2017 Stotesbury Cup Regatta
Race 5a:  09:36 AM  Boys Junior Four
Time trial
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
211
Simcoe  (L. Harris)
05:14.70
 
 
 
09:52:21.81
09:57:36.51
2nd
170
Don Bosco Prep  (E. Mortati)
05:15.40
0.2%
00:00.70
 
09:36:22.86
09:41:38.26
3rd
180
Radnor  (B. Lyons)
05:19.02
1.4%
00:03.62
 
09:40:28.97
09:45:47.99
4th
214
Nichols  (M. Berdysiak)
05:22.96
2.6%
00:03.94
 
09:53:21.97
09:58:44.93
5th
213
Bishop O'Connell  (A. Berry)
05:23.39
2.8%
00:00.43
 
09:53:02.50
09:58:25.89
6th
216
Mathews  (s. knebl)
05:25.51
3.4%
00:02.12
 
09:53:57.99
09:59:23.50
7th
172
Great Bridge  (A. Saintsing)
05:27.18
4.0%
00:01.67
 
09:37:10.81
09:42:37.99
8th
174
Peddie  (Z. Rizzuto-Flancbaum)
05:27.45
4.1%
00:00.27
 
09:38:11.13
09:43:38.58
9th
182
Gloucester  (J. Raha)
05:31.56
5.4%
00:04.11
 
09:41:15.24
09:46:46.80
10th
223
James Madison  (J. Bachmann)
05:31.95
5.5%
00:00.39
 
09:56:27.14
10:01:59.09
11th
1178
Philadelphia City Rowing  (J. Cartagena)
05:33.67
6.0%
00:01.72
 
09:39:50.71
09:45:24.38
12th
181
South County  (T. Hamilton)
05:33.88
6.1%
00:00.21
 
09:40:57.71
09:46:31.59
13th
175
St. Joseph Prep  (J. Crawford)
05:35.35
6.6%
00:01.47
 
09:38:31.32
09:44:06.67
14th
171
St. Albans  (W. Bausch)
05:35.87
6.7%
00:00.52
 
09:36:47.72
09:42:23.59
15th
194
Gonzaga  (W. Varnell)
05:35.97
6.8%
00:00.10
 
09:45:18.36
09:50:54.33
16th
218
Eustace  (J. Mueller)
05:36.81
7.0%
00:00.84
 
09:54:29.61
10:00:06.42
17th
200
Rumson Fair-Haven  (B. Incremona)
05:37.25
7.2%
00:00.44
 
09:47:49.92
09:53:27.17
18th
188
Belleville  (K. Tapia)
05:37.50
7.2%
00:00.25
 
09:42:55.71
09:48:33.21
19th
203
Vineland  (J. Mattiucci)
05:38.90
7.7%
00:01.40
 
09:48:48.80
09:54:27.70
20th
220
Winter Park  (R. Huang)
05:39.00
7.7%
00:00.10
 
09:55:19.51
10:00:58.51
21st
187
Upper Merion  (C. Willauer)
05:39.73
8.0%
00:00.73
 
09:42:35.43
09:48:15.16
22nd
1177
Haddonfield  (A. Elzey)
05:41.55
8.5%
00:01.82
 
09:39:33.51
09:45:15.06
23rd
210
Blair  (A. Lawless)
05:42.11
8.7%
00:00.56
 
09:52:05.50
09:57:47.61
24th
185
Christian Brothers  (A. Ramos)
05:43.38
9.1%
00:01.27
 
09:41:45.10
09:47:28.48
25th
186
La Salle  (D. Timoney)
05:43.41
9.1%
00:00.03
 
09:42:14.58
09:47:57.99
26th
197
The Hill School  (J. Kim)
05:44.58
9.5%
00:01.17
 
09:46:32.48
09:52:17.06
27th
176
Concord  (A. Carvalho)
05:45.32
9.7%
00:00.74
 
09:39:07.77
09:44:53.09
28th
190
Father Judge  (J. Rodriguez)
05:46.84
10.2%
00:01.52
 
09:43:38.47
09:49:25.31
29th
231
Washington-Lee  (Z. Stone)
05:48.11
10.6%
00:01.27
 
