2018 Stotesbury Cup Regatta

05:17 PM: Race 28a Boys Senior Four Heat Top 18 Places to Semi-Finals

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 924 Wakefield (B. Wierzbanowski) 06:13.03 06:13.03
2 916 Bishop O'Connell (A. Berry) 06:13.30 0.1% 00:00.27 06:13.30
3 914 Nichols (M. Berdysiak) 06:17.06 1.1% 00:03.76 06:17.06
4 946 Simcoe (M. Rodgers) 06:22.10 2.4% 00:05.04 06:22.10
5 893 Peddie (P. Cornelius) 06:22.33 2.5% 00:00.23 06:22.33
6 894 Blair (L. Junkermann) 06:22.35 2.5% 00:00.02 06:22.35
7 898 Haverford (J. Costello) 06:23.99 2.9% 00:01.64 06:23.99
8 936 Episcopal PA (I. Reape) 06:25.72 3.4% 00:01.73 06:25.72
9 915 St. Johns (P. WINES) 06:28.79 4.2% 00:03.07 06:28.79
10 920 Lower Merion (J. Wootton) 06:31.08 4.8% 00:02.29 06:31.08
11 909 Oakcrest (A. Ragan) 06:31.43 4.9% 00:00.35 06:31.43
12 937 Don Bosco Prep (E. Mortati) 06:32.79 5.3% 00:01.36 06:32.79
13 934 Great Bridge (A. Saintsing) 06:33.06 5.4% 00:00.27 06:33.06
14 932 Fordham Prep (E. Patti) 06:33.29 5.4% 00:00.23 06:33.29
15 926 St. Joseph's Prep (E. Marshall) 06:33.65 5.5% 00:00.36 06:33.65
16 931 Forest Park (R. Romano) 06:35.98 6.2% 00:02.33 06:35.98
17 933 Holy Ghost Prep (S. Donohue) 06:37.32 6.5% 00:01.34 06:37.32
18 904 Hun (D. Tiugaev) 06:42.39 7.9% 00:05.07 06:42.39
19 938 Oakton (T. Wilson) 06:43.44 8.2% 00:01.05 06:43.44
20 927 Fairfax (S. Morrow) 06:43.55 8.2% 00:00.11 06:43.55
21 907 Egg Harbor (J. Pickard) 06:43.91 8.3% 00:00.36 06:43.91
22 895 Walter Johnson (C. Bowers) 06:45.12 8.6% 00:01.21 06:45.12
23 901 Eustace (B. Jablonski) 06:46.25 8.9% 00:01.13 06:46.25
24 918 Gonzaga (J. Bowman) 06:47.80 9.3% 00:01.55 06:47.80
25 910 Philadelphia City Rowing (W. Stocovaz) 06:49.08 9.7% 00:01.28 06:49.08
26 942 Vineland (K. Slusarczyk) 06:49.14 9.7% 00:00.06 06:49.14
27 905 Archbishop Carroll (S. Theroulde) 06:49.87 9.9% 00:00.73 06:49.87
28 896 TC Williams (S. Psaltis-Ivanis) 06:50.25 10.0% 00:00.38 06:50.25
29 921 Haddonfield (W. Glennon) 06:51.23 10.2% 00:00.98 06:51.23
30 906 The Hill School (J. Kim) 06:51.82 10.4% 00:00.59 06:51.82
31 941 Shenendehowa (M. Palmer) 06:54.92 11.2% 00:03.10 06:54.92
32 902 Lake Braddock (C. Cochran) 06:56.83 11.7% 00:01.91 06:56.83
33 917 Nutley (M. Scorsone) 06:57.59 11.9% 00:00.76 06:57.59
34 903 Kearny (A. Bautista) 06:58.92 12.3% 00:01.33 06:58.92
35 940 Harriton (M. Kane) 07:01.24 12.9% 00:02.32 07:01.24
36 929 Georgetown Day (B. Burnett) 07:01.65 13.0% 00:00.41 07:01.65
37 949 La Salle (G. Hamilton) 07:02.15 13.2% 00:00.50 07:02.15
38 908 Stone Bridge (E. Jones) 07:02.24 13.2% 00:00.09 07:02.24
39 892 Absegami (P. Gosalia) 07:02.37 13.2% 00:00.13 07:02.37
40 891 Christian Brothers (P. Dickinson) 07:02.70 13.3% 00:00.33 07:02.70
41 939 Wilson (D. Gwadz) 07:04.73 13.9% 00:02.03 07:04.73
42 950 St. Benedict's Prep (I. Jordan) 07:05.19 14.0% 00:00.46 07:05.19
43 919 Doane Academy (N. Kern) 07:05.90 14.2% 00:00.71 07:05.90
44 952 Great Valley (J. Vidinghoff) 07:09.22 15.1% 00:03.32 07:09.22
45 913 Bay Shore (M. Poblano) 07:12.08 15.8% 00:02.86 07:12.08
46 922 Charter School (J. Robinson) 07:13.29 16.2% 00:01.21 07:13.29
47 930 Broad Run (R. Friedenberg) 07:13.43 16.2% 00:00.14 07:13.43
48 900 Radnor (Z. Taylor) 07:17.04 17.2% 00:03.61 07:17.04
49 945 McGann Mercy (B. Godsell) 07:32.74 21.4% 00:15.70 07:32.74
50 943 Mainland (A. Garth) 07:33.47 21.6% 00:00.73 07:33.47
51 912 Bishop Ireton (D. Young) 07:42.51 24.0% 00:09.04 07:42.51
52 911 West Potomac (W. Herrington) 07:43.41 24.2% 00:00.90 07:43.41
53 951 Horace Mann (L. Song) 07:49.16 25.8% 00:05.75 07:49.16
54 923 Roosevelt (J. Wojszynski) 08:02.54 29.4% 00:13.38 08:02.54
55 948 Rock Ridge (R. Carney) 08:09.35 31.2% 00:06.81 08:09.35
56 944 Seton Hall Prep (L. Tufaro) 08:14.44 32.5% 00:05.09 08:14.44
57 890 Father Judge (T. Gola)
Failure to Yield
Excluded
58 897 St. Peters Prep (D. Del Sordo)
Failure to Yield
Excluded
59 899 Moorestown (P. Holder1) Scratch
60 925 St. Anthony's (A. Elbedawy) Scratch
61 928 Upper Merion (C. Willauer) Scratch
62 947 South Kent (P. Niu) Scratch
Visual Results
Apr 22, 2019 4:05:22 PM EDT