2013 Head of the Schuylkill Regatta

09:40 AM: Race 19B Mens High School Fours w/Cox (Under 17) Final

Place Bow Crew Net Time % Delta Elapsed Penalty
1 1021 Walter Johnson Crew (S. Lupo) 15:26.10 15:26.10
2 1030 Fordham Prep (D. Ojeda) 15:30.96 0.5% 00:04.86 15:30.96
3 1024 Norwalk River (W. Pacella) 15:51.06 2.7% 00:20.10 15:51.06
4 1020 Pittsford Crew (E. Collins) 15:55.00 3.1% 00:03.94 15:55.00
5 1031 Sarasota Scullers (J. Thompson) 16:11.35 4.9% 00:16.35 16:11.35
6 1029 Newburgh B (A. McCoy) 16:18.81 5.7% 00:07.46 16:18.81
7 1026 Bishop Ireton HS (E. Ferree) 16:23.02 6.1% 00:04.21 16:23.02
8 1048 Don Bosco B (j. giordano) 16:26.29 6.5% 00:03.27 16:26.29
9 1053 Brighton RC (Q. Coughlin) 16:27.07 6.6% 00:00.78 16:27.07
10 1050 St. Joseph Prep A (S. Joe) 16:28.15 6.7% 00:01.08 16:28.15
11 1052 Wilson HS (N. Swanson Hutchison) 16:31.69 7.1% 00:03.54 16:31.69
12 1043 Saugatuck (J. Banbury) 16:33.52 7.3% 00:01.83 16:33.52
13 1039 The Haverford School (E. Baime) 16:34.09 7.3% 00:00.57 16:34.09
14 1049 Old Dominion (A. Burke) 16:34.79 7.4% 00:00.70 16:34.79
15 1027 DeMatha (R. Allen) 16:41.57 8.1% 00:06.78 16:41.57
16 1055 Newburgh A (V. Santiago) 16:43.81 8.4% 00:02.24 16:43.81
17 1034 Don Bosco A (C. Mudrick) 16:47.37 8.8% 00:03.56 16:47.37
18 1023 Haddonfield (A. Graves) 17:00.12 10.2% 00:12.75 17:00.12
19 1041 Don Bosco C (C. Walker) 17:17.07 12.0% 00:16.95 17:17.07
20 1056 St. Joseph Prep B 17:37.39 14.2% 00:20.32 17:37.39
21 1047 Shipley (H. Rusk) 17:38.55 14.3% 00:01.16 17:38.55
22 1054 Harriton (H. Hughes) 17:40.19 14.5% 00:01.64 17:40.19
23 1022 Upper Merion HS (B. Painter) 17:48.51 15.4% 00:08.32 17:48.51
24 1045 St. Augustine (J. Narciso) 17:52.37 15.8% 00:03.86 17:52.37
25 1044 St. Anthony's (C. Gaines) 17:56.96 16.3% 00:04.59 17:56.96
26 1046 Syosset Rowing Club A (j. ditizio) 18:08.91 17.6% 00:11.95 18:08.91
27 1038 Ranney A (C. Rivera) 18:24.46 19.3% 00:15.55 18:24.46
28 1019 Lower Merion (G. Mills) 18:29.76 19.8% 00:05.30 18:29.76
29 1042 Rye (J. Dailey) 18:32.46 20.1% 00:02.70 18:32.46
30 1036 Rumson-Fair Haven (L. Witterschein) 18:41.28 21.1% 00:08.82 18:41.28
31 1032 Holy Spirit (C. Dzialo) 19:07.94 24.0% 00:26.66 19:07.94
32 1028 Gunston (J. Webb) 19:27.67 26.1% 00:19.73 19:27.67
33 1035 Mainland (s. carr) 19:39.25 27.3% 00:11.58 19:39.25
34 1025 Ranney B (M. Fischer) 20:02.10 29.8% 00:22.85 20:02.10
35 1040 North Rockland (P. Yacuk) 20:35.89 33.5% 00:33.79 20:35.89
36 1037 Syosset Rowing Club B (C. Cohen) 22:05.94 43.2% 01:30.05 22:05.94
37 1033 Pine-Richland (A. Buss) Scratch
Visual Results
Thu Feb 21 04:34:15 EST 2019