3 |
Coeur d'Alene (D. Anderson) |
Vancouver Lake (C. Cadran) |
Delta Deas A (R. Stout) |
Deep Cove (W. Moore) |
|
|
30a |
11:15 AM |
Womens 1x D Heat 1 |
Burnaby Lake (G. Bickel) |
Delta Deas (L. Jones) |
San Diego RC (E. Dinsdale) |
|
|
|
30b |
11:22 AM |
Womens 1x D Heat 2 |
Conibear (T. Vagen) |
Fort Langley Community (L. Glanfield) |
Palo Alto (J. Pendleton) |
Whistler Rowing (M. Harriman) |
|
|
34a |
11:29 AM |
Mens 1x C Heat 1 |
Vancouver (P. MACMARTIN) |
Pocock (D. Deschenes) |
Vancouver (S. Paquette) |
Delta Deas (C. Garrett) |
|
|
34b |
11:36 AM |
Mens 1x C Heat 2 |
Gorge Narrows (R. Wood) |
Deep Cove (C. Johns) |
Vancouver (P. Osztian) |
Olympic Peninsula (S. Halberg) |
|
|
37a |
11:43 AM |
Mens 2x E Heat 1 |
Vancouver A (M. Uhlenbruck) |
Station L (M. Perepelitza) |
Commencement Bay (A. Udbye) |
|
|
|
37b |
11:50 AM |
Mens 2x E Heat 2 |
Delta Deas (P. Woehrle) |
Vancouver B (D. Craveiro) |
Vancouver Lake (D. Venema) |
Deep Cove (W. Perez) |
|
|
38a |
11:57 AM |
Womens 2x B Heat 1 |
Willamette RC (J. Withycombe) |
Mt. Baker (L. Mennet) |
Gorge Narrows (J. Little) |
|
|
|
38b |
12:04 PM |
Womens 2x B Heat 2 |
Station L (S. Walker) |
North Cascades (J. Huffman) |
Vancouver A (K. Burnett) |
|
|
|
40a |
12:11 PM |
Mens Novice 2x AA+ Heat 1 |
Vancouver E (V. Terletsky) [A/33/0.9] |
Vancouver A (J. Knutsen) [A/35/1.2] |
Gorge Narrows (D. Tudhope) [D/51/4.7] |
|
|
|
40b |
12:18 PM |
Mens Novice 2x AA+ Heat 2 |
Vancouver D (H. Siewert) [C/47/3.0] |
Vancouver B (E. Lim) [B/38/1.7] |
Vancouver C (S. Colins) [A/28/0.2] |
|
|
|
1 |
01:15 PM |
Mixed 1x Para Event AS Saturday Final |
Vancouver (P. Finkbeiner) [A/28/0.2] |
Seize The Oar (M. Grady) [AA/25/0.0] |
Seize The Oar (A. Ruby) [B/36/2.0] |
Delta Deas (T. Asseldonk) [A/31/0.9] |
|
|
2 |
01:22 PM |
Mixed 1x Para Event TA Saturday Final |
Vancouver (P. Assinck) [A/33/0.0] |
Vancouver (J. Burton) [A/31/0.0] |
Gorge Narrows (C. Millan) [A/30/0.0] |
Vancouver Lake (A. Davis) [A/34/0.0] |
|
|
3A |
01:29 PM |
Mixed 4x D Final |
Sammamish Rowing Association A (B. Lewis) |
Gorge Narrows (J. Paine) |
Mt. Baker (M. Johnson) |
Sammamish Rowing Association B (B. Heimbeck) |
Commencement Bay (K. Jensen) |
|
3B |
01:36 PM |
Mixed 4x E Final |
Delta Deas (S. Mccall) |
Victoria City A (S. Rudosky) |
Deep Cove (K. Chow) |
Mt. Baker (J. Hietter) |
Victoria City B (C. Molholm) |
|
4 |
01:43 PM |
Womens 1x C Final |
Inlet (P. Russell) |
Deep Cove (G. Rijniersce) |
North Cascades (J. Huffman) |
Burnaby Lake (G. Bickel) |
Station L (P. Luong) |
|
5 |
01:50 PM |
