2014 HOSR Results
Race 27C:  02:45 PM  Womens High School Doubles (Varsity)
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
1667
Newport RC  (R. Carr)
16:54.63
 
 
 
15:17:47.77
15:34:42.40
2nd
1657
RA Rye A  (M. Slabbert)
16:59.94
0.5%
00:05.31
 
15:14:50.27
15:31:50.21
3rd
1648
Cooper TC  (J. Soper)
17:02.24
0.8%
00:02.30
 
15:12:43.85
15:29:46.09
4th
1647
Steel City  (S. Bowman)
17:04.24
0.9%
00:02.00
 
15:12:30.16
15:29:34.40
5th
1649
TESD A  (L. Alcorn)
17:10.78
1.6%
00:06.54
 
15:12:54.83
15:30:05.61
6th
1674
Bachelors  (T. Gilad)
17:16.07
2.1%
00:05.29
 
15:19:47.86
15:37:03.93
7th
1663
Norwalk River A  (O. Clark)
17:19.27
2.4%
00:03.20
 
15:15:36.55
15:32:55.82
8th
1638
Nereid  (G. Seehaus)
17:26.52
3.1%
00:07.25
 
15:10:20.90
15:27:47.42
9th
1650
Navesink  (E. Miller)
17:27.68
3.3%
00:01.16
 
15:13:12.99
15:30:40.67
10th
1668
Alexandria  (E. Solms)
17:31.78
3.7%
00:04.10
 
15:18:05.39
15:35:37.17
11th
1653
Long Island RC  (V. Korine)
17:37.11
4.2%
00:05.33
 
15:15:53.81
15:33:30.92
12th
1639
Haddon Twp  (L. Kairys)
17:46.34
5.1%
00:09.23
 
15:10:33.85
15:28:20.19
13th
1672
RA Rye B  (K. Kerrick)
17:47.41
5.2%
00:01.07
 
15:19:15.51
15:37:02.92
14th
1637
Saugatuck  (Q. Cuthbertson)
17:49.60
5.4%
00:02.19
 
15:10:07.89
15:27:57.49
15th
1666
Notre Dame RC  (S. Bilsborough)
17:54.30
5.9%
00:04.70
 
15:17:29.74
15:35:24.04
16th
1646
Springside Chestnut Hill  (E. Lutz)
17:55.29
6.0%
00:00.99
 
15:12:15.21
15:30:10.50
17th
1670
TESD B  (M. Beirne)
17:57.82
6.2%
00:02.53
 
15:18:38.61
15:36:36.43
18th
1652
Undine  (E. Grubman)
17:59.42
6.4%
00:01.60
 
15:13:39.27
15:31:38.69
19th
1658
Shipley  (J. Shannon)
18:01.88
6.6%
00:02.46
 
15:14:55.01
15:32:56.89
20th
1659
Pine-Richland  (M. Scullion)
18:04.93
6.9%
00:03.05
 
15:15:03.89
15:33:08.82
21st
1641
River Rowing A  (J. Nelson)
18:07.86
7.2%
00:02.93
 
15:10:56.23
15:29:04.09
22nd
1655
Bergen County  (C. Diaz)
18:36.49
10.0%
00:28.63
 
15:14:05.04
15:32:41.53
23rd
1654
Miami Beach A  (M. Tonini)
18:36.66
10.1%
00:00.17
 
15:13:51.72
15:32:28.38
24th
1669
River Rowing B  (C. McGrath)
18:37.63
10.2%
00:00.97
 
15:18:22.67
15:37:00.30
25th
1660
Resilient RC B  (A. Billings)
18:50.63
11.4%
00:13.00
 
15:15:18.99
15:34:09.62
26th
1645
Sacred Heart Country Day  (L. Johnson)
18:57.64
12.1%
00:07.01
 
15:12:06.25
15:31:03.89
27th
1673
Miami Beach B  (R. Martinez)
19:16.10
13.9%
00:18.46
 
15:19:35.69
15:38:51.79
28th
1675
Westfield  (A. Koglin)
19:28.64
15.2%
00:12.54
 
15:20:01.41
15:39:30.05
29th
1643
Rye HS  (A. Mustafic)
19:41.05
16.4%
00:12.41
 
15:11:46.09
15:31:27.14
30th
1664
North Jersey  (A. Martin)
19:55.11
17.8%
00:14.06
 
15:17:06.47
15:37:01.58
31st
1656
Upper Merion HS  (I. Moser)
20:00.55
18.3%
00:05.44
 
15:14:36.18
15:34:36.73
32nd
1671
Norwalk River B  (N. Vacas)
20:22.17
20.5%
00:21.62
 
15:19:04.00
15:39:26.17
33rd
1665
Mount St. Marys  (G. Cambria)
21:42.35
28.4%
01:20.18
 
15:17:20.59
15:39:02.94
34th
1644
Mercy Crew- Rochester  (e. guerrera)
22:01.10
30.2%
00:18.75
 
15:11:23.59
15:33:24.69
35th
1651
Washington Rowing School  (D. Griffith)
23:27.06
38.7%
01:25.96
 
15:13:31.31
15:36:58.37
1640
Whitemarsh  (L. Costa)
Scratch
 
 
 
 
 
1642
Friends Academy  (J. Searby)
Scratch
 
 
 
 
 
1662
Resilient RC A  (T. Vitus-Dega)
Scratch
 
 
 
 
 
Page 1 of
  1
Printed: 2017-May-27 07:14 PM