2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 30a:  06:06 PM  Boys Senior Eight
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
992
Montclair  (H. Vecchione)
05:03.16
 
 
 
18:07:30.21
18:12:33.37
2nd
1003
Brunswick  (D. Sorbaro)
05:10.74
2.5%
00:07.58
 
18:11:25.84
18:16:36.58
3rd
997
St. Joseph's Prep  (A. Payton)
05:15.51
4.1%
00:04.77
 
18:08:21.97
18:13:37.48
4th
1006
St. Andrew's DE  (W. Gray)
05:15.96
4.2%
00:00.45
 
18:10:55.63
18:16:11.59
5th
998
Whitman  (C. Olin)
05:16.44
4.4%
00:00.48
 
18:09:29.66
18:14:46.10
6th
1000
Chaminade  (J. Plumeri)
05:16.49
4.4%
00:00.05
 
18:09:59.60
18:15:16.09
7th
996
Bethesda-ChevyChase  (I. Springe)
05:17.20
4.6%
00:00.71
 
18:08:08.52
18:13:25.72
8th
993
Gonzaga  (J. Roberts)
05:18.14
4.9%
00:00.94
 
18:07:46.23
18:13:04.37
9th
994
St. Albans  (J. Boers)
05:20.16
5.6%
00:02.02
 
18:08:40.49
18:14:00.65
10th
999
Jesuit Prep  (S. Tehan)
05:20.21
5.6%
00:00.05
 
18:09:40.31
18:15:00.52
11th
1002
Ocean City  (A. Oves)
05:21.59
6.1%
00:01.38
 
18:11:48.11
18:17:09.70
12th
1011
DeMatha  (M. Hunt)
05:22.93
6.5%
00:01.34
 
18:15:34.04
18:20:56.97
13th
1008
Lawrenceville  (G. Howe)
05:24.35
7.0%
00:01.42
 
18:13:29.28
18:18:53.63
14th
1098
McLean  (J. Hilliard)
05:29.17
8.6%
00:04.82
 
18:10:33.21
18:16:02.38
15th
1017
Christian Brothers  (E. Wicks)
05:30.96
9.2%
00:01.79
 
18:17:55.72
18:23:26.68
16th
995
Ridley  (J. Shaw)
05:32.19
9.6%
00:01.23
 
18:09:13.93
18:14:46.12
17th
1005
Mainland  (R. Silbert)
05:34.42
10.3%
00:02.23
 
18:13:07.63
18:18:42.05
18th
1007
St. Augustine  (D. Patragnoni)
05:35.50
10.7%
00:01.08
 
18:13:51.42
18:19:26.92
19th
1012
Jefferson  (K. Ganeshan)
05:37.46
11.3%
00:01.96
 
18:15:59.27
18:21:36.73
20th
1013
Yorktown  (J. Lacey)
05:39.98
12.1%
00:02.52
 
18:16:22.94
18:22:02.92
21st
1009
W.T. Woodson  (N. Shawley)
05:42.72
13.0%
00:02.74
 
18:14:48.53
18:20:31.25
22nd
1016
Lyman  (M. Ihns)
05:43.30
13.2%
00:00.58
 
18:17:26.87
18:23:10.17
23rd
1018
Junipero Serra  (D. Pacheco)
05:43.44
13.3%
00:00.14
 
18:18:16.42
18:23:59.86
24th
1004
Langley  (S. Scott)
05:46.84
14.4%
00:03.40
 
18:12:35.63
18:18:22.47
25th
1019
Niskayuna  (P. Bojarczuk)
05:50.62
15.7%
00:03.78
 
18:18:41.89
18:24:32.51
26th
1015
West Springfield  (R. Law)
05:59.31
18.5%
00:08.69
 
18:17:07.08
18:23:06.39
27th
1029
La Salle  (T. Longo)
06:00.12
18.8%
00:00.81
 
18:22:54.90
18:28:55.02
28th
1027
St. Peters Prep  (R. Ramos)
06:04.80
20.3%
00:04.68
 
18:22:00.37
18:28:05.17
29th
1021
Montgomery Blair  (A. Davis-Mercer)
06:19.66
25.2%
00:14.86
 
18:19:30.65
18:25:50.31
30th
1020
South County  (E. Cryer)
06:23.47
26.5%
00:03.81
 
18:19:08.86
18:25:32.33
31st
1028
Moorestown  (L. Spier)
06:37.60
31.2%
00:14.13
 
18:22:45.52
18:29:23.12
32nd
1023
Nichols  (A. Jensen)
06:41.68
32.5%
00:04.08
 
18:20:21.86
18:27:03.54
33rd
1014
Briar Woods  (J. Bird)
06:42.68
32.8%
00:01.00
 
18:16:52.80
18:23:35.48
34th
1010
Wakefield  (B. Schulz)
06:43.20
33.0%
00:00.52
 
18:15:14.67
18:21:57.87
35th
1026
St. Anthony's  (A. Elbedawy)
06:45.11
33.6%
00:01.91
 
18:21:38.28
18:28:23.39
36th
1022
St. Johns  (R. Sarkarzadeh)
06:48.32
34.7%
00:03.21
 
18:19:57.77
18:26:46.09
37th
1024
Vineland  (S. Adkins)
06:56.00
37.2%
00:07.68
 
18:20:45.98
18:27:41.98
38th
1025
Wilson  (E. Elacqua)
07:01.32
39.0%
00:05.32
 
18:22:15.33
18:29:16.65
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Feb-22 05:39 AM