2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 26a:  04:28 PM  Girls Senior Single
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
809
Seminole Ridge  (G. Leon)
07:37.65
 
 
 
16:29:01.78
16:36:39.43
2nd
816
Grimsby  (E. Dockray)
07:40.28
0.6%
00:02.63
 
16:32:45.23
16:40:25.51
3rd
817
Suncoast  (M. Adams-Grimaldi)
07:48.86
2.4%
00:08.58
 
16:30:51.99
16:38:40.85
4th
796
Welland Centennial  (M. Thomas)
07:51.11
2.9%
00:02.25
 
16:25:23.15
16:33:14.26
5th
818
Oxbridge  (A. Ramsey)
07:51.50
3.0%
00:00.39
 
16:31:36.65
16:39:28.15
6th
807
Churchill  (T. Arsenault)
07:55.52
3.9%
00:04.02
 
16:27:13.57
16:35:09.09
7th
794
Blessed Trinity  (L. Kelly)
07:59.04
4.7%
00:03.52
 
16:24:54.40
16:32:53.44
8th
797
A.N. Myer  (A. Lavecchia)
08:05.95
6.2%
00:06.91
 
16:25:37.45
16:33:43.40
9th
814
Ellis  (A. Hong)
08:09.26
6.9%
00:03.31
 
16:31:00.88
16:39:10.14
10th
812
Washington-Lee  (F. Cronin)
08:10.67
7.2%
00:01.41
 
16:28:00.04
16:36:10.71
11th
815
Great Bridge  (M. Parrott)
08:12.76
7.7%
00:02.09
 
16:30:19.58
16:38:32.34
12th
795
Immaculate Heart A  (J. DiLauro)
08:16.13
8.4%
00:03.37
 
16:25:12.43
16:33:28.56
13th
800
Rockbridge  (S. Stoneburner)
08:17.34
8.7%
00:01.21
 
16:26:02.18
16:34:19.52
14th
822
Sagamore  (G. Grassi)
08:18.49
8.9%
00:01.15
 
16:33:09.92
16:41:28.41
15th
811
Mohawk  (G. Taylor)
08:25.17
10.4%
00:06.68
 
16:27:38.14
16:36:03.31
16th
804
Abington  (M. Madden)
08:30.21
11.5%
00:05.04
 
16:28:27.65
16:36:57.86
17th
821
Dwight-Englewood  (M. Gagnon)
08:32.27
11.9%
00:02.06
 
16:31:59.12
16:40:31.39
18th
813
Ridgewood  (M. Gibson)
08:32.59
12.0%
00:00.32
 
16:29:34.40
16:38:06.99
19th
820
School Without Walls HS  (E. Fenzel)
08:33.71
12.2%
00:01.12
 
16:32:08.24
16:40:41.95
20th
802
Notre Dame Manhattan  (M. McCarthy)
08:37.77
13.1%
00:04.06
 
16:29:18.01
16:37:55.78
21st
830
Immaculate Heart B  (G. Welp)
08:40.45
13.7%
00:02.68
 
16:35:25.59
16:44:06.04
22nd
801
Friends Select  (A. Rosha)
08:42.68
14.2%
00:02.23
 
16:26:48.06
16:35:30.74
23rd
805
Western Albermarle  (S. Stevens)
08:51.79
16.2%
00:09.11
 
16:28:40.79
16:37:32.58
24th
799
Penn Charter  (L. Alter)
08:51.93
16.2%
00:00.14
 
16:26:23.63
16:35:15.56
25th
829
Agnes Irwin  (A. Short)
09:02.31
18.5%
00:10.38
 
16:34:49.18
16:43:51.49
26th
825
Bonner Prendergast  (A. Elliott)
09:08.88
19.9%
00:06.57
 
16:32:36.13
16:41:45.01
27th
819
Haddon Twp  (A. Tingley)
09:22.39
22.9%
00:13.51
 
16:31:17.91
16:40:40.30
28th
810
Absegami  (S. Sandoval)
09:45.36
27.9%
00:22.97
 
16:30:39.26
16:40:24.62
29th
826
Jeb Stuart  (B. Carmody)
09:49.99
28.9%
00:04.63
 
16:34:36.12
16:44:26.11
30th
827
Gloucester  (A. Dough)
10:01.00
31.3%
00:11.01
 
16:33:37.22
16:43:38.22
31st
828
Upper Merion  (E. Briggs)
10:20.35
35.6%
00:19.35
 
16:35:15.82
16:45:36.17
32nd
824
Villa Maria  (K. Rawlings)
12:59.25
70.3%
02:38.90
 
16:34:20.06
16:47:19.31
798
Germantown Friends  (A. Regli)
Scratch
 
 
 
 
 
803
Germantown Academy  (L. Connor)
Scratch
 
 
 
 
 
806
Baldwin  (K. Cappola)
Failure to Yield
Excluded
 
 
 
 
 
808
Holy Angels  (A. Tokatlioglu)
Scratch
 
 
 
 
 
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-19 06:56 AM