Womens 8+ C+ Final |
Willamette RC (J. Withycombe) [C/44/4.0] |
Vancouver (M. Thomson) [C/43/3.7] |
San Diego RC (j. pederson) [E/58/20.4] |
Mt. Baker/Lake Union [Composite] (B. Morcom) [C/49/5.1] |
|
|
6 |
01:57 PM |
Womens 2x E Final |
Conibear A (T. Vagen) |
Palo Alto/College Club Seattle [Composite] (J. Pendleton) |
Station L (L. Jensen) |
Delta Deas A (S. Macdonald) |
Conibear B (M. Coffren-Barton) |
|
7A |
02:04 PM |
Mens 2x AA-A Final |
Vancouver A (A. Doucette) |
San Diego RC (O. Correa) |
Vancouver B (B. Wristen) |
Delta Deas/Willamette RC [Composite] (K. Moore) |
Sammamish Rowing Association (J. Conlu) |
|
7B |
02:11 PM |
Mens 2x B Final |
Station L (J. Dukes) |
Vancouver (P. Osztian) |
|
|
|
|
8 |
02:18 PM |
Mens Ltwt 1x AA-C Final |
Station L (E. Halprin) [B/37/1.7] |
Fort Langley Community (B. Waugh) [C/48/3.5] |
Lake Union (A. Ramos) [A/31/0.7] |
Sammamish Rowing Association (R. Malinovskyy) [A/35/1.3] |
San Diego RC (W. Lai) [C/47/3.4] |
|
9 |
02:25 PM |
Mens Ltwt 1x D+ Final |
Victoria City (J. Alexander) [F/61/18.9] |
Gorge Narrows (P. Desjardins) [E/59/16.1] |
Mt. Baker (P. Luu) [D/54/9.3] |
Deep Cove (K. Chow) [E/55/10.7] |
Station L (A. Glasfeld) [E/55/10.7] |
|
10 |
02:32 PM |
Womens 4+ AA-C Final |
Wenatchee (T. Welsh-Becker) [B/37/2.6] |
Vancouver B (K. Stranks) [AA/26/0.0] |
Willamette RC (J. Withycombe) [B/40/3.4] |
Vancouver A (S. Forsting) [C/43/4.2] |
Station L (S. Walker) [B/42/4.0] |
|
11 |
02:39 PM |
Womens Ltwt 1x AA-C Final |
Inlet (S. van As) [C/48/5.9] |
Fort Langley Community (M. Laurinolli) [C/44/4.8] |
Maple Bay (J. Baker) [E/57/22.3] |
Lake Union (L. Trevino) [A/32/1.4] |
Vancouver (B. Biorn) [C/47/5.6] |
|
12 |
02:46 PM |
Mens 4x D-E Final |
Victoria City (C. Molholm) [F/63/17.5] |
Sammamish Rowing Association (B. Lewis) [D/51/4.2] |
Vancouver/Whistler Rowing [Composite] (J. Gardiner) [D/54/7.5] |
Station L B (G. Baker) [D/52/5.3] |
Deep Cove (N. Stewart) [D/54/7.5] |
|
13 |
02:53 PM |
Mens 4x F+ Final |
San Diego RC (W. Lai) [F/61/15.3] |
Victoria City (D. Harrison) [G/67/24.5] |
Willamette RC (B. Byrd) [F/60/14.2] |
Mt. Baker (d. baker) [F/60/14.2] |
Delta Deas (M. Bates) [F/62/16.4] |
|
14 |
03:00 PM |
Womens Ltwt 1x F+ Final |
Whistler Rowing (J. Groff) [G/68/47.1] |
North Cascades (K. Runyon) [F/64/38.1] |
Station L (D. Atwood) [F/61/31.3] |
Vancouver (F. Crowley) [G/66/42.6] |
Vancouver (L. McCulloch) [F/60/29.0] |
|
15 |
03:07 PM |
EMPTY Womens Ltwt 1x G+ - joined with F Final |
|
|
|
|
|
|
16 |
03:07 PM |
Womens 2x AA-A Final |
Lake Union (K. Choi) |
