Saturday, October 25 & Sunday, October 26, 2014

02:45 PM: Race 27C Womens High School Doubles (Varsity) Final

Place Organization Final Penalty St. Joes Tower 3 Angels Finish Line
1st 1667 Newport RC (R. Carr) 16:54.63 (30) (30) (30) 16:54.63 (1)
2nd 1657 RA Rye A (M. Slabbert) 16:59.94 (0.5%) (21) (21) (21) 16:59.94 (2)
3rd 1648 Cooper TC (J. Soper) 17:02.24 (0.8%) (12) (12) (12) 17:02.24 (3)
4th 1647 Steel City (S. Bowman) 17:04.24 (0.9%) (11) (11) (11) 17:04.24 (4)
5th 1649 TESD A (L. Alcorn) 17:10.78 (1.6%) (13) (13) (13) 17:10.78 (5)
6th 1674 Bachelors (T. Gilad) 17:16.07 (2.1%) (37) (37) (37) 17:16.07 (6)
7th 1663 Norwalk River A (O. Clark) 17:19.27 (2.4%) (26) (26) (26) 17:19.27 (7)
8th 1638 Nereid (G. Seehaus) 17:26.52 (3.1%) (2) (2) (2) 17:26.52 (8)
9th 1650 Navesink (E. Miller) 17:27.68 (3.3%) (14) (14) (14) 17:27.68 (9)
10th 1668 Alexandria (E. Solms) 17:31.78 (3.7%) (31) (31) (31) 17:31.78 (10)
11th 1653 Long Island RC (V. Korine) 17:37.11 (4.2%) (17) (17) (17) 17:37.11 (11)
12th 1639 Haddon Twp (L. Kairys) 17:46.34 (5.1%) (3) (3) (3) 17:46.34 (12)
13th 1672 RA Rye B (K. Kerrick) 17:47.41 (5.2%) (35) (35) (35) 17:47.41 (13)
14th 1637 Saugatuck (Q. Cuthbertson) 17:49.60 (5.4%) (1) (1) (1) 17:49.60 (14)
15th 1666 Notre Dame RC (S. Bilsborough) 17:54.30 (5.9%) (29) (29) (29) 17:54.30 (15)
16th 1646 Springside Chestnut Hill (E. Lutz) 17:55.29 (6.0%) (10) (10) (10) 17:55.29 (16)
17th 1670 TESD B (M. Beirne) 17:57.82 (6.2%) (33) (33) (33) 17:57.82 (17)
18th 1652 Undine (E. Grubman) 17:59.42 (6.4%) (16) (16) (16) 17:59.42 (18)
19th 1658 Shipley (J. Shannon) 18:01.88 (6.6%) (22) (22) (22) 18:01.88 (19)
20th 1659 Pine-Richland (M. Scullion) 18:04.93 (6.9%) (23) (23) (23) 18:04.93 (20)
21st 1641 River Rowing A (J. Nelson) 18:07.86 (7.2%) (5) (5) (5) 18:07.86 (21)
22nd 1655 Bergen County (C. Diaz) 18:36.49 (10.0%) (19) (19) (19) 18:36.49 (22)
23rd 1654 Miami Beach A (M. Tonini) 18:36.66 (10.1%) (18) (18) (18) 18:36.66 (23)
24th 1669 River Rowing B (C. McGrath) 18:37.63 (10.2%) (32) (32) (32) 18:37.63 (24)
25th 1660 Resilient RC B (A. Billings) 18:50.63 (11.4%) (24) (24) (24) 18:50.63 (25)
26th 1645 Sacred Heart Country Day (L. Johnson) 18:57.64 (12.1%) (9) (9) (9) 18:57.64 (26)
27th 1673 Miami Beach B (R. Martinez) 19:16.10 (13.9%) (36) (36) (36) 19:16.10 (27)
28th 1675 Westfield (A. Koglin) 19:28.64 (15.2%) (38) (38) (38) 19:28.64 (28)
29th 1643 Rye HS (A. Mustafic) 19:41.05 (16.4%) (7) (7) (7) 19:41.05 (29)
30th 1664 North Jersey (A. Martin) 19:55.11 (17.8%) (27) (27) (27) 19:55.11 (30)
31st 1656 Upper Merion HS (I. Moser) 20:00.55 (18.3%) (20) (20) (20) 20:00.55 (31)
32nd 1671 Norwalk River B (N. Vacas) 20:22.17 (20.5%) (34) (34) (34) 20:22.17 (32)
33rd 1665 Mount St. Marys (G. Cambria) 21:42.35 (28.4%) (28) (28) (28) 21:42.35 (33)
34th 1644 Mercy Crew- Rochester (e. guerrera) 22:01.10 (30.2%) (8) (8) (8) 22:01.10 (34)
35th 1651 Washington Rowing School (D. Griffith) 23:27.06 (38.7%) (15) (15) (15) 23:27.06 (35)
1640 Whitemarsh (L. Costa) Scratch
1642 Friends Academy (J. Searby) Scratch
1662 Resilient RC A (T. Vitus-Dega) Scratch
Mon Jun 26 07:54:16 EDT 2017