2018 Bill Braxton Memorial
Race 26a:  08:45 AM  Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup)
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
272
Gunnery  (P. Collins)
05:07.94
 
 
 
08:45:52.25
08:51:00.19
2nd
275
Christian Brothers A  (G. Johnson)
05:10.09
0.7%
00:02.15
 
08:46:04.47
08:51:14.56
3rd
288
Christian Brothers B  (M. Mojares)
05:12.66
1.5%
00:02.57
 
08:48:24.23
08:53:36.89
4th
274
South Jersey Rowing Club A  (E. Bisco-Werner)
05:14.60
2.2%
00:01.94
 
08:46:19.36
08:51:33.96
5th
286
Holy Ghost Prep A  (J. Boyle)
05:24.81
5.5%
00:10.21
 
08:48:08.83
08:53:33.64
6th
287
South Jersey Rowing Club B  (D. Maffei)
05:25.24
5.6%
00:00.43
 
08:48:52.60
08:54:17.84
7th
280
Mountain Lakes Rowing Club  (C. Beckerman)
05:27.28
6.3%
00:02.04
 
08:47:35.60
08:53:02.88
8th
276
Great Valley Crew  (N. Paolella)
05:32.22
7.9%
00:04.94
 
08:47:05.09
08:52:37.31
9th
277
Lower Merion A  (A. Kerekes)
05:34.54
8.6%
00:02.32
 
08:49:11.56
08:54:46.10
10th
281
Montgomery B.C. A  (&. Pate)
05:43.17
11.4%
00:08.63
 
08:51:54.54
08:57:37.71
11th
289
Lower Merion B  (N. Stach)
05:43.47
11.5%
00:00.30
 
08:52:14.14
08:57:57.61
12th
278
St. John the Baptist A  (N. Regan)
05:44.40
11.8%
00:00.93
 
08:49:59.44
08:55:43.84
13th
279
WJ Crew A  (B. Dietsche)
05:45.75
12.3%
00:01.35
 
08:49:04.54
08:54:50.29
14th
285
Radnor  (G. Stearns)
05:46.23
12.4%
00:00.48
 
08:51:09.39
08:56:55.62
15th
295
Holy Ghost Prep B  (W. Adams)
05:47.51
12.8%
00:01.28
 
08:50:33.30
08:56:20.81
16th
283
Haddonfield Crew  (A. Small)
05:53.63
14.8%
00:06.12
 
08:46:44.56
08:52:38.19
17th
273
Wilmington Youth  (A. Dunkley)
05:56.41
15.7%
00:02.78
 
08:54:04.32
09:00:00.73
18th
292
Montgomery B.C. B  (B. Gilmore)
05:56.68
15.8%
00:00.27
 
08:53:21.66
08:59:18.34
19th
284
Archbishop Carroll A  (S. Theroulde)
06:00.28
17.0%
00:03.60
 
08:51:41.20
08:57:41.48
20th
290
WJ Crew B  (P. Neuvelt)
06:14.17
21.5%
00:13.89
 
08:52:59.72
08:59:13.89
21st
282
St. Joseph's Prep A  (P. O'Connell)
06:15.66
22.0%
00:01.49
 
08:47:56.24
08:54:11.90
22nd
291
St. John the Baptist B  (C. Sorrell)
06:48.32
32.6%
00:32.66
 
08:58:33.83
09:05:22.15
23rd
296
St. John the Baptist C  (K. Giordano)
07:08.54
39.2%
00:20.22
 
08:58:56.97
09:06:05.51
293
St. Joseph's Prep B  (Q. Sullivan)
Scratch
 
 
 
 
 
294
Archbishop Carroll B  (G. Remar)
Scratch
 
 
 
 
 
297
St. Peters Prep  (D. Del Sordo)
Scratch
 
 
 
 
 
Philadelphia Girls' Rowing Club
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Apr-24 12:08 PM