2016 Stotesbury Cup Regatta
Race 17a:  12:32 PM  Boys Ltwt Four
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
566
E.L. Crossley  (K. Keith)
04:56.51
 
 
 
12:26:56.07
12:31:52.58
2nd
572
Haverford  (C. Delaney)
05:01.00
1.5%
00:04.49
 
12:28:28.50
12:33:29.50
3rd
567
Father Judge  (A. Feeney)
05:08.36
4.0%
00:07.36
 
12:33:31.94
12:38:40.30
4th
568
St. Joseph Prep  (J. O'Connell)
05:08.48
4.0%
00:00.12
 
12:27:22.55
12:32:31.03
5th
570
Atlantic City  (D. Duffin)
05:10.74
4.8%
00:02.26
 
12:27:58.45
12:33:09.19
6th
594
Don Bosco Prep  (P. Walker)
05:12.13
5.3%
00:01.39
 
12:35:18.71
12:40:30.84
7th
575
Wakefield  (S. Fontaine)
05:15.71
6.5%
00:03.58
 
12:29:26.33
12:34:42.04
8th
598
Ridley  (J. Bell)
05:16.80
6.8%
00:01.09
 
12:36:57.04
12:42:13.84
9th
587
Hampton  (L. Quaill)
05:22.74
8.8%
00:05.94
 
12:32:59.74
12:38:22.48
10th
606
Warwick  (R. Keane)
05:23.60
9.1%
00:00.86
 
12:40:02.53
12:45:26.13
11th
574
St. Peters Prep  (J. Niland)
05:23.67
9.2%
00:00.07
 
12:34:08.19
12:39:31.86
12th
592
Melbourne  (N. Alban)
05:24.66
9.5%
00:00.99
 
12:34:57.95
12:40:22.61
13th
591
Winter Park  (J. Fernandez)
05:25.50
9.8%
00:00.84
 
12:34:28.68
12:39:54.18
14th
584
Cox  (J. Howells)
05:27.01
10.3%
00:01.51
 
12:31:47.87
12:37:14.88
15th
581
St. Augustine  (C. Browne)
05:27.06
10.3%
00:00.05
 
12:30:44.01
12:36:11.07
16th
569
Gonzaga  (C. Morrison)
05:27.66
10.5%
00:00.60
 
12:27:44.17
12:33:11.83
17th
603
Pine-Richland  (J. Wieder)
05:29.24
11.0%
00:01.58
 
12:38:43.64
12:44:12.88
18th
599
Bay Shore  (E. Meyn)
05:29.48
11.1%
00:00.24
 
12:37:18.58
12:42:48.06
19th
600
Oakton  (C. Skangos)
05:31.01
11.6%
00:01.53
 
12:37:31.04
12:43:02.05
20th
597
Radnor  (Z. Shalev)
05:31.66
11.9%
00:00.65
 
12:36:39.66
12:42:11.32
21st
582
South County  (J. Eldredge)
05:31.74
11.9%
00:00.08
 
12:31:08.13
12:36:39.87
22nd
573
Lake Braddock  (T. Smith)
05:32.59
12.2%
00:00.85
 
12:29:00.04
12:34:32.63
23rd
604
La Salle  (J. Schwarz)
05:33.04
12.3%
00:00.45
 
12:39:07.81
12:44:40.85
24th
596
Woodbridge  (M. Gonzales)
05:33.66
12.5%
00:00.62
 
12:36:05.15
12:41:38.81
25th
571
Great Bridge  (H. Jessee)
05:34.52
12.8%
00:00.86
 
12:28:21.62
12:33:56.14
26th
601
Nutley  (J. Fett)
05:35.67
13.2%
00:01.15
 
12:38:15.69
12:43:51.36
27th
576
West Springfield  (N. Becht)
05:37.01
13.7%
00:01.34
 
12:29:38.25
12:35:15.26
28th
586
Washington-Lee  (N. Robertson)
05:37.75
13.9%
00:00.74
 
12:32:30.02
12:38:07.77
29th
579
Moorestown  (L. Pereira)
05:38.61
14.2%
00:00.86
 
12:30:19.15
12:35:57.76
30th
602
Lower Merion  (E. Goldstein)
05:39.00
14.3%
00:00.39
 
12:38:31.21
12:44:10.21
31st
589
Langley  (S. Hunt)
05:42.34
15.5%
00:03.34
 
12:33:55.17
12:39:37.51
32nd
580
Harriton  (H. Hughes)
05:44.57
16.2%
00:02.23
 
12:30:39.39
12:36:23.96
33rd
588
James Madison  (C. Devany)
05:45.78
16.6%
00:01.21
 
12:33:14.52
12:39:00.30
34th
583
St. Benedict's Prep  (J. Lopina-Carpenter)
05:47.06
17.0%
00:01.28
 
12:31:27.21
12:37:14.27
35th
590
F.D. Roosevelt  (A. Fakhouri)
05:51.41
18.5%
00:04.35
 
12:34:18.63
12:40:10.04
36th
585
W.T. Woodson  (S. Shear)
05:54.04
19.4%
00:02.63
 
12:32:29.43
12:38:23.47
37th
605
Briar Woods  (J. Pathammavong)
05:56.34
20.2%
00:02.30
 
12:40:09.16
12:46:05.50
38th
595
Owen J Roberts  (T. Hansen)
06:01.54
21.9%
00:05.20
 
12:35:59.12
12:42:00.66
39th
577
St. Paul's  (A. Knott)
06:01.77
22.0%
00:00.23
 
12:35:30.22
12:41:31.99
40th
578
Arlington  (C. Edick)
06:04.21
22.8%
00:02.44
 
12:30:08.23
12:36:12.44
Schuylkill Navy of Philadelphia
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Feb-21 01:22 AM