2017 Stotesbury Cup Regatta
Race 17a:  12:39 PM  Boys Ltwt Four
Time trial
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
561
E.L. Crossley  (G. McKinley)
05:09.06
 
 
 
12:40:26.53
12:45:35.59
2nd
592
Christian Brothers  (K. Wicklund)
05:23.17
4.6%
00:14.11
 
12:48:49.73
12:54:12.90
3rd
575
Radnor  (W. McGee)
05:31.32
7.2%
00:08.15
 
12:44:43.15
12:50:14.47
4th
571
Harriton  (N. Terwiesch)
05:34.03
8.1%
00:02.71
 
12:43:17.93
12:48:51.96
5th
587
St. Francis  (J. Aubin)
05:34.38
8.2%
00:00.35
 
12:47:54.10
12:53:28.48
6th
565
Atlantic City  (Y. Parekh)
05:34.44
8.2%
00:00.06
 
12:41:38.75
12:47:13.19
7th
598
Schreiber  (D. Dzwlewicz)
05:36.28
8.8%
00:01.84
 
12:51:09.01
12:56:45.29
8th
582
Bishop O'Connell  (M. PARTRIDGE)
05:37.93
9.3%
00:01.65
 
12:46:36.56
12:52:14.49
9th
562
St. Joseph Prep  (A. Kambour)
05:38.26
9.4%
00:00.33
 
12:40:48.39
12:46:26.65
10th
572
South County  (M. Ballard)
05:39.45
9.8%
00:01.19
 
12:44:00.81
12:49:40.26
11th
569
Bay Shore  (E. Meyn)
05:39.59
9.9%
00:00.14
 
12:42:51.07
12:48:30.66
12th
586
Stone Bridge  (E. Jones)
05:39.76
9.9%
00:00.17
 
12:47:36.15
12:53:15.91
13th
577
Nutley  (M. Scorsone)
05:40.37
10.1%
00:00.61
 
12:45:20.30
12:51:00.67
14th
579
La Salle  (O. Verrill)
05:40.77
10.3%
00:00.40
 
12:45:57.53
12:51:38.30
15th
596
Egg Harbor  (R. Rice)
05:41.85
10.6%
00:01.08
 
12:50:02.37
12:55:44.22
16th
574
James Madison  (C. Morrissey)
05:42.62
10.9%
00:00.77
 
12:44:36.70
12:50:19.32
17th
576
Oakton  (A. Mai)
05:43.85
11.3%
00:01.23
 
12:45:03.65
12:50:47.50
18th
578
Lower Merion  (H. Segal)
05:44.26
11.4%
00:00.41
 
12:45:27.72
12:51:11.98
19th
580
Briar Woods  (J. Pathammavong)
05:48.47
12.8%
00:04.21
 
12:46:09.76
12:51:58.23
20th
593
Holy Ghost Prep  (W. Adams)
05:51.35
13.7%
00:02.88
 
12:49:00.85
12:54:52.20
21st
585
Eustace  (J. Marengo)
05:52.69
14.1%
00:01.34
 
12:47:19.40
12:53:12.09
22nd
594
Absegami  (G. Spagnoli)
05:53.32
14.3%
00:00.63
 
12:49:45.45
12:55:38.77
23rd
566
Frank W. Cox  (R. Harvey)
05:54.21
14.6%
00:00.89
 
12:42:02.77
12:47:56.98
24th
564
Wakefield  (J. Brady)
05:56.34
15.3%
00:02.13
 
12:41:26.70
12:47:23.04
25th
568
St. Augustine  (A. DiPadova)
06:03.33
17.6%
00:06.99
 
12:42:42.73
12:48:46.06
26th
588
Chaminade  (J. Heller)
06:05.84
18.4%
00:02.51
 
12:48:00.06
12:54:05.90
27th
589
Forest Park  (N. Graham)
06:05.84
18.4%
 
 
12:48:11.63
12:54:17.47
28th
573
W.T. Woodson  (S. Adams)
06:08.76
19.3%
00:02.92
 
12:44:13.18
12:50:21.94
29th
583
Wilson  (A. Dorosin)
06:09.54
19.6%
00:00.78
 
12:46:59.59
12:53:09.13
30th
563
Ridley  (D. Bonifacio-Proietto)
06:12.71
20.6%
00:03.17
 
12:41:05.83
12:47:18.54
31st
595
Walter Johnson  (R. Martinez)
06:13.41
20.8%
00:00.70
 
12:49:26.26
12:55:39.67
32nd
590
Archbishop Carroll  (D. Peterson)
06:13.64
20.9%
00:00.23
 
12:48:23.82
12:54:37.46
33rd
591
Jesuit College Prep  (J. Welp)
06:14.19
21.1%
00:00.55
 
12:48:46.50
12:55:00.69
34th
597
Roman Catholic  (L. O'Connell)
06:20.01
23.0%
00:05.82
 
12:50:54.42
12:57:14.43
35th
570
St. Paul's  (P. McGinnis)
06:26.81
25.2%
00:06.80
 
12:43:10.04
12:49:36.85
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-24 08:26 PM