2018 Bill Braxton Memorial
Race 14a:  08:15 AM  Mens HS Novice 8+
Heat
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
239
New Canaan Crew A  (E. Xia)
05:14.23
 
 
 
08:14:11.48
08:19:25.71
2nd
236
Lower Merion  (G. Rieke)
05:14.70
0.1%
00:00.47
 
08:12:26.99
08:17:41.69
3rd
233
Chaminade A  (A. Koch)
05:22.10
2.5%
00:07.40
 
08:13:43.45
08:19:05.55
4th
243
Haddonfield Crew  (Q. Boyle)
05:27.88
4.3%
00:05.78
 
08:16:12.99
08:21:40.87
5th
251
New Canaan Crew B  (H. Gregory)
05:31.80
5.6%
00:03.92
 
08:19:32.22
08:25:04.02
6th
232
St. Peters Prep A  (T. Anderson)
05:32.73
5.9%
00:00.93
 
08:17:15.87
08:22:48.60
7th
241
OJR Wildcat Crew  (J. Speakman-Viggiano)
05:34.19
6.4%
00:01.46
 
08:18:38.30
08:24:12.49
8th
237
Mountain Lakes Rowing Club  (I. Oram)
05:34.57
6.5%
00:00.38
 
08:16:39.84
08:22:14.41
9th
247
South Jersey Rowing Club  (E. Guermont)
05:37.86
7.5%
00:03.29
 
08:19:46.14
08:25:24.00
10th
249
Chaminade B  (J. Koubek)
05:42.53
9.0%
00:04.67
 
08:23:25.50
08:29:08.03
11th
245
Holy Ghost Prep  (F. Zink)
05:43.53
9.3%
00:01.00
 
08:17:59.81
08:23:43.34
12th
235
WJ Crew A  (N. Usanov)
05:43.67
9.4%
00:00.14
 
08:25:39.30
08:31:22.97
13th
246
DeMatha  (O. O'Connor)
05:50.89
11.7%
00:07.22
 
08:29:38.96
08:35:29.85
14th
231
St. Benedict's Prep  (B. Pineda)
05:52.58
12.2%
00:01.69
 
08:30:36.27
08:36:28.85
15th
244
Christian Brothers  (N. Tapinis)
05:55.70
13.2%
00:03.12
 
08:26:53.16
08:32:48.86
16th
253
Chaminade C  (Q. Sullivan)
06:02.52
15.4%
00:06.82
 
08:28:57.30
08:34:59.82
17th
248
St. Peters Prep B  (L. Rodriguez)
06:10.71
18.0%
00:08.19
 
08:22:32.47
08:28:43.18
18th
250
WJ Crew B  (E. Woo)
06:13.05
18.7%
00:02.34
 
08:21:03.20
08:27:16.25
19th
238
St. John the Baptist  (p. fox)
06:27.23
23.2%
00:14.18
 
08:15:42.04
08:22:09.27
20th
252
St. Peters Prep C  (Z. Bennett)
06:27.68
23.4%
00:00.45
 
08:22:43.11
08:29:10.79
21st
240
Moorestown HS/Rowing  (B. Brown)
06:33.58
25.3%
00:05.90
 
08:26:44.83
08:33:18.41
22nd
254
New Canaan Crew C  (M. Stamatis)
06:37.43
26.5%
00:03.85
 
08:28:20.44
08:34:57.87
23rd
242
Montgomery B.C.  (J. Berinstein)
06:40.34
27.4%
00:02.91
 
08:25:07.26
08:31:47.60
24th
234
Philadelphia City Rowing  (D. Warnick)
06:40.50
27.5%
00:00.16
 
08:19:19.39
08:25:59.89
Philadelphia Girls' Rowing Club
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Feb-21 02:46 PM