North Cascades (J. Huffman) |
Willamette RC (J. Withycombe) |
Vancouver B (K. Taylor) |
Delta Deas/Burnaby Lake [Composite] (K. McGillivray) |
|
17 |
03:14 PM |
Womens 4x E Final |
Willamette RC (C. Herron) |
San Diego RC (j. pederson) |
Gorge Narrows (L. Ramsay) |
Delta Deas (J. Woehrle) |
Conibear (T. Vagen) |
|
18 |
03:21 PM |
Womens 4x F+ Final |
Palo Alto/Pocock/Whistler Rowing/College Club Seattle [Composite] (J. Pendleton) [H/70/42.8] |
Delta Deas (S. Gauvin) [F/61/26.0] |
San Diego RC (R. Penninga) [F/60/24.1] |
|
|
|
19 |
03:38 PM |
Mens 4+ D+ Final |
Mt. Baker (M. Johnson) [D/52/6.0] |
Commencement Bay (M. Johnson) [E/58/13.4] |
San Diego RC (W. Foss) [F/62/18.3] |
Station L (S. Urbatsch) [E/55/9.7] |
|
|
21 |
03:45 PM |
Mixed AA-B 4x Final |
Sammamish Rowing Association A (B. Lewis) [C/49/4.1] |
Sammamish Rowing Association (L. Player) [C/44/3.1] |
Station L (J. Dukes) [A/35/1.5] |
Vancouver (E. Hudson) [C/46/3.5] |
Willamette RC (K. Moore) [B/39/2.2] |
|
22 |
03:52 PM |
Mens 1x D Final |
Maple Bay (B. Wallich) |
Sammamish Rowing Association (P. Dodd) |
Vancouver Lake (D. Venema) |
Delta Deas (C. Garrett) |
Station L (M. Perepelitza) |
|
23 |
03:59 PM |
Mixed 4+D+ Final |
Mt. Baker A (K. Yruretagoyena) [D/53/9.6] |
San Diego RC (W. Lai) [D/51/6.4] |
Mt. Baker B (M. Johnson) [E/58/17.8] |
Station L (A. Glasfeld) [E/58/17.8] |
|
|
24 |
04:06 PM |
EMPTY Womens Ltwt 4x AA+ Final |
|
|
|
|
|
|
25 |
04:06 PM |
Mens 2- AA+ Final |
Mt. Baker (A. Wagner) [D/50/3.9] |
Vancouver B (A. Doucette) [A/29/0.3] |
San Diego RC (W. Foss) [E/55/10.7] |
Vancouver C (S. Paquette) [B/37/1.7] |
Vancouver A (P. Burton) [E/55/10.7] |
|
26 |
04:33 PM |
Mixed 2x AA-A Final |
Vancouver A (K. Taylor) |
Gorge Narrows (C. Millan) |
Vancouver B (C. Charlton) |
Willamette RC (S. Gribbons) |
Station L (J. Dukes) |
|
27 |
04:40 PM |
Mixed 2x B Final |
Vancouver B (C. Rouse) |
Deep Cove (N. Stewart) |
Gorge Narrows (R. Wood) |
Station L A (E. Halprin) |
Sammamish Rowing Association (R. Malinovskyy) |
|
28 |
04:47 PM |
Mixed 2x E Final |
Vancouver A (C. Thompson) |
Delta Deas A (R. Stout) |
Delta Deas B (J. Woehrle) |
Victoria City (J. Alexander) |
College Club Seattle (C. Hamlin) |
|
29 |
04:54 PM |
EMPTY Womens 8+ AA-B Final |
|
|
|
|
|
|
30 |
04:54 PM |
Womens 1x D Final |
Fort Langley Community (L. Glanfield) |
San Diego RC (E. Dinsdale) |
Burnaby Lake (G. Bickel) |
Palo Alto (J. Pendleton) |
Conibear (T. Vagen) |
|
31 |
05:01 PM |
Mixed 4x F+ Final |
Delta Deas (S. Macdonald) [F/61/20.5] |
Willamette RC (B. Byrd) [F/61/20.5] |
