2013 Head of the Schuylkill Regatta

02:30 PM: Race 27A Mens High School Doubles (Under 19) Final

Place Organization Final Penalty Columbia RR bridge Finish Line
1st 1603 Crescent A (W. Schmidt) 14:55.09 (1) 14:55.09 (1)
2nd 1604 Malvern Preparatory School (J. Clark) 15:08.13 (1.5%) (2) 15:08.13 (2)
3rd 1627 Stanford B (E. Moiseff) 15:14.05 (2.1%) (23) 15:14.05 (3)
4th 1629 Steel City A (C. Mazur) 15:16.72 (2.4%) (25) 15:16.72 (4)
5th 1607 Norwalk River A (T. Stauffer) 15:17.40 (2.5%) (5) 15:17.40 (5)
6th 1640 Nereid (J. Criscitiello) 15:25.71 (3.4%) (34) 15:25.71 (6)
7th 1610 The Haverford School A (E. Glavin) 15:28.10 (3.7%) (8) 15:28.10 (7)
8th 1619 Notre Dame RC (J. Trudel) 15:29.94 (3.9%) (15) 15:29.94 (8)
9th 1634 Crescent B (T. O'Boyle) 15:36.46 (4.6%) (29) 15:36.46 (9)
10th 1612 Norwalk River B (C. Ballard) 15:37.50 (4.7%) (9) 15:37.50 (10)
11th 1623 RowAmerica A (H. Bryant) 15:38.29 (4.8%) (19) 15:38.29 (11)
12th 1636 Stanford A (N. Solis) 15:40.32 (5.1%) (31) 15:40.32 (12)
13th 1613 Fairmount (J. Konopka) 15:51.21 (6.3%) (10) 15:51.21 (13)
14th 1615 Sagamore RA A (S. Korkotas) 15:58.57 (7.1%) (12) 15:58.57 (14)
15th 1637 Springside Chestnut Hill (M. Miller) 15:59.63 (7.2%) (32) 15:59.63 (15)
16th 1625 RowAmerica B (D. Berrick) 16:00.01 (7.3%) (21) 16:00.01 (16)
17th 1641 Navesink (T. Gaffey) 16:08.06 (8.2%) (35) 16:08.06 (17)
18th 1624 Beaver Creek Sculling A (M. Dean) 16:08.68 (8.2%) (20) 16:08.68 (18)
19th 1614 River Rowing A (S. McNulty-Kowal) 16:21.09 (9.6%) (11) 16:21.09 (19)
20th 1646 Brighton RC (R. Moorthi) 16:26.56 (10.2%) (39) 16:26.56 (20)
21st 1620 Bonner/Prendergast (B. McElwee) 16:28.70 (10.5%) (16) 16:28.70 (21)
22nd 1643 Beaver Creek Sculling B (M. Campbell) 16:38.49 (11.6%) (36) 16:38.49 (22)
23rd 1644 Friends Academy (S. Lerner) 16:44.84 (12.3%) (37) 16:44.84 (23)
24th 1631 Steel City B (H. Wise) 16:47.79 (12.6%) (27) 16:47.79 (24)
25th 1616 Overpeck A (D. Patino) 16:48.40 (12.7%) (13) 16:48.40 (25)
26th 1635 Norwalk River C (R. Cunningham) 16:49.31 (12.8%) (30) 16:49.31 (26)
27th 1622 Overpeck B (S. Lezaja) 16:53.64 (13.2%) (18) 16:53.64 (27)
28th 1609 The Haverford School B (C. Bickhart) 16:58.79 (13.8%) (7) 16:58.79 (28)
29th 1617 Pine-Richland A (B. Loskoch) 17:02.86 (14.3%) (14) 17:02.86 (29)
30th 1626 Sarasota Scullers A (D. Kemp) 17:17.38 (15.9%) (22) 17:17.38 (30)
31st 1645 Haddon Twp (T. Kao) 17:20.44 (16.2%) (38) 17:20.44 (31)
32nd 1639 Pine-Richland B (B. Cromer) 17:23.50 (16.6%) (33) 17:23.50 (32)
33rd 1633 River Rowing B (N. Moynagh) 17:29.48 (17.2%) (28) 17:29.48 (33)
34th 1628 Westfield B (A. Zornitsky) 17:44.11 (18.9%) (24) 17:44.11 (34)
35th 1621 Westfield A (C. Rosa) 17:50.75 (19.6%) (17) 17:50.75 (35)
36th 1647 North Jersey (C. Rosen) 19:06.79 (28.1%) (40) 19:06.79 (36)
37th 1630 Sagamore RA B (N. Augustine) 19:31.88 (30.9%) (26) 19:31.88 (37)
1605 Whitemarsh (Z. Burkhart) Scratch
1606 Bachelors (G. Goldstien) Scratch
1608 St. Joseph Prep (R. Wegryn) Scratch
Apr 18, 2019 6:20:26 AM EDT