2017 Bill Braxton Memorial
Race 26a:  11:15 AM  Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup)
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
156
South Jersey  (J. DiMarino)
05:10.19
 
 
 
11:15:20.51
11:20:30.70
2nd
170
Gunnery  (K. Kersanskas)
05:14.45
1.4%
00:04.26
 
11:18:45.09
11:23:59.54
3rd
165
Wilmington Youth A  (S. Donaldson)
05:15.45
1.7%
00:01.00
 
11:17:18.00
11:22:33.45
4th
155
PNRA/Mercer A  (E. Kalfaian)
05:16.79
2.1%
00:01.34
 
11:14:59.79
11:20:16.58
5th
161
Christian Brothers A  (K. Wicklund)
05:17.69
2.4%
00:00.90
 
11:16:26.84
11:21:44.53
6th
172
PNRA/Mercer B  (B. Stergion)
05:23.86
4.4%
00:06.17
 
11:19:19.65
11:24:43.51
7th
173
Christian Brothers B  (M. Mojares)
05:24.76
4.7%
00:00.90
 
11:19:35.34
11:25:00.10
8th
164
Radnor  (B. Lyons)
05:26.05
5.1%
00:01.29
 
11:17:06.44
11:22:32.49
9th
154
St. Joseph Prep A  (M. Pagliaro)
05:27.00
5.4%
00:00.95
 
11:14:48.99
11:20:15.99
10th
177
Wilmington Youth B  (C. Kopecki)
05:28.44
5.9%
00:01.44
 
11:20:46.54
11:26:14.98
11th
169
Holy Ghost Prep A  (S. Donohue)
05:28.74
6.0%
00:00.30
 
11:18:18.57
11:23:47.31
12th
160
The Hun School  (C. Knott)
05:31.42
6.8%
00:02.68
 
11:16:14.97
11:21:46.39
13th
159
Lower Merion  (A. Balciunas)
05:34.90
8.0%
00:03.48
 
11:15:56.39
11:21:31.29
14th
163
Walter Johnson A  (C. Labonski)
05:36.32
8.4%
00:01.42
 
11:16:53.13
11:22:29.45
15th
168
Moorestown  (J. Brooks)
05:43.36
10.7%
00:07.04
 
11:18:06.25
11:23:49.61
16th
157
St. Peters Prep A  (M. Coacher)
05:43.79
10.8%
00:00.43
 
11:15:32.95
11:21:16.74
17th
166
Mountain Lakes  (M. Tarka)
05:49.62
12.7%
00:05.83
 
11:17:34.85
11:23:24.47
18th
174
Holy Ghost Prep B  (A. Danna)
05:55.08
14.5%
00:05.46
 
11:19:45.33
11:25:40.41
19th
176
Walter Johnson B  (P. Neuvelt)
05:57.27
15.2%
00:02.19
 
11:20:39.82
11:26:37.09
20th
158
Doane Academy  (T. Nerveza)
06:00.57
16.2%
00:03.30
 
11:15:51.56
11:21:52.13
21st
178
St. Peters Prep C  (S. Jennings)
06:15.79
21.1%
00:15.22
 
11:21:25.46
11:27:41.25
22nd
175
St. Peters Prep B  (R. Dungan)
06:21.40
23.0%
00:05.61
 
11:20:12.56
11:26:33.96
23rd
167
Philadelphia City Rowing  (M. Mester)
06:33.46
26.8%
00:12.06
 
11:18:01.18
11:24:34.64
162
DeMatha  (M. Sloan)
Scratch
 
 
 
 
 
171
St. Joseph Prep B  (N. Giangiordano)
Scratch
 
 
 
 
 
Philadelphia Girls' Rowing Club
Page 1 of
  1
Printed: 2019-Jul-15 06:06 PM