2019 5th Manny Flick / Horvat
Race 11a:  01:00 PM  Boys JV 4+
Flight
Place
Bow
Organization
Net Time
%
Delta
Penalty
Start
Finish
1st
126
Christian Brothers  (S. Alston)
05:01.86
 
 
 
13:01:03.33
13:06:05.19
2nd
122
Episcopal  (j. Bruder, Jr.)
05:03.05
0.4%
00:01.19
 
12:59:57.72
13:05:00.77
3rd
118
Egg Harbor  (S. Patel)
05:04.32
0.8%
00:01.27
 
12:59:06.75
13:04:11.07
4th
130
Haverford  (S. Zelov)
05:10.51
2.9%
00:06.19
 
13:02:08.80
13:07:19.31
5th
141
Owen J Roberts  (M. Vallino)
05:13.81
4.0%
00:03.30
 
13:07:28.10
13:12:41.91
6th
93
Moorestown   (E. Placeholder5)
05:15.32
4.5%
00:01.51
 
13:07:54.12
13:13:09.44
7th
128
Moorestown A  (C. Masterson)
05:15.81
4.6%
00:00.49
 
13:01:45.92
13:07:01.73
8th
137
Archbishop Carroll  (P. Bryson)
05:16.37
4.8%
00:00.56
 
13:04:50.33
13:10:06.70
9th
123
Haddonfield  (N. Zafiriadis)
05:17.15
5.1%
00:00.78
 
13:00:08.87
13:05:26.02
10th
119
Concord  (S. Beck)
05:17.90
5.3%
00:00.75
 
12:59:18.79
13:04:36.69
11th
121
Hill School  (C. Kennedy)
05:19.08
5.7%
00:01.18
 
12:59:39.91
13:04:58.99
12th
136
Atlantic City  (L. Iannelli)
05:23.48
7.2%
00:04.40
 
13:04:35.50
13:09:58.98
13th
124
Lower Merion  (P. DeSouza)
05:24.11
7.4%
00:00.63
 
13:00:20.51
13:05:44.62
14th
117
Gunston  (J. Sanford)
05:24.34
7.4%
00:00.23
 
12:58:56.91
13:04:21.25
15th
134
Seton Hall Prep A  (J. Gehringer)
05:25.34
7.8%
00:01.00
 
13:03:44.00
13:09:09.34
16th
120
Radnor  (J. Hofmeyr)
05:25.41
7.8%
00:00.07
 
12:59:31.55
13:04:56.96
17th
115
Ridgewood  (J. LaFrance)
05:31.50
9.8%
00:06.09
 
12:58:04.70
13:03:36.20
18th
116
Don Bosco Prep  (D. Kaczmarczyk)
05:32.84
10.3%
00:01.34
 
12:58:21.58
13:03:54.42
19th
135
Eustace  (N. Romano)
05:36.17
11.4%
00:03.33
 
13:03:56.60
13:09:32.77
20th
125
Charter School of Wilmington  (M. Medroso)
05:40.44
12.8%
00:04.27
 
13:00:56.15
13:06:36.59
21st
132
Belleville A  (T. Hung)
05:40.69
12.9%
00:00.25
 
13:02:44.45
13:08:25.14
22nd
139
Seton Hall Prep B  (C. Ziegler)
05:43.20
13.7%
00:02.51
 
13:06:11.77
13:11:54.97
23rd
140
Belleville B  (k. Tan)
05:46.07
14.6%
00:02.87
 
13:07:19.93
13:13:06.00
24th
127
St. Peters Prep  (D. Perez)
05:49.28
15.7%
00:03.21
 
13:01:36.79
13:07:26.07
25th
133
Kearny  (F. Chiofalo)
05:49.44
15.8%
00:00.16
 
13:03:26.75
13:09:16.19
26th
138
St. Joseph's Prep  (H. Four)
06:33.07
30.2%
00:43.63
 
13:06:01.54
13:12:34.61
129
Father Judge  (S. Reilly)
Scratch
 
 
 
 
 
Philadelphia Scholastic Rowing Association
Page 1 of
  1
Printed: 2019-May-25 03:21 AM