Saturday, October 25 & Sunday, October 26, 2014

02:30 PM: Race 27A Mens High School Doubles (Varsity) Final

Place Organization Final Penalty St. Joes Tower 3 Angels Finish Line
1st 1571 Norwalk River A (K. Petreski) 14:51.08 (4) (4) (4) 14:51.08 (1)
2nd 1568 Crescent A (E. Orts) 14:52.40 (0.1%) (1) (1) (1) 14:52.40 (2)
3rd 1580 RA Rye (L. Chambers) 14:55.03 (0.4%) (12) (12) (12) 14:55.03 (3)
4th 1597 Crescent B (A. Panchella) 14:59.19 (0.9%) (29) (29) (29) 14:59.19 (4)
5th 1605 Crescent C (B. Guckin) 15:24.40 (3.7%) (37) (37) (37) 15:24.40 (5)
6th 1593 Cooper TC (M. Kueny) 15:25.46 (3.9%) (25) (25) (25) 15:25.46 (6)
7th 1573 The Haverford School B (C. Johnson-Burrus) 15:34.40 (4.9%) (6) (6) (6) 15:34.40 (7)
8th 1570 Steel City (B. Akers) 15:38.07 (5.3%) (3) (3) (3) 15:38.07 (8)
9th 1595 TESD A (N. Carlson) 15:38.12 (5.3%) (27) (27) (27) 15:38.12 (9)
10th 1590 Shipley (D. Ramsey) 15:42.39 (5.8%) (22) (22) (22) 15:42.39 (10)
11th 1585 Rye HS (K. Mueller) 15:44.45 (6.0%) (17) (17) (17) 15:44.45 (11)
12th 1599 Norwalk River B (G. Mgaloblishvili) 15:44.59 (6.0%) (31) (31) (31) 15:44.59 (12)
13th 1598 Malvern Preparatory School B (A. Del Vescovo) 15:45.40 (6.1%) (30) (30) (30) 15:45.40 (13)
14th 1576 River Rowing (A. Donlan) 15:46.92 (6.3%) (9) (9) (9) 15:46.92 (14)
15th 1569 Malvern Preparatory School A (W. Koch) 15:49.25 (6.5%) (2) (2) (2) 15:49.25 (15)
16th 1574 Notre Dame RC (J. Trudel) 15:49.65 (6.6%) (7) (7) (7) 15:49.65 (16)
17th 1603 TESD B (M. Amsterdam) 15:54.76 (7.1%) (35) (35) (35) 15:54.76 (17)
18th 1581 Holy Spirit A (B. Hanson) 15:56.19 (7.3%) (13) (13) (13) 15:56.19 (18)
19th 1579 Don Bosco (M. Begonja) 16:06.71 (8.5%) (11) (11) (11) 16:06.71 (19)
20th 1575 Springside Chestnut Hill (M. Miller) 16:12.58 (9.1%) (8) (8) (8) 16:12.58 (20)
21st 1600 Nereid B (E. Padilla) 16:18.25 (9.8%) (32) (32) (32) 16:18.25 (21)
22nd 1602 Holy Spirit B (P. Shober) 16:18.56 (9.8%) (34) (34) (34) 16:18.56 (22)
23rd 1592 Unionville (C. Wardius) 16:20.24 (10.0%) (24) (24) (24) 16:20.24 (23)
24th 1601 The Haverford School A (S. Zelov) 16:22.63 (10.3%) (33) (33) (33) 16:22.63 (24)
25th 1608 Crescent D (T. O'Boyle) 16:27.79 (10.9%) (40) (40) (40) 16:27.79 (25)
26th 1587 Peconic (L. Sment) 16:33.04 (11.4%) (19) (19) (19) 16:33.04 (26)
27th 1613 Bachelors (H. Mackenzie) 16:35.71 (11.7%) (45) (45) (45) 16:35.71 (27)
28th 1577 Bonner/Prendergast (P. Martin) 16:37.56 (11.9%) (10) (10) (10) 16:37.56 (28)
29th 1607 TESD C (J. Corr) 16:38.54 (12.1%) (39) (39) (39) 16:38.54 (29)
30th 1591 Brighton RC (R. Moorthi) 16:43.02 (12.6%) (23) (23) (23) 16:43.02 (30)
31st 1572 Nereid A (W. Prettyman) 16:48.64 (13.2%) (5) (5) (5) 16:48.64 (31)
32nd 1582 Newport RC (M. Stack) 16:49.51 (13.3%) (14) (14) (14) 16:49.51 (32)
33rd 1589 North Jersey (M. Prapopulos) 16:50.50 (13.4%) (21) (21) (21) 16:50.50 (33)
34th 1606 Holy Spirit C (G. Lin) 16:54.44 (13.8%) (38) (38) (38) 16:54.44 (34)
35th 1594 Bergen County C (M. Weisbecker) 17:10.60 (15.7%) (26) (26) (26) 17:10.60 (35)
36th 1604 Bergen County B (S. Luglio) 17:16.42 (16.3%) (36) (36) (36) 17:16.42 (36)
37th 1586 Haddon Twp (M. Camacho) 17:21.45 (16.9%) (18) (18) (18) 17:21.45 (37)
38th 1612 St. Joseph HS NJ (D. Krute) 17:29.80 (17.8%) (44) (44) (44) 17:29.80 (38)
39th 1584 Westfield (B. Howell) 17:36.54 (18.6%) (16) (16) (16) 17:36.54 (39)
40th 1610 Abingdon (T. Wiblin) 17:36.78 (18.6%) (42) (42) (42) 17:36.78 (40)
41st 1611 Holy Spirit F (S. Bell) 18:07.78 (22.1%) (43) (43) (43) 18:07.78 (41)
42nd 1583 Washington Rowing School (T. Casey) 18:08.99 (22.2%) (15) (15) (15) 18:08.99 (42)
43rd 1596 St. Joseph Prep (C. Waite) 18:21.45 (23.6%) (28) (28) (28) 18:21.45 (43)
44th 1609 Holy Spirit D (R. Newell) 21:51.88 (47.2%) 00:20 (41) (41) (41) 21:31.88 (44)
1588 Long Island RC (P. Kennedy) Scratch
Tue Oct 17 03:25:49 EDT 2017