2016 Stotesbury Cup Regatta
Race 9a:  10:36 AM  Girls Ltwt Double
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
356
Albemarle  (R. Lloyd)
05:38.39
 
 
 
10:38:38.45
10:44:16.84
2nd
333
Baldwin  (O. Lanchoney)
05:39.54
0.3%
00:01.15
 
10:32:39.45
10:38:18.99
3rd
355
Saratoga  (M. Dodd)
05:40.20
0.5%
00:00.66
 
10:37:53.19
10:43:33.39
4th
345
St. Michael  (O. Jose)
05:43.93
1.6%
00:03.73
 
10:35:03.66
10:40:47.59
5th
346
Ridley  (C. Hearn)
05:45.56
2.1%
00:01.63
 
10:35:13.95
10:40:59.51
6th
342
Germantown Academy  (L. Naber)
05:48.96
3.1%
00:03.40
 
10:34:59.38
10:40:48.34
7th
352
E.L. Crossley  (K. Partridge)
05:49.75
3.4%
00:00.79
 
10:36:48.07
10:42:37.82
8th
329
Conestoga  (K. Concannon)
05:52.05
4.0%
00:02.30
 
10:31:31.46
10:37:23.51
9th
332
Western Albermarle  (J. Dugan)
05:52.39
4.1%
00:00.34
 
10:32:17.58
10:38:09.97
10th
330
Ursuline  (P. Alexander)
05:57.09
5.5%
00:04.70
 
10:32:37.55
10:38:34.64
11th
349
Churchill  (K. Maki)
05:59.51
6.2%
00:02.42
 
10:36:11.03
10:42:10.54
12th
336
Notre Dame  (E. Evans)
06:00.58
6.6%
00:01.07
 
10:33:30.75
10:39:31.33
13th
351
Montclair  (R. Brown)
06:01.22
6.7%
00:00.64
 
10:36:26.60
10:42:27.82
14th
334
Sacred Heart  (S. Mulgrew)
06:03.37
7.4%
00:02.15
 
10:32:55.98
10:38:59.35
15th
331
Friends Select  (H. Cramer)
06:05.16
7.9%
00:01.79
 
10:31:54.47
10:37:59.63
16th
341
Egg Harbor  (H. McGovern)
06:06.19
8.2%
00:01.03
 
10:35:27.68
10:41:33.87
17th
348
Agnes Irwin  (R. Sokoll)
06:07.08
8.5%
00:00.89
 
10:35:42.81
10:41:49.89
18th
354
Great Bridge  (L. Arledge)
06:07.44
8.6%
00:00.36
 
10:37:17.86
10:43:25.30
19th
350
Upper Dublin  (J. Pittakas)
06:09.08
9.1%
00:01.64
 
10:38:14.77
10:44:23.85
20th
344
Ridgewood  (M. Mayfield)
06:09.82
9.3%
00:00.74
 
10:37:47.26
10:43:57.08
21st
340
Germantown Friends  (T. Curry)
06:10.74
9.6%
00:00.92
 
10:34:24.48
10:40:35.22
22nd
339
Springside Chestnut Hill  (O. Clark)
06:11.42
9.8%
00:00.68
 
10:34:11.32
10:40:22.74
23rd
337
Friends Academy  (S. Richter)
06:19.20
12.1%
00:07.78
 
10:33:43.09
10:40:02.29
24th
353
Penn Charter  (S. Zea Rincon)
06:21.02
12.6%
00:01.82
 
10:36:55.85
10:43:16.87
25th
347
Hylton  (K. Covey)
06:27.40
14.5%
00:06.38
 
10:35:52.85
10:42:20.25
26th
335
Strath Haven  (A. Alberts)
06:41.21
18.6%
00:13.81
 
10:33:21.50
10:40:02.71
27th
357
Bonner Prendergast  (S. Scepansky)
06:45.62
19.9%
00:04.41
 
10:37:32.00
10:44:17.62
28th
338
Westfield  (J. Simpson)
Failure to Yield
07:13.69
28.2%
00:28.07
00:30
10:34:02.44
10:40:46.13
29th
343
North Allegheny  (E. Guckert)
07:28.59
32.6%
00:14.90
 
10:34:43.53
10:42:12.12
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-22 08:06 PM