2017 Stotesbury Cup Regatta

09:36 AM: Race 5a Boys Junior Four Time trial Top 18 Places to Semi-Finals

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 211 Simcoe (L. Harris) 05:14.70 05:14.70
2 170 Don Bosco Prep (E. Mortati) 05:15.40 0.2% 00:00.70 05:15.40
3 180 Radnor (B. Lyons) 05:19.02 1.4% 00:03.62 05:19.02
4 214 Nichols (M. Berdysiak) 05:22.96 2.6% 00:03.94 05:22.96
5 213 Bishop O'Connell (A. Berry) 05:23.39 2.8% 00:00.43 05:23.39
6 216 Mathews (s. knebl) 05:25.51 3.4% 00:02.12 05:25.51
7 172 Great Bridge (A. Saintsing) 05:27.18 4.0% 00:01.67 05:27.18
8 174 Peddie (Z. Rizzuto-Flancbaum) 05:27.45 4.1% 00:00.27 05:27.45
9 182 Gloucester (J. Raha) 05:31.56 5.4% 00:04.11 05:31.56
10 223 James Madison (J. Bachmann) 05:31.95 5.5% 00:00.39 05:31.95
11 1178 Philadelphia City Rowing (J. Cartagena) 05:33.67 6.0% 00:01.72 05:33.67
12 181 South County (T. Hamilton) 05:33.88 6.1% 00:00.21 05:33.88
13 175 St. Joseph Prep (J. Crawford) 05:35.35 6.6% 00:01.47 05:35.35
14 171 St. Albans (W. Bausch) 05:35.87 6.7% 00:00.52 05:35.87
15 194 Gonzaga (W. Varnell) 05:35.97 6.8% 00:00.10 05:35.97
16 218 Eustace (J. Mueller) 05:36.81 7.0% 00:00.84 05:36.81
17 200 Rumson Fair-Haven (B. Incremona) 05:37.25 7.2% 00:00.44 05:37.25
18 188 Belleville (K. Tapia) 05:37.50 7.2% 00:00.25 05:37.50
19 203 Vineland (J. Mattiucci) 05:38.90 7.7% 00:01.40 05:38.90
20 220 Winter Park (R. Huang) 05:39.00 7.7% 00:00.10 05:39.00
21 187 Upper Merion (C. Willauer) 05:39.73 8.0% 00:00.73 05:39.73
22 1177 Haddonfield (A. Elzey) 05:41.55 8.5% 00:01.82 05:41.55
23 210 Blair (A. Lawless) 05:42.11 8.7% 00:00.56 05:42.11
24 185 Christian Brothers (A. Ramos) 05:43.38 9.1% 00:01.27 05:43.38
25 186 La Salle (D. Timoney) 05:43.41 9.1% 00:00.03 05:43.41
26 197 The Hill School (J. Kim) 05:44.58 9.5% 00:01.17 05:44.58
27 176 Concord (A. Carvalho) 05:45.32 9.7% 00:00.74 05:45.32
28 190 Father Judge (J. Rodriguez) 05:46.84 10.2% 00:01.52 05:46.84
29 231 Washington-Lee (Z. Stone) 05:48.11 10.6% 00:01.27 05:48.11
30 225 Roosevelt (J. Wojszynski) 05:50.15 11.3% 00:02.04 05:50.15
31 193 Stone Bridge (N. Liston) 05:55.36 12.9% 00:05.21 05:55.36
32 219 Langley (C. VIJ) 05:55.94 13.1% 00:00.58 05:55.94
33 222 Atlantic City (M. Bhuiyan) 05:56.21 13.2% 00:00.27 05:56.21
34 228 Egg Harbor (J. Cohen) 05:56.95 13.4% 00:00.74 05:56.95
35 207 Lake Braddock (J. Sauter) 05:57.32 13.5% 00:00.37 05:57.32
36 195 Forest Park (J. Downey) 05:59.33 14.2% 00:02.01 05:59.33
37 191 St. Paul's (D. Mutascio) 05:59.96 14.4% 00:00.63 05:59.96
38 232 Montgomery Blair (L. Blain) 06:02.44 15.2% 00:02.48 06:02.44
39 173 Lower Merion (J. Kozarsky) 06:03.96 15.7% 00:01.52 06:03.96
40 202 Jeb Stuart (B. Tran) 06:06.87 16.6% 00:02.91 06:06.87
41 199 St. Johns (M. Holt) 06:08.68 17.2% 00:01.81 06:08.68
42 189 Chaminade (D. Annunziato) 06:10.09 17.6% 00:01.41 06:10.09
43 206 Unionville (A. Kannenberg) 06:11.08 17.9% 00:00.99 06:11.08
44 179 St. Peters Prep (A. Williams) 06:11.38 18.0% 00:00.30 06:11.38
45 227 Doane Academy (M. Kuhlman) 06:12.04 18.2% 00:00.66 06:12.04
46 208 Holy Ghost Prep (T. Geib) 06:14.09 18.9% 00:02.05 06:14.09
47 198 West Potomac (A. Hill) 06:16.03 19.5% 00:01.94 06:16.03
48 215 Bay Shore (J. Buser) 06:16.30 19.6% 00:00.27 06:16.30
49 221 McGann Mercy (D. Dorval) 06:17.03 19.8% 00:00.73 06:17.03
50 212 Bishop Ireton (M. Flaherty) 06:18.12 20.2% 00:01.09 06:18.12
51 184 St. Augustine (R. Loftis) 06:21.78 21.3% 00:03.66 06:21.78
52 205 Great Valley (D. Stagnaro) 06:22.70 21.6% 00:00.92 06:22.70
53 204 Wakefield (A. Katula) 06:26.22 22.7% 00:03.52 06:26.22
54 224 Cedar Creek (C. Krawiec) 06:28.05 23.3% 00:01.83 06:28.05
55 230 Charter (J. Stephan) 06:31.40 24.4% 00:03.35 06:31.40
56 229 Roman Catholic (E. Matos) 06:45.43 28.8% 00:14.03 06:45.43
57 209 Rock Ridge (T. Kim) 07:10.85 36.9% 00:25.42 07:10.85
58 192 Ridley (N. Schramm) Scratch
59 196 Fordham Prep (C. Clow) Scratch
Visual Results
Wed Feb 20 22:24:29 EST 2019