Saturday, October 25 & Sunday, October 26, 2014

02:30 PM: Race 27A Mens High School Doubles (Varsity) Final

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 1571 Norwalk River A (K. Petreski) 14:51.08 14:51.08
2 1568 Crescent A (E. Orts) 14:52.40 0.1% 00:01.32 14:52.40
3 1580 RA Rye (L. Chambers) 14:55.03 0.4% 00:02.63 14:55.03
4 1597 Crescent B (A. Panchella) 14:59.19 0.9% 00:04.16 14:59.19
5 1605 Crescent C (B. Guckin) 15:24.40 3.7% 00:25.21 15:24.40
6 1593 Cooper TC (M. Kueny) 15:25.46 3.9% 00:01.06 15:25.46
7 1573 The Haverford School B (C. Johnson-Burrus) 15:34.40 4.9% 00:08.94 15:34.40
8 1570 Steel City (B. Akers) 15:38.07 5.3% 00:03.67 15:38.07
9 1595 TESD A (N. Carlson) 15:38.12 5.3% 00:00.05 15:38.12
10 1590 Shipley (D. Ramsey) 15:42.39 5.8% 00:04.27 15:42.39
11 1585 Rye HS (K. Mueller) 15:44.45 6.0% 00:02.06 15:44.45
12 1599 Norwalk River B (G. Mgaloblishvili) 15:44.59 6.0% 00:00.14 15:44.59
13 1598 Malvern Preparatory School B (A. Del Vescovo) 15:45.40 6.1% 00:00.81 15:45.40
14 1576 River Rowing (A. Donlan) 15:46.92 6.3% 00:01.52 15:46.92
15 1569 Malvern Preparatory School A (W. Koch) 15:49.25 6.5% 00:02.33 15:49.25
16 1574 Notre Dame RC (J. Trudel) 15:49.65 6.6% 00:00.40 15:49.65
17 1603 TESD B (M. Amsterdam) 15:54.76 7.1% 00:05.11 15:54.76
18 1581 Holy Spirit A (B. Hanson) 15:56.19 7.3% 00:01.43 15:56.19
19 1579 Don Bosco (M. Begonja) 16:06.71 8.5% 00:10.52 16:06.71
20 1575 Springside Chestnut Hill (M. Miller) 16:12.58 9.1% 00:05.87 16:12.58
21 1600 Nereid B (E. Padilla) 16:18.25 9.8% 00:05.67 16:18.25
22 1602 Holy Spirit B (P. Shober) 16:18.56 9.8% 00:00.31 16:18.56
23 1592 Unionville (C. Wardius) 16:20.24 10.0% 00:01.68 16:20.24
24 1601 The Haverford School A (S. Zelov) 16:22.63 10.3% 00:02.39 16:22.63
25 1608 Crescent D (T. O'Boyle) 16:27.79 10.9% 00:05.16 16:27.79
26 1587 Peconic (L. Sment) 16:33.04 11.4% 00:05.25 16:33.04
27 1613 Bachelors (H. Mackenzie) 16:35.71 11.7% 00:02.67 16:35.71
28 1577 Bonner/Prendergast (P. Martin) 16:37.56 11.9% 00:01.85 16:37.56
29 1607 TESD C (J. Corr) 16:38.54 12.1% 00:00.98 16:38.54
30 1591 Brighton RC (R. Moorthi) 16:43.02 12.6% 00:04.48 16:43.02
31 1572 Nereid A (W. Prettyman) 16:48.64 13.2% 00:05.62 16:48.64
32 1582 Newport RC (M. Stack) 16:49.51 13.3% 00:00.87 16:49.51
33 1589 North Jersey (M. Prapopulos) 16:50.50 13.4% 00:00.99 16:50.50
34 1606 Holy Spirit C (G. Lin) 16:54.44 13.8% 00:03.94 16:54.44
35 1594 Bergen County C (M. Weisbecker) 17:10.60 15.7% 00:16.16 17:10.60
36 1604 Bergen County B (S. Luglio) 17:16.42 16.3% 00:05.82 17:16.42
37 1586 Haddon Twp (M. Camacho) 17:21.45 16.9% 00:05.03 17:21.45
38 1612 St. Joseph HS NJ (D. Krute) 17:29.80 17.8% 00:08.35 17:29.80
39 1584 Westfield (B. Howell) 17:36.54 18.6% 00:06.74 17:36.54
40 1610 Abingdon (T. Wiblin) 17:36.78 18.6% 00:00.24 17:36.78
41 1611 Holy Spirit F (S. Bell) 18:07.78 22.1% 00:31.00 18:07.78
42 1583 Washington Rowing School (T. Casey) 18:08.99 22.2% 00:01.21 18:08.99
43 1596 St. Joseph Prep (C. Waite) 18:21.45 23.6% 00:12.46 18:21.45
44 1609 Holy Spirit D (R. Newell) 21:51.88 47.2% 03:30.43 21:31.88 00:20
45 1588 Long Island RC (P. Kennedy) Scratch
Visual Results
Tue Mar 28 15:46:30 EDT 2017