2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 6a:  10:56 AM  Girls Junior Four
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
318
E.L. Crossley  (L. Nuccitelli)
06:52.79
 
 
 
11:32:48.94
11:39:41.73
2nd
324
Oakton  (E. Burghardt)
06:59.15
1.5%
00:06.36
 
11:35:27.05
11:42:26.20
3rd
315
Lawrenceville  (I. Paine)
07:12.58
4.8%
00:13.43
 
11:32:54.79
11:40:07.37
4th
272
Lower Merion  (D. Levine)
07:20.05
6.6%
00:07.47
 
11:14:10.37
11:21:30.42
5th
328
Bishop Ireton  (C. Schultz)
07:21.40
6.9%
00:01.35
 
11:37:39.64
11:45:01.04
6th
286
Bishop O'Connell  (C. Bailey)
07:27.59
8.4%
00:06.19
 
11:19:27.06
11:26:54.65
7th
277
Great Bridge  (A. Hardy)
07:28.42
8.6%
00:00.83
 
11:18:12.00
11:25:40.42
8th
323
Owen J Roberts  (M. Braun)
07:28.68
8.7%
00:00.26
 
11:37:13.37
11:44:42.05
9th
298
Haddonfield  (R. McDonnell)
07:28.71
8.7%
00:00.03
 
11:22:47.80
11:30:16.51
10th
330
Unionville  (A. Hricko)
07:29.47
8.9%
00:00.76
 
11:38:24.89
11:45:54.36
11th
276
Branksome  (M. Prince)
07:31.54
9.4%
00:02.07
 
11:16:01.47
11:23:33.01
12th
1001
Great Valley  (R. Costello)
07:32.65
9.7%
00:01.11
 
11:40:15.09
11:47:47.74
13th
317
Lyman  (A. Morris)
07:35.73
10.4%
00:03.08
 
11:33:59.06
11:41:34.79
14th
319
Villa Joseph Marie  (N. Tumasz)
07:37.67
10.9%
00:01.94
 
11:35:03.64
11:42:41.31
15th
273
Mt St Joseph  (C. Lawson)
07:41.05
11.7%
00:03.38
 
11:14:37.51
11:22:18.56
16th
302
Philadelphia City Rowing  (J. Rogers)
07:43.18
12.2%
00:02.13
 
11:23:41.37
11:31:24.55
17th
320
Lake Brantley  (K. krohn)
07:43.33
12.2%
00:00.15
 
11:33:44.33
11:41:27.66
18th
275
Holton-Arms  (L. Beckman)
07:46.13
12.9%
00:02.80
 
11:15:37.33
11:23:23.46
19th
305
Germantown Academy  (L. Paynton)
07:46.44
13.0%
00:00.31
 
11:29:37.88
11:37:24.32
20th
285
Harriton  (R. Fuchs)
07:47.86
13.3%
00:01.42
 
11:20:37.53
11:28:25.39
21st
325
Stone Bridge  (A. Kittelson)
07:50.32
13.9%
00:02.46
 
11:37:59.07
11:45:49.39
22nd
282
Episcopal VA  (I. Bechtel)
07:50.39
14.0%
00:00.07
 
11:18:30.37
11:26:20.76
23rd
310
Oakcrest  (K. Stollenwerk)
07:50.55
14.0%
00:00.16
 
11:30:02.80
11:37:53.35
24th
288
Peddie  (M. Lu)
07:52.42
14.4%
00:01.87
 
11:19:46.31
11:27:38.73
25th
313
Langley  (P. Morley)
07:52.53
14.5%
00:00.11
 
11:32:11.80
11:40:04.33
26th
299
The Hill School  (E. Heft)
07:54.27
14.9%
00:01.74
 
11:26:58.57
11:34:52.84
27th
316
Agnes Irwin  (C. Maner)
07:56.22
15.4%
00:01.95
 
11:31:52.97
11:39:49.19
28th
300
Episcopal PA  (N. Johnston)
07:58.19
15.8%
00:01.97
 
11:23:13.01
11:31:11.20
29th
287
Walter Johnson  (C. Elkes)
07:58.72
16.0%
00:00.53
 
11:21:17.48
11:29:16.20
30th
274
Egg Harbor  (H. Wilkerson)
07:59.12
16.1%
00:00.40
 
