2013 Head of the Schuylkill Regatta

02:30 PM: Race 27A Mens High School Doubles (Under 19) Final

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 1603 Crescent A (W. Schmidt) 14:55.09 14:55.09
2 1604 Malvern Preparatory School (J. Clark) 15:08.13 1.5% 00:13.04 15:08.13
3 1627 Stanford B (E. Moiseff) 15:14.05 2.1% 00:05.92 15:14.05
4 1629 Steel City A (C. Mazur) 15:16.72 2.4% 00:02.67 15:16.72
5 1607 Norwalk River A (T. Stauffer) 15:17.40 2.5% 00:00.68 15:17.40
6 1640 Nereid (J. Criscitiello) 15:25.71 3.4% 00:08.31 15:25.71
7 1610 The Haverford School A (E. Glavin) 15:28.10 3.7% 00:02.39 15:28.10
8 1619 Notre Dame RC (J. Trudel) 15:29.94 3.9% 00:01.84 15:29.94
9 1634 Crescent B (T. O'Boyle) 15:36.46 4.6% 00:06.52 15:36.46
10 1612 Norwalk River B (C. Ballard) 15:37.50 4.7% 00:01.04 15:37.50
11 1623 RowAmerica A (H. Bryant) 15:38.29 4.8% 00:00.79 15:38.29
12 1636 Stanford A (N. Solis) 15:40.32 5.1% 00:02.03 15:40.32
13 1613 Fairmount (J. Konopka) 15:51.21 6.3% 00:10.89 15:51.21
14 1615 Sagamore RA A (S. Korkotas) 15:58.57 7.1% 00:07.36 15:58.57
15 1637 Springside Chestnut Hill (M. Miller) 15:59.63 7.2% 00:01.06 15:59.63
16 1625 RowAmerica B (D. Berrick) 16:00.01 7.3% 00:00.38 16:00.01
17 1641 Navesink (T. Gaffey) 16:08.06 8.2% 00:08.05 16:08.06
18 1624 Beaver Creek Sculling A (M. Dean) 16:08.68 8.2% 00:00.62 16:08.68
19 1614 River Rowing A (S. McNulty-Kowal) 16:21.09 9.6% 00:12.41 16:21.09
20 1646 Brighton RC (R. Moorthi) 16:26.56 10.2% 00:05.47 16:26.56
21 1620 Bonner/Prendergast (B. McElwee) 16:28.70 10.5% 00:02.14 16:28.70
22 1643 Beaver Creek Sculling B (M. Campbell) 16:38.49 11.6% 00:09.79 16:38.49
23 1644 Friends Academy (S. Lerner) 16:44.84 12.3% 00:06.35 16:44.84
24 1631 Steel City B (H. Wise) 16:47.79 12.6% 00:02.95 16:47.79
25 1616 Overpeck A (D. Patino) 16:48.40 12.7% 00:00.61 16:48.40
26 1635 Norwalk River C (R. Cunningham) 16:49.31 12.8% 00:00.91 16:49.31
27 1622 Overpeck B (S. Lezaja) 16:53.64 13.2% 00:04.33 16:53.64
28 1609 The Haverford School B (C. Bickhart) 16:58.79 13.8% 00:05.15 16:58.79
29 1617 Pine-Richland A (B. Loskoch) 17:02.86 14.3% 00:04.07 17:02.86
30 1626 Sarasota Scullers A (D. Kemp) 17:17.38 15.9% 00:14.52 17:17.38
31 1645 Haddon Twp (T. Kao) 17:20.44 16.2% 00:03.06 17:20.44
32 1639 Pine-Richland B (B. Cromer) 17:23.50 16.6% 00:03.06 17:23.50
33 1633 River Rowing B (N. Moynagh) 17:29.48 17.2% 00:05.98 17:29.48
34 1628 Westfield B (A. Zornitsky) 17:44.11 18.9% 00:14.63 17:44.11
35 1621 Westfield A (C. Rosa) 17:50.75 19.6% 00:06.64 17:50.75
36 1647 North Jersey (C. Rosen) 19:06.79 28.1% 01:16.04 19:06.79
37 1630 Sagamore RA B (N. Augustine) 19:31.88 30.9% 00:25.09 19:31.88
38 1605 Whitemarsh (Z. Burkhart) Scratch
39 1606 Bachelors (G. Goldstien) Scratch
40 1608 St. Joseph Prep (R. Wegryn) Scratch
Visual Results
Wed Feb 20 22:56:45 EST 2019