2018 Stotesbury Cup Regatta
Race 2a:  08:00 AM  Girls Junior Double
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
1
Grimsby  (H. Mercuri)
06:21.04
 
 
 
08:07:19.81
08:13:40.85
2nd
24
Notre Dame College  (N. Hare)
06:25.03
1.0%
00:03.99
 
08:13:29.97
08:19:55.00
3rd
3
Augustine Classical  (L. Hopkins)
06:27.43
1.7%
00:02.40
 
08:07:39.34
08:14:06.77
4th
27
Wakefield  (L. Kelly)
06:40.57
5.1%
00:13.14
 
08:13:42.05
08:20:22.62
5th
29
Grassfield  (S. Mazat)
06:40.70
5.2%
00:00.13
 
08:14:22.47
08:21:03.17
6th
5
Western Albermarle  (C. Allison)
06:42.92
5.7%
00:02.22
 
08:08:13.73
08:14:56.65
7th
6
Agnes Irwin  (P. Bond)
06:45.68
6.5%
00:02.76
 
08:08:37.85
08:15:23.53
8th
10
Conestoga  (C. Dudrear)
06:45.90
6.5%
00:00.22
 
08:09:08.59
08:15:54.49
9th
11
Penn Charter  (G. Mancini)
06:45.95
6.5%
00:00.05
 
08:09:28.57
08:16:14.52
10th
16
Holy Angels  (E. Maron)
06:47.00
6.8%
00:01.05
 
08:10:56.89
08:17:43.89
11th
15
Forest Park  (Y. Nam)
06:48.59
7.2%
00:01.59
 
08:10:32.07
08:17:20.66
12th
25
Owen J Roberts  (S. Ferrizzi)
06:52.18
8.2%
00:03.59
 
08:13:13.03
08:20:05.21
13th
7
Baldwin  (S. Baron)
06:54.48
8.8%
00:02.30
 
08:08:58.52
08:15:53.00
14th
12
Shipley  (A. Lawler)
06:54.93
8.9%
00:00.45
 
08:09:36.24
08:16:31.17
15th
38
Episcopal PA  (L. Rivera)
06:56.15
9.2%
00:01.22
 
08:17:55.00
08:24:51.15
16th
30
Hackensack  (S. Montany)
06:57.11
9.5%
00:00.96
 
08:15:20.67
08:22:17.78
17th
21
Germantown Friends  (M. Bigelow)
06:58.31
9.8%
00:01.20
 
08:11:50.63
08:18:48.94
18th
23
Upper Merion  (G. Myers)
06:59.16
10.0%
00:00.85
 
08:12:29.19
08:19:28.35
19th
18
Bishop Ireton  (A. Nell)
07:00.09
10.2%
00:00.93
 
08:11:37.46
08:18:37.55
20th
4
Sacred Heart  (E. Gorski)
07:06.07
11.8%
00:05.98
 
08:08:10.42
08:15:16.49
21st
20
Bishop O'Connell  (S. Desarzens)
07:09.34
12.7%
00:03.27
 
08:12:18.00
08:19:27.34
22nd
2
Springside Chestnut Hill  (K. Doerzbacher)
07:09.56
12.7%
00:00.22
 
08:07:39.34
08:14:48.90
23rd
32
Lower Merion  (J. Lustig)
07:11.63
13.3%
00:02.07
 
08:15:53.58
08:23:05.21
24th
26
Haddon Twp  (Q. Johnston)
07:13.06
13.7%
00:01.43
 
08:14:07.68
08:21:20.74
25th
13
Shaker  (T. Bryan)
07:14.06
13.9%
00:01.00
 
08:10:11.48
08:17:25.54
26th
31
Bergen Tech  (A. Morosova)
07:17.87
14.9%
00:03.81
 
08:15:02.29
08:22:20.16
27th
37
Villa Maria  (C. Rose)
07:21.27
15.8%
00:03.40
 
08:17:06.71
08:24:27.98
28th
33
Rumson-Fair Haven  (C. Winters)
07:25.45
16.9%
00:04.18
 
08:15:26.72
08:22:52.17
29th
28
Poughkeepsie  (T. Weston)
07:25.55
16.9%
00:00.10
 
08:14:47.10
08:22:12.65
30th
17
Belleville  (T. Nguyen)
07:27.93
17.6%
00:02.38
 
08:11:17.13
08:18:45.06
31st
14
Germantown Academy  (A. Gill)
07:31.24
18.4%
00:03.31
 
08:10:22.21
08:17:53.45
32nd
36
Westfield  (A. Buontempo)
07:33.50
19.0%
00:02.26
 
08:17:59.21
08:25:32.71
33rd
22
Strath Haven  (A. Wilson)
07:34.64
19.3%
00:01.14
 
08:12:57.80
08:20:32.44
34th
34
Cresskill  (C. Kislevitz)
07:41.05
21.0%
00:06.41
 
08:16:44.57
08:24:25.62
35th
35
Our Lady of Mercy  (D. Dimapilis)
08:15.94
30.2%
00:34.89
 
08:16:38.93
08:24:54.87
8
Academy of Notre Dame  (A. Reich)
Scratch
 
 
 
 
 
9
Friends Select  (L. Nonemaker)
Scratch
 
 
 
 
 
19
Eustace  (K. DeWitt)
Scratch
 
 
 
 
 
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Feb-22 11:32 PM