2015 Navy Day Regatta

03:42 PM: Race 60 Mens HS/Junior 1x Final

Place Organization Final Penalty Tower Finish Line
1st 566 Malvern Preparatory School B (P. Keenan) 16:26.64 (18) 16:26.64 (1)
2nd 584 Shipley (D. Ramsey) 16:36.96 (1.0%) (36) 16:36.96 (2)
3rd 572 Malvern Preparatory School D (S. Ward) 16:41.33 (1.5%) (24) 16:41.33 (3)
4th 570 Malvern Preparatory School C (W. Koch) 16:52.50 (2.6%) (22) 16:52.50 (4)
5th 577 Malvern Preparatory School F (C. Lauder) 16:52.55 (2.6%) 00:10 (29) 16:42.55 (5)
6th 551 Crescent A (K. Perry) 16:52.56 (2.6%) (3) 16:52.56 (6)
7th 552 The Haverford School (S. Berlinger) 16:54.89 (2.9%) (4) 16:54.89 (7)
8th 565 Crescent B (B. Guckin) 16:56.79 (3.1%) (17) 16:56.79 (8)
9th 553 Malvern Preparatory School A (B. Allan) 16:57.00 (3.1%) (5) 16:57.00 (9)
10th 555 Undine (S. Flemming) 16:58.57 (3.2%) (7) 16:58.57 (10)
11th 579 Malvern Preparatory School H (D. Wiener) 17:18.56 (5.3%) (31) 17:18.56 (11)
12th 575 Malvern Preparatory School E (A. Del Vescovo) 17:19.51 (5.4%) (27) 17:19.51 (12)
13th 582 Malvern Preparatory School K (N. Rubino) 17:19.53 (5.4%) (34) 17:19.53 (13)
14th 583 Malvern Preparatory School L (W. McDonald) 17:25.35 (6.0%) (35) 17:25.35 (14)
15th 581 Malvern Preparatory School J (D. Brady) 17:30.70 (6.5%) (33) 17:30.70 (15)
16th 569 Crescent C (C. Saunders) 17:52.32 (8.7%) (21) 17:52.32 (16)
17th 574 Malvern Preparatory School E (B. Mankowski) 17:53.16 (8.8%) (26) 17:53.16 (17)
18th 580 Malvern Preparatory School I (C. Franck) 17:54.71 (8.9%) (32) 17:54.71 (18)
19th 571 Crescent D (J. Banford) 17:55.01 (9.0%) (23) 17:55.01 (19)
20th 586 Cooper TC (E. Placeholder1) 18:04.36 (9.9%) (38) 18:04.36 (20)
21st 585 ACRA (M. DiMinno) 18:05.54 (10.0%) (37) 18:05.54 (21)
22nd 549 Whitemarsh Boat Club (C. mcnamara) 18:14.76 (11.0%) (1) 18:14.76 (22)
23rd 557 Bachelors (M. Crawford) 18:16.07 (11.1%) (9) 18:16.07 (23)
24th 556 North Jersey (B. Saks) 18:22.75 (11.8%) (8) 18:22.75 (24)
25th 561 Amadeusz Rowing Academy (F. Xu) 18:23.56 (11.9%) (13) 18:23.56 (25)
26th 563 Haddon Twp (E. Tingley) 18:31.36 (12.6%) (15) 18:31.36 (26)
27th 554 TESD A (G. Hamilton) 18:36.58 (13.2%) (6) 18:36.58 (27)
28th 567 TESD B (C. Sullivan) 18:47.99 (14.3%) (19) 18:47.99 (28)
29th 559 Malvern Preparatory School G (A. Wirtel) 18:55.02 (15.0%) (11) 18:55.02 (29)
30th 578 Crescent G (W. Robb) 19:16.92 (17.3%) (30) 19:16.92 (30)
31st 576 Crescent F (K. Tryon) 19:18.06 (17.4%) (28) 19:18.06 (31)
32nd 550 Baltimore A (J. Lamason) 19:23.11 (17.9%) (2) 19:23.11 (32)
33rd 564 Bergen County (G. Rodriguez) 19:43.35 (19.9%) (16) 19:43.35 (33)
34th 558 Germantown Friends (L. Cartrite) 19:46.84 (20.3%) (10) 19:46.84 (34)
35th 568 Baltimore B (M. Morra) 19:57.53 (21.4%) (20) 19:57.53 (35)
36th 560 Unaff. (USA) (F. Holovacs) 20:06.74 (22.3%) (12) 20:06.74 (36)
37th 562 Syosset Rowing Club (M. RANERI) 21:05.95 (28.3%) (14) 21:05.95 (37)
38th 573 Crescent E (A. Mulson) 27:45.58 (68.8%) (25) 27:45.58 (38)
Aug 21, 2019 5:36:40 AM EDT