09:59:41.27
10:05:29.38
30th
225
Roosevelt  (J. Wojszynski)
05:50.15
11.3%
00:02.04
 
09:57:21.89
10:03:12.04
31st
193
Stone Bridge  (N. Liston)
05:55.36
12.9%
00:05.21
 
09:45:05.65
09:51:01.01
32nd
219
Langley  (C. VIJ)
05:55.94
13.1%
00:00.58
 
09:54:57.84
10:00:53.78
33rd
222
Atlantic City  (M. Bhuiyan)
05:56.21
13.2%
00:00.27
 
09:56:04.48
10:02:00.69
34th
228
Egg Harbor  (J. Cohen)
05:56.95
13.4%
00:00.74
 
09:57:53.24
10:03:50.19
35th
207
Lake Braddock  (J. Sauter)
05:57.32
13.5%
00:00.37
 
09:50:28.00
09:56:25.32
36th
195
Forest Park  (J. Downey)
05:59.33
14.2%
00:02.01
 
09:45:44.61
09:51:43.94
37th
191
St. Paul's  (D. Mutascio)
05:59.96
14.4%
00:00.63
 
09:44:01.03
09:50:00.99
38th
232
Montgomery Blair  (L. Blain)
06:02.44
15.2%
00:02.48
 
09:59:22.53
10:05:24.97
39th
173
Lower Merion  (J. Kozarsky)
06:03.96
15.7%
00:01.52
 
09:37:43.56
09:43:47.52
40th
202
Jeb Stuart  (B. Tran)
06:06.87
16.6%
00:02.91
 
09:49:07.57
09:55:14.44
41st
199
St. Johns  (M. Holt)
06:08.68
17.2%
00:01.81
 
09:47:19.42
09:53:28.10
42nd
189
Chaminade  (D. Annunziato)
06:10.09
17.6%
00:01.41
 
09:43:20.75
09:49:30.84
43rd
206
Unionville  (A. Kannenberg)
06:11.08
17.9%
00:00.99
 
09:50:45.67
09:56:56.75
44th
179
St. Peters Prep  (A. Williams)
06:11.38
18.0%
00:00.30
 
09:40:16.06
09:46:27.44
45th
227
Doane Academy  (M. Kuhlman)
06:12.04
18.2%
00:00.66
 
09:58:09.56
10:04:21.60
46th
208
Holy Ghost Prep  (T. Geib)
06:14.09
18.9%
00:02.05
 
09:51:28.32
09:57:42.41
47th
198
West Potomac  (A. Hill)
06:16.03
19.5%
00:01.94
 
09:46:59.51
09:53:15.54
48th
215
Bay Shore  (J. Buser)
06:16.30
19.6%
00:00.27
 
09:53:49.25
10:00:05.55
49th
221
McGann Mercy  (D. Dorval)
06:17.03
19.8%
00:00.73
 
09:55:49.86
10:02:06.89
50th
212
Bishop Ireton  (M. Flaherty)
06:18.12
20.2%
00:01.09
 
09:52:54.52
09:59:12.64
51st
184
St. Augustine  (R. Loftis)
06:21.78
21.3%
00:03.66
 
09:41:41.17
09:48:02.95
52nd
205
Great Valley  (D. Stagnaro)
06:22.70
21.6%
00:00.92
 
09:49:30.14
09:55:52.84
53rd
204
Wakefield  (A. Katula)
06:26.22
22.7%
00:03.52
 
09:50:02.77
09:56:28.99
54th
224
Cedar Creek  (C. Krawiec)
06:28.05
23.3%
00:01.83
 
09:57:03.59
10:03:31.64
55th
230
Charter  (J. Stephan)
06:31.40
24.4%
00:03.35
 
09:58:44.52
10:05:15.92
56th
229
Roman Catholic  (E. Matos)
06:45.43
28.8%
00:14.03
 
09:59:01.70
10:05:47.13
57th
209
Rock Ridge  (T. Kim)
07:10.85
36.9%
00:25.42
 
09:51:55.69
09:59:06.54
192
Ridley  (N. Schramm)
Scratch
 
 
 
 
 
196
Fordham Prep  (C. Clow)
Scratch
 
 
 
 
 
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-23 04:02 AM