San Diego RC (B. Randall) [G/66/28.7] |
|
|
|
32 |
05:08 PM |
Womens Ltwt 1x D-E Final |
Sammamish Rowing Association (A. Creighton) [E/56/20.0] |
Victoria City (T. Taylor) [D/52/11.0] |
Maple Bay (J. Baker) [E/57/22.3] |
|
|
|
33 |
05:15 PM |
Womens 4x C Final |
Vancouver B (K. Burnett) |
Deep Cove (G. Rijniersce) |
Gorge Narrows (J. Little) |
Delta Deas/Burnaby Lake [Composite] (K. McGillivray) |
|
|
34 |
05:22 PM |
Mens 1x C Final |
Vancouver (S. Paquette) |
Delta Deas (C. Garrett) |
Pocock (D. Deschenes) |
Gorge Narrows (R. Wood) |
Deep Cove (C. Johns) |
|
35A |
05:29 PM |
Womens 1x F Final |
Lake Union (A. Wopat) |
Conibear (G. Schueler) |
North Cascades (K. Runyon) |
Conibear (I. Baker) |
|
|
35B |
05:36 PM |
Womens 1x G Final |
Gorge Narrows (D. Morris) |
Delta Deas (D. Bartholomew) |
College Club Seattle (N. Andreadis) |
Whistler Rowing (J. Groff) |
|
|
35C |
05:43 PM |
Womens 1x H+ Final |
|
|
|
|
|
|
36 |
05:50 PM |
Mens 4+AA-C Final |
Station L (G. Norcross) [C/48/3.2] |
Willamette RC (K. Moore) [C/46/2.9] |
Wenatchee (D. Bentsen) [C/44/2.6] |
Mt. Baker (A. Wagner) [C/44/2.6] |
San Diego RC (a. brunson) [A/28/0.2] |
|
37 |
05:57 PM |
Mens 2x E Final |
Deep Cove (W. Perez) |
Commencement Bay (A. Udbye) |
Vancouver A (M. Uhlenbruck) |
Vancouver B (D. Craveiro) |
Delta Deas (P. Woehrle) |
|
38 |
06:04 PM |
Womens 2x B Final |
Station L (S. Walker) |
Gorge Narrows (J. Little) |
Willamette RC (J. Withycombe) |
North Cascades (J. Huffman) |
Vancouver A (K. Burnett) |
|
39A |
06:11 PM |
Womens Novice 1x AA-B Final |
Vancouver (A. Wall) [A/33/1.7] |
Station L (K. Kemper) [B/42/4.2] |
Vancouver (S. Nichol) [A/33/1.7] |
Gorge Narrows (C. Gisborne) [A/30/0.8] |
Vancouver (E. Beaudoin) [A/31/1.1] |
|
39B |
06:18 PM |
Womens Novice 1x C+ Final |
Gorge Narrows (H. Johnstone) [D/54/15.5] |
Vancouver (B. Meissner) [C/44/4.8] |
North Cascades (V. Posey) [F/61/31.3] |
Vancouver (M. Leight) [E/58/24.5] |
Nicomekl (L. Marchand) [E/56/20.0] |
|
40 |
06:25 PM |
Mens Novice 2x AA+ Final |
Gorge Narrows (D. Tudhope) [D/51/4.7] |
Vancouver A (J. Knutsen) [A/35/1.2] |
Vancouver E (V. Terletsky) [A/33/0.9] |
Vancouver C (S. Colins) [A/28/0.2] |
Vancouver B (E. Lim) [B/38/1.7] |
|
41 |
06:32 PM |
Mixed 2x Para Event Final |
Seize The Oar B (J. Breznau) [B/39/2.5] |
Seize The Oar A (M. Grady) [A/27/0.0] |
Seize The Oar C (A. Ruby) [B/39/2.5] |
|
|
|
82 |
06:39 PM |
FAMILY 2x Final |
Burnaby Lake (T. Dotzeva) [D/50/4.7] |
Vancouver Lake (A. Winnett) [A/34/1.4] |
Deep Cove (J. Cox) [A/34/1.4] |
|
|