2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 29a:  05:44 PM  Girls Senior Eight
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
953
National Cathedral  (C. Ryder)
06:26.79
 
 
 
17:47:34.97
17:54:01.76
2nd
954
Whitman  (A. Fisher)
06:32.23
1.4%
00:05.44
 
17:47:15.32
17:53:47.55
3rd
955
Mt St Joseph  (G. Hunt)
06:32.59
1.5%
00:00.36
 
17:46:49.26
17:53:21.85
4th
985
Moorestown  (K. Sims)
06:35.58
2.3%
00:02.99
 
18:01:18.43
18:07:54.01
5th
958
Holy Spirit  (H. Mckeever)
06:36.14
2.4%
00:00.56
 
17:48:28.06
17:55:04.20
6th
959
TC Williams  (C. Carey)
06:36.19
2.4%
00:00.05
 
17:49:44.13
17:56:20.32
7th
956
Bethesda-ChevyChase  (J. SUOMELA)
06:36.33
2.5%
00:00.14
 
17:48:01.80
17:54:38.13
8th
971
Merion Mercy  (I. Begley)
06:37.92
2.9%
00:01.59
 
17:54:08.89
18:00:46.81
9th
962
St. Andrew's DE  (C. Miller)
06:38.89
3.1%
00:00.97
 
17:50:09.43
17:56:48.32
10th
960
Wilson  (S. Weich)
06:39.77
3.4%
00:00.88
 
17:49:21.28
17:56:01.05
11th
963
Ocean City  (A. Panico)
06:41.85
3.9%
00:02.08
 
17:50:28.83
17:57:10.68
12th
961
Niskayuna  (M. Rogers)
06:43.51
4.3%
00:01.66
 
17:48:53.12
17:55:36.63
13th
968
Georgetown Visitation  (I. Sobolewski)
06:49.18
5.8%
00:05.67
 
17:52:49.69
17:59:38.87
14th
964
Archbishop Carroll  (A. O'Brien)
06:49.60
5.9%
00:00.42
 
17:50:55.53
17:57:45.13
15th
980
Yorktown  (K. Love)
06:49.79
5.9%
00:00.19
 
17:59:02.64
18:05:52.43
16th
957
James Madison  (L. Jiron)
06:50.71
6.2%
00:00.92
 
17:48:21.24
17:55:11.95
17th
978
Shenendehowa  (C. Coy)
06:55.82
7.5%
00:05.11
 
17:58:16.96
18:05:12.78
18th
987
Radnor  (K. Gerber)
07:01.56
9.0%
00:05.74
 
18:01:58.91
18:09:00.47
19th
965
McLean  (H. Gold)
07:03.81
9.6%
00:02.25
 
17:51:27.23
17:58:31.04
20th
986
Lake Braddock  (M. Morris)
07:05.58
10.0%
00:01.77
 
18:00:50.94
18:07:56.52
21st
967
Robinson  (K. Shortridge)
07:09.00
10.9%
00:03.42
 
17:52:22.58
17:59:31.58
22nd
969
Jefferson  (J. Damron)
07:09.42
11.0%
00:00.42
 
17:53:20.96
18:00:30.38
23rd
981
St. Anthony's  (p. palmyra)
07:12.90
11.9%
00:03.48
 
17:59:25.33
18:06:38.23
24th
974
Washington-Lee  (A. Wrenn-Walz)
07:19.59
13.7%
00:06.69
 
17:56:25.84
18:03:45.43
25th
975
Philadelphia City Rowing  (A. Colella)
07:27.52
15.7%
00:07.93
 
17:55:10.23
18:02:37.75
26th
966
Mainland  (M. Rake)
07:27.74
15.8%
00:00.22
 
17:51:59.80
17:59:27.54
27th
979
West Springfield  (E. Cashman)
07:29.88
16.3%
00:02.14
 
17:57:57.13
18:05:27.01
28th
983
Oakton  (G. Kim)
07:31.17
16.6%
00:01.29
 
17:59:53.34
18:07:24.51
29th
976
Sidwell Friends  (K. Ogden-Lord)
07:34.22
17.4%
00:03.05
 
17:55:36.15
18:03:10.37
30th
989
Briar Woods  (a. sibley)
07:37.11
18.2%
00:02.89
 
18:02:34.18
18:10:11.29
31st
970
Holton-Arms  (S. Chatman)
07:37.39
18.3%
00:00.28
 
17:53:44.69
18:01:22.08
32nd
977
Broad Run  (A. Razon)
07:40.21
19.0%
00:02.82
 
17:56:58.23
18:04:38.44
33rd
984
St. Johns  (R. Inglima)
07:45.24
20.3%
00:05.03
 
18:00:34.41
18:08:19.65
34th
982
Montgomery Blair  (E. Haverland)
07:46.47
20.6%
00:01.23
 
17:57:23.08
18:05:09.55
35th
973
West Potomac  (H. Kenyon)
07:52.01
22.0%
00:05.54
 
17:56:05.18
18:03:57.19
36th
972
Notre Dame Prep  (B. Aikaterinidis)
08:07.23
26.0%
00:15.22
 
17:54:34.41
18:02:41.64
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Jul-22 01:04 PM