11:15:12.37
11:23:11.49
31st
296
Vineland  (S. Zozulya)
07:59.38
16.1%
00:00.26
 
11:25:35.96
11:33:35.34
32nd
281
Nutley  (D. La Rosa)
08:00.74
16.5%
00:01.36
 
11:17:31.07
11:25:31.81
33rd
314
Georgetown Visitation  (I. Drag)
08:03.79
17.2%
00:03.05
 
11:30:44.59
11:38:48.38
34th
279
National Cathedral  (L. Freemyer)
08:04.63
17.4%
00:00.84
 
11:16:38.13
11:24:42.76
35th
304
Merion Mercy  (M. Doyle)
08:07.54
18.1%
00:02.91
 
11:24:46.84
11:32:54.38
36th
280
Wakefield  (K. McGwier)
08:08.86
18.4%
00:01.32
 
11:18:54.49
11:27:03.35
37th
283
Hun  (M. Monroy)
08:12.14
19.2%
00:03.28
 
11:19:52.73
11:28:04.87
38th
332
Rock Ridge  (K. Louh)
08:12.50
19.3%
00:00.36
 
11:39:35.56
11:47:48.06
39th
312
Shipley  (A. Holgren)
08:13.40
19.5%
00:00.90
 
11:27:53.87
11:36:07.27
40th
289
Blair  (E. Maniscalco)
08:14.60
19.8%
00:01.20
 
11:22:16.57
11:30:31.17
41st
321
Montclair  (H. Robinson)
08:15.79
20.1%
00:01.19
 
11:35:56.37
11:44:12.16
42nd
331
Moorestown  (S. Rho)
08:17.48
20.5%
00:01.69
 
11:39:53.53
11:48:11.01
43rd
303
Fairfax  (K. Wells)
08:17.87
20.6%
00:00.39
 
11:28:38.53
11:36:56.40
44th
326
Baldwin  (E. Xiong)
08:18.39
20.7%
00:00.52
 
11:36:44.65
11:45:03.04
45th
291
South County  (S. McCoy)
08:20.80
21.3%
00:02.41
 
11:25:15.67
11:33:36.47
46th
309
Bay Shore  (R. Christie)
08:21.86
21.6%
00:01.06
 
11:31:28.35
11:39:50.21
47th
278
Manhasset  (M. Moreira)
08:27.00
22.8%
00:05.14
 
11:17:07.47
11:25:34.47
48th
297
Upper Merion  (K. Myers)
08:28.90
23.3%
00:01.90
 
11:25:45.57
11:34:14.47
49th
306
Nichols  (Z. Farkash)
08:32.41
24.1%
00:03.51
 
11:26:45.02
11:35:17.43
50th
295
Concord  (J. Weeks)
08:32.71
24.2%
00:00.30
 
11:24:34.49
11:33:07.20
51st
301
Belleville  (L. Perna)
08:36.70
25.2%
00:03.99
 
11:27:52.45
11:36:29.15
52nd
327
St. Anthony's  (S. Massey)
08:40.47
26.1%
00:03.77
 
11:38:44.83
11:47:25.30
53rd
292
Doane Academy  (E. Bukoski)
08:43.52
26.8%
00:03.05
 
11:21:56.63
11:30:40.15
54th
284
Roosevelt  (C. Graham)
08:55.94
29.8%
00:12.42
 
11:19:14.70
11:28:10.64
55th
333
Charter School  (A. Bonsib)
08:59.54
30.7%
00:03.60
 
11:40:39.55
11:49:39.09
56th
307
Academy of Notre Dame  (M. Fitzhenry)
09:01.99
31.3%
00:02.45
 
11:30:32.58
11:39:34.57
57th
308
Our Lady of Mercy  (E. Myers)
10:20.42
50.3%
01:18.43
 
11:29:19.08
11:39:39.50
58th
293
Forest Park  (R. McMullan)
10:33.85
53.6%
00:13.43
 
11:23:43.11
11:34:16.96
59th
294
Archbishop Carroll  (B. Pennington)
11:02.93
60.6%
00:29.08
 
11:21:07.55
11:32:10.48
290
Radnor  (L. Macias)
Scratch
 
 
 
 
 
311
Cold Spring Harbor  (A. Johnson)
Scratch
 
 
 
 
 
322
North Arlington  (M. Dybus)
Failure to Yield
Excluded
 
 
 
 
 
329
Jefferson  (K. Buddhiraju)
Interference
Excluded
 
 
 
 
 
334
Horace Mann  (S. Derecktor)
Scratch
 
 
 
 
 
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-25 05:43 AM