image/svg+xml

11:50 AM: Race 25C Womens High School Quads (Varsity) Final

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 1652 New Canaan High School A (C. Campbell) 15:33.45 15:33.45
2 1664 New Canaan High School B (H. Gelnaw) 16:01.57 3.0% 00:28.12 16:01.57
3 1658 Newport Rowing Club (A. Perna) 16:01.85 3.0% 00:00.28 16:01.85
4 1657 Stanford Rowing Center (H. Bonham) 16:09.40 3.9% 00:07.55 16:09.40
5 1650 Steel City Rowing Club A (S. Scheid) 16:14.73 4.4% 00:05.33 16:14.73
6 1667 Maroon Blades B (I. DeGregorio) 16:36.27 6.7% 00:21.54 16:36.27
7 1646 River Rowing A (K. Cunningham) 16:36.88 6.8% 00:00.61 16:36.88
8 1648 Haddon Township High School (K. Shuttleworth) 16:42.10 7.4% 00:05.22 16:42.10
9 1644 Norwalk River Rowing Association (V. Markow) 16:43.23 7.5% 00:01.13 16:43.23
10 1659 Maroon Blades A (C. Lampone) 16:45.59 7.7% 00:02.36 16:45.59
11 1639 Brighton Rowing Club (H. Siegrist) 16:46.76 7.9% 00:01.17 16:46.76
12 1641 Fairmount Rowing Association (L. Zecca) 16:48.04 8.0% 00:01.28 16:48.04
13 1640 Springside Chestnut Hill A (A. Miller) 16:53.72 8.6% 00:05.68 16:53.72
14 1633 Saugatuck Rowing Club A (S. Kend) 16:54.44 8.7% 00:00.72 16:54.44
15 1632 Long Island Rowing Club A (M. Prince) 16:54.56 8.7% 00:00.12 16:54.56
16 1634 Navesink River Rowing A (C. Meissner) 16:57.58 9.0% 00:03.02 16:57.58
17 1655 Old Dominion Boat Club A (H. Parsons) 17:06.09 9.9% 00:08.51 17:06.09
18 1672 Maroon Blades C (E. Gilman) 17:14.81 10.9% 00:08.72 17:14.81
19 1656 Undine Barge Club (M. Whitehead) 17:22.64 11.7% 00:07.83 17:22.64
20 1662 Saugatuck Rowing Club B (K. Deagro) 17:22.71 11.7% 00:00.07 17:22.71
21 1671 Old Dominion Boat Club B (C. Carey) 17:23.80 11.8% 00:01.09 17:23.80
22 1645 Germantown Friends (T. Curry) 17:24.44 11.9% 00:00.64 17:24.44
23 1647 Tredyffrin Easttown Sculling Development (A. Gradisek) 17:28.52 12.3% 00:04.08 17:28.52
24 1636 Whitemarsh Boat Club (A. Breen) 17:28.56 12.3% 00:00.04 17:28.56
25 1637 Bachelors Barge Club (H. Cramer) 17:29.76 12.5% 00:01.20 17:29.76
26 1675 Maroon Blades D (M. Phillips) 17:39.06 13.5% 00:09.30 17:39.06
27 1666 Navesink River Rowing B (M. Tobin) 17:39.20 13.5% 00:00.14 17:39.20
28 1678 The Shipley School (C. Menziuso) 17:52.67 14.9% 00:13.47 17:52.67
29 1642 Rye High School (K. Myers) 17:53.28 15.0% 00:00.61 17:53.28
30 1663 Springside Chestnut Hill B (H. Lee) 17:56.69 15.3% 00:03.41 17:56.69
31 1677 Navesink River Rowing C (D. Goldwert) 17:59.93 15.7% 00:03.24 17:59.93
32 1668 Steel City Rowing Club B (L. Irvin) 18:03.32 16.1% 00:03.39 18:03.32
33 1638 Egg Harbor Township High School (K. Barron) 18:05.16 16.3% 00:01.84 18:05.16
34 1653 Bishop Ireton High School (R. Lorge) 18:08.59 16.6% 00:03.43 18:08.59
35 1651 Sagamore Rowing Association (M. Zuch) 18:20.96 17.9% 00:12.37 18:20.96
36 1676 Maroon Blades E (L. Klatsky) 18:21.52 18.0% 00:00.56 18:21.52
37 1669 River Rowing B (N. Lakhani) 18:23.94 18.3% 00:02.42 18:23.94
38 1635 Sacred Heart Country Day (D. Andrews) 18:32.80 19.2% 00:08.86 18:32.80
39 1660 Friends Academy (E. Panacciulli) 18:36.18 19.6% 00:03.38 18:36.18
40 1674 Steel City Rowing Club C (A. Papernick) 19:19.36 24.2% 00:43.18 19:19.36
41 1643 Westfield High School A (A. Koglin) 19:21.72 24.5% 00:02.36 19:21.72
42 1665 Long Island Rowing Club B (A. Koch) 19:44.32 26.9% 00:22.60 19:44.32
43 1670 Westfield High School B (I. D'Olier-Lees) 19:54.26 27.9% 00:09.94 19:54.26
44 1661 RowAmerica Rye Scratch
Visual Results
Mon Aug 21 00:41:04 EDT 2017