2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 28a:  05:17 PM  Boys Senior Four
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
924
Wakefield  (B. Wierzbanowski)
06:13.03
 
 
 
17:29:17.88
17:35:30.91
2nd
916
Bishop O'Connell  (A. Berry)
06:13.30
0.1%
00:00.27
 
17:27:19.78
17:33:33.08
3rd
914
Nichols  (M. Berdysiak)
06:17.06
1.1%
00:03.76
 
17:26:03.79
17:32:20.85
4th
946
Simcoe  (M. Rodgers)
06:22.10
2.4%
00:05.04
 
17:38:45.32
17:45:07.42
5th
893
Peddie  (P. Cornelius)
06:22.33
2.5%
00:00.23
 
17:17:54.32
17:24:16.65
6th
894
Blair  (L. Junkermann)
06:22.35
2.5%
00:00.02
 
17:18:14.82
17:24:37.17
7th
898
Haverford  (J. Costello)
06:23.99
2.9%
00:01.64
 
17:19:10.09
17:25:34.08
8th
936
Episcopal PA  (I. Reape)
06:25.72
3.4%
00:01.73
 
17:34:52.56
17:41:18.28
9th
915
St. Johns  (P. WINES)
06:28.79
4.2%
00:03.07
 
17:25:35.26
17:32:04.05
10th
920
Lower Merion  (J. Wootton)
06:31.08
4.8%
00:02.29
 
17:28:22.70
17:34:53.78
11th
909
Oakcrest  (A. Ragan)
06:31.43
4.9%
00:00.35
 
17:23:17.30
17:29:48.73
12th
937
Don Bosco Prep  (E. Mortati)
06:32.79
5.3%
00:01.36
 
17:33:33.20
17:40:05.99
13th
934
Great Bridge  (A. Saintsing)
06:33.06
5.4%
00:00.27
 
17:33:08.15
17:39:41.21
14th
932
Fordham Prep  (E. Patti)
06:33.29
5.4%
00:00.23
 
17:32:41.34
17:39:14.63
15th
926
St. Joseph's Prep  (E. Marshall)
06:33.65
5.5%
00:00.36
 
17:31:08.38
17:37:42.03
16th
931
Forest Park  (R. Romano)
06:35.98
6.2%
00:02.33
 
17:31:22.68
17:37:58.66
17th
933
Holy Ghost Prep  (S. Donohue)
06:37.32
6.5%
00:01.34
 
17:32:06.30
17:38:43.62
18th
904
Hun  (D. Tiugaev)
06:42.39
7.9%
00:05.07
 
17:21:35.70
17:28:18.09
19th
938
Oakton  (T. Wilson)
06:43.44
8.2%
00:01.05
 
17:34:02.13
17:40:45.57
20th
927
Fairfax  (S. Morrow)
06:43.55
8.2%
00:00.11
 
17:29:39.68
17:36:23.23
21st
907
Egg Harbor  (J. Pickard)
06:43.91
8.3%
00:00.36
 
17:22:32.28
17:29:16.19
22nd
895
Walter Johnson  (C. Bowers)
06:45.12
8.6%
00:01.21
 
17:18:30.93
17:25:16.05
23rd
901
Eustace  (B. Jablonski)
06:46.25
8.9%
00:01.13
 
17:20:06.41
17:26:52.66
24th
918
Gonzaga  (J. Bowman)
06:47.80
9.3%
00:01.55
 
17:26:35.74
17:33:23.54
25th
910
Philadelphia City Rowing  (W. Stocovaz)
06:49.08
9.7%
00:01.28
 
17:23:41.62
17:30:30.70
26th
942
Vineland  (K. Slusarczyk)
06:49.14
9.7%
00:00.06
 
17:36:39.79
17:43:28.93
27th
905
Archbishop Carroll  (S. Theroulde)
06:49.87
9.9%
00:00.73
 
17:21:52.36
17:28:42.23
28th
896
TC Williams  (S. Psaltis-Ivanis)
06:50.25
10.0%
00:00.38
 
17:22:12.75
17:29:03.00
29th
921
Haddonfield  (W. Glennon)
06:51.23
10.2%
00:00.98
 
17:28:04.57
17:34:55.80
30th
906
The Hill School  (J. Kim)
06:51.82
10.4%
00:00.59
 
