2013 Head of the Schuylkill Regatta

10:00 AM: Race 19D Womens High School Fours w/Cox (Under 17) Final

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 1130 Headington (M. Nickituk) 16:21.04 16:21.04
2 1146 Mount Saint Joseph (S. Eble) 16:21.96 0.1% 00:00.92 16:21.96
3 1114 Saugatuck A (S. Kurtz) 16:27.64 0.7% 00:05.68 16:27.64
4 1112 Connecticut (K. Squitieri) 16:36.39 1.6% 00:08.75 16:36.39
5 1777 TBC Racing B (G. Williams) 16:49.95 2.9% 00:13.56 16:49.95
6 1133 Bonner/Prendergast (C. Savage) 17:09.03 4.9% 00:19.08 17:09.03
7 1134 Pine-Richland A (C. Falcone) 17:32.77 7.3% 00:23.74 17:32.77
8 1778 TBC Racing A (N. Gershberg) 17:34.09 7.4% 00:01.32 17:34.09
9 1118 Friends of Port Rowing A (M. Davis) 17:36.86 7.7% 00:02.77 17:36.86
10 1115 Pittsford Crew (C. Kilmer) 17:39.77 8.0% 00:02.91 17:39.77
11 1139 St Edward's A (K. Konsta) 17:45.70 8.6% 00:05.93 17:45.70
12 1120 Philadelphia City Rowing (A. Nordlof) 18:02.66 10.4% 00:16.96 18:02.66
13 1121 Merion Mercy (C. Nunno) 18:04.81 10.6% 00:02.15 18:04.81
14 1123 Peddie (K. Drake) 18:09.37 11.0% 00:04.56 18:09.37
15 1122 Nardin Academy Crew (M. Zanolli) 18:14.83 11.6% 00:05.46 18:14.83
16 1151 Montclair (T. Nedzi) 18:26.19 12.8% 00:11.36 18:26.19
17 1160 St. Johns College HS (b. snedden) 18:29.54 13.1% 00:03.35 18:29.54
18 1119 Walter Johnson Crew (A. Byrnes) 18:30.11 13.2% 00:00.57 18:30.11
19 1125 Brighton RC A (A. Antonienko) 18:35.80 13.7% 00:05.69 18:35.80
20 1145 Upper Merion HS B (S. Rose) 18:36.02 13.8% 00:00.22 18:36.02
21 1149 Pine-Richland B (D. Deley) 18:39.23 14.1% 00:03.21 18:39.23
22 1141 Brighton RC B (H. Siegrist) 18:56.77 15.9% 00:17.54 18:56.77
23 1144 Friends of Port Rowing B (M. Higgins) 18:57.18 15.9% 00:00.41 18:57.18
24 1148 Wilmington Youth (M. Cann) 18:58.91 16.1% 00:01.73 18:58.91
25 1155 St Edward's B (B. Reed) 18:59.07 16.1% 00:00.16 18:59.07
26 1137 Convent of the Sacred Hea (E. Bachmann) 19:02.88 16.5% 00:03.81 19:02.88
27 1135 RNY - Queens A (C. Rodriguez) 19:08.55 17.1% 00:05.67 19:08.55
28 1156 Owen J Roberts (E. Chew) 19:15.31 17.8% 00:06.76 19:15.31
29 1159 North Arlington Crew (B. Carlo) 19:15.52 17.8% 00:00.21 19:15.52
30 1127 Upper Merion HS A (M. Rodriguez) 19:29.56 19.2% 00:14.04 19:29.56
31 1116 Norwalk River (L. Clark) 19:30.56 19.3% 00:01.00 19:30.56
32 1147 RNY - Queens B (A. Daley) 19:45.59 20.9% 00:15.03 19:45.59
33 1136 Institute of Notre Dame (E. Finnessy) 19:49.64 21.3% 00:04.05 19:49.64
34 1113 Notre Dame RC (J. Pastirik) 19:56.87 22.0% 00:07.23 19:56.87
35 1143 OLMA Crew (E. Kennelly) 20:02.93 22.6% 00:06.06 20:02.93
36 1140 Steel City (J. Johnson) 20:09.63 23.3% 00:06.70 19:39.63 00:30
37 1132 Mercy Crew- Rochester D (K. Dodd) 20:13.53 23.7% 00:03.90 20:13.53
38 1138 Atlantic County (h. marr) 20:24.55 24.8% 00:11.02 20:24.55
39 1131 Rumson-Fair Haven (S. McCracken) 20:31.16 25.5% 00:06.61 20:31.16
40 1129 Gunston (A. Raymond) 21:13.59 29.8% 00:42.43 21:13.59
41 1150 Wilson HS (J. Fratto) 21:21.65 30.6% 00:08.06 21:21.65
42 1152 Mercy Crew- Rochester C (E. Piccirilli) 21:48.25 33.4% 00:26.60 21:48.25
43 1117 Newport RC (M. Banker) 21:52.15 33.8% 00:03.90 21:52.15
44 1128 Syosset Rowing Club B (M. Zlotolow) Scratch
45 1142 Saugatuck B (B. Murphy) Scratch
46 1157 Syosset Rowing Club A (L. Goldstein) Scratch
Visual Results
Wed Feb 20 22:34:37 EST 2019