17:24:23.91
17:31:15.73
31st
941
Shenendehowa  (M. Palmer)
06:54.92
11.2%
00:03.10
 
17:35:26.34
17:42:21.26
32nd
902
Lake Braddock  (C. Cochran)
06:56.83
11.7%
00:01.91
 
17:20:42.49
17:27:39.32
33rd
917
Nutley  (M. Scorsone)
06:57.59
11.9%
00:00.76
 
17:26:24.60
17:33:22.19
34th
903
Kearny  (A. Bautista)
06:58.92
12.3%
00:01.33
 
17:21:12.21
17:28:11.13
35th
940
Harriton  (M. Kane)
07:01.24
12.9%
00:02.32
 
17:35:48.59
17:42:49.83
36th
929
Georgetown Day  (B. Burnett)
07:01.65
13.0%
00:00.41
 
17:30:34.47
17:37:36.12
37th
949
La Salle  (G. Hamilton)
07:02.15
13.2%
00:00.50
 
17:38:19.54
17:45:21.69
38th
908
Stone Bridge  (E. Jones)
07:02.24
13.2%
00:00.09
 
17:23:05.14
17:30:07.38
39th
892
Absegami  (P. Gosalia)
07:02.37
13.2%
00:00.13
 
17:17:24.70
17:24:27.07
40th
891
Christian Brothers  (P. Dickinson)
07:02.70
13.3%
00:00.33
 
17:17:14.76
17:24:17.46
41st
939
Wilson  (D. Gwadz)
07:04.73
13.9%
00:02.03
 
17:34:28.52
17:41:33.25
42nd
950
St. Benedict's Prep  (I. Jordan)
07:05.19
14.0%
00:00.46
 
17:40:39.15
17:47:44.34
43rd
919
Doane Academy  (N. Kern)
07:05.90
14.2%
00:00.71
 
17:27:04.97
17:34:10.87
44th
952
Great Valley  (J. Vidinghoff)
07:09.22
15.1%
00:03.32
 
17:41:17.05
17:48:26.27
45th
913
Bay Shore  (M. Poblano)
07:12.08
15.8%
00:02.86
 
17:25:00.59
17:32:12.67
46th
922
Charter School  (J. Robinson)
07:13.29
16.2%
00:01.21
 
17:30:03.45
17:37:16.74
47th
930
Broad Run  (R. Friedenberg)
07:13.43
16.2%
00:00.14
 
17:31:42.53
17:38:55.96
48th
900
Radnor  (Z. Taylor)
07:17.04
17.2%
00:03.61
 
17:19:51.26
17:27:08.30
49th
945
McGann Mercy  (B. Godsell)
07:32.74
21.4%
00:15.70
 
17:37:29.35
17:45:02.09
50th
943
Mainland  (A. Garth)
07:33.47
21.6%
00:00.73
 
17:36:31.39
17:44:04.86
51st
912
Bishop Ireton  (D. Young)
07:42.51
24.0%
00:09.04
 
17:25:19.39
17:33:01.90
52nd
911
West Potomac  (W. Herrington)
07:43.41
24.2%
00:00.90
 
17:24:07.80
17:31:51.21
53rd
951
Horace Mann  (L. Song)
07:49.16
25.8%
00:05.75
 
17:39:19.99
17:47:09.15
54th
923
Roosevelt  (J. Wojszynski)
08:02.54
29.4%
00:13.38
 
17:29:00.07
17:37:02.61
55th
948
Rock Ridge  (R. Carney)
08:09.35
31.2%
00:06.81
 
17:39:44.37
17:47:53.72
56th
944
Seton Hall Prep  (L. Tufaro)
08:14.44
32.5%
00:05.09
 
17:37:59.92
17:46:14.36
890
Father Judge  (T. Gola)
Failure to Yield
Excluded
 
 
 
 
 
897
St. Peters Prep  (D. Del Sordo)
Failure to Yield
Excluded
 
 
 
 
 
899
Moorestown  (P. Holder1)
Scratch
 
 
 
 
 
925
St. Anthony's  (A. Elbedawy)
Scratch
 
 
 
 
 
928
Upper Merion  (C. Willauer)
Scratch
 
 
 
 
 
947
South Kent  (P. Niu)
Scratch
 
 
 
 
 
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Jul-22 10:46 PM